What's new

11/13 din sămânță

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Bună idee piramidoane!!!!
Scuze cristocele de offtopic !!
Da de fiecare dată le îndop apoi stau și plâng pe lângă ele!!!
Problema este că când am folosit îngrășământ praf am făcut overfert dar și-au revenit plantele singure dar când am folosit îngrășământ lichid mai tot timpul le-am dat peste cap de nu am mai recuperat nimic !!
De asta și zic că organic nu prea ai cum sa le dai overfert oricât ai vrea!!!
Tot își revin cum folosești lichid cum le omori daca exagerezi!
Pentru că la overfert trebuie sa faci flush , so când faci flush stau prea ude și face lock nutrient la rădăcina!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Si prea mult ingrasamant organic poate dauna, in mai multe conditii, dar mai ales prin modificarea ph-ului sau a ratiei intre nutrienti.
 
Mulțumesc tuturor!AACT u ăla trebuie să-l pun în practică, de când tot zic că fac...Cu ocazia asta îmi iau și acvariu :))apa din acvariu e bună și ea între udări cu ceaiuri.
 

Attachments

  • IMG_20200307_081939.jpg
    IMG_20200307_081939.jpg
    81.7 KB · Views: 41
  • IMG_20200307_081813.jpg
    IMG_20200307_081813.jpg
    69.6 KB · Views: 47
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Grija cu acvariul ca daca nu e ingrijit cum trebuie nu e neaparat buna apa. Si na.. e mult de munca, daca nu cumva ai mai avut si ai experienta.
 
Da, Golden tiger e un strain super potent mai ales că ce am eu aici e un fenotip Malawi, scund și are multe frunze cu 3 degete. Deși când am făcut semințele am ales o femela care nu prea miroase și spre Thai, nu știu ce s-a întâmplat, ca pute pana pe casa scării, nu am filtru de carbon. E o lovitură paranoică și de durată nu prea pe gustul meu.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Vezi ca sativele pot fi paranoice si daca le culegi putin mai devreme decat trebuie. La sative, de obicei, pe langa aspect te poti lua si dupa miros. Cand incep sa arunce in aer un miros mai dulce, floral sau fructat decat era inainte, cam inseamna ca sunt gata.
 
Pereți de lumină:) are cam vreo luna în flower și mai are vreo2-3 luni până termină așa că am mai băgat 100w, acum îs 280w
 

Attachments

  • IMG_20200313_182955.jpg
    IMG_20200313_182955.jpg
    27.8 KB · Views: 42

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu as mai baga acolo 1-3 plante. Nu de alta da oricata intensitate luminoasa si w adaugi tot e un punct cand o planta nu va avea aceeasi recolta precum ar avea mai multe in aceleasi conditii.
 
Salut!
 

Attachments

  • IMG_20200320_094010.jpg
    IMG_20200320_094010.jpg
    81.1 KB · Views: 47
  • IMG_20200320_093934.jpg
    IMG_20200320_093934.jpg
    73.2 KB · Views: 43
  • IMG_20200320_093859.jpg
    IMG_20200320_093859.jpg
    69.5 KB · Views: 42
Doar puțin, oi fi scăpat cam mult îngrășământ pe alocuri când am pus stratul ăla subțire pe deasupra, a fost singura administrare de nutrient, nu am mai dat nici înainte nici după, doar apă chioară.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
După părerea mea , când frunzele că sunt lucioase și verde închis e un semnal de mult azot!!
1 la mana va întârzia faza de înflorire
2 la mana vor fi mai multe frunzulițe decat buzi
Nici eu nu prea mă pricep sa le țin fără a le afecta măcar un pic acolo da na , dar macar învățăm din fiecare experiență a noastră!
Zic bine cristocele??
Hai dai să arză!! :joint:
 
Da vasy, are vârfurile arse deci clar a fost prea mult azot dar e organic, a fost administrat acum 15 zile de atunci planta a explodat.Mai are minim două luni până termină, are timp să-și revină nu cred că va fi afectat nimic și pana la urma e sativa, nu au ele nuștiu ce buzi, nu o sa arate niciodată ca un mugure bolovan de hibrid, dar nici un hibrid i/s nu o sa facă niciodată ce face o sativă și nici la arome gust nu se compară.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Problema cu azotul la sative e ca incetineste flowerul.. si asta poate sa insemne 1-2 sapt in plus, poate si mai mult. Chiar si cand dau nutrienti, eu evit sa le mai servesc azot dupa ce incepe flowerul. Sa se descurce cu ce au in sol.
 

Latest posts

Latest posts

Top