What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

c99

C

coxswain

No, tukaj se najini procesi ločijo, ker pri meni je vsak vidni hermi na listi za v koš.
...intersexualne rastline imo pač niso dober standard za izdelavo semen/križancev

Vidis meni je vse skupaj se zelo zelo zanimivo. Sem pac noob in zadeve sele spoznavam. Tudi hermici so mi zanimivi in po svoje lepi. Fascinira me ravno to, da iz jasno dolocenega spola ob nepravih pogojih rastlina poskrbi za reprodukcijo. Nekateri pravijo da tudi iz takih semen lahko pride ven cisto zdrava rastlina. Nekateri pravijo, da je moski hermi lahko celo koristen.
I read DJ Short's book, and he says Male hermies can be genetically usefull. Most males that sport female flower's usually means that they are quit valuable, since most people seek out males that have several female traits......Such as Trichomes, and flower structure.

Kakorkoli ce ratajo semena bom spravil in oznacil za vsak slucaj. Spravil pa bom tudi nekaj cvetnega prahu.
picture.php


nasploh pa če se lotim neke stvari, se vsaj trudim delat zanesljivo. križanje "na slepo" ni v mojem interesu, saj neveš kaj boš dobil od nečesa ki baje orng'poka ...pa tudi če že poznaš sorto... ni nujno da bo spet vsaka bilka vredna produkcije semen (sploh pa outdoor, kjer so količine malo večje, se ne splača zajebat)

Moram reci, da se naceloma zelo strinjam s teboj vendar vedi, da sem se jaz z zadevo zacel sele ukvarjati. Nimam zlatih punc, ki bi bile primerne za krizanje. Poskusam si samo narediti cim vec moznosti za naslednjo sezono. Jasno, da bom sadil semena samo od mam ki najvec obetajo in ki se najbolje kadijo. Zato pa pravim, da bom oplodil cim vec primerkov. Namrec nimam nic semen. :)

Dobro je da že veš kako se kaj kadi in se na podlagi tega odločiš oz selektiraš matere, če se ti gre samo za kvaliteto, drugač pač razumsko upoštevaš še druge faktorje (+/- v časih cvetenja, raztegovanje in razvejanost, razmerje med cvetjem in listi, itd...)

Nekatere od teh stvari si ze belezim. Kljub vsemu pa bom naredil veliko semen. Kasneje ni problem izlociti semena od robe, ki se slabo kadi. ;-)

situacija pri meni je zdaj taka ...c99 sem dal pred kratkim v indoor plac, spol se je pokazal hitro, kloni od vseh rastlin pa so bili pobrani še preden sem bilke premaknil pod umetno svetlobo na 12/12. c99 bo odcvetena indoor med tem ko bodo kloni od obeh spolov ostali zunaj (na varnem) ..dokler ne vidim indoor rezultatov... ki pa bi morali biti v začetku avgusta, torej še preden se začne outdoor sex

Dobro zacrtano. Jaz enostavno nimam dobrih indoor pogojev. Zato vecino stvari delam zunaj. Kdo ve mogoce pa do naslednjega leta zgradim spodoeben indoor room.

večina moških ni blo kaj extra, zato je šlo v koš, tudi njihovi kloni. najbolj zanimivi/smrdljivi so ostali v finalu (klon od samo enega individualca bo pa uporabljen za outdoor projekte)

Jaz imam tudi ene par smrdljivkotov kot pravis. Moj nos ni kaj dober vendar je moje dekle potrdilo izsledke. Ene par jih res "smrdi" :) Mogoce pa pustim zunaj vse moske iz enostavnega razloga. Da pustim cim vec raznolikosti in, da ne pokvarim kar je naredil WD. Tu bom rabil se kaksen nasvet.

glede mater za outdoor c99 križance, sem zaenkrat determiniral samo eno pravo od dveh paketov sorte Voodoo. naredil sem pa takole; ko so semena vsklila sem jih dal takoj na indoor cvetenje in ko se je pokazal spol, sem vzel klone od vseh ženskih rastlin. potem po žetvi ter testiranju (kajenju) indoor vzorcev, pa sem se odločil za favoritko. tale ki se je najlepše kadila, je bila na srečo tudi ena iz med najbolj razvejanih in nasploh čvrsta rastlina. res da outdoor zrastejo konoplje dokaj drugače kot pod umetno svetlobo, vendar vseeno se da marsikaj razbrat iz indoor pre-growa. moja odločitev za tega outdoor križanca (voodoo/c99) je torej nastala na podlagi opazovanja/testiranja indoor gojenih rož (kljub temu se mi zdi dovolj zanesljivo, glede na ostala opažanja ki jih že imam za sabo:) --enaki postopek sem naredil z sorto Early pearl, vendar ni bilo zanimivih rezultatov kar se tiče ženskega dela, sem pa obdržal klon od enga zelo kosmatega samca in mogoče bo še uporabljen za breeding' (npr. klon od najlepše indoor C99 x tale E.pearl)

Hvala za nasvete. ;-)
Moram reci, da sem se dosti naucil ob branju forumov. Tudi iz tvojih postov na konoplji. Se posebej iz tistega "naredite si nekaj svojih semen". Dosti jasno razlozeno kar nekaj pomembnih pojmov. Landrace, truebreed, inbread, hibrid, ... ty


LP
 

XyZ

Trichomnia
ICMag Donor
Veteran
lepo da se trudiš ...sam tale hermi pa je res hudi... upam da imaš okna zaprta h3he' :wink:
 
C

coxswain

lepo da se trudiš ...sam tale hermi pa je res hudi... upam da imaš okna zaprta h3he' :wink:

Ce ti ni tezko ... Zanima me tvoje mnenje o tem zakaj DJ Short pravi, da so lahko moski hermiji koristni za reprodukcijo? Se lastnosti cvetnega prahu tako spremenijo med procesom hermanja? Do te mere, da baje semena ki so bila pridobljena s tem prahom producirajo vecino zensk? Lahko cvetni prah prenese tudi dejstvo, da ima ta moski sedaj trichome? To bi pomenilo, da se genetska struktura cvetnega prahu spreminja.

picture.php
 

XyZ

Trichomnia
ICMag Donor
Veteran
Ce ti ni tezko ... Zanima me tvoje mnenje o tem zakaj DJ Short pravi, da so lahko moski hermiji koristni za reprodukcijo? Se lastnosti cvetnega prahu tako spremenijo med procesom hermanja? Do te mere, da baje semena ki so bila pridobljena s tem prahom producirajo vecino zensk? Lahko cvetni prah prenese tudi dejstvo, da ima ta moski sedaj trichome? To bi pomenilo, da se genetska struktura cvetnega prahu spreminja.

picture.php

zdravo coxi ..zadeva je dokaj preprosta, če imaš nekaj podlage v bio/kemiji... tvoja vprašanja pa bi smiselno pojasnil takole;

Zanima me tvoje mnenje o tem zakaj DJ Short pravi, da so lahko moski hermiji koristni za reprodukcijo?Do te mere, da baje semena ki so bila pridobljena s tem prahom producirajo vecino zensk?

Predlagam da še enkrat dobro prebereš kaj piše Dj'short, potem pa še vsaj toliko časa razmišljaj o tem. reverzni hermiji so lahko koristni za višje število žensk v naslednji generaciji, glede te izjave nimam kaj nasprotovat, saj je zadeva podobna kot pri feminiziranju. Za sebe pa vem, da nimam rad prevelikega hermi potenciala in niti nimam problemov z % žensk ki jih dobim iz mojih regularnih semen.

Se lastnosti cvetnega prahu tako spremenijo med procesom hermanja?
lastnosti cvetnega prahu se ne spreminjajo med procesom "hermanja" ...ampak v genetiki je že bil hermi potencial... se pravi tale rastlina na sliki je že kot semenka imela intersexualne gene, razvojni stres med gojenjem pa je bil le aktivator in v rezultatu imaš zdaj izražen hermo'pheno (po domače:)


Lahko cvetni prah prenese tudi dejstvo, da ima ta moski sedaj trichome? To bi pomenilo, da se genetska struktura cvetnega prahu spreminja.

to ni moški, ampak hermi.

nevem kako si zadevo predstavljaš, bi pa rekel da cvetni prah sploh ne dojema dejstev iz okolice ..saj ni samostojno bitje ampak le opremljena skupina DNK molekul z nekaj dodatki... in v tvojem primeru je genetska struktura za spol, pač intersexualne narave' (tiste trichome so pa tudi obstajale že prej kot potencial:)

~razlaga s potenciali se mi zdi najbolj preprosta za razumevanje. za tebe pomembno je predvsem da se že ve iz teorije, katere potenciale bodo imela semena ki bodo nastala iz hermi bilke (hermi potencial se bo definitivno podedoval in če bo spet stres v bodočih growih, se bodo spet razvili hermiji in spet neka hermi semena - če ti je to všeč - potem je itak vse gut:)
 
C

coxswain

~razlaga s potenciali se mi zdi najbolj preprosta za razumevanje. za tebe pomembno je predvsem da se že ve iz teorije, katere potenciale bodo imela semena ki bodo nastala iz hermi bilke (hermi potencial se bo definitivno podedoval in če bo spet stres v bodočih growih, se bodo spet razvili hermiji in spet neka hermi semena - če ti je to všeč - potem je itak vse gut:)

Hvala za odgovore. Dokaj jasno vse skupaj. Sam potem to pomeni, da ma WD v tem "batchu" semena z hermi potencialom in da on zgleda ni bil tako previden. :)
Mislis, da obstaja vrsta, ki nima hermi potenciala?
 

XyZ

Trichomnia
ICMag Donor
Veteran
Hvala za odgovore. Dokaj jasno vse skupaj. Sam potem to pomeni, da ma WD v tem "batchu" semena z hermi potencialom in da on zgleda ni bil tako previden. :)
sem mnenja da je Wally bil previden glede selekcije za kvaliteto in da mu ni kaj dosti hermalo (ker goji nestresni outdoor) -potencial pa je bil ves čas prisoten. sej enako v Dj'short genetiki je hermi potencial tudi dokaj visok, skoraj vsako bilko se da "shermat" če ji nudiš ustrezne stres faktorje.

Mislis, da obstaja vrsta, ki nima hermi potenciala?
mislim da obstaja dosti vrst, ki so brez intersexualnih genov, pri konoplji pa je govora o sortah
 

XyZ

Trichomnia
ICMag Donor
Veteran
ni problema, včeraj je bil cajt ker sem zaradi vremena ostal kar doma'

vrsta (species) > sorta (strain)
vsi ljudje smo iste vrste (ker se lahko med seboj naravno razmnožujemo), vendar obstajajo različne rase, podobno pri rastlinah se raznolikosti znotraj vrste označujejo kot sorte (pri živalih pa so pasme:) --osnove pač morajo biti jasne kot beli dan, drugače se je težko sporazumevat, še težje pa delat zanesljivo'

še dve fotki od c99 finalista... princese pa bodo foto modeli ko bodo malo starejše :D
c99_011.jpg
c99_012.jpg
 
C

coxswain

pepelko se da preprosto uničit z naravnim fungicidom od plantelle ...reče se Bio Plantella SUPER-F

Hudic se vedno vztraja. Jaz res ne vem vec kaj bi naredil. Edino upanje polagam se v Topas 100. Cakam na dostavo...

picture.php


picture.php


:mad::cuss:
 
K

kiree

cox, niti meni ni pomagala plantella. Oziroma je do dežja. uniči/odstrani vse ostale rastline ki so okužene (ne mislim na weed - logično :D). Ali pa istočasno pošpricaj vse okužene rastline v okolici.
 

XyZ

Trichomnia
ICMag Donor
Veteran
men se je do zdaj le enkrat pojavil tale tip in plantella je bila dovolj, zdaj pa mi že 2 leti stoji praktično polna flaša'

ena iz med mojih c99 samo za primerjavo...
c99_019.jpg
 
C

coxswain

cox, niti meni ni pomagala plantella. Oziroma je do dežja. uniči/odstrani vse ostale rastline ki so okužene (ne mislim na weed - logično :D). Ali pa istočasno pošpricaj vse okužene rastline v okolici.

Meni dez niti ne pride notri do roz. Sem pa opazil da zadeva popizdi ob zalivanju. Zgleda, da ji pase dusik. Je pa tale C99 zlo obcutljiva na PM. Mogoce sem naletel na tak seed batch. Semena bi mogla bit iz istega seed batcha kot jih ima XyZ ker sva jih dobila priblizno ob istem casu pa on nima problemov. Mogoce pa ne ker on ni imel problemov z kaljenjem kot pravi. Jaz in drugi smo imeli te probleme zato sem jaz semenom malo pomagal (scuffing). Ehh .. kar bo bo. Upam da topas 100 resi probleme.

Spodnja vrsta so moski, zgornja dekleta. No v zgornji za eno se nisem cisto preprican samo sumim da je girly ker se ni pokazala spola vse druge pa so. Ucim se se LST. Zadeva res daje rezultate. Stranske veje kar sibajo ven.
picture.php


LP
 
C

coxswain

men se je do zdaj le enkrat pojavil tale tip in plantella je bila dovolj, zdaj pa mi že 2 leti stoji praktično polna flaša'

ena iz med mojih c99 samo za primerjavo...

Lepa cindyka. In ze cveti. Mmmmm. Se je kar dosti raztegnila. No ti verjetno ze ves zakaj. :)
 

lasko

Member
Cox ideal za PM je visoka vlaga, slaba ventilacija in visoka stopnja dusika kot si ze ugotovil. V kolikor bos samo posprical rastline ne bos nic resil, je potrebno tudi razkuzit prostor - varekina, peroksid al pa kaj podobnega. Pa tako za info - PM se prenasa tudi s semeni (spore) in v kolikor je imel ze Wally probleme se zna to prenasat. Glede na sliko ki si jo dal imas to zraven okna, kar pomeni da bos mogel pospricat tudi okrog hise :D Predvsem preglej roze - astere imajo rade to plesen, pa sadno drevje...
Zanimiv hermi cox, samo pr meni bi bil ze mrtev :D po mojih izkusnjah ni za uporabit, ker s prvim stresom bos imel 100% hermije, sploh na indooru, zunaj zna bit malo boljse :D
Kar se tice hermijev in c99 - hermiji se pojavljejo ze pri jack hererju ki naj bi bil predhodnik cindike.
Moj nasvet je da raje izberi samca (ne hermija) tudi ce zgleda manj potenten, ti ne bo zal, drugace bos dva meseca trgal dol banane :D
 
C

coxswain

Pa ta vreme me bo zjebu cist. Pepelovka je dobesedno popizdila. Ni vec kontrole. Topas 100 pa nisem se dobil. SUPER-F od plantele ne priporocam. Zaenkrat deluje samo zveplo to pa smrdi. Pojma nimam kaj bom naredil ce se bo tole nadaljevalo do cvetenja.
 
K

kiree

ti maš vsaj pepelovko...meni je plesen napadla vrhe LR-jev (še 1 teden in bi bli ready) :S. vsak popoldan dež že par tednov.

Nabavi kalijev hipoklorit (megabelo pa take fore :D), razredči z vodo, in prešpricaj vse površine blizu rastlin, vse okužene rastline zunaj, potem dodaj še malo več vode in pošpricaj še weed. To bi moralo vse razkužiti in zatreti pepelko. V nizkih koncentracijah nebi smelo škodit končnemu izdelku, na začetku bo smrdelo po kloru, ampak ta hitro izhlapi.
 

Peksman

Member
coxswain: Zakaj pa ne priporočaš SUPER-F?

Mislm jaz osebno nisem mel problemov...
A lahko kaj več poveš?
 
Top