What's new

2x Green Poison XL Auto (full kezdő)

Grinko

Active member
Tegnap kiültettem őket!! Amibe voltak azokat szanaszéje nőtte a gyökér... Vágom az nem jó mert olvastam,hogy ha autonál benövi a potot akkor virágzásnak indul,és igy is lett megjelentek a kis fehér szálak...

Lőttem róla pár képet ami nem tetszik nekem, valamiféle hiánya lehet?? IMG_6534.jpg

IMG_6538.jpg

IMG_6539.jpg
 
Tegnap kiültettem őket!! Amibe voltak azokat szanaszéje nőtte a gyökér... Vágom az nem jó mert olvastam,hogy ha autonál benövi a potot akkor virágzásnak indul,és igy is lett megjelentek a kis fehér szálak...

Lőttem róla pár képet ami nem tetszik nekem, valamiféle hiánya lehet?? View attachment 531818

View attachment 531819

View attachment 531820

Nincsen semmi baja.szép egészséges növeny.
Ültezés után kap egy kis sokkot majd rendbe jön.
 

Grinko

Active member
Nincsen semmi baja.szép egészséges növeny.
Ültezés után kap egy kis sokkot majd rendbe jön.

Az nem para,hogy az új leveleknek sárga vége? nem valamiféle hiány? Most, hogy beindult a virágzás tudok növényvédőt használni vagy azt csak akkor nem szabad mikor már növekednek a bugák? Előre is tenksz!!!
 

iwantmorebuds

Active member
Sajnos elég korán belekezdett a virágzásba, énis igy jártam, az hogy neked megéri e a belefektetett energia neked kell eldönteni, de hozam elég gyér lesz valószínűleg.

A levelvégek pedig tápégésre utalnak valóban de sztem nem feltétlen azért virágzik, esetleg voltak túl locsolva is?

Edit: közben látom már hogy igen
 

Grinko

Active member
Rendben akkor bedobom a magokat vízbe van meg egy Green Poison xl auto meg egy darab GH Sweet mangom hátha nem baszom el...
A túllocsolás és a túllocsolás volt a gond,hogy elkezdett virágozni vagy az is besegített,hogy kicsi volt a pot és benötte a gyökérzet?
Ha rendelek még magokat (Special Queen) az még beleférne a szezonba? Köszi az Infókat!!!
 

iwantmorebuds

Active member
En csak sajat tapasztalatbol tudok épitkezni, nekem mondjuk a tullocoslas miatt pont h nem notte be rendesen a gyokerzet a potot de kistresszeltem a viragzast 2 alatt.

Autoknál ha elő szeretnéd nevelni valami olyat keress amibol kis stresszel megtudod oldani az átültetést. A legrosszabb megoldasként vannak ezek a kis tőzegpoharak ami egyből mehet a talajba.

Ennél azért sok jobb van, én préselt kokuszkockákat használok. Eazy plug néven megtalálod, aztán ezeket meg át tudod rakni eazy blockba abba siman elvannak 2 hetes korukig vagy tovább utánna meg ugy ahogy van mehet a talajba.

Plug magoncnak
picture.php


Block (ezek mondjuk klonok ezért nagyobak de keresek autokrol is)
picture.php
 

Grinko

Active member
Rendben akkor bedobom a magokat vízbe van meg egy Green Poison xl auto meg egy darab GH Sweet mangom hátha nem baszom el...
A túllocsolás és a túllocsolás volt a gond,hogy elkezdett virágozni vagy az is besegített,hogy kicsi volt a pot és benötte a gyökérzet?
Ha rendelek még magokat (Special Queen) az még beleférne a szezonba? Köszi az Infókat!!!

En csak sajat tapasztalatbol tudok épitkezni, nekem mondjuk a tullocoslas miatt pont h nem notte be rendesen a gyokerzet a potot de kistresszeltem a viragzast 2 alatt.

Ha előszeretnéd nevelni valami olyat keress amibol kis stresszel megtudod oldani az átültetést. A legrosszabb megoldasként vannak ezek a kis tőzegpoharak ami egyből mehet a talajba.

Ennél azért sok jobb van, én préselt kokuszkockákat használok. Eazy plug néven megtalálod, aztán ezeket meg át tudod rakni eazy blockba abba siman elvannak 2 hetes korukig vagy tovább utánna meg ugy ahogy van mehet a talajba.

View Image

View Image


Tegnapelőtt ültetem ki őket nagyon potba (25L) de már észrevettem előzőnap,hogy már a szekrénybe beindult! Aztán itt vagy exkalapon olvastam,hogy ha benövi a potot akkor virágzásnak indul!?
Ebben az Eazy plugban meddig tudom bent elönevelni? Mert én udvaron belül szeretném őket tartani ahogy már fentebb írtam 25L potba!!! Alsó képeken mennyi idősek?
 

f2obsession

Active member
Rendben akkor bedobom a magokat vízbe van meg egy Green Poison xl auto meg egy darab GH Sweet mangom hátha nem baszom el...
A túllocsolás és a túllocsolás volt a gond,hogy elkezdett virágozni vagy az is besegített,hogy kicsi volt a pot és benötte a gyökérzet?
Ha rendelek még magokat (Special Queen) az még beleférne a szezonba? Köszi az Infókat!!!

Szerintem mind a három tényező szerepet játszott, de leginkább a potkinövés (durvább esetben attól még a fotósok egy része is hajlamos bevirágozni akár 20/4-ben is).

Ha fotóst rendelsz, nagyon nem vagy még elkésve (több száz g /tő is reális lehet). Ha autot rendelsz, csak az merül fel, időben beférsz-e még vele a vadkender porzása elé. (Ezt talán majd megmondja, aki ért hozzá)

Fotósnál a május közepi, május végi kiültetés pont optimális. Áprilisban kirakva is túlélnek, de május második felében tudnak "a természet ölelő karjaiba" érkezni, hogy littleguru-t idézzem.
 

iwantmorebuds

Active member
Ebben az Eazy plugban meddig tudom bent elönevelni? Mert én udvaron belül szeretném őket tartani ahogy már fentebb írtam 25L potba!!! Alsó képeken mennyi idősek?

A második kép az rossz példa volt később oda is írtam hogy klónok de itt vannak autok.

Ha megjelennek kívül a gyökerek akkor végleges helyre kell tenni.

picture.php


Ezek a kép után mentek a helyükre a baloldali bennt maradt a másikat meg megzabálta a csiga ottkinn
 
Last edited:

Grinko

Active member
Ha fotóst rendelsz, nagyon nem vagy még elkésve (több száz g /tő is reális lehet). Ha autot rendelsz, csak az merül fel, időben beférsz-e még vele a vadkender porzása elé. (Ezt talán majd megmondja, aki ért hozzá)


Szerintem ezt az auto témát elengedem egy darabig.. Volt még 2db azokat bedobtam vízbe megpróbálom még 1x hát ha sikerül...
Ma vagy holnap megrendelem busdokiról a fotost aztán neki futunk még 1x remélem van szállítás... Tenksz!!!!!!!!!!!!!!
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
Special 🍆
leírom mit basztál el,

1. szobahőőmérséklet

2. alacsony párával
3. párosítva tulöntözéssel
4. erős földkeverékben

5. kicsi cserépben sokáig tartva
 

Grinko

Active member
leírom mit basztál el,

1. szobahőőmérséklet

2. alacsony párával
3. párosítva tulöntözéssel
4. erős földkeverékben

5. kicsi cserépben sokáig tartva

Rendben Köszi!!! De amúgy csak pár száll jelent meg és növekszik napról napra..
 

Grinko

Active member
ÜDV! Meghagytam őket hátha lesz belőlük valami most 7 hetesek 60 és 65 centisek!!! Szerintetek? [/ATTACH]
 

Attachments

  • IMG_6671.jpg
    IMG_6671.jpg
    65.3 KB · Views: 93

Grinko

Active member
Lenne egy pár kérdésem,hogy a levelekkel mi okozta ezt és az a kis élősködő mi a neve és káros e a növényre? Előre is tenksz!!!
IMG_6680.jpg
IMG_6679.jpg
IMG_6665.jpg
 
Top