What's new

White widow auto πρώτο grow

Paliatzis91

Member
έκανα λάθος χθες, σήμερα βρισκόμαστε στις 70 ημέρες και είμαι έτοιμος να το κόψω και να το καπνισω :p
Έκοψα ξανά τα κίτρινα φύλλα και πάμε στην τελική ευθεία :p

20150215_164607-1.jpg

20150215_164427-1.jpg
Ρε παιδιά θα πρέπει αυτά τα μανιταρακια να γίνουν από διαφανή σε αδιαφανή, τώρα είναι αδιαφανή και μόλις δω ότι κοκκινίζουν το κόβω σωστά ; η θα πρέπει σε ένα ποσοστό να κοκκινισουν ; και έτσι όπως το βλεπετε σε πόσες μέρες υπολογίζετε να είναι έτοιμο ;Απανωτές ερωτήσεις αλλά συμμεριζεστε την αγωνια μου 20150215_163840-1.jpg

20150215_163903.jpg
 

bazz

Member
να το αφήσεις να θολώσουν πολύ.... οταν τα περισσότερα ειναι αρκετά θολά, κάποια θα είναι αρκετά καφε/κοκκινα και καπου εκεί να το κόψεις.....
μην νομίζεις οτι θέλει πολυ όμως...μέρα με την μέρα θα βλέπεις αλλαγές
 

bazz

Member
εντάξει μην το τσιμπολογάς τώρα το φυτό...κόψε μια και έξω οτι κόβεται και αστό ήσυχο....2-3 μερες ακομα??
 

Paliatzis91

Member
Πάνω στο ψάξιμο βρήκα αυτό θέλω να μου πείτε αν ισχύει ; ανάλογα με το πώς είναι τα τριχώματα έχουμε και διαφορετική αίσθηση? Εγώ νόμιζα ότι πρέπει να το κόψεις όταν είναι κόκκινα. Εμένα αυτή την στιγμή βρίσκονται στην τελευταία κατηγορία, θα είναι εντάξει αν τα κόψω αύριο ;τι διαφορά θα έχω σε σχέση με την ποσότητα αν περιμένω να κοκκινισουν;
when-to-harvest_1_1.jpg
 

bazz

Member
καλή ήμερα φίλε μου παλιατζή....

Γενικά να ξέρεις οτι οταν κόβεις φύλλα στο φυτό, αυτο στρεσάρεται και μπορει να εχεις καθυστερήσει στο ποτε θα κόψεις. Οποτε καλο ειναι να εισαι λιγο προσεκτικός με αυτο.

Ναι ανάλογα πως ειναι τα trichome εχεις και διαφορετικό άκουσμα, αλλα παντα στην βαση που εχει να σου δώσει το φυτο.

Το white widow fem που εχω καλλιεργήσει.....αν το κόψεις νωρις εχεις ενα πιο εγκεφαλικό άκουσμα και σχεδον καθολου στο σώμα.....αυτο συμβαίνει γιατι το CBD δεν ειναι με μεγαλο ποσοστο μεσα στο φυτο.

Οσο περναν οι μερες το CBD, CBN αυξάνεται..... οποτε αν το κοψεις το φυτο πιο αργα θα εχεις ενα πιο couchlock/buzz/stone body μαστουρα. Γιατι αλληλεπιδρά το THC με το αυξημένο CBD CBN.

Σε αυτο το σημιο που εισαι τωρα, δεν πιστεύω πως θα εχεις μεγαλες διάφορες στην ποσότητα....οποτε κόψε σιγα σιγα....

αν θελεις μπορεις να το αφησεις δυο 24ορα στο σκοταδι για μεγαλύτερη ανάπτυξη και για να ωριμάσουν στα tricomes!!
 

Paliatzis91

Member
καλή ήμερα φίλε μου παλιατζή....

Γενικά να ξέρεις οτι οταν κόβεις φύλλα στο φυτό, αυτο στρεσάρεται και μπορει να εχεις καθυστερήσει στο ποτε θα κόψεις. Οποτε καλο ειναι να εισαι λιγο προσεκτικός με αυτο.

Ναι ανάλογα πως ειναι τα trichome εχεις και διαφορετικό άκουσμα, αλλα παντα στην βαση που εχει να σου δώσει το φυτο.

Το white widow fem που εχω καλλιεργήσει.....αν το κόψεις νωρις εχεις ενα πιο εγκεφαλικό άκουσμα και σχεδον καθολου στο σώμα.....αυτο συμβαίνει γιατι το CBD δεν ειναι με μεγαλο ποσοστο μεσα στο φυτο.

Οσο περναν οι μερες το CBD, CBN αυξάνεται..... οποτε αν το κοψεις το φυτο πιο αργα θα εχεις ενα πιο couchlock/buzz/stone body μαστουρα. Γιατι αλληλεπιδρά το THC με το αυξημένο CBD CBN.

Σε αυτο το σημιο που εισαι τωρα, δεν πιστεύω πως θα εχεις μεγαλες διάφορες στην ποσότητα....οποτε κόψε σιγα σιγα....

αν θελεις μπορεις να το αφησεις δυο 24ορα στο σκοταδι για μεγαλύτερη ανάπτυξη και για να ωριμάσουν στα tricomes!!
Ωραίος και κατατοπιστικοτατος!! :tiphat:
 

Paliatzis91

Member
Το έκοψα σήμερα δεν ξέρω αν έκανα καλά νομίζω ότι ήταν η κατάλληλη ώρα. 75 μέρες. Το έβαλα σε κουτί με σύρμα και θα το έχω ανοιχτό όπως μου είπατε, ουτε εξαερισμού ούτε τίποτα η θερμοκρασία είναι στους 13 βαθμούς.
dhog babies

20150220_150032-1.jpg

20150220_150039-1.jpg

20150220_135946-1.jpg
 

newFish

Member
Μπραβο ρε παλιατζη παρα πολυ καλα για πρωτη φορα καλοπιωτα και με μετρο!
 

Paliatzis91

Member
Ούτε τιπσ ούτε κόλπα ούτε μυστικά. Αγάπη στο φυτό και σε αυτό που κανείς και τα αποτελέσματα θα είναι ανάλογα :tiphat:
 

Paliatzis91

Member
Ευχαριστώ, αλλά τσουλαει αργά αδερφέ δεν ξέρω τι παίζει με τις υγρασιεσ αλλά τα κλαδάκια δεν σπάνε αλλά λυγίζουν ακόμα δύο μέρες αποξυρανση και θα δούμε :/
 

b3n

Member
αν η υγρασια ειναι πανω απο 50 θα κανει κ πανω απο 10 μερες
 

Paliatzis91

Member
20150303_151412.jpg

20150303_151504.jpg

20150303_151841.jpg

20150303_151512.jpg
12 μέρες αποξήρανσης δεν ξέρω αν έκανα καλά αλλά δεν σπαγανε τα γ@μημεν@ κλαδια :p ζυγαριά θα έχω σε λίγες μέρες, το αφήνω στην κρίση σας. Τα βάζα είναι μικρά πιστεύετε ;
 

Latest posts

Latest posts

Top