What's new

Въпрос за HPS?

gned

New member
Понеже съм много зле с електротехниката, се чудя дали в магазините ще продават нещо готово като: 250 вата натриева крушка на жица, без рефлектор, с баласт там и с каквото още трябва и с таймер, абе направо светлинната система да ми е готова, от мен да се иска най-много да трябва да свържа жички по схема все едно свързваш тонколкони на съраунд или няма такъв лесен вариант е ще трябва да купувам всяка част отделно, отделно жици и да знам как точно трябва да ги съединя. Съжалявам, че се получи малко по-дълъг пост, но се надявам да е достатъчно изчерпателен... Благодаря предварително! (+реп)
 
E

EverLast

Ами отиди в магазина и ги помоли да ти я свържат ако не можеш да го направиш сам или някой приятел не е трудно а иначе после си купи таймер и само в него вкл. Успех!
 
C

coco fknbrice

дори и някой да ти свърже схемата е добре да спазваш някои правила когато включваш в контакта. виж на коя дупка се намира фазата /там където светне фазомера/ и я включи така че фазата да е вързана към дросела а не към запалката и лампата защото ще скъсиш доста живота на техниката по принцип свети и в двата случая но правилното е фазата в дросела. и не пипай голи жици

ако искаш като си готов с покупките снимай запалката дросела и лампата и ще ти кажем как да си ги свържеш

успех

междудругото сега не знам какви са ти възможностите но по добре ползвай електроника вместо баласт и запалка защото удължава живота на лампата и на теория свети по добре с нея. само да знаеш че при електрониката е много важно да не объркаш фаза и нула от контакта и да ги размениш на входа защото ще я изгориш на момента /ако няма защита/
 

Astral

Member
Само да добавя,че веднъж оцапах нещата и аз.Гледай като купуваш комплекта да са съвместими дросела със запалката.Аз се опитах да запаля лампа с дросел на Philips и запалка на Elektrostart въпреки че схемите на свързване се различаваха.Резултат - 1 лампа по-малко.
 

bbb2

New member
Само дето 250В ще ти е малко!Вземи си най-малко 400В!После ще разбереш,че 250В е безсмислено.250В ХПС успешно може да бъде заменена с няколко обикновени ЦФЛа!!!
 

qwz4p

New member
според мен трябва да се сложи и тема купувам/продавам
тъкмо ще зарадвам бая хорица :)
 

Moqusername

New member
Кво стана със свързването ?? А тва, че фазата не трябва да преминава през запалката и ламбата вярно ли е ?? Щото аз все си мисля,че ако фазата не минава през тях, от де ще идва ток-а или става и в единия край да е дросела, а в другия дет е 0-лата свързана със запалката и дросела и пак да си прави връзкатА ?
 

somebodyx

Member
Дросела си има схема а относно това дали е съвместим със запалката в магазина трябва да го зададеш този въпрос.
 

Latest posts

Latest posts

Top