What's new

Tropicana Poison F1 - Peanut Butter Breath - Top feed - Scrog

tejföl

Active member
Eddig volt 2 szett, de a másik sátor elindításával az is bekerült a körforgásba. Nincs kompresszorom, most csak ezért vegyek egyet? Az zúgjak itt vele az emeleten? :D Néha már a golyók csörgését is cinósnak érzem. Tuti nem veszek több ilyen szart, amint gépről tudom irányitani a tank összetételét, nekiugrok az aeronak, aztán lesz ami lesz :D Sokat agyaltam rajta, hogy kipróbálom tisztán a kőzetgyapotot, de végül arra jutottam, hogy ez megint valami újdonság lenne. Nem is umweltfreundlich, minden körre veszegetni kell, nem is olyan hűde olcsó, szóval letettem róla :D
 

f2obsession

Active member
azért desztvízben főzni nem kicsit luxus, kb két rugó egy két literes palackkal,,, én úgyszoktam kibaszom a nagy gyökereket szárral jól odacsapkodom, kiterítem valami jó kis helyre, kiszárítom, átfújom szárazon kompresszorral a kis kotvány gyökereket is belőle, aztán, ha úgyítélem meg még átfőzőm egy üstben( de nem desztvízzel :D) utána hipóval, adok a még túlélő förtelmeknek, aztán megnézem milyen ec t mutat és annak megfelelően mosom tovább vagy savazom

Egyszer kellett 60ezerért megvenni a desztillálót, aztán onnantól olcsóbban jön ki mint a Mizse. Lágy vízzel sokkal kevesebb strapa levinni az EC-jét, meg közben a PH-t sem betonozza be valahova 8 tájára, ahogy azt az én csapvizem tenné, ha a főzésre azt használnám.
 

f2obsession

Active member
Innen vettem ugyanezt kb 10 éve. Akkor még 60 volt magában, és 70 üvegkancsóval. Eredetileg nem kertészeti célra szántam, azt hiszem arra kézenfekvőbb a RO szűrő. Költséghatékonyabb, meg gyorsabb. Ezt viszont nem kell szerelni, nem kell benne membránt cserélni, csak időnként kivakarni a forralóedényből a vízkövet. Egy fél deci ecet bevetésével kényelmesen patikára pucolható (ha nem várja meg az ember, amíg miliméter vastag lepedék képződik). A hozzá tartozó szénszűrő szerintem csak akkor szükséges, ha a konyhára kell pl főzéshez. Megfelelően tisztán tartva szénszűrő nélkül is kb 0,5uS-es vizet produkál, csak (azt hiszem a réz lepárló miatt) úgy van egy enyhe fémes íze a víznek.

Remélem nem ütközik házirendbe, hogy belinkelem:

http://www.vizdesztillalo.hu/
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
érdekes, nem hinném, hogy lepárló miatt a laboratóriumi, amit gyógyszertárban veszel, azt ha jól tudom nem egyszer desztillálják hanem kettő vgy többször is talán
 

f2obsession

Active member
érdekes, nem hinném, hogy lepárló miatt a laboratóriumi, amit gyógyszertárban veszel, azt ha jól tudom nem egyszer desztillálják hanem kettő vgy többször is talán

Szerintem is legalább 2x van desztillálva a gyógyszertári, de abban is majdnem biztos vagyok, hogy nem olyan desztillálóban készül, amiben ventilátorral hűtött vörösréz felületre csapódik le a gőz, hanem elképzelésem szerint vízhűtéssel hűtött üveg felületre. Az olyan tökéletesen íztelen, amilyet az én gépem patyolat tisztára mosva, frissen cserélt szénszűrővel sem tud. Pedig annyira lágy víznél tényleg még azt is megérzed, ha üvegkancsó helyett műanyagba desztillálod, miközben az 1uS pontosságú EC mérő 0át mutat. Úgy gondolom, jó okkal olyan drága az a víz.

(Utólag nézem az adatlapon, nem is rézből van a hűtőspirál, hanem nemesacélból)
 
Last edited:

tejföl

Active member
Bocs srácok, ez a kör sajna kudarcba fulladt, egy időre a kertészkedéssel is fel kellett hagynom. Viszont hamarosan indítok egy naplót, hátha sikerülne már egyszer faszán :D
 
Top