What's new

Τραπεζα σπορων

Status
Not open for further replies.

akistriantas

New member
Καλησπερα σε ολους.
Μετα απο πολυ καιρο αποχης δεν αντεξα και ειπα να ξανα ασχοληθω με το grow.
Ειμαι στην διαδικασια συλλογης σπορων, οι τιμες τους εχουν παει στο θεο απο την τελευταια φορα που ειχα παρει.....,ψαχνοντας στο web βρηκα οτι υπαρχει μια ελληνικη τραπεζα σπορων.Τι ξερουμε για αυτην υπαρχει καμια πληροφορια?'Η να στραφω προς εξωτερικο μερια Ευχαριστω πολυ και καλα ντουμανια...
 

delicorganic

Well-known member
Ισχύει..

Ισχύει..

Πολύ καλά αποτελέσματα,απο τους προαναφερθέντες
γρήγοροι και αξιόπιστοι.
 
Last edited:

hahemuco

New member
Γεια σε όλους. Μόλις είδα πως λόγω black-friday σήμερα οι μάγκες κάνουν έκπτωση 30%. ;)

Υγεία
 

Papastroumf

Member
Παραλαβή σε 1 μέρα

Παραλαβή σε 1 μέρα

Καλησπέρα μάγκες,όπως λέει και ο τίτλος η παραγγελία μου από theseedbank έφτασε μόλις σε μία ημέρα.Και λάβετε υπόψη οτι μένω σε απομακρυσμένη,δύσβατη περιοχή.Όπως βλέπετε και στην φωτογραφία ετοιμαζόμαστε.

20161203_123827.jpg

Το Super Lemon Skunk Auto ήταν δώρο και δεν αναγράφει ποιας εταιρίας είναι. Έψαξα μόνος λοιπόν και δεν έβρισκα πουθενά breeder αυτού του strain ή εταιρίες που να το πουλάνε.Το auto πάντα.

Από αυτά τα 5 θα μπούνε σίγουρα το Think Different μπας και δούμε τον κόσμο από άλλη πλευρά :p .Επίσης θα μπει το pineapple express auto και το autoEuforia.Για το 4ο είμαι ανάμεσα στο lemon og haze auto και αυτό το παράξενο super lemon skunk auto.Η αλήθεια είναι οτι παίζει να έχουν κάνει λάθος στην περιγραφή και να ήθελαν να γράψουν super lemon haze auto που είναι από lemon skunk και super silver haze.Τους έστειλα μήνυμα και περιμένω απάντηση.Ρίξτε και εσείς καμία πρόταση.Όσο για την πολύ πάρλα φταίει ένα πρωινό με μπόλικο ανεβαστικό και γευστικό kiefακι. Βίβα :tiphat:
 

Ksaderfo

Active member
Καλησπέρα μάγκες,όπως λέει και ο τίτλος η παραγγελία μου από theseedbank έφτασε μόλις σε μία ημέρα.Και λάβετε υπόψη οτι μένω σε απομακρυσμένη,δύσβατη περιοχή.Όπως βλέπετε και στην φωτογραφία ετοιμαζόμαστε.

View attachment 387500

Το Super Lemon Skunk Auto ήταν δώρο και δεν αναγράφει ποιας εταιρίας είναι. Έψαξα μόνος λοιπόν και δεν έβρισκα πουθενά breeder αυτού του strain ή εταιρίες που να το πουλάνε.Το auto πάντα.

Από αυτά τα 5 θα μπούνε σίγουρα το Think Different μπας και δούμε τον κόσμο από άλλη πλευρά :p .Επίσης θα μπει το pineapple express auto και το autoEuforia.Για το 4ο είμαι ανάμεσα στο lemon og haze auto και αυτό το παράξενο super lemon skunk auto.Η αλήθεια είναι οτι παίζει να έχουν κάνει λάθος στην περιγραφή και να ήθελαν να γράψουν super lemon haze auto που είναι από lemon skunk και super silver haze.Τους έστειλα μήνυμα και περιμένω απάντηση.Ρίξτε και εσείς καμία πρόταση.Όσο για την πολύ πάρλα φταίει ένα πρωινό με μπόλικο ανεβαστικό και γευστικό kiefακι. Βίβα :tiphat:

Το lemon Haze παίζει και να είναι της Royal Queen..

Ναι οι τράπεζες το έχουν χε λίγο με τις τιμές...

Το είδα και εγώ το ελληνικό site αλλά με μία ματιά μου φάνηκε ότι απλά πουλάνε σπορακια από τις άλλες τράπεζες 2 € πάνω το ένα..

Όχι ότι με πειράζει και πολύ αν έρχονται την άλλη μέρα .. και αν μπορείς να συνδυάσεις σπορακια από διάφορες τράπεζες...

Εγώ ψηνω πολύ κάτι από Barney και από Mandala.. αλλά ή αθάνατη Σατιβα (iron man lives again! :D) έβγαλε καμιά 15αρια σπόρια και μέχρι και το ένα αυτόματο widow έβγαλε αλλά 6!! :D
 

Papastroumf

Member
Το lemon Haze παίζει και να είναι της Royal Queen..

Ναι οι τράπεζες το έχουν χε λίγο με τις τιμές...

Το είδα και εγώ το ελληνικό site αλλά με μία ματιά μου φάνηκε ότι απλά πουλάνε σπορακια από τις άλλες τράπεζες 2 € πάνω το ένα..

Όχι ότι με πειράζει και πολύ αν έρχονται την άλλη μέρα .. και αν μπορείς να συνδυάσεις σπορακια από διάφορες τράπεζες...

Εγώ ψηνω πολύ κάτι από Barney και από Mandala.. αλλά ή αθάνατη Σατιβα (iron man lives again! :D) έβγαλε καμιά 15αρια σπόρια και μέχρι και το ένα αυτόματο widow έβγαλε αλλά 6!! :D

Το lemon og haze είναι της nirvana.
Ναι αυτό κάνουν,απλά σου δίνουν την δυνατότητα τα έχεις μαξ σε 2 μέρες σπίτι σου και μπορείς να συνδυάσεις διάφορα strain και να πάρεις 1 από το καθένα.
 

Papastroumf

Member
Καλησπέρα σας,

Σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία.

Η ποικιλία Super Lemon Skunk Auto είναι από την Underground Genetics. Είναι μια εταιρεία που κάνει παραγωγή σπόρων και εδρεύει στο Colorado. Προς το παρών η εταιρεία διαθέτει τους σπόρους της μόνο σε χονδρική.

Σας στέλνω τα χαρακτηριστικά του Super Lemon Skunk Auto.

Genetics: Lemon Skunk X Afghani X Ruderalis

Yield: 50-150g/pl.

LC/HT: 75 days

Height: Average

THC: Medium-High

Για ότι άλλο χρειαστείτε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.

Με εκτίμηση

Απευθείας από theseedbank.
 

Ksaderfo

Active member
Ωχ ωχ πολύ σωστοί και χαριτωμένοι είναι, μην τους μπουζουρ οι λε μπα... :D

Τουλάχιστον είναι στο LA (Lεκανοπεδιο Αττικής). :D

Έτσι θα γίνει λοιπόν.. κανένα μπαρνει και κανένα μανταλα.. θα γίνουμε πάλι κάνα 300γραμμο με 20€.. :D
 

tjo

life gardener
Veteran
Καλημερα σε ολους!
οντως ειναι πολυ αξιοπιστοι και αρκετα γρηγοροι...
συνιστω σε ολα τα μελη να αρχισουν να στηριξουν τη προσπαθεια
αυτη και να εμπιστευτουν την ελληνικη τραπεζα σπορων.
σας το λεω υπευθυνα μιας και μετα απο τοσα χρονια εχω τη δικη
μου εμπειρια απο τραπεζες σπορων..κανενας φοβος και καμια
ανησυχια για το αν θα γινει στραβη,για το αν θα χαθουν λεφτα
και φυσικα για την ποιοτητα των σπορων..
και πανω απ ολα οπως ειπε ο σμαριομαν,στηριζουμε τα ελληνικα
μαγαζια..
ευχομαι καλες γιορτες σε ολους με υγεια,αγαπη,καλη φουντα και
φυσικα ασφαλεια σε οτι κανετε!να ειστε καλα μαγκες μου!!:tiphat:
 

Papastroumf

Member
Καλές γιορτές και σε σένα αρχηγέ! Καλά πιώματα και πάνω από όλα υγεία,ευτυχία και ασφάλεια.
 

bazz

Member
Γιατι να παρω σπόρια απο δευτερο χέρι τζο;;;
αν βγάλουν καμια δικιά τους σταθερή ποικιλία με χαρά να την δοκιμάσω....

Καλές γιορτές σε ολους!!!!
 

Saker

Member
Σε γενικές γραμμές σχεδόν από όλα τα labels ποτέ δεν πέρνεις σπόρι από πρώτο χέρι...
επίσης πολλά strain είναι από τον ίδιο breeder κυκλοφορούν από 2 3 ή και περισσότερες εταιρίες με άλλο όνομα...μιλάω πάντα για Ευρώπη...
 

orfeas

Active member
Veteran
Γιατι να παρω σπόρια απο δευτερο χέρι τζο;;;
αν βγάλουν καμια δικιά τους σταθερή ποικιλία με χαρά να την δοκιμάσω....
Όπως τα αυτόματα της RQS ας πούμε, έ; :laughing:

Καλές γιορτές!
 

bazz

Member
Τι εχεις κολλήσει βρε Ορφέα με τα αυτόματα ;;;
ενα αυτόματο εχω βάλει όλο και ολο μάλλον τα εχεις μπερδέψει με κανέναν αλλον...

Τα τελευταία χρονια ειμαι στους ιςπανους....Φετος τρέχω σχεδόν όλα τα landrace απο cbg που σιγουρα θα σου πέσουν τα σάλια...

Καλες γιορτές χοχοχοχο!!!
 

Ksaderfo

Active member
και μια καινουρια.https://sporadiko.gr/

Λιγο τσαντιλα μου βγάζουν αυτοι:

"
Δυστυχώς με το υπάρχον πολιτικό κλίμα, αναγκαζόμαστε να το παίζουμε χαζοί όπως και όλη η χώρα, και σας λέμε ότι τους σπόρους μας τους πουλάμε για σουβενίρ."

Καλές τιμές έχει όμως... Αν πάρει κανας νίντζα και είναι safe ας πει. ;)
 

tjo

life gardener
Veteran
Θα συνιστουσα τα μελη να αγοραζουν σπορια απο αξιοπιστα και
καταξιωμενα seed bank οπως το theseedbank.gr και οχι απο σαιτ
που ξεφυτρωνουν σα μανιταρια με αμφιβολου ποιοτητας σπορια.
δε θελω να θιξω το σποραδικο αλλα σε καμια περιπτωση δε θα αγοραζα σπορια απο εκει..οχι ακομα τουλαχιστον μεχρι να δειξουν οτι ειναι αξιοπιστοι..δε παιζουμε με τα γκροου αλανια μου και δεν εμπιστευομαστε τον οποιοδηποτε..:tiphat:
 

bathory

Member
χωρις να κανω διαφημιση,τα παιδια εχουν ανοιξει κανονικα καταστημα στην σαλονικη δεν ειναι απλα ενα σαιτ,τους πηρα και τηλεφωνο να δω τι παιζει.αν καποιος γνωριζει περισσοτερα ας μας πει κατι,μακαρι να βγουν και αλλες τραπεζες οπος theseedbank!!περισυ παντως που πηρα απο theseedbank ειμαι απολυτα ικανοποιημενος!!
 
P

parakelsos

ego ola ta sporia ta pira apo to theseedbank.gr kai eime poli
eyxaristimenos.ka8e fora moy kanane kai doro sporakia kai panta erxontoysan tin epomeni mera.kai epidi milhsa me kapoion apo ekei epidi i8ela na rotiso kati sxetika me to problima moy itan e6piretikotatos kai moy arese ayto.
 

orfeas

Active member
Veteran
χωρις να κανω διαφημιση,τα παιδια εχουν ανοιξει κανονικα καταστημα στην σαλονικη δεν ειναι απλα ενα σαιτ,τους πηρα και τηλεφωνο να δω τι παιζει.αν καποιος γνωριζει περισσοτερα ας μας πει κατι,μακαρι να βγουν και αλλες τραπεζες οπος theseedbank!!περισυ παντως που πηρα απο theseedbank ειμαι απολυτα ικανοποιημενος!!

Το τέσσερα είκοσι είναι μια παρέα, γνωστή σε πολλούς εδώ μέσα, που ξαναέστησαν το ίδιο φόρουμ στην Ολλανδία απ'όπου και εμπορεύονται ό,τι οποιοδήποτε άλλο γκρόου σοπ ανά την υφήλιο, δηλαδή είδη καλλιέργειας αλλά και σπόρους αγορασμένους χονδρικής από μπρήντερ ή άλλους χονδέμπορους.... "το σποράδικο" δεν είναι παρά το υποκατάστημά τους εν τη ημεδαπή :biggrin:
Νομίζω ότι η αγορά από μπρήντερ είναι η πιο ασφαλής φάση από κάθε πλευρά...τα περίπτερα είναι για την ευκολία...κι εγώ από ευκολία και άγνοια, όμως, πρωτοψώνισα...

:tiphat:Ορφεύς
 
Status
Not open for further replies.
Top