What's new

Tot crestem iarba sa fumam, da dupa ce mancam? 🍅🥒🌶️

babygrower1

Well-known member
Cum a zis si zonaverde ca as putea sa mi deschid un thread pt legumele mele
dar acest thread nu as vrea sa fie doar pt mine, as vrea sa fie pentru toti si sa si posteze ce cresc la ei in ograda (fara iarba)
rosii castraveti ardei busuioc :))


rosii vp1 stropite cu sprintene si aminofeed super

D7FDD784-AB46-4217-B396-2B910118B78B.jpeg



Castraveti artist, au ceva deficiente le am dat o doza de aminofeed si o sa si revina

899753A0-4E32-444D-A2B2-1A31E88C4991.jpeg



atat pentru azi o sa revin zilele urmatoare cu mai multe poze

(sa nu faceti ca la threadu de out ca nu va aratati nici rasadurile sub becuri ca s sigur ca nu doar eu plantez out)
 

budstealth

Active member
Cum a zis si zonaverde ca as putea sa mi deschid un thread pt legumele mele
dar acest thread nu as vrea sa fie doar pt mine, as vrea sa fie pentru toti si sa si posteze ce cresc la ei in ograda (fara iarba)
rosii castraveti ardei busuioc :))


rosii vp1 stropite cu sprintene si aminofeed super

View attachment 18823640


Castraveti artist, au ceva deficiente le am dat o doza de aminofeed si o sa si revina

View attachment 18823641


atat pentru azi o sa revin zilele urmatoare cu mai multe poze

(sa nu faceti ca la threadu de out ca nu va aratati nici rasadurile sub becuri ca s sigur ca nu doar eu plantez out)
Sa ai spor maxim.....si sa rezolvi deficientele neaparat👍👍
 

babygrower1

Well-known member
eu trebuie sa folosesc cat mai mult spatiu

distanta intre rasaduri pe lungime 30-40 si latime 70-90

la porumb nu ma pricep:)) e unu aici seamana papusoi pe 5 hectare ma gandeam sa bag niste mariciuana printre el 😂😂
 

babygrower1

Well-known member
treburile stau prost aproape foarte prost



72AE2384-0A02-415E-81AD-CA3DAAA908FB.jpeg

am avut un virus la castraveti cred ca si la rosii nu mai stiu 😹😹, se ingalbeneau frunzele credeam ca e ceva deficienta dupa cateva zile putrezea tulpina si picau jos
le dau nutrientii aproximativ la fiecare udare 900ppm


28B57EA7-6208-4E4B-A158-93E50C3C81E0.jpeg

163016F0-EC24-4E64-9837-3D45E7573E6A.jpeg


nu mi place deloc cum am amenajat treburile anu asta.. au stat inghesuite diferentele prea mari de temperatura intre zi si noapte thripsi si alte insecte
sa treaca valu asta de frig care vine si o sa incep plantarea

la urmatoru update o sa fie mai frumos va promite al vostru baby 💕
 

DcSantos

Active member
treburile stau prost aproape foarte prost



View attachment 18835843
am avut un virus la castraveti cred ca si la rosii nu mai stiu 😹😹, se ingalbeneau frunzele credeam ca e ceva deficienta dupa cateva zile putrezea tulpina si picau jos
le dau nutrientii aproximativ la fiecare udare 900ppm


View attachment 18835850
View attachment 18835851

nu mi place deloc cum am amenajat treburile anu asta.. au stat inghesuite diferentele prea mari de temperatura intre zi si noapte thripsi si alte insecte
sa treaca valu asta de frig care vine si o sa incep plantarea

la urmatoru update o sa fie mai frumos va promite al vostru baby 💕
nu stropesti cu nimic ? apa cu piatra vanata (sulfat de cupru)si var stins pt mană ? nu ma pricep dar stiu ca asta mai foloseste lumea la rosii si alte legume sa le fereasca de mană. Preferi sa mergi la risc fara preventii ? :joint:
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Piatra vanata daca nu ma insel face rosiile sa arate mai coapte de cat sunt in realitate.
Baby gro poate sa ne explice ce este mai bine sa folosim si cand.
Cum scapi de thripsi? Ce daunatorii ai observat pana acum in sera? Sunt sanse sa ai probleme cu paianjeni? Sau cu melci?
 

Latest posts

Latest posts

Top