What's new

the hawaiian snow

makedon

Member
Veteran
ηρθε η ωρα παλικαρια να σας παρουσιασω της ζουζουνες μου :biggrin:
απο της 6/12 τρεχουν κατω απο μια σφλ 125 και 24/24
σημερα τα μεταφυτευσα σε 3 λιτρα και σε 5 μερες λεω να τα βαλω κατω απο την hps 600 dual και 20/4 για κανα δυο βδομαδες,μετα μεταφυτευση στης τελικες 2χ20λιτρα και 1χ11 και γυρισμα σε 12/12 μετα απο 5 μερες :biggrin:
ελπιζω να βγαζεται ακρη ετσι οπως τα γραφω :biggrin:
και ευχομαι να το πινω με τον οβελια :laughing:
προτασεις και σχολια καλοδεχουμενα παντα


:tiphat:
 

makedon

Member
Veteran
6/12
picture.php


μετα 6 μερες στης 12/12
picture.php



:tiphat:
 

petougia

Member
Παμε χιονια στη χαβαι πιο καμπαναριο! Δεν σταματας εσυ ε? Ουτε εγω σκαει χωματαρα τωρα :D
 

makedon

Member
Veteran
και σημερα πριν και μετα την μεταφυτευση στης 11 μερες πλεον
picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
picture.php

νωρις ειναι αλλα μου φενεται οτι εχω πεσει σε 3 διαφορετικα φενο!
 

makedon

Member
Veteran
Παμε χιονια στη χαβαι πιο καμπαναριο! Δεν σταματας εσυ ε? Ουτε εγω σκαει χωματαρα τωρα :D


το χωμα ειναι το μελλον αδερφε,αν το πρωτο πραγμα στο μυαλο σου δεν ειναι η ποσοτητα :biggrin:

δεν κοβεται το ατιμο :laughing:


:tiphat:
 

makedon

Member
Veteran
τα μωρα μπηκαν κατω απο την 600 και 20/4 σημερα
20 ημερον τωρα
picture.php
picture.php

ladys start your engines :laughing:


:tiphat:
 

makedon

Member
Veteran
οι κοπελιες αρχισαν να δειχνουν σημαδια πεινας και μεταφυτευτηκαν στης τελικες τους ταχεως
picture.php
picture.php
picture.php



:tiphat:
 

rastas

Member
Sorry to interrupt and for being rude for writing in English but I do not speak greek... but I can understand pictures.

You are over-watering your Hawaiian Snow, little wrinkles on the leaf tissue is a sign of that. Stop watering so frequently, soil needs to dry so that roots will be able to breathe. Healthy leaves point upwards.


Otherwise, everything is looking sensi and happy. Good luck!
 

makedon

Member
Veteran
@ganja3 και απο τη μεταφυτευση και απο το οτι αργησα να την κανω και μου εβγαλε σημαδια πεινας και δυσφοριας

@rastas your far away from being rude my friend.
as for the plants,it was a transplant day at the pick thats why they look like shit,i always let my plants bone dry before watering them(only in veg)
thanks for the good vibe man.


:tiphat:
 

antartist

Member
Εγώ καλή συνέχεια να πω, κάτι έχω πάθει τώρα τελευταία και χάνω την αρχή από μερικά grow.
Λίγο οι γιορτές, λίγο οι βόλτες...

Ωραίες οι κούκλες, σύντομα θα συνέλθουν.
Είναι λογικό με το 20/4 να γκαζώνουν πολύ, δεν παίρνεις χαμπάρι για το πότε γέμισε η γλάστρα...
Για το πότισμα στην ανάπτυξη εγώ θα έλεγα το αντίθετο. Το χώμα δεν πρέπει να στεγνώνει ποτέ εντελώς όταν χρησιμοποιείς βιολογικά λιπάσματα. Πάντα με κάποια υγρασία...
Ίσως και ο λόγος που σου κατσούφιασαν να είναι αυτός. Στο στάδιο που η ρίζα έχει γεμίσει όλη την γλαστρα, την περίοδο λίγο πριν την μεταφύτεψη, ρουφάει πολύ νερό...
 

rastas

Member
Alright man, I understand.. Keep up the goodness! I'm going to follow this thread, Hawaiian snow for those hazy lazy days..
 

ganja3

Member
άντε να συνέλθουν , γιατί δεν τα μπορώ έτσι κατσούφικα .
 

makedon

Member
Veteran
τα μωρα αρχισαν να συνερχονται

picture.php
picture.php


:dance013:
[YOUTUBEIF]Q3oItpVa9fs[/YOUTUBEIF]


:tiphat:
 

orfeas

Active member
Veteran
Δε θέλω να στη χαλάσω, αλλά οι φωτό δείχνουν θέμα με κάτι...ή μου φαίνεται;

:tiphat:
 

makedon

Member
Veteran
περα απο το θεμα πεινας? αρχικα σημαδια ρουτμπαουντ απο την αργη μεταφυτευση?
εσυ τι βλεπεις μαστορα?
στο επομενο ποτισμα θα προσθεσω γκρου και σιδηρο,αν τυχον υπαρχει θεμα με κλειδωματα απο τωρα :dance013: σαλουτε λα πλαταν


:tiphat:
 

petougia

Member
Μια χαρα ειναι που να δεις τι τα κανα εγω στα όρια πριν τον τυμπανισμό.. ένας κλώνος ειναι, υπερφυτάρα με μπενς δεσίματα και τέτια, και τα καταφερα να τον κάνω τρικολορε :D
 
Top