What's new

Σπόρια/Παραγγελία/Συμβουλές μάγκες!

Madness12

New member
Σπόρια/Παραγγελία/Συμβουλές μάγκες!

Καλημέρα στο forum πρώτο post και σαν rookie θέλω τα φώτα σας !Θέλω να ρωτήσω το εξής.Μπορώ να παραγγείλω σπόρια με την τορινή κατάσταση?Αν ναι ποιος είναι ο πιο safe τρόπος, τι θα μου συνιστούσατε να κάνω από θέματα παραγγελίας-πληρωμής-παραλαβής.
Ευχαριστώ μάγκες!
 

scourouhi

Member
Καλημέρα Madness .Καλως ήρθες στο φόρουμ !
Οι πιο συνηθισμένοι τρόποι πληρωμής είναι
α)Τραπεζικό έμβασμα .Από το λογαριασμό σου στην τράπεζα ,στέλνεις έμβασμα στο λογαριασμό που θα σου δώσει η εταιρεία από την οποία θα ψωνίσεις τα σπόρια .
Η τράπεζά σου θα σε χρεώσει έξοδα περίπου στα 10 ευρώ ή και παραπάνω .
β) Μετρητά σε ταχυδρομικό φάκελο .Βάζεις τα φράγκα σε φάκελο και τα στέλνεις με ταχυδρομείο .Σε δέκα μέρες το πολύ ,φτάνουν στον προορισμό τους .
γ)Μερικές εταιρείες προσφέρουν επιλογή πληρωμής με PayPal .

Καλά θα ήταν να επιλέξεις κάποια εταιρεία από Ισπανία . Η Ολλανδία είναι λίγο κάρφωμα ..
 

Madness12

New member
Ευχαριστώ για την ανταπόκριση scourouhi!Μέχρι εδώ όλα καλά,αλλά μετά την πληρωμή συνήθως πως τα στέλνουν?Η διαδικασία αυτή από την αποστολή μέχρι την παράδοση τσεκάρετε από τελωνείο , τι παίζει δλδ?Και επίσης έχεις κάτι συγκεκριμένο να μου προτείνεις το οποίο είναι δοκιμασμένο?(εννοώ site)
 

scourouhi

Member
Λαμβάνεις ένα απλό συνηθισμένο φάκελο ,αυτόν με τις φουσκίτσες .Κανείς δεν παίρνει χαμπάρι .Τα τελωνεία δεν ελέγχουν μικρούς φακέλους .
Στην Ισπανία έχουν βάση η Ace seeds και η Mandala seeds .Αξιόπιστες και οι δύο .Για αυτόματα Mephisto Genetics .
 

Madness12

New member
Ευχαριστώ scourouhi!Θα τα τσεκάρω και θα σου στείλω να σου πω τι έγινε !ΑΝ ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΔΕΣΕΙ!ΧΑΧΑΧΑ!Προς το παρών έχω ρε φίλε καμιά 60άρα auto-pilota από Ολλανδία αλλά θα χρειαστώ και άλλα strains..
 

scourouhi

Member
Μην ανησυχείς για τα σπόρια μέσω ταχυδρομείου .Είναι σοβαρό αδίκημα αν κάποιος ανοίξει ένα γράμμα σου . Από τη στιγμή που θα τα βάλεις στο χώμα αρχίζουν τα ζόρια ...
Auto-pilota είναι τα αυτόματα ;
 

Madness12

New member
Τώρα με καθησύχασες λίγο ρε φίλε γιατί αυτό με το ταχυδρομείο το είχα πολύ έννοια.Ευχαριστώ!Όσο για τα σπόρια που με ρωτάς ναι είναι αυτόματα και τα η αγορά τους έγινε από Ολλανδία face to face στο μαγαζί.
 
Top