What's new

Sensi seeds - Hindu Kush

El jardinero

Active member
Billy Bones благодаря за съвета,ще го имам в предвид.Повечето неща ги знам,но за помпичката не се бях сетил.Евала...
 

capsicum

Member
Копривата(1:2) е вече в действие,демек една част тор и две части вода.Последните 3 седмици от цъфтежа мисля разтвора да е 1:1.Забравих да спомена че това гледане е без нито един вентилатор,без пх уред,без ек метър,без пх- или пх +,без уред за измерване на влагата,без рекламните течни торове и без купешка почва :) Термометъра пред деня показва 31–37,а през ноща 20-23 градуса.Поливането става на всеки трети ден(по половин литър разтвор на саксия)


Екстра изглеждат. Много умно си постъпил като си взел регулар семена, че в тези жеги очаквам повечето от моите да обърнат резбата...шматка съм си. При тези температури забелязваш ли някакъв стрес да получават, дали се забавя растежа...

Мисля да правя скоро тема за отглеждането при много високи температури, достигащи до 40+ градуса. Само чакам да стане 35 градуса навън.
 

El jardinero

Active member
Мерси колега.Растежа вече спря при мене.Сега цъфтежа е на ход.Интересно наистина при такива високи градуси всичко е наред,поне до сега.И какво общо има високата температура със смяната на пола ?
 

Billy Bones

Active member
Най-вече стреса, но това се случва само при феминизираните лайна. Регулара спокойно може да се пържи и при по-високи температури и пак няма да направи топки.
 
E

EverLast

Аутдора може да се пърже на високи темеператури ама с индора е абсурдно....и това с хермитата става при различни сортове не само при фемките. Топлиният шок е брутален за планта и понякога може да бъде и фатален....колкото и да ви се струва наивно или дори абсурдно! :)
 

Opium

Member
@Ina
растението му е екстра...ЗАСЕГА
и не са спестени парите,защото може и да няма какво да се прибере като реколта в крайна сметка,и тогава парите похабени напразно за ток,семки + загубеното време може да те накарат да си блъскаш главата в стената...

@El jardinero
измисли нещо за да свалиш темп. под 30 или поне на 30 го дръж макс. че картинката може да стане жална,аз лично съм си патил от юлски-авгостови индори...
 

LavaLava

New member
Black Domina/Sensi
Пуснах поста в твоята тема. Предполагам? че няма да се обидиш! Защото, другата стана много комерсиална, кой гледал пък не покълнал друг покълнал пък не поръчал, в този дух общо-взето! Сенси са едни от най добрите за мен, 8-ма година съм им клиент и досега са железни, няма хък-мък!
 

Attachments

  • 63541.jpg
    63541.jpg
    98.2 KB · Views: 94
  • 63542.jpg
    63542.jpg
    87 KB · Views: 87

_Ina_

Active member
Veteran
Според мен не му е за първи път и знае как се прави:) Е,вярно 4е 37 градуса е множко,но просто като гледам растението и ми се струва 4е е наясно как да го поддържа. Е,нищо не пре4и вентилатори поне от комп да се сложат,защото наистина ще става още много по топло. Ама спокоино може да мине без тестери,пх-,пх+ и тн LAVA LAVA:Пробваи и Дъ4 пешън.Нямат грешка!
 

capsicum

Member
Мисля ,че преувеличавате значението на високите температури. Преди време , като се учих за първи път на различни елементарни техники (в този случай- LST -нищо особено) и използвах като образец дневника на някъв американец и той по едно време спомена че температурите в бокса му стигали до 42 градуса целзий. От 35-42 за цели седмици и като гледах крайните резултати не можех да повярвам. Не , че беше нещо кой знае какво , но напълно задоволително. Надявам се и аз на такъв успех при предстоящите високи температури Юли и Август. А и естествено пожелавам и на колегата успех!

ПП До колкото съм запознат най-важното е растенията да се държат в по-големи контейнери, за да може температурата на почвата да не достига такива високи нива.
 

capsicum

Member
Между другото, в този ред на мисли... ще се радвам някой да сподели опит в тази насока- какви методи използва за сваляне на температурата поне малко? Примерно: популярен метод е с контейнери лед- не е от най ефективните но сваля с някой-друг градус, а и вдига влажността. Вентилаторите и добрия екстрактор също са от голямо значение, естествено. Моля споделете- може да не сме се сетили или прочели за нещо различно и ефективно...!
 

Billy Bones

Active member
Между другото, в този ред на мисли... ще се радвам някой да сподели опит в тази насока- какви методи използва за сваляне на температурата поне малко? Примерно: популярен метод е с контейнери лед- не е от най ефективните но сваля с някой-друг градус, а и вдига влажността. Вентилаторите и добрия екстрактор също са от голямо значение, естествено. Моля споделете- може да не сме се сетили или прочели за нещо различно и ефективно...!

Има едно сравнително евтино и несложно за изработка устройство. Бачка на принципа на климатиците и като цяло се нуждае единствено от смяна на леда 2 или 3 пъти дневно. Механизма е следния. Избира се среден по размер домашен вентилатор и на пътя на въздушната струя се навива спирала от медна тръба. Вентилатора се закрепя върху хладилна чанта или самоделка от стиропор, след което единият край на тръбата се свързва с поставена в кутията мощна водна помпа за аквариум, а другия монтира свободно за да връща водата обратно в кутията. Студената вода преминава по медната тръба и под въздействие на въздушната струя създава т.нар. охлаждащ ефект. Същия принцип се ползва и при фабричните климатици.

[FONT=&quot]http://www.google.bg/search?hl=bg&client=firefox-a&hs=V5c&rls=org.mozilla:bg:eek:fficial&channel=s&biw=1280&bih=620&q=homemade%20air%20conditioner&gs_sm=c&gs_upl=2153l5414l0l12l12l0l2l2l0l286l1803l0.5.5l10&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi

Тук може да се види нагледно за какво иде реч. Общо взето е елементарно за изработка и с незначителна консумацията на ток. Интересното е, че за големи помещения ефекта не е кой знае какъв, но в малки (The magic box) КП-то се увеличава в пъти!
[/FONT]
 

_Ina_

Active member
Veteran
LavaLava: да,бе,все пак първия ти пост беше на 4ист български:)
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Мисля ,че преувеличавате значението на високите температури. Преди време , като се учих за първи път на различни елементарни техники (в този случай- LST -нищо особено) и използвах като образец дневника на някъв американец и той по едно време спомена че температурите в бокса му стигали до 42 градуса целзий. От 35-42 за цели седмици и като гледах крайните резултати не можех да повярвам. Не , че беше нещо кой знае какво , но напълно задоволително. Надявам се и аз на такъв успех при предстоящите високи температури Юли и Август. А и естествено пожелавам и на колегата успех!

ПП До колкото съм запознат най-важното е растенията да се държат в по-големи контейнери, за да може температурата на почвата да не достига такива високи нива.

Миналата година ходих да видя оранжерийката на един приятел. Държеше я затворена, а навън беше 35*С. Вътре беше поне 47-48*С - аз държа на жега, но вътре ако стоя 10 минути и ще припадна. На няколко пъти по 3-4 минути влизахме да гледаме. Струваше ми се абсурдно как живо нещо може да издържи и един следобед в тая фурна, но този приятел две години гледа в тая оранжерия и нямаше проблеми, а неговите растения са най-големите растения, които съм виждал на живо. Още имам малко NL x Haze и WW, гледани там и които никак не са лоши.
Та казвам това да покажа, че конопът по принцип няма проблем и при много високи температури, въпреки че и аз съм чел как не било хубаво над 32*С, спирала фотосинтезата, ала-бала. Но освен, че расте по-издължен, друг проблем не видях.
 

Billy Bones

Active member
Да се включа и аз. Виждам, че повечето вече са стигнали до извода за високите температури. Аз също съм гледал в оранжерия и също мога да потвърдя, че резултатите са отлични. Все пак коз се гледа на места, където градусите достигат граници далеч над тези в бокса. Да не говорим за места като Афганистан, където денем не се диша, а вечер без огън и одеало ще тракаш със зъби до сутринта. Просто тревата е адски адаптивно растение и с малко желание може да се гледа почти навсякъде. Съветът ми е да се бяга от мнението на общата маса и да се експериментира. Така човек ще може да направи изводите сам за себе си, а после да помага и на колегите по фронта.

Щях да забравя. Описаният по-горе "климатик" може да се изработи и от 120 мм. вентилатор за компютър. Ефекта е по-малък и леда се топи по-бързо, но за микро боксове върши идеална работа. Ако не за бокса, поне можеш да го пернеш на нощното шкафче и да си охлаждаш ушите в жегите!
 

capsicum

Member
"...Ако не за бокса, поне можеш да го пернеш на нощното шкафче и да си охлаждаш ушите в жегите!":bump:

Това ми хареса:laughing: Вярно ,че е интересен вариант - мисля да го пробвам тази седмица- ще видим...

El jardinero, извинявай , че ти използвах темата , но според мен това е важен въпрос и беше нужно да се обсъди.

ПП Моят начин, не че е най-добрия, но според знанията , които имам би могъл да ми свърши работа: Нареждам голям брой замръзени шишенца (от мин вода 500мл) около саксиите, без да се допират до тях. Това го правя с цел, както вече казах, да може корените на растението да поддържат по-ниски температури. Вярвам, мое мнение, че това е в основата на издържливостта на нашата билка.
 

capsicum

Member
CO2 (ово незнамо како се пописува) -2.30лв. Не му дае да жегира!Е си верен ко
мене са увек 39 градоси по целзио! И все е уред! Ако цуркулаша ти ради нема везе земо!

Не съм сигурен , че те разбирам... Аз съм чувал , че фотосинтезата се запазва в нормите при високи температури ако се осигурят достатъчно високи нива на СО2. За съжаление това в моя малък бокс няма как да стане(абсурдно скъпо става) при изходящ вентилатор от 240 м3 няма как да се задържи СО2 достатъчно дълго в него.

ПП съжалявам за лошите обяснения , но един ICED Grapefruit ми е размтил главата и ... знаете.
 
E

EverLast

Все пак коз се гледа на места, където градусите достигат граници далеч над тези в бокса. Да не говорим за места като Афганистан, където денем не се диша, а вечер без огън и одеало ще тракаш със зъби до сутринта. Просто тревата е адски адаптивно растение и с малко желание може да се гледа почти навсякъде.

Това за Афганистан е така....но само да отбележа,че индиката по принцип е известна с търпимостта си към ниски температури-ФАКТ!!! Говорим ли за топлина се насочваме към тропическите сативи!!!

Просто тревата е адски адаптивно растение и с малко желание може да се гледа почти навсякъде. Съветът ми е да се бяга от мнението на общата маса и да се експериментира. Така човек ще може да направи изводите сам за себе си, а после да помага и на колегите по фронта.

Ами аз имам доста летни индор сетове зад гърба си с различни сортове както и мои близки приятели и сме наблюдавали какво става при постоянна температура над 32гр в бокса/стаята.
Така,че не мога да повярвам как някой в тях ще гледа на 40гр и ще постигне същите резултати като този,който гледа на 26-28 със същия клонинг или сорт.
 

Billy Bones

Active member
Ами аз имам доста летни индор сетове зад гърба си с различни сортове както и мои близки приятели и сме наблюдавали какво става при постоянна температура над 32гр в бокса/стаята.
Така,че не мога да повярвам как някой в тях ще гледа на 40гр и ще постигне същите резултати като този,който гледа на 26-28 със същия клонинг или сорт.

Спор няма, дай оптималните условия за растеж и ще извадиш максимални добиви и качество. Тук по-скоро става дума за това дали си заслужава да гледаш при по-кофти условия. Ами като няма други опции, определено си заслужава. Иначе генните също си оказва влияние и съм на 100 % сигурен, че определени сортове ще се свият като попикано мушкато при температури над 40 градуса.
 

Latest posts

Latest posts

Top