What's new

Runtz Muffin - Barneys Farm

cadavruslos

Well-known member
56 de zile înflorire
Temp 20-25
RH 40%
Lumina este setata pe 60%
Am inceput flushu
Doua Pheno :
Primul Pheno
56dys.jpg
56d.jpg

Al doilea Pheno , muguri mai compacti si mai pietrosi , mai putin polen..
56days.jpg
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
La ce distanta poti merge cu panoul la 100%? Soiul asta se face putin mai greu din ce vad. Eu am 2 plante care par ca sunt gata, 4 mai au nevoie de 1-2 saptamani iar cele predominant sativa (fatkid s cake si fat banana se incadreaza in descriere producatorului adica 10 saptamani). Royal runtz este aproape gata urmat de un fat banana. 3 din ele pred. sativa, 1 fat banana, 2 fatkid s cake care se misca mai greu. O saptamana mai primesc nutrienti.
Fat banana si blue diesel nu sunt rezistente in fata ledului la o distanta mai mica de 60cm. Posibil cu co2 sa asimileze mai mult dar pe la 800ppfd (aprox) incep sa arate deficiente.
 

vasile

Well-known member
Veteran
Stimulez trecerea la anotimpul de toamna , scade temperatura , planta inelege ca se apropie de sfarsit si trebuie sa termine mai rpd , in ultima faza , in ultimele saptamani cat se coace, nu e nevoie de atata lumina..

Am inteles, eu sunt de parere opusa, le dau lumina full pana in ultimul moment si nu am probleme cu terminatul, buzii se umfla si in ultimele saptaman. O lumina mai mica o sa rezulte intr-un yield mai putin. E doar observatia mea, faci cum crezi. :biggrin:

Ceea ce zici as incerca la niste sative care au probleme cu terminatul, nu la hybrizi care termina in general in 10 sapt oricat watti le-ai da.
 
Last edited:

cadavruslos

Well-known member
La ce distanta poti merge cu panoul la 100%? Soiul asta se face putin mai greu din ce vad. Eu am 2 plante care par ca sunt gata, 4 mai au nevoie de 1-2 saptamani iar cele predominant sativa (fatkid s cake si fat banana se incadreaza in descriere producatorului adica 10 saptamani). Royal runtz este aproape gata urmat de un fat banana. 3 din ele pred. sativa, 1 fat banana, 2 fatkid s cake care se misca mai greu. O saptamana mai primesc nutrienti.
Fat banana si blue diesel nu sunt rezistente in fata ledului la o distanta mai mica de 60cm. Posibil cu co2 sa asimileze mai mult dar pe la 800ppfd (aprox) incep sa arate deficiente.
Distanta la 100% e de 50 de cm .
 

vasile

Well-known member
Veteran
Felicitari pentru un grow foarte bun, ai remarcat vreo diferenta la treaba asta cu lasatu 2 zile pe intuneric?
 

cadavruslos

Well-known member
Felicitari pentru un grow foarte bun, ai remarcat vreo diferenta la treaba asta cu lasatu 2 zile .
De fapt conform domnului Doctor Bruce Bugbee e chiar invers , terpenii și tricomii se formeaza prin procesul de fotosinteza , iar fotosinteza fara lumina nu se poate , deci in concluzie ce ajuta este 48 de ore de lumina 800 900 ppfd și temperaturi scazute asta ajuta din punct de vedere științific , ceea ce am sa fac si eu daca tot am descoperit ..
 

cadavruslos

Well-known member
Runtz Muffin smoke report !
Dupa cateva 2 saptamani de curring.
E un soi cu un miros de ceapa de apa , asa mi se pare cel mai asemănător , după ce ai dai foc se schimba în ceva mai frecatat , are un gust de bomboane ceva dulce foarte plăcut pe gat , când expiri , mirosul este foarte puternic , în timp ce era în viata nu mirosea cine stie ce , dar akm e jale mare cu el , imput o camera când deschid un borcan în cel mai scurt timp posibil , tricomii sunt din abundenta și mugurii sunt foarte lipicioși , ca aspect este foarte apetisant îți vine să îl mananci când îl vezi , highul este foarte puternic , începe puternic și spre jumatea jointului deja simți cum începe sa își facă efectul și treptat tragi tot mai greu din el , este un fum puternic , înecăcios însă în sensul bun al cuvântului , cei 30% thc chiar par a fii .. în concluzie este un soi bun , cu o cantitate finla bună , cu mai multa munca și antrenament mai mult se putea mai bine , însă sunt mulțumit , recomand acest soi cu mare căldură, vă salut cu respect , toate cele bune și sa auzim numai de bine.
Sărbători fericite ! Hristos a înviat !
20230412_210232.jpg
20230412_210308.jpg
20230412_210339.jpg
20230412_210644.jpg
 

Latest posts

Latest posts

Top