What's new

Razno

a mogoče kdo ve kjed v slo lahko kupiš ta grla za žarnice, e27 mislm da so 3 grla skupi združena, js tega ne najdem pa bi ful rabu, Bil sm že v merkurjih baubavih itd.. V merkurju mi celo trdijo da taka grla sploh ne obstajo. Sam jih pa nikjer ne najdem...
 

krompir

Member
Ma jeba je to pr nas dobit. Jaz sem tudi že iskal pa nism imel sreče. Zdj pa itak ne rabim več:).
Edino ,kar sem našel so medeninasti
 
Imaš mogoče link? oziroma kjed si jih našel. Predvidevam, da so dragi... rabim za vege box ker imam doma 1* 20w ter 2x23w vearčne, pa so trenutno vezane usaka varčna na svoje grlo in potem na 220w... in mi je moteče že zarad samih 3jnih kablov ter prostora. Imam tudi 400w hps samo je v drugei omari, katera bo namenjena golj za cvetenju. Vege box bi imel izključno za vegetacijo ter proizvodnjo klonov. Sem tudi razmišlal da bi kupil 40 ali pa 60w philipsovo "tornado" žarnico. Samo zopet stane nekekga nepotrebnega dnarja, zato raje iščem ta 3 grla ki so združean skupaj... Če lahko kdorkoli pomaga bi bil zelo vesel :)
 
picim jutri do njih preverit. Vidim da imajo eno trgovino v ljubljani (zraven dolgega mosta) cesta 2 cesarjev :) Se bom tudi pozanimal če imajo "plastične" navoje ali samo te "medeninaste". Oz kjed v sli bi to imeli. Ker dosti ljudi na konoplji.org in na splošno pri nas išče oziroma ne najde tega :). Tko da predvidevam, da bi marsikomu prišla prav kaka viška informacija. Hvala za link "krompir" :)
 
Ima še eno prašanje glede folij. Lahko dobim to zlato mayler folijo, za malo ceneje koker jo nudijo headshopi, pa me zanima kaka je kaj razlika med golden diamantnimi itd sranji... Koliko dejansko imajo odbojnosti svetlobe. Če teoretično pogledaš mora imeti bela barva 100% izkoristek saj odbija vse spektre svetlobe? Pa še ceneje je od teh folij...
 

Koondense

Well-known member
Veteran
Zlata odbija manj, v bistvu je namenjena absorpciji svetlobe. Primer - gorski resevalci ovijajo pomrznjene ude s srebrno/zlatim trakom - zlata je zunaj, srebrna notri. Srebrna odbija(zadrzuje), zlata pa srka toploto.

Bela je v redu.
 

Koondense

Well-known member
Veteran
Zgleda, da stvar ni glih tako preprosta. Omenjena resevalna folija naj bi imela dvojni ucinek, glede na to kako jo obrnemo...lahko z njo tudi poleti toploto odvajamo iz telesa, zlata stran proti telesu, srebrna proti soncu.

Ampak kot berem, naj bi zlata folija predvsem bolje od ostalih odbijala IR zarke, torej toploto, druge pa pretezno absorbirala(razen "zlatih" odtenkov, seveda). Slisi se kontradiktorno ampak zaenkrat pustimo to.


Sateliti in vesoljske postaje pa niso odeti v zlato folijo, temvec gre za vecplastno polimerno folijo, ki ucinkovito odbija rentgenske zarke(ti lahko poskodujejo instrumente ali povzrocajo sum).

http://en.wikipedia.org/wiki/Kapton

--------------------

Naj mi prosim kdo svetuje - KC Brains KC33(+leda uno) ali Mandala 8MH(+Mandala#1)?? :)
 

vaistyle

New member
Konec meseca grem na Nizozemsko. Zanima me ali kdo ve kaj se, da kaj videti v povezavi z marihuano. Vem za Cannabis collage in Hash museum v Amsterdamu. Zanima me ali se da videti mogoče kakšno semensko hišo od znotraj oziroma kaj podobnega?

Kaj pa stvari, ki niso povezane s travo? Slišal sem da se splača iti v hišo strahov.

Klasične muzeje, sem že precej videl na prteklih obiskih zgoraj.

Hvala
 

Black5now

Member
Živjo,

bedno vprašanje za vas, ampak ker nočem vprašati svojega supplierja, me zanima kako ločim domačico od skunk-a... kako naj vem, da me ni nategnil in mi dal domačico za katero razumem da je cena 5€/g, medtem ko naj bi za skunk(ak-47, viola) bila 10€/g, če se ne motim in v čem je sploh razlika v cvetu, poleg vsebnosti thc? (kaj je angleško ime za ''violo''?)

Bi vprašal tudi po ang forumih, ampak se mi ne sanja kako bi lahko definiral našo ime ''domačica'', kaj to sploh je v primerjavi s skunkom. :tumbleweed:
 

Passion99

Active member
ja skunk je skunk#1 oz njegovi crossi, kar ak47 niti pod razno ni, viola ter domačica pa med growerji sploh ne obstajata... :)

ker pa imaš v mislih ulična imena, pa zadeva postane tako zelo relativna, da je nemogoče debatirat kaj si dobil, sploh tebi, ker si več kot očitno začetnik dehač oz grower :p

mislim pa, da nisem edini, ki mi grejo ti izrazi že pošteno na K... :D
 

Black5now

Member
ja skunk je skunk#1 oz njegovi crossi, kar ak47 niti pod razno ni, viola ter domačica pa med growerji sploh ne obstajata... :)

Ne razumem niti približno kaj si s tem povedal, vse kar mi je razvidno iz tega, je da ak-47 in viola nista skunk. Odgovora na vprašanje pa nisem dobil.
Ker vidim da veš, bi te prosil če mi obrazložiš, definicijo ''domačice'', kakšna trava je to in kako jo ločim (ko kupim za skadit) od skunk-a? :huggg:
 

krompir

Member
Ti bom probal jaz razložiti. Tebi je očitno, kot večini ime SKUNK napačno predstavljeno, ker na našem trgu je pač vse kao skunk kar je gojeno pod lučmi ( se pravi indoor), pa nima veze al je to seme ak47 al je white widow.... .Kar pa ni res. Skunk je tako kot ti je povedal še passion. Je samo pač ena vrsta , isto kot je AK-47 vrsta, kot je Orange Bud vrsta... tako je tudi skunk. Imaš jih pa lemon skunk, white skunk ,skunk#1 .... " Domačice" se pri nas obravnavajo bilke, ki so zrastle zunaj (outdoor), ampak skunk #1 boš še vedno skunk #1 pa al bo zunaj al pa znotraj gojen. Razlika je ponavadi taka, da so zunanji straini bolj puhli, ponavadi so tudi " domačice" bolj pernate ( slabše strimane)...
Je pa tko, da če si kdaj kadil recimo lemon skunk ( kar sem ga jaz doskrat) ga ni težko falit, sploh ko potegneš prvi dim. Ga tkoj po tejstu prepoznam.

lp
 

Black5now

Member
Ti bom probal jaz razložiti. Tebi je očitno, kot večini ime SKUNK napačno predstavljeno, ker na našem trgu je pač vse kao skunk kar je gojeno pod lučmi ( se pravi indoor), pa nima veze al je to seme ak47 al je white widow.... .Kar pa ni res. Skunk je tako kot ti je povedal še passion. Je samo pač ena vrsta , isto kot je AK-47 vrsta, kot je Orange Bud vrsta... tako je tudi skunk. Imaš jih pa lemon skunk, white skunk ,skunk#1 .... " Domačice" se pri nas obravnavajo bilke, ki so zrastle zunaj (outdoor), ampak skunk #1 boš še vedno skunk #1 pa al bo zunaj al pa znotraj gojen. Razlika je ponavadi taka, da so zunanji straini bolj puhli, ponavadi so tudi " domačice" bolj pernate ( slabše strimane)...
Je pa tko, da če si kdaj kadil recimo lemon skunk ( kar sem ga jaz doskrat) ga ni težko falit, sploh ko potegneš prvi dim. Ga tkoj po tejstu prepoznam.

lp

:thank you: :huggg:
 

Latest posts

Latest posts

Top