What's new

presa

deepstate

Member
Din ce am inteles eu, erau ambalate in pachete ce imitau "produse naturiste, fiind atribuite unui producător cunoscut în domeniul vânzării de astfel de produse", ma gandesc ca or fi fost ceaiuri sau ceva pe eticheta.

Pentru livrari in tara nu cred ca are rost sa faci asa ceva, probabil le exportau in Germania, avea retea neamtul.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu cred ca iti tre mare retea pentru 20 kg. Prin germania un singur dealer da ceva kg bune lunar. Si eu vorbesc de dealri dinastia de prin orasele micute de vand numai prin recomandari de la cunoscuti.
 

deepstate

Member
Mai degraba prostie.
Se stia din timp traseul, iar daca esti spaniol cred ca stii ca turneul se filmeaza din elicopter.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Iti dai seama ca n-a facut niciunul legatura. Posibil ca nici nu aveau treaba cu ciclismul: ce, crezi ca io stiu traseul Turului Romaniei la ciclism? Sau dau vreun ban pe el? De aia zisei ghinion, ca probabil ciclismul nu intra in sfera lor de preocupari. Sau, poate au fost destepti: s-au prins ca nu au cum sa isi care plantele, si de aia au sters-o cu cateva zile mai devreme. Who knows?


E, daca vorbeau cu mine, le faceam o tinctura... :D
 

deepstate

Member
Daca Turul Romanei ar trece prin fata casei tale ai cunoaste si traseul, ca se anunta din timp si se pun marcaje, se inchide drumul.
 

deepstate

Member
Prin încheierea penală nr. 55/DL, pronunţată la data de 17.10.2019, în dosarul nr. 1999/100/2019 al Tribunalului Maramureş, s-a dispus, la propunerea Direcţiei de Investigare a Infracţiunilor de Criminalitate Organizată şi Terorism – Biroul Teritorial Maramureş, arestarea preventivă pentru o perioadă de 30 de zile, începând cu data de 17.10.2019, şi până la data de 15.11.2019, inclusiv, a doi inculpaţi în vârstă de 29 şi 26 de ani.

Cei doi tineri sunt cercetaţi sub aspectul comiterii infracţiunii de trafic de droguri de risc, faptă pedepsită cu închisoare de la 2 ani la 7 ani şi interzicerea exercitării unor drepturi.

Instanţa a reţinut că în cauză există indicii temeinice care să justifice presupunerea că aceştia, în perioada aprilie-octombrie 2019, au procurat seminţe de cannabis şi le-au cultivat pe un teren situat în proximitatea municipiului Baia Mare, pe malul râului Lăpuş, ulterior întreţinând cultura de cannabis.

Tribunalul Maramures precizează că de asemenea, instanţa a reţinut că în noaptea de 11/12 octombrie 2019, inculpaţii au recoltat o parte din plantele de cannabis şi le-au transportat şi depozitat pentru uscare într-un apartament pus la dispoziţie de un coinculpat, în urma cântăririi rezultând cantitatea de 17.095 grame cannabis (inflorescenţe şi frunze) şi cantitatea de 3.002 grame substanţă vegetală uscată de cannabis (inflorescenţe şi frunze).

Inculpaţii au contestat hotărârea Tribunalului Maramureş, dosarul urmând a fi înaintat Curţii de Apel Cluj pentru soluţionarea căii de atac.
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
... în urma cântăririi rezultând cantitatea de 17.095 grame cannabis (inflorescenţe şi frunze) şi cantitatea de 3.002 grame substanţă vegetală uscată de cannabis (inflorescenţe şi frunze)...

Rezulta un total de 20.097 grame, deci baietii nu ardeau la cantar. Ambele cantitati erau pe plus. Respect.
Zice ceva-n rechizitoriu de rh sau continutul de thc? :biggrin:
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Stiu, pisicimea ta, eu doar eram sarcastic fata de practicile militiei. :wave:
Asa cum bine a zis explo, oamenii erau pusi pe facut bani, iar un coinculpat i-a dat in primire. Iti dai seama dupa cum si-au configurat operatiunea si dupa cum a esuat, cat de tampiti au fost inculpatii, uita-te doar cum erau puse la uscat crengile... :biggrin:
Asa cum iti spuneam intr-un alt post si pe mine ma afecteaza teama de lege, pt a o combate, stau in banca mea. Nu dau in paranoia pt ca stiu ca nu ma cauta nimeni.
Cresc doar pt mine, pt a ma scuti de cheltuiala si nu pt profit ca fumez mult, deci nu-s important pt nimeni astfel incat nimeni nu ma cauta. Nu vinzi, nu existi.
Nu afisez simboluri, nu am discutii despre consum sau legalizare, nici macar nu fumez un joint in curte. Fumez in casa de unde aerul iese filtrat de miros. :tiphat:
Din cate-mi dau eu seama, cei doi voinici au crescut, au vandut si s-au laudat.
Cand locuiam in oras am avut n relatii iar fatucile habar n-aveau ca se intampla ceva prin dulapuri, ce crezi ca s-ar intampla daca macar una ar fi stiut?
Am multa indisciplina in viata mea, dar cand vine vb de siguranta proprie, is mai riguros decat altii.
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Un nou proverb romanesc: te iei dupa un piramidon, nu te doare capu...
Asta ar trebui sa fie stichi!
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Mersi, dar eu m-am luat dupa altii, mai destepti decat mine si nu fac decat ce trebuie.
Pe langa iarba eu mai bag mimetism si conformism, exact cat sa nu ma ia lumea cu furca... :D
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Da, dar ati vazut Dan Camarzan milionarul ala de o luase razna de un an si ceva , iar acum cateva luni si-a omorat bunica...:)) sanatos la cap nu pareea
Raspund aici sa nu fac off topic pe "intrebari" ca doar din presa vine comentariul tau.
Nu-l iau in brate pe diliu' ala, dar n-ai de unde sa stii ce babaciune psihopata spurcata de gura era aia. Femeile is protejate de abuzurile fizice, dar barbatii nu-s protejati de abuzurile verbale, psihice si de alta natura.
In plus, clar ca ceva era in neregula cu toata situatia daca la varsta lui locuia cu bunica in acelasi apartament. Nimeni nu stie care era toata situatia acolo, dar hoitarii din presa scriu din burta ca de obicei pt a impresiona norodul: "O bunicuta a fost ucisa de cel pe care l-a crescut" :jerkit:
Poate ati auzit de Eminem si melodia Cleaning out my closeth, ori Disturbed cu Down with the sickness. Astea-s doar doua exemple de oameni dusi in pragul nebuniei de tarfele sifilitice pe care ei le numesc "mama". :2cents:
 

jtm

Some kind of shaman
Veteran
Totdeauna exista varianta de a iti lua lumea in cap. Si totdeauna presa va manca kkt. Exemplu: Ionel a parasit-o pe bunica, dupa ce l-a crescut 30 de ani. Am schimbat doar un cuvant, vorba bancului...
 
Top