What's new

Paradise Seeds - Wappa

Status
Not open for further replies.

Medicropper117

Active member
Nah...
Mivel nincs sok érdembeli poszt csak az off szinte, nah meg hogy előcsalogassuk Krómeót a bokorból. Elindítom a naplóm. Ha gerinces villant valamit :D

0,8nm2, 400w, SCROG, NFT hidró
Az alany egy Wappa a Paradise Seeds-től. Korábban már neveltem. Hálás, igazi "kezdő fajta", bírja a tépkedést, nem finnyás az EC ingadozásra.
1200ppm-en tartom most....az valahol 1,8EC

GHE Lucas-t kap + 2ml/10l szilikont
Tegnapelőtti képek a virágzás 13. napján.

Napi 2-3,5 liter oldatot bekajál. Volt egy legyezőritkítás is, előtte 4l/nap. Majd most 7végén még leveszem a maradék legyezőt ami útban van, utána nem bántom.
Ha valakinek kérdése van válaszolok, most egyelőre nem jut eszembe több.
(meg már mennék cigizni is...)
 

Attachments

  • IMG_0918.jpg
    IMG_0918.jpg
    71.9 KB · Views: 56
  • IMG_0919.jpg
    IMG_0919.jpg
    108.9 KB · Views: 62
  • IMG_0920.jpg
    IMG_0920.jpg
    110.1 KB · Views: 59
  • IMG_0888.jpg
    IMG_0888.jpg
    69.5 KB · Views: 57
  • IMG_0890.jpg
    IMG_0890.jpg
    62.5 KB · Views: 54
Last edited:
Flo kezdés elött cserélted le a 250wattot? Ritkítod a háló alatti leveleket még vagy hol ritkítottad? :) Őőő aztán meg hogy szívsz el majd ennyi virágot? :D
 

Medicropper117

Active member
Akkor raktam be a 400w-ot mikor a viragzas elkezdodott, amikor már látható volt.
A dzsungelt ritkítom felül. Felülről a 3. szárközig. De csak azt veszem le ami osszeér egy masik levéllel. Alul eldobal mindent szinte a viragzas 4 hetére. Van lent is ket pici venti fent pedig 2 120mm-es. Az ismétlőn van jelenleg 3,5perc ON 3perc OFF 1,5p ON 3perc OFF es ez ismetlodik. Majd a 4. héten folytonosra kapcsolom
Az elszívást majd valahogy megoldom....nem sietek:D
 
C

chromegamix

elhanyagolt növény... volt egy "kis" gyökérkorlát meg táphiány, azóta már átültettem meg leszedtem a sárga leveleit. pont ma szedtem róla klónokat...
 
De már látszik virágfőd alapú mixben vannak...lassan kiderül a titok.

Szép a Wappa. :) Kíváncsi vagyok a végére. Tápozást hogy csinálod virágzásban?
 

Medicropper117

Active member
A Lucas alap az valami 5-10-9 NPK.
Viragzasban adok egy extra 5ml-t a bloombol hogy PK túlsúlyosabb legyen az alap NPK aránynál.....ami amugyis igencsak pk túlsúlyos. Most 18l-be megy 30/70 ami vegben sima 30/60 lenne
Ca,Mg van benne dögivel ha jó a ph akkor nincs gondom ilyenekkel.
Ami viszont baromira erdekes hogy a ph az egekben a noveny megis novekszik. 6,4-6,5-re felmegy....
Táp pótlásnál lemegy 6,1-6,2-re de másnap borithatnám bele a savas vizet. Még az 5,4ről induló friss "víz" is felmegy 6 felé 3 órával azután h használni kezdem a rendszerben.
Nem mintha nagyon zavarna a noveny szepen novekszik de ugy latszik amit eddig tudtam a ph-ról az nem teljesen allja meg a helyét.
Ezt maga Lucas is leírta egyebkent az oldalon h nem tudja mitől működik bizonyos fajtáknál a tápanyagfelvétel lentebb vagy fentebb az ideálisnak tartott 5,5-6,2 tartományon kívül de a tapasztalat azt mutatja h vannak eltérések azzal kapcsolatban h mit nevezünk jó ph-nak.
 
C

chromegamix

micsoda fogalmakat ismersz te whiped, tiszta matematika óra feeling.
 

Medicropper117

Active member
Nocsak, lehet 6,5 pH-n is hidrozni? Desztvizzel nyomod Te is vegig?

Csak RO-t használtam locsolásra mindig is. A csapvízzel csak a baj van:)
Azert gondolom a masszív gyökérzetnek a tankban köze van hozzá h ennyi a ph amennyi. Időről időre azért a "jó" zónában van a ph szóval a végig 6,5 mellett nem tenném le a voksom. Az már lehet okozna valami micro elem hiányt. 6 felett elég sokminden ki van zárva amitől fosok is de egyelőre nem latok foltosodast vagy akarmit ami hianyra utalna
 

Medicropper117

Active member
Tartózkodj a naplóba szemeteléstől Króm....ha lehet kerni. Majd ha en is odafosok valakinek valamit a tiedbe olyannak akit nem kedvelek akkor szabad. Addig ha lehet probalj inkabb hozzatenni....ha megy
 
Status
Not open for further replies.
Top