What's new

Органично отглеждане

runto

Member
Органично отглеждане

Много от отглеждащите са доста напред ,,с материята" по темата,
а няма нищо написано,което да е лесно за ползване от един начинаещ,който сега е решил да започне.
Та тук ще е мястото:)
снимки,рецепти,отвари,почви,отрови-без спорове кой е по по най
 

runto

Member
[/B][/B]Миналата година закъснях с глухарчетата,но сега навреме трябва да се мисли

Трайност 2-3 години ако е в затворена бутилка на тъмно.
Растителния материал се прави на малки парчета и се вари 20-30 мин в 1,5 л вода в
закрит съд за да станат на каша.Прекарват се през груба цедка и се оставят да се охлади.
В 0,5 л хладка вода се прибавя 1 супена лъжица мед или захар и 50гр натрошена
мая за хляб.Разбърква се с дървена лъжица и след 30 мин се прибавя към кашата като
се разбърква добре
Затваря се съда,но не плътно и след 21 ден ферментацията би трябвало да е завършила
Мерим пх-ако е кисело слагаме дървесна пепел,докато стане пх 7
Прецеждаме през тензух и това е
Органична тор за цъфтеж
0,5кг люцерна
1кг листа,корени от глухарчета
1кг банани
Дозировка 1/80
................
За вегетация 1
1 кг коприва
1 кг борови иглички
1 кг люцерна
1 круши
Дозировка 1/80
....................
За вегетация 2(с много азот/)
3 кг треви (с цветове)
1 кг ябълки
Дозировка 1/80
...................
За вегетация 3
1 кг дъбови листа
¼ кг морски водорасли
¼ кг борови иглички
¾ кг коприва
¾ кг люцерна
Фруктов материал:
½ кг ябълки
½ кг круши
Дозировка 1/80
.....................
:tiphat:
 

runto

Member
За корени и разсади
Растителен материал:
1кг морски вогорасли (и с друго става, не само водоросли)
1 кг борови иглички
1 кг корени от глухарче
Фруктов материал:
1 кг круши
Дозировка 1/80
Забележка –хубаво е да се ползват сладки плодове
Тази смес също така е добра за тонизация (ободряване) на растенията, чрез подхранване един път на седмица.
 

richl

New member
Добра вечер,
От името на новобранец... Как приготвяте екстракта от лимони, банани, ябълки, круши?! ((-;
Благодаря ви много ... Усмивки !
 

richl

New member
Добро утро отново ,
никой не отговаря и това ме навява на мисълта че :
люцерната, банани (само корите на едно място четох?), ябълките, копривата, морските водорасли (черупки от миди и ракообразни), крушите ...
...се приготвят както глухарчетата?! Четох някъде как се готви копривата в този сайт, но не мога да го намеря сега. ))-;
искам и да Ви покажа нещо мисля си че е интересно , малко копи и пейст... дори може и вече да сте го чели ...

http://www.microbeorganics.com/
http://www.mrnice.nl/forum/12-outdoor/11395-help-me-make-my-home-made-soil-mix-3.html
http://www.mrnice.nl/forum/12-outdoor/5782-anyone-tried-compost-tea-2.html

Нали говорим за органично, обичам го! Хм, ... а то изобщо дали мога да поствам чужди сайтове?
Хубав и Спорен Ден изпълнен с бабанки! ((-;
 

Pafkan

New member
I copy my post from other forum.
Коприва-3/4 плътно напълнена туба и налята плътно догоре с вода. 2-3 седмици на тъмно и хладно и е готова.
Птича или друга: пресяти 2 кила тор в 10 литра туба с вода. За 2-3 седмици е готова.
Рибна емулсия- накълцана прясна риба 3 кила в 10л вода в хладилник. За около месец е готова.
Стимулатор за корени- 2-3 кила пъпки и връхчета от върба в 10л вода. Може да се свари до гъста каша или на чай в туба за 2-3 седмици. Еднократно след последно пресаждане и/или ден-два след показване на семката.
Бананови кори- 10 кори на ситно в 10л вода за 3-4 седмици.
В хладилник издържат към 2 месеца и смърдят. Само банана и върбата не смърдят толко.
 

richl

New member
Pafkan : Много ти Благодаря! ГлухарчеТа, Коприва, Банан, Рибна Емулсия вече стоят в мазето!
 

richl

New member
как се изпрати така бързо ...
.... продължавам . Да те попитам как поливаш с тези параметри или пулверизираш да кажем в различните фази ?
Много ти Благодаря ! ((-;
 

richl

New member
Имаме я торта от овце угнила около 4-5 годинки станала е на пръст. Четох също така един добър коментар в този сайт, да се вземи малко от почвата под торта! Чудя се дали да правя чай от тор-та?! Или само да я сложа в почвата отгоре!
Отдолу имам експандиран вермикулит (размер на гранулата над сантиметър)!
Средата : иглолистен хумус, перлит (в малко количество), кокос, костно брашно и дървесна пепел!
Не мога да намеря кръв на прах ... но мисля да заместя с рибната емулсия, също така с водорасли и ракообразни да не забравяме черупки от яйца!
Ако нещо съм пропуснал, ще съм благодарен на допълнителни съвети...
Хубав Ден ... ((-;
 

_Ina_

Active member
Veteran
Здравейте! открих евтини ментета на вуду джус,тарантула и още няколко от марките на Адвансед.500мл за 7 лева,а на ония литъра е 200 лева хаха В една от големите вериги,направо се смаях,не че ще си купувам,но даже имената им бяха откраднали,а иначе не са лоша марка,някаква нова българска,уж за био торове.Сега гледам в сайта им да ви покажа,обаче не пише никъде ни вуду джус,ни тарантула,все едно съм имала халюцинации,а в магазина имената едно към едно.:)писах им да ги питам като съдържание имат ли нещо общо,но ето примерно вуду джуса е бактерии и за почва и гледам и там"вуду джус"-6 бактерии за почва,същото,стимулатор за корени,абе въобще много интересно.Загледайте ги примерно в Баумакс ги има май.Мен точно ме учуди отде им хрумна точно това име и се загледах и то цяла био серия,а може и да не е лоша даже:)
 

richl

New member
Добър Ден ,
проводимост ЕС на почвата :

*Пепел - 13 ; Кокос - 1 ; Калифорнийски червей - 0,2 ; Иглулисен торф - 0,2 ;
*Глухарчета /концентрат/ - 3.5 ... както runto е описал много е слаб концентрата трябва да се направи количество, също така е и с копривата - 2,1

-проводимостта на почвата :
*за бебета неутрална макс до 0,7 ЕС =>
*за вегетация / зависи имаш ли продукти или си набавяш за органично торене / до 1 максимум 1,2 !
*за цъфтеж до 1,5
нещо такова мисля, че трябва да е. Това е според мен! Ще се радвам някой ако има кой да допълни нещичко. Къде са бабанките ((-;
Хубав Ден ...
 
Top