What's new

Önellátó projekt 1 [LED, auto]

Jól látod, a Plagron kalkulátora alapján minden locsolásnál tápoztam. Átváltok bármikor ritkább tápozásra, ha az jót tesz, de akkor miért ajánlják az ellenkez?jét?
 

Attachments

  • plagron-tápozás.jpg
    plagron-tápozás.jpg
    10.3 KB · Views: 51

Solon

Well-known member
Aláhúznád kérlek a kalcium-nitrát, magnézium-szulfát sort is? Azt a részt aminél azt írja, hogy minden locsolásnál 0,9 gramm kerüljön összesen literenkénet az oldatba.
A mikromix az micsoda?
 

Széklet Nagyúr

Active member
A csapvizet hagyjad állni legalább egy-két napig miel?tt használod .

Azt írja literenként keverd a locsolóvízhez de azt nem írja sehol, hogy MINDEN EGYES ALKALOMMAL.
Fíd csartok csak viszonyítási alapnak vannak, egyéként sincsenek KIFEJEZETTEN KENDER TERMESZTÉSRE FEJLESZTETT TÁPOK.
 
Értettem. Le sem kell írjátok, eljött az ideje a flushnek...

Aláhúznád kérlek a kalcium-nitrát, magnézium-szulfát sort is? Azt a részt aminél azt írja, hogy minden locsolásnál 0,9 gramm kerüljön összesen literenkénet az oldatba.
A mikromix az micsoda?

Azok azért nincsenek benne, mert már ott elszúrtam, hogy csak a tápcsalád egy részét vettem meg, a többit meg elkezdtem én magam hozzámérni, hogy olcsóbban megússzam. A dózist az exkalapos tápozós cikkek alapját számoltam ki. Asszem kicsit (nagyon) túltoltam.

A Mikromix-A-val a mikroelemeket adagolom. Leírnám a címkéjér?l a tápanyagtartalmát, de azt te is tudod. Ha elkezdem e hétt?l normálisan használni a Plagron Terra termékcsaládját, akkor erre sem lesz szükségem?
 

Solon

Well-known member
Genezis mikromix-A Sz?l?? A táphoz annyit, hogy kalcium-nitrátot kalcium pótlására csak megfelel? alaptáphoz érdemes használni, ezeknek a tápoknak az adatlapján leírják, hogy alacsony nitrogén tartalmú komplex m?trágya kalcium-nitráttal kiegészíthet?. Agriplant 4 , 7, yara ferticare 4 és a többi van még sok én ezeket használom. Az arányok se jók, csak a Can és MgSO4 majdnem 2 EC oldva és akkor hol van még a többi tápkomponens. Vagy használod a plagron-t csapvízzel, vagy veszel normális komplex m?trágyát.
 
Hát akkor jól elszúrtam, de már úton van a Plagron többi adaléka, amit innent?l kizárólag csapvízzel fogok használni.
 
Flushhöz melyik a jobb választás, es?víz forralás nélkül, vagy friss csapvíz? Figyelembe véve, hogy még ma este meg akarok csinálni. PH-t tudok állítani.
 

Széklet Nagyúr

Active member
Értettem. Le sem kell írjátok, eljött az ideje a flushnek...



Na azért ennyire drasztikus megoldásokhoz én személy szerint csak széls?séges esetekben folyamodnék ( már ami a flusht illet ) éegalábbis a képek alapján nem tünnek annyira lelakottnak a növényeid, hogy evakuálni kelljen a közeget.

A követlez? két locsolásnál toljál neki 6.5-7 ph közé bel?tt sima vizet 30% runoffal aztán utána mehet sima plagron terra bloom.

Meg alap olvasmánynak itt egy ILYEN .


  • Week 1 Seedling - Plain water;
  • Week 2 Vegetating - ? veg. nutes;
  • Week 3 Vegetating - ¼ veg. nutes;
  • Week 4 Pre-flowering - ½ veg. nutes;
  • Week 5 First signs of flowers - ¼ bloom + ? veg. nutes;
  • Week 6 Flowering - ½ bloom nutes;
  • Week 7 Flowering - ½ bloom nutes;
  • Week 8 Flowering & ripening - Flush;
  • Week 9 Ripening & harvest - Flush;
( hozzáteszem ez is csak viszonyítási alapnak van )
 
Rendben, akkor nem stresszelem még azzal is a növényeket. Óriási köszönet minden segítségért mindenkinek, talán ezekkel mentettetek meg egy csúfos kudarctól így az elején.

Peace, kés?bb jövök a fejleményekkel!
 
Tegnap kaptak fejenként közel 1,5 liter 6,7-es csapvizet túlfolyással.
Szép a tartásuk, n?nek is rendesen, viszont egyre határozottabban mutatnak (Mg, P, K) hiánytüneteket. Biztos elmászott a PH, meg minden bajuk van szerencsétleneknek. Le kellett volna mérnem a draint.

A tüneteket látva minden sejtem tápozni akar, de most arra van legkevésbé szükségük. Ezeket még kiheverik?

A BG és a WW is ilyen színátmenetes leveleket mutat, emellett utóbbin ott vannak ezek a rozsdaszer? foltok is 3-4 levélen.
 

Attachments

  • bg-hiany.jpg
    bg-hiany.jpg
    89.4 KB · Views: 59
  • ww-hiany.jpg
    ww-hiany.jpg
    65.9 KB · Views: 56
Nyolcadik hét.

Rég posztoltam. A viszontagságok ellenére virítanak a kis drágák. A vertikális növekedésük végre-valahára egy hete nagyjából megállt, de így is arra gyanakszom, hogy túl közel értek a Naphoz (egy-két csúcs alig 15 centire van, és eléggé világosak az ottani levelek), szóval ez a belmagasság eléggé necces. Emiatt inkább kivettem két ég?t, így három maradt bent. A megbeszéltek szerint most már csak minden harmadik alkalommal tápozok, másik két alkalom csak állott csapvíz, és mindig van runoff.

Érdekes kett?sség áll fenn, mert a napokban mindkét növényr?l le kellett szednem sok sárguló, barnán pöttyöz?d? levelet, de egy-egy friss oldalhajtás viszont egészséges sötétzöld leveleket hozott mindkett?n. Lassan dagadnak a virágok is, f?leg a WW (els? kép) gyarapodik. Remélem, hogy ha nem is a legfinomabb áru lesz bel?le, de most már lejön rendben.

H?mérséklet: 22-26 fok, pára: 60-70% (tudom, cserébe csapatom rájuk a ventit), locsolás kb. 1,5 naponta tövenként 1,5 liter vízzel, minden harmadik alkalom plagron bloom+green sensationnel. Papíron két és fél hét múlva, december 6-án szüret.
 

Attachments

  • ww.jpg
    ww.jpg
    130.4 KB · Views: 58
  • bg.jpg
    bg.jpg
    137 KB · Views: 62
Ja igen, az LST-t még gyakorolni kell, mert a bubble gum legmagasabb és legalacsonyabb csúcsa között van vagy 25 centi... :D
 
Lehet, hogy nem egyben lesz szüret?

Bár egyszerre bújtak ki a földb?l, a BG virága fejlettebb a WW-nél, és az id?sebb levelei is lassan, de kitartóan sárgulnak. Hogy ezt genetika vagy stressz okozta, azt nem tudom, de arra készülök, hogy ?t hamarabb leszüretelem. Persze majd kés?bb, nem sietem el.

Ha már szüret: autóknál olyat érdemes, hogy nem vágom ki rögtön a teljes növényt, hanem a fejletlenebb bugákat még rajta hagyom egy ideig?

Képeken balról jobbra a WW és a BG f? csúcsa 54 naposan.
 

Attachments

  • ww-buga.jpg
    ww-buga.jpg
    78.1 KB · Views: 63
  • bg-buga.jpg
    bg-buga.jpg
    76.1 KB · Views: 55

Uzsidoboz

Well-known member
Szerintem mindenképp én is ezt fogom tenni
Eggy csoportképet nem dobsz fel?
Amugy nálad is ilyen tömzsi a ww?
Nálam vagy a kötözés végett lett alacson de tömör vagy mert rudi genetika is van benne
A Bg- dre nagyon kiváncsi leszek bakancslistás nálam
 
Ja, a WW kevés kötözéssel sem lett magasabb 50 centinél, de ez genetika. A BG nincs a legjobb formában, eddig a bugák sem valami s?r?k, de majd beszámolok róla, milyen lett.

Lassan megyek itthonról, de holnap feldobok egy közös képet róluk.
 
A "holnap" már eljött egy ideje, meg a penész is. El?bb a bubble gumot vágtam ki, ami után egy rövid id?re elhittem, hogy a ww megússza, de ma rajta is szürke penészt vettem észre, így a legszebb bugáját kellett megcsonkítanom. Meglátjuk, kap-e id?t a beérésre, vagy jobb híján ebb?l is kivonatot kell majd csinálnom.
 
Ez a BG, miel?tt levágtam. Ott virít a szürke penész középen. Ez annyira nem is érintett rosszul mert egyébként sem lett volna valami sok/szép virág rajta. Annál inkább fáj a WW, ami sokkal kövérebb bugákat hoz.

Tanulság: Ekkora térbe, pláne alacsony légcserélés mellett egyetlen növényt szabad ültetni, amit szépen szét kell húzni LST-vel, hogy járjon közöttük a leveg?, különben ez lesz a vége. Nekem a páratartalom, a szell?ztetés és az LST sem volt megfelel?.
 

Attachments

  • bg-penész.jpg
    bg-penész.jpg
    94.3 KB · Views: 60
Top