What's new

Northern lights auto πρωτη καλλιεργεια

ANTIFAS

New member
Northern lights auto πρωτη καλλιεργεια

Γεια σας αλανια και καλως σας βρηκα :tiphat: .

Οπως γραφω και στον τιτλο του θεματος,τρεχω ηδη το πρωτο μου grow σε τεντα 90×90×1.80 με μια 600 hps με cooltube και εναν 350αρι εξαερισμο.λογο της μεγαλης για τον χωρο λαμπα ειχα μεγαλες θερμοκρασιες στην αρχη.η λυση ηρθε με ενα μεταχειρησμενο φορητο αιρ κοντισιον 6500 btu στην τιμη των 60€ :yes:

Τα 2 φυτα εκλεισαν προχθες 1 μηνα ζωης και τα αλλα 2 ειναι 1 βδομαδα πιο μικρα.Απο την στιγμη που σκασανε μπηκανε στις τελικες 11lt πανινες γλαστρες.το ωραριο στα φωτα ξεκινησε με 20 ωρες ανοιχτα / 4 ωρες κλειστα.πριν 2 μερες τς γυρισα σε 18/6 που θα παει ετσι μεχρι τελος.

Απο λιπασματα εχω παρει την βαση της advanced nutrients MICRO-GROW-BLOOM και προσθετα εχω παρει τα rootit first feed , voodoo juice , B52 και big bud.Ξερετε να μου προτεινετε κανα ακομα προσθετο που να κανει καλη δουλεια?λιγο μπλεγμενος με τις δοσολογιες και γι αυτο το παω σιγα σιγα.Ποτιζω με νερο πηγη πεχαρισμενο(αν και νομιζω πως η βαση που χρησιμοποιω ρυθμιζει το ph).

Νεο στην καλλιεργεια και οτι συμβουλη και να μου δωσετε θα ειναι καλοδεχουμενη.Μεχρι το βραδυ θα παιξουν και φωτογραφιες γιατι ως γνωστον 1 φωτογραφια ισουται 1000 λεξεις.

Καλες καλλιεργιες σε ολους. :watchplant:
 

ANTIFAS

New member
Εδω ολη η παρεα
20160424_002014_zps9ownfayc.jpg
[/URL][/IMG]
Ξεχασα να πω για το πειραματοζωο μου.ειναι αγνωστου ταυτοτητας ο σπορος και ειναι περιπου 45 ημερων.εχει πεσει κορφολογιμα και δεσιμο στο foul μπας και μπορεσω να το κρατησω χαμηλα σε υψος μεχρι να τελιωσουν τα αυτοματα να μεινει μονο του στην τεντα με ω.αν δεν ενοχλησει τα αυτοματα λογο χωρου μεχρι να τελιωσω με
 

ANTIFAS

New member
Εδω ολη η παρεα
[URL=http://i1305.photobucket.com/albums/s555/antonis24/20160424_002014_zps9ownfayc.jpg]View Image[/URL]]View Image[/URL]
Ξεχασα να πω για το πειραματοζωο μου.ειναι αγνωστου ταυτοτητας ο σπορος και ειναι περιπου 45 ημερων.εχει πεσει κορφολογιμα και δεσιμο στο foul μπας και μπορεσω να το κρατησω χαμηλα σε υψος μεχρι να τελιωσουν τα αυτοματα να μεινει μονο του στην τεντα με ωραριο 12/12 για δουμε αν ειναι κοριτσακι

20160424_002113_zpsr4jzevql.jpg
[/URL][/IMG]
 

northener

Member
καλη αρχη φιλε!!!με το καλο!!!!
πολυ καλη επιλογη για αρχη το northen lights.....
 

bougatsas

New member
Γεια και χαρα αντιφα! ΚΑλη αρχη και καλη σοδεια να εχεις! Εξαιρετικη η εγκατασταση σου μπραβο! Και τα κοριτσια σου πανεμορφα και μπαμπατσικα! :peacock:
 

ANTIFAS

New member
Ευχαριστω μαγκες.
ειπα να κανω ενα update.ειχα μια επιθεση απο προνυμφες που προηρθαν απο αυγα νυχτοπεταλουδας.εψαξα ολα τα φυτα και τις σκοτωσα ολες!!αν ξαναδω καμπιες εχω παρει "βακιλο" για τελευταια λυση.ολα τα φυτα ειναι κοριτσακια (βγαλανε ασπρες τριχες).τα δυο πρωτα ειναι 38 ημερων και μεχρι χθες ταιζοντουσαν με 1ml mgb kai 1ml b52 σε 1.5lt πεχαρισμενου νερου.θα κοψω το β52 για 2 βδομαδες οπως λεει και το προγραμμα της "ΑΝ".θερμοκρασιες 20-27 και υγρασια 40-50!




τα αλλα δυο ειναι μια βδομαδα πιο μικρα.για καμια βδομαδα ακομα θα τρωνε απο 1ml mgb kai 1ml b52.θα ακολουθησουν και αυτα το ιδιο προγραμμα με τα αλλα.



και μια φωτογραφια με ολα τα μωρα στην πιστα.

 

ANTIFAS

New member
Καλησπερα στην ομαδα.Θελω την βοηθεια σας.Στη πρωτη κοπελα μου (η πιο ψηλη), καποια χαμηλα φυλλα εγιναν ετσι..


εχουμε καμια ιδεα σε τι μπορει να οφειλεται αυτο?
 
Top