What's new

my second grow in coco

תודה רבה,הרבה יותר ברור עכשיו,אני מנחש שאמוניום לא צריך יותר מידי וכל השאר אפשר לנוע בין 5.5-6.5 בשביל לקבל תוצאות האחי טובות?

שלום
עכשיו היה גידול בסידור מאוד דומה לשלך, עם אותה תערובת ואותם דשנים ואוסמוזה
היה בסדר גמור. קצת חסר מגנזיום לפעמים אני חושב (וזה הגיוני). את הפיאייץ שמרתי על 5.6.-6.0 גם בכניסה וגם ביציאה, והאיסי על 1500 כמעט לכל אורך הגידול והפריחה. לדעתי בפיאייץ' גבוה יותר כדאי להשתמש רק עם דשנים אורגניים.

הייתה לי בהתחלה בעיה עם ההשקיה - השקיתי אותו כמה פעמים ביום על טפטפות עוד לפני שהשורשים מילאו את העציץ 6.5 ל' - נהיו תסמינים של השקיית יתר, וחלק לקו ברקבון שורשים קל. מאז הייתי משקה פעם בשבוע בממוצע, כשהעציץ היה קל. לקראת סוף הפריחה קצת יותר. חשוב מאוד לשטוף פעם בכמה השקיות, עם כמות גדולה (לא חייבים לדעתי פי שלושה מהעציץ, אבל כדאי להריץ כמה ליטרים דרך האדמה), עם מים נקיים או עד 250 מ"ס מלח אנגלי (מגנזיום). חשוב גם שיזרמו מים למטה בכל השקיה, אני לא יודע לגבי הקפדה על אחוזי נֶגֶר (מילה מצחיקה לראנאוף הא?), אבל שיזרמו קצת מים זה חשוב.

בגדול, אני גם מאמין שזה נכון שכדי לשמור על שליטה גדולה ככל האפשר במאזן היסודות במצע, כמו בגידול ישר במים, גם בקוקוס צריך "לחדש" את המים המזינים אותו לעתים תכופות ככל האפשר, לשטוף החוצה את המים הישנים ואת המלחים המצטברים, ולהכניס את הדישון כמו שהוא. הצמח לא אוכל באופן שווה מהאוכל שלו, יש אלמנטים שהוא אוכל יותר ויש שפחות, ועם הזמן מאזן האלמנטים במצע משתנה. מצד שני - יש אילוצים אחרים לגבי השקיה - בעיקר ענייני אספקת חמצן, אבל גם חסכון. בגידול האחרון היה ניתן לשמור על צמח בריא תוך השקיה פעם בשבוע, זה היה מספיק טוב בשבילי.

חוץ מזה, הצמחים נראים אחלה ממש, תמשיך כך :)

tdsph.gif

Maj.Cottonmouth

We are Farmers
Veteran
From your description at the beginning I was expecting a horror show but those are some damn nice looking plants, you should be proud.

מעניין שיש הבדלים קטנים בין שתי הסקאלות,כי אחד ממליץ בין 6-7 והשני ממליץ בין 5.5-6
אחד זה לאדמה והשני לקוקוס?
אני שותף עכשיו את הצמח האחרון ואני מתכנן להוריד אותו כנראה ביום שבת
maj.cottonmouth - thanks man,yeah i'm my worst critic,to be honest i think one of my biggest problem is i didn't look at the plants from the right angle,because i had to move some closer to the light i was looking upwards,and i didn't check out all of my pics in the computer until later on,that and the fact that the light i'm using in the growroom has only red spectrum the color isn't natural enough so it's hard to tell their true colors and stuff like that
i'm proud but i have this vision of how the bud needs to be,size and smell and frostiness,and they aren't their
my first plant was california hash plant,which is a mix of northern lights and hash plant,it was very fast growing,it should have been high yielding but i fucked him up because of the coco,so he had major root rot,i got from him 60 grams insted of alot more but still,very good smoke

לא יוצא לי אותו הדבר כמו מה שנכנס,בקבוע הוא היה מוציא לי 4,הייתי מכניס 6.7 והוא מוציא 4 וכל הזמן יורד כזה....

זה סימן לדעתי להצטברות של מלחים - תריץ הרבה מים דרך המצע ובסוף זה יצא כמו שזה נכנס פחות או יותר.

קציר נעים שיהיה, ספר לנו על היבול :)

איך אתה מתמודד עם החום והלחות? רק אוורור טוב?

הארון שבניתי הוא בחדר עם מזגן אז המזגן פועל רוב הזמן,אומנם שומר קבוע על 25 מעלות אצלו,הוא היה יותר נמוך אבל ניסיתי להעלות קצת את הטמפרטורה כדי לשפר קצת את האידוי בקוקוס או מה שזה לא יהיה שם וגם חיפשתי לראות באיזה טמפרטורה הצמחים נראים הכי מאושרים,בעיקרון רוב הגידול הייתי משאיר את זה על בערך 25 מעלות עם 55 אחוזי לחות,בסה"כ אם אני נכנס לחדר ונעים לי אז בארון יהיה קצת חמים יותר,אם אני נכנס לחדר וקר לי אז בארון יהיה נעים,דיי קל לי לדעת אם אני צריך לחזק או לא,אם אני לא מרגיש יותר מידי לחות באויר אני לא נלחץ,גם אם המד יגיד לי משהו גבוה,אם אני נכנס לארון ולא מתחיל לטפטף אלא נעים לי בפנים אז נעים גם לצמחים ואף פעם לא נכנסתי והזעתי שם כך שהמצב נחמד
יקר מאוד ולצערי שתי הארונות גידול שלי לא באותם החדרים ככה שהייתי צריך להפעיל שני מזגנים,אני אנסה לשנות את זה הפעם כדי לחסוך במזגן אחד
מה שכן בגלל שאני לא נגר או משהו לא תכננתי גישה מספיק נוחה לפינה של הארון אז פחדתי שיהיה שם לחות בנקודות שהצמח נשען על הארון ודיי נתמך על ידיו,לא יכלתי להיתקרב כמעט בכלל להיסתכל או לראות מה קורה שם אז פשוט הוספתי מאוורר שיזרוק שם באזור של הטופים אויר בפינה וככה הייתה סירקולציה עדינה אבל סבירה
אני מגדל בשעות של הלילה ככה שאני חוסך לעצמי עבודה עם הרבה מהחום שיש ביום,מחמש בערב עד חמש בבוקר וככה אני עובד יותר בקלות עם המזגן
בגלל שגם בלילה אני לא רוצה שיהיה להם לח מידי אני משאיר את כל מערכת האורור פועלת לרוב גם המפוח כדי שיעלים את רוב הריח,זורק פנימה הרבה אויר והמזגן על טיימר שהוא נדלק בערך שעתיים לפני הדלקת האור ונכבה קצת אחרי... כדי לנסות לשמור שהטמפרטורה לא תעלה שם
למזלי אני מאוד רגיש ללחות ולחום אז איך שאני נכנס לחדר אני יודע בעצמי עד כמה לח או לא דיי בקלות,אם לא נעים לי אני מגביר,אבל כרגע נתתי לטמפרטורה לעלות עד 29 בארון
חשבתי אולי זה יעזור קצת להוסיף טיפה שמנוניות לפרחים וגם בגלל המצע ובגלל שהם נראו שמחים יותר בחום טיפלה יותר גבוה
מחכה עכשיו שהקטיף יתייבש :) וצריך לקנות שקיות להכנת חשיש מהידרו שופ,מישהו עבד עם השקיות שהם מוכרים פה?

מה שכן אני חושב עכשיו על העציץ או עדנית לגידול הבא
אני מגדל פעם הבאה שתי צמחים בארון פריחה ועוד צמח אוטו פלאוור בארון צמיחה עד הפריחה שלו גם
וחשבתי להיות נדיב יותר הפעם עם העדנית
עכשיו בכנות חשבתי על זה,השורשים של גראס בטבע לא גודלים לעומק כמו שהם גודלים לרוחב,כלומר הם יכולים לרוץ לך דיי רחוק,כמה מטרים טובים אפילו לצדדים
חשבתי אולי להביא את המשטח ניקוז שמוכרים בהידרו שופ,פלסטיק שחור של איזה 75 ליטר או אפילו יותר,אני חושב יש שם שני גדלים
ובגלל שזה מלבני ורחב,אני יכול לחורר כמה חורים לניקוז,לעשות מערכת טפטפות טובה או להשקות ידנית טוב,ובגלל שיהיה פחות עומק אבל יופי של מקום לשורשים,זה יתן שטח פנים לשורשים לנשום יותר חמצן ופחמן במקביל מאשר בעדנית עמוקה מאוד ששם יש שטח פנים מצומצם הרבה יותר,גם הנקז יהיה יותר טוב במצע שטוח ורחב יותר,ואין לי בעיה של שטח,השאלה אם זה יהיה משמעותי או לא
מה אתם חושבים על הרעיון?

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
השורשים יגדלו לאן שתכוון אותם.
אם יש לך סבלנות לגדל עץ אתה יכול לעשות את זה בכל מיכל גדול בתרצה.
פח אשפה שחור גדול, מיכל אכסון בגדים, גיגית כביסה, חבית כימיקלים וכו'.

קח בחשבון שתצטרך הרבה יותר זמן גידול כדי להפוך את זה לכלכלי.

אם אתה הולך לכיוון המיטות אדמה יש מכשיר בגרמניה של חברת
Blumat
שמודד לחץ מים בקרקע. לא יקר במיוחד אבל מאפשר לך לדעת מתי להשקות. ככה אתה יכול להשאיר את המיכל בלי חורי ניקוז ולשמור על הכל נקי יותר.

Dr happy

Member
אהלן

bluedude
צודק

הסבר נוסף
קוקו אמור להשטף לפחות לפחות פעמיים מנפחו-לפחות עד שתראה שהפיאייץ' שאתה מכניס הוא זהה לזה שיוצא, אבל זה לא החלק העיקרי... הכי חשוב לעשות את זה עם מים הכי נקיים שיש לך, כך רמת הפיפיאם תהיה זהה לזאת שנכנסת והקוקו אכן נקי ממלחים, הרי קוקוסים צומחים באזורים עם רוח מהים
וסופחים מלח.
( אצלי למשל קוקו עובד הרבה יותר טוב במחזורהשני)

ברגע שיש ניקוז תקין מתחת לעציץ אדנית דלי חבית ... אין סיכוי להשקיית יתר והנה ההסבר:
קוקו כמעט ואינו סופח מים
ברגע שמשקים את הקוקו עד ניקוז, הוא יוצר תת לחץ בעציץ ושואב אוויר חדש מלמעלה
מה שגורם לתחלופת אוויר רבה באזור השורשים
השקיה של 10 אחוז ניקוז היא מעולה ומונעת הצטברות מלחים, המלחים הם אלמנטים ודשן שהצמח לא משתמש בהם בזמן שהוא אוכל

בהצלחה

isranabis

Active member
Veteran
יכול להיות שהבעיה היא במכשירי המדידה האלקטרונים,אסור להסתמך על כל המדים האלקטרונים אפילו בלו לאב שהם הכי טובים מתישהו יזדקקו לכיול וזה אומר שהם הולכים לזייף,האמת שלבדוק אי סי חייבים מד אלקטרוני ועדיף אחד שלא צריך לכייל אני עובד עם המקל עם המנורות של בלו לאב והוא עושה אחלה עבודה כבר 5 שנים,פעם אחת הלך לי גידול בגלל מד לא מכוייל אז למדתי,אם מגדלים בלי להתעסק עם פי הץ מגיעים לתוצאות יותר טובות מאשר לעבוד עם מד שלא תקין כי הפי הץ בברז הוא 7.5 שזה לא אידאלי אבל הצמח יגדל לעומת מצב שהפי הץ יהיה בסביבות ה4 ואז הצמח לא יתפתח בכלל וימות,בקיצור חשוב מאוד שיהיה את הערכה הפשוטה עם הצבעים היא לא מדייקת על העשירית אבל אף פעם לא מזייפת גם הניירות מאוד נוח לעבוד וגם מאוד מדוייק,
בקוקו וגם בכלל המים שניגרים לא אמורים להיות כמו הנכנסים אם הנגר גבוה ב200 עד 400 פיפיאם זה אומר שאתה עובד נכון מבחינת מינון הדשנים שאתה נותן בתנאי שלא מדובר בדשנים של ביו ביז כי המדים לא קוראים דשן אורגני כמו שצריך

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
קוקוס סופח מים יופי יופי. קוקוס לא מתגבש ויוצר תלכידים גדולים מידי ולכן אויר יכול לעבור דרכו יותר בקלות מאשר באדמה.
שים קוקוס בדלי מים ותראה כמה מים הוא שואב אם מכניסים אותו יבש.

לפעמים קוקוס מגיע עם לכלוכים ושאריות ולכן גם אני מנסה לרוב לשטוף אותו עם צמחים צעירים (עם בוגרים אין לי בעיה). אני לא בודק כלום חוץ מזה שהמים שנכנסים למסננת עם הקוקוס יוצאים שקופים - וזה עובד לי בינתיים.

אני עובד עם המד המשולב של בלו לאב, שאיתו יש לי 2 תמיסות לכיול המד חומציות.
בנוסף יש לי 2 מדים זולים, אחד לחומציות ואחד למליחות. איתם אני בודק שהכל בסדר מידי פעם.

isranabis

Active member
Veteran
הקוקוס סופח המון את זה למדתי מזמן בגלל שאני חקלאי אני קונה את הקוקוס והפרלייט מאותו מקום שהידרו שופ קונים שזה טופ מרום גולן הם היבואנים של הקוקוס,בקיצור ראיתי לאיזה גודל מתנפחת הקוביה של הקוקוס ששמים אותה במים,כשאני עובד עם קוקוס אני לא זורק את הנגר פשוט משאיר אותו בקערה מידי פעם מוציא קצת עם מזרק גדול ומודד אני משקה במינונים נמוכים ונותן פעם מים עם דשן ופעם מים נקיים אני עובד ככה שנים אין שום צורך להריץ את הנגר לפסולת אם עובדים במינונים נמוכים, לא חבל על הדשן והמים? נראה לי שהרצה לפי פסולת זה שיטה טובה שפותחה על ידי חנויות ההידרו כדי שנבזבז יותר כסף אצלם,מצד אחד הם נותנים לך המון דשן שממלא את המצע במלחים ומצד שני צריך לשפוך ים של מים לנקות את המצע מהמלחים,למה לא לתת לצמח את מה שהוא צריך במידה שהוא צריך? אם לא ניתן יותר מידי לא תהיה פסולת,אני עושה רק שטיפה רצינית אחת שבועיים לאחר תחילת הפריחה, גם החברות של הדשנים ממליצות על מינונים שיכולים להרוג את רוב הזנים של הקנביס ואלה שלא מתים אז הם סתם בחוסר התפתחות ,יש דשנים שאפילו בשיא אני לא נותן את המינון שהם המליצו להתחיל איתו,

Dr happy

Member
הקוקוס סופח המון את זה למדתי מזמן בגלל שאני חקלאי אני קונה את הקוקוס והפרלייט מאותו מקום שהידרו שופ קונים שזה טופ מרום גולן הם היבואנים של הקוקוס,בקיצור ראיתי לאיזה גודל מתנפחת הקוביה של הקוקוס ששמים אותה במים,כשאני עובד עם קוקוס אני לא זורק את הנגר פשוט משאיר אותו בקערה מידי פעם מוציא קצת עם מזרק גדול ומודד אני משקה במינונים נמוכים ונותן פעם מים עם דשן ופעם מים נקיים אני עובד ככה שנים אין שום צורך להריץ את הנגר לפסולת אם עובדים במינונים נמוכים, לא חבל על הדשן והמים? נראה לי שהרצה לפי פסולת זה שיטה טובה שפותחה על ידי חנויות ההידרו כדי שנבזבז יותר כסף אצלם,מצד אחד הם נותנים לך המון דשן שממלא את המצע במלחים ומצד שני צריך לשפוך ים של מים לנקות את המצע מהמלחים,למה לא לתת לצמח את מה שהוא צריך במידה שהוא צריך? אם לא ניתן יותר מידי לא תהיה פסולת,אני עושה רק שטיפה רצינית אחת שבועיים לאחר תחילת הפריחה, גם החברות של הדשנים ממליצות על מינונים שיכולים להרוג את רוב הזנים של הקנביס ואלה שלא מתים אז הם סתם בחוסר התפתחות ,יש דשנים שאפילו בשיא אני לא נותן את המינון שהם המליצו להתחיל איתו,

Like

תכל'ס, הכל אמת
אני עובד לפסולת גם, אבל באמת זה חבל, אני אנסה מתישהו למחזר, אם שומרים את המים כמו שצריך זה באמת לא צריך להיות סיפור, הרי המים לא חייבים להיות רוויים בחמצן כי בקוקו יש תמיד חמצן. רק חשוב שלא יתקלקלו, אז כן צריך לאוורר אותם ולהשתדל להזרים אותם כמה שיותר. וכמובן להחליף תמיסה כל שבוע שבועיים כשהיא מתחילה לצאת מאיזון.

Dr happy

Member
תכל'ס, הכל אמת
אני עובד לפסולת גם, אבל באמת זה חבל, אני אנסה מתישהו למחזר, אם שומרים את המים כמו שצריך זה באמת לא צריך להיות סיפור, הרי המים לא חייבים להיות רוויים בחמצן כי בקוקו יש תמיד חמצן. רק חשוב שלא יתקלקלו, אז כן צריך לאוורר אותם ולהשתדל להזרים אותם כמה שיותר. וכמובן להחליף תמיסה כל שבוע שבועיים כשהיא מתחילה לצאת מאיזון.

פחות מסכים עם המחזור של המים
הצמח לוקח מהדשן רק את מה שהוא צריך
מה שיוצא הוא לכלוך

מסכים מאוד עם הקטע של לא לתת דשן במינון בטבלאות
גם רבע מהמינון מספיק

יורס
האפפי

פחות מסכים עם המחזור של המים
הצמח לוקח מהדשן רק את מה שהוא צריך
מה שיוצא הוא לכלוך

מסכים מאוד עם הקטע של לא לתת דשן במינון בטבלאות
גם רבע מהמינון מספיק

יורס
האפפי

זאת שאלה מעניינת. הרבה אנשים עושים את זה, אז זה כנראה בסדר. וגם תחשוב על הידרו במים עומדים למשל, שם הצמח יכול לשבת שבועיים באותה תמיסה, זה נכון שהוא לוקח מה שהוא צריך ממנה, אבל הוא כנראה עושה את זה די לאט.

חוץ מזה, במחזור בקוקו לפחות מדובר על מי הנגר, שזה בעצם עודף השקיה שנזל בזמן ההשקיה וקצת אחריה, כלומר, הצמח לא ממש הספיק לעבור על מה שיש בהם, כך שסביר להניח שהם יוצאים כמו שהם נכנסים.

בניסוי ההנבטה האחרון למדתי דבר מעניין: שמתי קוקו מהשקית בכוס פלסטיק והשקיתי קצת מי אוסמוזה. יצא מזה בערך 900 איסי נגיד. שטפתי קצת עם עוד מים, עד שהנגר הגיע ל100 בערך. ואז ערבבתי קצת דשן במי אוסמוזה נקיים לאיסי של 600 והתחלתי להשקות. בהתחלה, יצא לי נגר עם 150! אחרי עוד קצת שטיפה עם התמיסה 600, הנגר עלה בהדרגה עד ל550 או 600 גם.

כלומר, אחרי ששטפתי מהקוקוס את המלחים שהיו בו מהשקית, הייתי צריך לשטוף אותו כדי להחזיר לו את המלחים האלה, ורק אחרי שהוא "תפס" אותם מהשקיה מרובה הוא התחיל לשחרר אותם כמו שהם. מעניין מאוד.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אם אני זוכר נכון, ואני בטוח שהמספרים שלי לא מדוייקים, בזמן ההשקיה בשדות (איפה שיש לצמחים יותר מסת שורש) הם מצליחים לנצל 30 אחוז מהחנקן בערך ו5 אחוז מקסימום מהאשלגן.
כל השאר יורד הלאה למקום שבו הצמח לא יכול להשתמש בו.
אם זה משמעותי לכם אני יכול לחפש את המספרים המדוייקים.

כל השאר יורד לניקוז.

בDWC
הצמח לאורך שבוע מוריד את הרמות של מה שהוא צריך ואז באמת יש שינוי במאזן המינרלים. בגלל זה מחליפים שם מים כל שבועיים.
אבל תוך פחות מדקה שהמים מחלחלים בקוקוס? אני לא רואה הרבה שינוי קורה.
יש מלחים שנשארים מהשקיה קודמת, אבל כל עוד הדשנים איכותיים למדיי זה לא באמת מפריע.

אני כרגע עם אדמה מנסה לא להגיע בכלל לנגר, ואם כן אז רק כמה טיפות. שהמלחים ישארו שם - עלו לי מספיק כסף.

שגידלתי בחדר שינה הייתי משתמש בנגר מהשטיפות לצמחים על החלון שלי. שם פחות היה אכפת לי מהדיוק.