What's new

Lemon Haze ,Runtz,B.Banner iar, Black apple.

DcSantos

Active member
N-am mai postat vreun grow de ceva timp si cred'ca mai era si timpul ca mi se facuse dor parca .tura trecuta am avut cam multe bucati si nu am prea avut timp sa fac thread. Am un Lemon Haze de la Bsb genetics stanga fata ,Runtz tot de la ei stanga spate ,black apple dreapta fata, bruce banner dreapta spate.
Au primit topping prin saptamana 4 de viata ,au 2 saptamani jumatate de cand le-am bagat la 12/12. Cortul e de 1m pe 1m . Coco cu perlit ,le ud o data pe zi . vreau sa le dau o defoliere in partea de jos in curand.
grup24623.jpg
grupII24623.jpg
grupIII24623.jpg
blackapple24623.jpg
brucebanner24623.jpg
lemonhaze24623.jpg
runtz24623.jpg
 
Last edited:

DcSantos

Active member
O gradina exploatata bine!
Runtz este de la royal seeds?
Runtz e de la Bsb Genetics ! nu am crescut niciodata ceva la de RQS dar vreau sa incerc si semintele lor si altii ,barneys,dutch p.,green house seeds,etc. am vrut inclusiv sa ma apuc de facut seminte dar m-am gandit sa mai incerc si alte strainuri pe care nu le-am crescut niciodata..
 

DcSantos

Active member
salutare ! au mai crescut de la ultimul post. Runtz a mai recuperat pe parcurs chiar daca la inceput era mai pitica decat celelalte . Le hranesc o data pe zi pana le curge la baza ghivecelor.Temperatura azi 27.8 ,umiditate 55 %. Black apple pare ca sufera o deficienta- nu stiu ce e ;mi se pare ca le-am dat cam mult calmag (1ml/l) si vreau sa incep sa le dau mai putin (0.5 ml/l).Bruce Banner mi se pare ca vrea mai multa hrana. cate 2 ml/l din canna coco a+b le dau acum.
grup2.jpg
grup33.jpg
lemonhaze.jpg
runtz.jpg
blackapple.jpg
grup1.jpg

bbanner.jpg
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Inca putin si este gata :joint:
Incep sa se vada deficiente. Sunt sigur ca in realitate arata mai bine decat in poze. Momentan nimic de speriat.

Poti sa le dai la toate aceeasi cantitate ca nu are rost sa sacrifici 5 pentru una si invers (una pentru cinci).
 

DcSantos

Active member
Inca putin si este gata :joint:
Incep sa se vada deficiente. Sunt sigur ca in realitate arata mai bine decat in poze. Momentan nimic de speriat.

Poti sa le dai la toate aceeasi cantitate ca nu are rost sa sacrifici 5 pentru una si invers (una pentru cinci).
nu mai e mult ! le mai cresc putin nutrientii oricum la toate .o sa vad cum reactioneaza ! :joint:
 

Mars Hydro Led

Grow on Earth Grow with Mars
Vendor
Câte săptămâni sunt în floare? Încă arată ca un boboc tânăr.
salutare ! au mai crescut de la ultimul post. Runtz a mai recuperat pe parcurs chiar daca la inceput era mai pitica decat celelalte . Le hranesc o data pe zi pana le curge la baza ghivecelor.Temperatura azi 27.8 ,umiditate 55 %. Black apple pare ca sufera o deficienta- nu stiu ce e ;mi se pare ca le-am dat cam mult calmag (1ml/l) si vreau sa incep sa le dau mai putin (0.5 ml/l).Bruce Banner mi se pare ca vrea mai multa hrana. cate 2 ml/l din canna coco a+b le dau acum. View attachment 18864126 View attachment 18864127 View attachment 18864128 View attachment 18864129 View attachment 18864124 View attachment 18864125
View attachment 18864123
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Ca sa ne putem face si noi o idee :D
Merge la o distanta foarte mica fata de multe tipuri/branduri de led la o putere asemanatoare. Distanta mai mica la multe panouri inseamna deficiente mai mari timpurii, cel putin la ce am folosit pana acum.
 

DcSantos

Active member
Ca sa ne putem face si noi o idee :D
Merge la o distanta foarte mica fata de multe tipuri/branduri de led la o putere asemanatoare. Distanta mai mica la multe panouri inseamna deficiente mai mari timpurii, cel putin la ce am folosit pana acum.
e la 80 %, daca ii dau 100% s-ar putea sa se arda man ! ma gandeam sa le bag la 90 100% dar acolo le las deocamdata. in coco se ard mai greu plantele,daca as face un grow in sol s-ar putea sa le ard mult mai usor si poate chiar si la distanta mai mare..:joint:
 
Top