What's new

Λίγο βοήθεια 2 μετρα δέντρα 7 μηνων

Mavros7

Member
Λίγο βοήθεια 2 μετρα δέντρα 7 μηνων

Επισκέφτηκα χτες ένα φίλο μου ο οποίος είχε φυτέψει γύρω στα 20-30 σπόρια πριν καιρό τα οποία προμηθεύτηκε από το διαδίκτυο. Αρχικά είχε ξεσκονίσει πολύ πρόχειρα και με ακατάλληλες λάμπες αλογόνου σε ένα δωμάτιο που έχει διαμορφωςει.Εγώ πίστευα πως δεν θα καταφέρει τίποτα. Χτες και μετά από ολόκληρους 7 μήνες του έχουν επιβιώσει 5 φυτά, τέσσερα από τα οποία είναι πάνω από δυο μέτρα με χοντρό κορμό και 1 μικρότερο που έχει αρχίσει να ανθίζει. Τα 4 μεγάλα δεν έχουν μπει ακόμα στάδιο της ανθοφορίας!! Ο φίλος μ τα έχει όλο αυτό τον καιρό σε 18-6.... Επιπλέον τα έχει κλαδέψει αρκετά ελπίζοντας πως θα δυναμώσουν..:peacock::


Υπάρχει ελπίδα για κάποια αξιόλογη σοδιά ; Είναι κρίμα ο καιρός που περίμενε και τα 2μετρα δέντρα
 

weedolada

Member
7 μήνες 18/4;!!!!
Δεν ξέρω τι δέντρα έκανε αλλά αν τώρα τα γυρίσει σε ανθοφορία,να ξέρει ότι θέλει άλλους 3 μήνες για να τελειώσει το φυτό!
Μερικές φωτογραφίες θα βοηθούσαν να σου πούμε αν αξίζει τον κόπο ή όχι να τα κρατήσει.
 

Mavros7

Member
An mporesw tha valw Kai fwto... To kserw file weedolada asta na pane... Ta dentra pantws exoun kormo megalutero apo skoupoksuko se paxos kai se mikos!!!
 

scourouhi

Member
Καλησπέρα Μαύρε !Είμαστε και πατριωτάκια ...
Κρίμα το ρεύμα που ξόδεψε ο έρμος .Δεν ήξερε ,δεν ρώταγε ;
Βάλε καμμιά φωτό να δούμε ,πρώτη φορά ακούω για δέντρα μεγαλωμένα με λάμπα αλογόνου .
 

orfeas

Active member
Veteran
Έχω μια μικρή υποψία ότι τα γόνατα θα είναι πολύ αραιά...
 

soulis10

Member
και εγω το ειχα παθει αυτο με το πρωτο grow που εκανα.τα ειχα 6 μηνες 18/6.κορμος ετσι οπως ειπε το παλικαρι,σαν σκουποξυλο και πιο χοντρο.αλλα εγινε αυτο γιατι δεν ξεραμε οι μαλακες.μολις το γυρισαμε ομως μαγκες εγινε πανικος.και το πιωμα του ηταν γαμησε τααα.
Τωρα,μηπως πρεπει να τα γυρισει 12ωρο?μολις τα γυριζεις παντως σε 10 μερες το πολυ θα δεις αλλαγη.
 

Mavros7

Member
Euxaristw Ollous Gia tis apantiseis Sas... Vrika Mia 1000ra lampa hps tha tou to danisw na tin valei gia tin anthisi.. To gurise idi se 12/12.. Twra pou tha valw tin 1000ra lew na tou pw na valei ta futa konta to ena sto allo Kai kai na periorisei ton xwri gyrw tous gt ta exei se ena megalo dwmatio.. Kai telos na ta potisei me kana lipasma mpas Kai dwsoun tpt gt einai talepwrimena ta dentra.. Symfwneite h' exete na prosthesete kapoia sumvouli? Esy souli me ti lampa ekanes veg??
 

soulis10

Member
καλησπερα.φιλε μου ειχα παρει 450αρα hps που κανει απο την αρχη μεχρι το τελος.εσυ το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να αλλαξεις τις ωρες.απο 18ωρο σε 12ωρο.τπτ αλλο.Απο φαρμακα τωρα,εγω λεω να του βαλεις τις biobizz.ολα εκτος απο το GROW και το ROOT JUICE.δεν νομιζω οτι τα χρειάζονται δεντρα 7 μηνων.αν εχω λαθος το λετε.Σε δυο κοριτσια που εχω τωρα(δευτερο γκρόου)τα εκανα veg δυο μήνες με 600αρα αυτη τη φορα και τωρα τα εχω γυρισει σε ανθοφωρια ενα μηνα σχεδον(σε 10 μέρες)και,περιπου 10-15 μερες δεν του εχω βαλει GROW το φαμακο.αυτα..αν μπορεις βαλε φωτο.
 

bazz

Member
ανεβασε καμια φοτο.... ειμαι πολυ περιοργος να δω τι εχει γινει εκει!!!!
 

Latest posts

Latest posts

Top