What's new

Kérdezz-felelek

igen,hagyjad vegelni a kanokat tovább 2 héttel, de mindegy mer ha korán porzod akkor is lesz mag csak sokkal kevesebb
Ok, köszönöm.
De a gondom az,hogy én általában 1 hónap veg.időt hagyok nekik,utána váltok virágzásra.
Kis területen termesztek.
1 hónap után nem tudom,hogy mennyire mondható meg melyik a hím.
Meg akkor kell 1 külön sátor a hímeknek jól gondolom?
 

eghes

Member
olvasom mindenfelé, hogy szárítani 18-21C között optimális, és hogy ennél magasabb hőmérséklet esetén elszáll a terpének egy része, csökken a potenség és az íz is.. érdekelne, hogy ez Ti hogyan szoktátok megugorni? ( ugye jelenleg is 25-26 fok van nálam a lakásban mindenfelé ) Klímáztok ott ahol szárad a növény? Úgy időzítitek a kört, hogy a flo télre vagy kora tavaszra essen? Holnap után szeretnék szüretelni és ezt most kicsit mellbevágott, mert azt hittem hogyha 24-26 fok jó a flo alatt, akkor a szárításkor is okés lesz... vagy túlzás ez a max 21, nem lesz akkor íz/hatás veszteség ha 25-be száradnak?
a másik, hogy elég ha két kis keringtető ventit nem a növényre irányítva hanem csak a sátor aljába rakva járatom? vagy még ez is sok, mert túl gyorsan szárad majd ki emiatt?
 

eghes

Member
na igen, ezt nem értettem én sem, mert a flo alatt biztosan nincs 24 fok alatt szinte senkinek sem, akkor mi értelme ennyire alacsonyan meghúzni a határt? csak önszopatásnak tűnt.. szóval akkor azt mondod, hogy ha már a flo alatt nálam 28C is meg volt többször a toppoknál ( HPS-el nyomom), akkor már nem számít akkora parának , hogy 25C-ben szárítok? amúgy még van illata a növényeknek a 28 fokok ellenére
 

eghes

Member
köszi szépen a választ! amúgy Te hogy vagy ezzel a hőmérséklet dologgal, mennyi szokott lenni termesztéskor a maximum, illetve szárításkor szokták hűteni/fűteni vagy párátalnítani esetleg , mert olvastam ilyet is, párásítani?
 

eghes

Member
Szárításkor szoktatok tartani valamilyen hőmérsékletet vagy párát? Reddit meg egyéb forumokban azt látom, hogy sokan próbálnak 18-21 közötti hőmérsékletet és 60% párát tartani, Ti hogy vagytok ezzel? Ezt önmagában nem adja a természet, ehhez külön hűteni/fűteni párásítani vagy esetleg párátlanítani kellene, viszont enélkül a mostani körülmények ( 25-26 fok a szobában) között nekem nagyon gyorsan kiszáradtak kb. 1 hét alatt.
 

eghes

Member
Igen gondolj például a dohany erlelesre
Köszi de Te pl.: milyen értékeket célzol meg? ezt a 18-21C 60% rh? Mit tartasz optimálisank ha mennyi idő alatt szárad ki a növény? Nekem kb. 1 hét alatt száradt ki, azt olvastom 10-14 nap az optimális. Az 1 hét alatt túl is száradt sajnos, tervezek ilyen integra párásítot berakni az üvegekbe, asszem elférne.

Amúgy azért vagyok ezen ennyire megfeszülve, mert ha ennyire fontos szárításkor az optimális hőmérséklet, akkor klíma vagy megfelelő időzítés nélkül (télre vagy kora tavaszre essen a szüret) nem is érdemes a kört elkezdeni, mert úgy is túl magas hőmérséklet mellett lehet csak szárítani, mondjuk egy pince sokat segíthet.

De a pára is necces, mert ha benyomok valami párásítót, az meg legalacsonyabb fokozaton is túl sok párát csinál (vegre mondjuk pont jó), szóval egyszerre kéne párásítót és párátlanítót is használni :D
 
Last edited:

ZöldlombLegolas

Active member
Köszi de Te pl.: milyen értékeket célzol meg? ezt a 18-21C 60% rh? Mit tartasz optimálisank ha mennyi idő alatt szárad ki a növény? Nekem kb. 1 hét alatt száradt ki, azt olvastom 10-14 nap az optimális. Az 1 hét alatt túl is száradt sajnos, tervezek ilyen integra párásítot berakni az üvegekbe, asszem elférne.

Amúgy azért vagyok ezen ennyire megfeszülve, mert ha ennyire fontos szárításkor az optimális hőmérséklet, akkor klíma vagy megfelelő időzítés nélkül (télre vagy kora tavaszre essen a szüret) nem is érdemes a kört elkezdeni, mert úgy is túl magas hőmérséklet mellett lehet csak szárítani, mondjuk egy pince sokat segíthet.

De a pára is necces, mert ha benyomok valami párásítót, az meg legalacsonyabb fokozaton is túl sok párát csinál (vegre mondjuk pont jó), szóval egyszerre kéne párásítót és párátlanítót is használni :D
Én lógatom az ágakat trimmelve pár napig légmozgás mellett, utána rakom is a helyére. Pár napig minden nap kiszedem finoman, és átmozgatom. Majd szellőztetem csak naponta, vagy ahogy megkívánja. Magasabbra engedem kicsit párát mert én is sokszor kiszárítottam. Jelenleg nekem 64-68 között mozognak. 20-24 fok között kb. Az is a tapasztalat am, hogy a mérők is kicsit fölé lövik az értékeket. Persze ha olyan szar kínai mérőket használsz mint én. :D
 

Charlie Firpo

Active member
Szerintem!
Vajbol-->ghee
Trimm---> dercab
aztán mehet a gheebe.
De még mindig ezen pörögsz 😃 csinálj 2 adagot más eljárással aztán kiderül melyik a jobb.
 

Latest posts

Latest posts

Top