What's new

Indoor DWC Northern Lights

bougatsas

New member
Γεια και χαρα σας μαγκες! Ας κανω και εγω δειλα δειλα το πρωτο μου thread. Προκειται για indoor grow dwc με κλωνο Northen lights απο φιλο.
Το γκροου ειναι πολυ ερασιτεχνικο, βγαλμενο απο την παλαιολιθικη εποχη μπορει να πει κανεις, αλλα πορευομεθα με οτι εχουμε.
Για φαι εχουμε Bloom Και Micro εκ της GH, για φως στη βλαστηση ενα πανελ DIY με 4 fluorescent λαμπες περι των 100 w συνολο και γυρω στα 8000 lm, και στην ανθηση μαζι με το πανελ προστεθηκαν 2 Philips Tornado διοτι χωρος για hps δεν υπηρχε.
Ητο η πρωτη μου αποπειρα υδροπονιας και πρεπει να ομολογησω οτι με ψιλοαπογοητευσε διοτι με βασανισε το root slime που εμφανιστηκε απο τα πρωτα σταδια.
Οι κουβαδες πλενονταν με χλωρινη καθε φορα που αλλαζα τα νερα αλλα η μολυνση παρεμενε εκει.
Αλλα επειδη η φουντα ειναι φουντα, δε μασησε (τη βοηθησα και γω λιγακι) και τα βγαλε περα και συνεχιζουμε ακαθεκτοι βαδιζοντας προς το τελος του γκροου!

Υγειαινετε!

(φωτος σε λιγο)
 

bougatsas

New member
Φωτος

Φωτος

Εδω εχω και φωτος μαγκες.
Εβιβα!
 

Attachments

  • ιαν.jpg
    ιαν.jpg
    59.7 KB · Views: 44
  • μαρ.jpg
    μαρ.jpg
    76.6 KB · Views: 45
  • ΑΠΡ7.jpg
    ΑΠΡ7.jpg
    73.4 KB · Views: 45
  • ΑΠΡ71.jpg
    ΑΠΡ71.jpg
    57.6 KB · Views: 42
  • ΑΠΡ9.jpg
    ΑΠΡ9.jpg
    72.5 KB · Views: 45
  • ΑΠΡ12.jpg
    ΑΠΡ12.jpg
    75.9 KB · Views: 42

bougatsas

New member
Ευχαριστω πολυ μπαζ! Κανω οτι καλυτερο μπορω γιατι στο σπιτι παιζουν και αλλοι εκτος απο μενα γι αυτο ειναι τοσο καβατζωτο και diy.

Cheers!
 

bougatsas

New member
Update με το μπαλκονατο βοτανο που εχω το οποιο ειναι σπορι απο πιωμα ελληνακι και ηταν λιγο αφημενο στη μοιρα του για αρκετο καιρο. Του την ειχαν πεσει θριπες οι οποιες κατεστρεψαν τα φυλλα απο τη μεση και κατω αλλα οχι απλα δε μασησε, εξαφανιστηκαν κιολας.
 

Attachments

  • Checking for ripeness
    Checking for ripeness
    25.8 KB · Views: 53
  • IMG_20160417_205440.jpg
    IMG_20160417_205440.jpg
    68.8 KB · Views: 45
  • IMG_20160417_163501.jpg
    IMG_20160417_163501.jpg
    48.8 KB · Views: 44
Top