What's new

Haideti sa OVERGROW ROMANIA!

brainDMG

Member
in discutiile noastre de ce nu putem ocoli subiectu asta mult prea mult controversat printre noi, legalizarea..?
 

sznake

jarhead
Ideea e ca exista unele persoane care clar se impotrivesc legalizarii pentru ca le-ar strica afacerile, la fel ca si prezenta in natura a plantelor fumabile le-ar scadea preturile la marfa..
Voi sunteti constienti de faptul ca in RO gramul de iarba e DUBLU(!!):yoinks: fata de Amsterdam??

Si mai exista unii consumatori (tineri mai teribilisti) care considera ca "e mai cool asa", sa consumam ceva interzis :crazy: , sa ne ascundem si sa ne umplem de fandoseala, ca "ce smecheri suntem noi", ca fumam iarba, fructul interzis...
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
De unde si pana unde o sa fie laptele plin de thc :)?
Ce ti-ai inchipuit ca asa de mult succes o sa avem cu planul asta, ca peste tot, pe toate terenurile agricole o sa creasca numai marie?

daca tot e sa facem asta...de ce sa nu o facem cum trebuie. drumuri intregi cu marioara buna de fumat de-a dreapta si de-a stanga suna ok...campuri intregi...suna mult mai bine...chiar pervers....si nu m-ar deranja deloc daca dieta ierbivorelor autohtone s-ar schimba in acest sens.

ideea cu turismul suna bine si o acceptare si toleranta ar fi ok...dar tind sa cred ca am vedea o opozitie puternica din partea altor tari in cazul legalizarii...
totusi o tolerare, chiar si daca ar fi ilegala in continuare...e totusi un rezultat favorabil...pt inceput...
 

sznake

jarhead
Ilegala este si in Olanda! (nu sariti cu gura inainte sa va documentati)

Este tolerata. Sa dea Domnu sa obtinem macar jumatate din nivelul de toleranta din Olanda.
 

brainDMG

Member
vise.. sznake .
nu ca ar fi vreo unu dintre noi care nu si `ar dorii sa fie legala.. sau sa se promulge ceva care sa ne avantajeze si pe noi putin.
dar dupa parerea mea "vise"
eu unu m`am saturat de visat cu ochii deschisi d`aia iti spuneam..
nu ma intelege gresit eu sunt genul de om caruia ii plac faptele (sau care s a saturat de vorbe). pace
 

sznake

jarhead
Nu esti genul de om caruia ii plac faptele, no offense. Asta e doar un alt vis neimplinit de-al tau.

Oamenii carora le plac faptele nu renunta niciodata. Oamenii carora le plac faptele sunt cei care se intorc si din morti si bantuie atunci cand nu au rezolvat ceva in viata! Intelegi?

Ma si mir cum naiba poti afirma asa cu nonsalanta ca esti "un om al faptelor" DAR(!) "te-ai saturat de visat"??:yoinks: Pai si atunci ce astepti? Nu mai visa! FA!!!

News flash: un om al faptelor nu renunta niciodata la visele lui! NICIODATA!

Dap, daca n-ai citit bine, iti mai spun odata: N I C I O D A T A! :)


Oamenii din lume se impart in 2 categorii mari:
1. Cei care spun "se poate".
2. Cei care spun "nu se poate".

Prima categorie se cheama "castigatori".
 

brainDMG

Member
Nu mai visa! FA!!!
ce?
fratele meu pe lumea asta care a devenit "infecta " nu cred ca s ar mai intoarce nimeni.()
dupa cum bine vezi mai sus am afirmat ca IMI PLAC FAPTELE
adica atunci cand 10 insi spun: hai sa facem cumva sa legalizam maria.
eu vreau sa vad cum fac .. nu prea ma intereseaza ce zic intelegi?
adica decat sa umblu prin casa cu picioarele pe pamant si cu capul in nori gandinduma la cat de FRUMOSSss ar fi sa ies acum la o cafelutza cu baietii.
prefer sa ma gandesc cum fac sa ajung si eu la amsterdam o saptamana.
eu nu inteleg cum poti sa te "uiti" la mine ca la unu care nu si`ar dorii ca mult doritul tau vis sa se transforme in realitate pm..
oricum consider ca ne tachinam aiurea eu privesc problema asta dintr un alt unghi.
si daca nu poti sa intelegi incearca.
daca avem hobby uri asemanatoare nu inseamna ca gandim la fel.
 

sznake

jarhead
Pai clar, nu gandim la fel, precum am spus, sunt DOAR 2 CATEGORII de oameni.

Oameni care gandesc in mare parte ca mine si oameni care gandesc in mare parte ca tine.

De asta este si societatea structurata in felul asta: prima categorie ii conduce pe cei din a 2-a categorie, care s-au resemnat, si au spus: "decat sa ma chinui pentru viitor, mai bine vad cum fac sa ma bucur de prezent".

Si viitorul e in mana celor care se chinuie pentru el, adica a celor care spun "se poate".


Inchipuie-ti doar cate voci ii spuneau lui Obama: "nu se poate"...
 

sznake

jarhead
Felicitarile mele!

Sper ca dupa ce te intorci din Amsterdam sa iti doresti sa avem si noi ce au aia acolo.

Nu uita, a dori ceva inseamna neaparat a face demersuri in acel sens.

M-ai intrebat ce sa faci? Pai threadul asta este o sugestie..!
 
S

soulles

Sznake frate vad ca de la mult fumat ai dezvoltat un al 6-lea simt.Sti tot despre oameni doar din cateva posturi ,ii caracterizezi si judeci in acelasi timp.Bravo tine-o tot asa!!!!!!!
Cand se voteaza legile astea ar trebuii sa mergi acolo sa le zici treaba asta cu categoriile de oameni una alta poate ii prostesti sa legalizeze pardon sa tolereze:rasta:
E fucked up ca nu avem voie sa crestem o planta si apoi so fumam dar tot o facem asa ca nu are rost sa ne luptam pentru legalizare pentru ca daca chiar am ajunge sa fim remarcati sa putem face o diferenta ar fi rau pt hobby din cauza presiunii care s-ar pune asupra noastra.
 

brainDMG

Member
sznake teoretic sunt sanse.. practic sunt foarte mici .
tu o sa spui "da dar sunt"
eu o sa zic "da dar sunt mici" (si tot asa pana cand legalizeaza astia..)
oricum ai dreptate cu speranta e bine si frumos sa speri (cred)
spun cred pentru ca nu prea stiu cum e ..mediul in care am crescut nu prea mi a perimis luxu asta.
 

sznake

jarhead
Sznake frate vad ca de la mult fumat ai dezvoltat un al 6-lea simt..
La fel ca si al 6-lea simt al tau de a vedea prin monitor cat de mult fumez eu.. Daca vrei sa stii, fumez o data la 3-4 saptamani. Poate de asta am si putin mai multa motivatie de a face ceva decat cei care fumeaza zilnic.


Ma intreb oare daca toti am fi resemnati s-ar schimba ceva in tara asta vreodata?

Din partea mea, puteti sa renuntati, putem sa inchidem threadul asta. Finalitatea pentru cei care vor o viata mai buna va fi oricum emigrarea intr-o alta tara. Ca aici, e ca in reclama aia "n-ai cu cine..."
 

sznake

jarhead
Haha, draguta ideea. Doar ca e risipa de seminte. Cine stie pe unde ajung alea.

Ideea mea era sa punem in mod constient in locuri unde sansele de dezvoltare sunt vizibile.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
se pot utiliza mai multe variante, in paralel.. nu e problema, dar macar de 100 baloane de alea m-as risca. chiar ma voi interesa in ce conditii pot inchiria o butelie de heliu (deoarece sa o cumpar stiu ca e multe zeci de milioane).

avand in vedere ca tocmai urmeaza un grow de seeds, ma costa mai mult heliul + baloanele decat semintele.. :2cents:
 
Top