What's new

Haideți la săpat ! Outdoor 2023

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Daca stai la gradina si ai ciresi prin curte, ia plasa de la ei (daca folosesti sau cumpara o rola sa ai pe viitor ca e foarte folositoare mai ales in zonele de campie unde nu ai urma de umbra) si o poti folosi la inceput de outdoor, sa le acoperi la inceput sau in zilele toride.

Pentru a grabi plantele la sfarsit de sezon, se gasesc cateva boxuri special pentru asta, fara podea. Nu costa mult!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Lasa nene omu sa creasca normal, pana baga ozn-uri in curte. Mai ales ca pot atrage atentia.
Daca e de facut deprivare de lumina, mai bine face sant ca piramidon si ii fute niste scanduri si o prelata. Na, @piramidon, idee!
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Merci beaucoup de idee mon adjutant, da' ti-am luat-o inainte. :good:
Trebe s-acopar cu folie ca s-au inmultit cariciopterele si dronele p-acilea, de cand cu pregatirile de razboi...
Trecea poate odata pe luna 'copteru' lu' isu dar de la o vreme zboara si garcea de frontiera si armata, ba gugle bazaie cate-o drona, ori le aud/vad noaptea, plm...
noroc ca n-am inceput inca nimic, dar e clar ca-i phoot o folie laptoasa peste groapa.
Daca-i oportun, bag si o prelata, dat inca nu-i vad sensu'..
O fi de la fumat.. :biggrin:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Pai ma gandeam ca lucrezi deja la asta in un fel sau altu, daca vin rusii pestr tine macar ai transeul sapat! Plm de ai pune prelata cred ca as veni sa bagam un cui acolo in cort. Numa sa nu implodeze cum aud pe la stiri! :joint:
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Neah, pachistanejii ye prosti de bubuie, ca de-acolo vine expresia.
Ce ma amuz eu cand vad miliardari matrasiti :laughing:
Stai ca le vine randu' la aia de vor in cosmos, macar cufundacii s-au dus repede da' prin cosmos dureaza ceva pana-ti fierbe sangele..
 

weedrulzz

New member
Am bagat doua in pamant si doua in ghvece de 15 l,asa vor ramane pana la sfarsit....ghivecele ingropate pana la buza ,si topping la toate 4.Multumesc pentru sfaturi.
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Faceam si eu asa candva, doar ca sa limitez dezvoltarea plantei si sa separ radacinile de buruienile locale, sa nu-i haleasca apa si alti nutrienti.. O sa citeze postu' meu si-o sa zica: "uite d-asta!" :biggrin:
In sant am "ghivece" de 15-20L tocmai pt a nu creste- n nestire, le pun si tarziu pt nu vreau sa sara de 1,5m h.

C-am pomenit de sant: Cheese (codita rupta) creste bine, Wappa s-a lungit un pic dar le-am mai ridicat o palma spre bec.
Va trebui sa lucrez f devreme pana nu-i asa cald, si n-am nici un chef dar am germinat deja plantele asa c-o sa dau cu carca...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Mai exista si posibilitatea, vrei plante mici, bagi auto. Probabil ca intra si 2 recolte pe an daca planifici bine si ajuta vremea.
 

babygrower1

Well-known member
AB8E7A1D-6D4C-42CE-91E4-B1E8FF4E957F.jpeg

servus:joint:
 

Latest posts

Latest posts

Top