What's new

Glueberry Auto #HubaSeeds

f2obsession

Active member
Szerintem azért a legyezők legalább felét is le lehetne szedni arról a virágzó dzsungelről, ha már ripening fázisban van, valamennyire az is visszavetné a párologtatást. Meg ami nekem még bevált ilyen páraküzdelemben: 1-2 napra 28-30 fok az egész helyiségben non-stop üzemelő párátlanítóval. Meleg levegőből lényegesen hatékonyabban csapatja ki a párát. Persze ebben a fázisban már én se biztos, hogy befűtenék annyira rájuk...
 

Danforthx

Well-known member
Szerintem azért a legyezők legalább felét is le lehetne szedni arról a virágzó dzsungelről, ha már ripening fázisban van, valamennyire az is visszavetné a párologtatást. Meg ami nekem még bevált ilyen páraküzdelemben: 1-2 napra 28-30 fok az egész helyiségben non-stop üzemelő párátlanítóval. Meleg levegőből lényegesen hatékonyabban csapatja ki a párát. Persze ebben a fázisban már én se biztos, hogy befűtenék annyira rájuk...
Igen ez az első olyan köröm hogy nem nyúltam a levelekhez, legközelebb majd a 20-30% át lekapom.
 

Danforthx

Well-known member
Egy kicsit megkésve a naplóval, de ismételtem rengeteg dolgom volt a boxban. Tél előtt készültem el vele, októberben költöztem be ide. A télre tökéletesen megfelelt ahogy megcsináltam akkor, viszont most a tavasz beköszöntével, sőt már március elejétől szenvedek a páratartalommal meg a légcserével. Ezt @Solon mester segítségével úgy nézki sikerült kiküszöbölnöm,innen is köszönet az infókért! Hátra van még egy kiszivó venti csere egy nagyobbra, de ez már pikpak dolog lesz. A Trotec is szépen teszi a dolgát azóta stabilan tartja a beállított 55% rH szintet a pincében.

A glueberry-hez vissza térve azóta is csak annak az 1 növénynek a csúcsai hiányonak, hétfőn a takarítás alkalmával eltávolítottam róluk közel egy fél zsáknyi levelet, bízva abban hogy az utolsó 1-2 hétre amég fent hagyom valamivel jobb lesz a helyzet mint a jelenlegi....De ezt már betudom ilyennek...

Az NL-nél is hétfőn volt takarítás és tankcsere, náluk is már felesbe megy a víz, jelenleg is FIV:CaN 1:0,7 + Mg 0,2g/L 2,1 Ec 6,3 pH és spriccelem őket naponta 2x 0,8 Ec Mg oldattal továbbra is, de a Mg hiány jelen van...
 

Attachments

  • IMG_2378.JPG
    IMG_2378.JPG
    4.1 MB · Views: 178
  • IMG_2380.JPG
    IMG_2380.JPG
    5.3 MB · Views: 167
  • IMG_2381.JPG
    IMG_2381.JPG
    2.7 MB · Views: 168

Danforthx

Well-known member
Köszönöm az érdeklődést cimbikém minden faszaság van! Mostanra már utól értem magam és úgy néz ki sikerült a hibákat kiküszöbölni.....Hatalmas szopásban voltam az elmúlt hetekben...a Múltkori glueberry körömet szétbaszta az Atka teljesen, érts hogy kb a termés 70% lett oda...az a maradék 30% sem hízott be rendesen de az szívható és legalább le is ültet...:D Volt a boxban egy nagy fertőtlenítéses takarítás...minden kilett pucolva domestossal, az NL eken sokat gondolkodtam mivel azokon is atka tenger úszott hogy kikúkázom, végül le permeteztem Ortus-al 2x eltolásban 2 hetes várakozással, úgynézki sikerült megmentenem őket az atkától és a box is sterill lett azóta. Idáig elég lazán kezeltem a dolgokat, most viszont tényleg oda figyelek már a megfelelő higiéniára mielőtt a boxba bemegyek, kizárólag fürdést követően. És ha ez még nem lenne elég, Ca probléma ütötte fel a fejét most az NL autoknál is aminek nem kellene hogy legyen, mire nagy fejtőrések közepette kiderült hogy be higroszkóposodott a Ca-m szerencsére csak a maradék a 2kg zsákból lett kuka, a 25kg os kiszerelést azóta le csomagoltam légmentesen. Úgyhogy most tartok ott, hogy kezd össze állni újra a rendszer és pörög a dolog tovább a rendes kerékvágásban mostmár remélhetőleg hiba mentesen..! :D

Dobok egy pár képet az NL autokról amik ha jól számolok most tartanak a virágzás 4-5 hetében :smoke:
 

Attachments

  • IMG_2437.JPG
    IMG_2437.JPG
    4 MB · Views: 147
  • IMG_2442.JPG
    IMG_2442.JPG
    2.7 MB · Views: 146
  • IMG_2443.JPG
    IMG_2443.JPG
    5 MB · Views: 144
  • IMG_2441.JPG
    IMG_2441.JPG
    2.7 MB · Views: 142

Motyóka

New member
Aztamindenitneki. Te már most rendesen ki leszel kupálódva kendertermesztésből. Ez az atka dolog télen is jöhet?
 

Danforthx

Well-known member
Igen sajna jöhet mert nekem is ahogy gondolkoztam olyan Október óta lehetett bent a boxban, már az Ak körömnél is voltak jelek amiket még akkor nem vettem észre....apró pókhálósodás volt azokon is, de én a pókra gyanakodtam...:cautious: aztán mint kiderült a pók leszarja a növényeket.....ez a takácsatka szövögeti őket....és ahogy bejött a melegebb idő márciustól elszaporodott, de brutálisan.....a lámpákon annyi volt hogy amikor megláttam kajak levert a víz, hogy itt most mi a fasz van/lesz, de nem csak a lámpákon hanem a falakon végig voltak mindenhol..:( @Solon @WHIPEDMEAT Sokat segítettek, innen is Köszi srácok!
 

f2obsession

Active member
Igen sajna jöhet mert nekem is ahogy gondolkoztam olyan Október óta lehetett bent a boxban, már az Ak körömnél is voltak jelek amiket még akkor nem vettem észre....apró pókhálósodás volt azokon is, de én a pókra gyanakodtam...:cautious: aztán mint kiderült a pók leszarja a növényeket.....ez a takácsatka szövögeti őket....és ahogy bejött a melegebb idő márciustól elszaporodott, de brutálisan.....a lámpákon annyi volt hogy amikor megláttam kajak levert a víz, hogy itt most mi a fasz van/lesz, de nem csak a lámpákon hanem a falakon végig voltak mindenhol..:( @Solon @WHIPEDMEAT Sokat segítettek, innen is Köszi srácok!

Azért nekem olyan is előfordult, hogy pók hozta rám a frászt. A növényt leszarja, pesze, de a fény által odavonzott rovarok miatt, szűrőkkel nem védett rendszerben hajlamos megtelepedni 1-2 kaszáspók.
 

Danforthx

Well-known member
Ha már legutóbb így elhanyagoltam a naplómat és a sok like is meghozta a kedvem így mostmár sűrűbben fogok jelentkezni, mint régen hetente dobok egy updatet.
Annyi változás van a boxban, hogy most beálltam egyenlőre az 1 wilmára azt betettem középre és most 500W alatt pörögnek a lányok. Majd még egy kis korrigálást elbír a lámpa beállítás azt majd megoldom valamikor... Jobb is így az 1 wilmával a takarítás szempotnjából is...így tudom őket cserélgetni és normálisan eltakarítani.

Jelenleg a recept FIV:CAN 1:0,7 + 0,2g/L Mg +H2O2, tartom a 1,95 Ec-t 6,3 pH-t
 

Attachments

  • IMG_2456.JPG
    IMG_2456.JPG
    4.3 MB · Views: 138
  • IMG_2452.JPG
    IMG_2452.JPG
    2.7 MB · Views: 148
  • IMG_2451.JPG
    IMG_2451.JPG
    3.6 MB · Views: 157
  • IMG_2455.JPG
    IMG_2455.JPG
    4.5 MB · Views: 141
  • IMG_2454.JPG
    IMG_2454.JPG
    3.8 MB · Views: 147
Last edited:

Danforthx

Well-known member
Mi az hogy, szar CaN -t kapták?
"És ha ez még nem lenne elég, CaN probléma ütötte fel a fejét most az NL autoknál is aminek nem kellene hogy legyen, mire nagy fejtőrések közepette kiderült hogy be higroszkóposodott a CaN-m szerencsére csak a maradék a 2kg zsákból lett kuka, a 25kg os kiszerelést azóta le csomagoltam légmentesen."
 

Blekketekk

Active member
Hyhy szeretnék kérdezni mert eléggé kisiskolás vagyok kendertermesztésből, bocsi hogy itt csak nem vagyok az a chatelős típus. Jól értem hogy Te nem csinálsz minden kegyszerből ilyen törzs oldat szerűséget (egy L vízhez 100 gramm és majd ebből adagolsz a locsolóvízhez x ml-t) hanem mindent mérlegen grammra pontosan adagolsz direktbe a vízhez?
 

Danforthx

Well-known member
Hyhy szeretnék kérdezni mert eléggé kisiskolás vagyok kendertermesztésből, bocsi hogy itt csak nem vagyok az a chatelős típus. Jól értem hogy Te nem csinálsz minden kegyszerből ilyen törzs oldat szerűséget (egy L vízhez 100 gramm és majd ebből adagolsz a locsolóvízhez x ml-t) hanem mindent mérlegen grammra pontosan adagolsz direktbe a vízhez?
Nem dehogy. Én is törzsoldattal dolgozom, a FIV 200g/L a CaN 120g/L az Mg 100g/L + H2O2 7ml/20L igy a 40L tankba megy 14ml + 2 naponta 7ml adok hozzá. most a FIV:CaN 1:0,7 tartom + Mg 0,2g/L
 

Blekketekk

Active member
Nem dehogy. Én is törzsoldattal dolgozom, a FIV 200g/L a CaN 120g/L az Mg 100g/L + H2O2 7ml/20L igy a 40L tankba megy 14ml + 2 naponta 7ml adok hozzá. most a FIV:CaN 1:0,7 tartom + Mg 0,2g/L
Azt hiszem értem, köszönöm szépen. Amikor már majd nem biztonsági játékos leszek, tehát ragad rám valami a gyantát kívül is, akkor szeretnék majd megpróbálkozni a mélyebb matekkal. Meghajolok előttetek hogy ennyire ott vagytok fejben mindig. ✌️
 

Danforthx

Well-known member
35% H2o2 ez a legnagyobb, de viszont nem tudsz venni ha nemtudod le igazolni a felhasználását. Nekem is egy fodrász ismerős szerezte be
 
Top