What's new

Four Way 150w homegreen

newhousegreen

-.-
Veteran
Ahoj všem(Hello for everybody).
Tak sem tak něměl co dělat,když jsem doma, a protože nejsem ňáký velký hráč počítačových her a normálně nemám na počítači většinou co dělat,rozhodl jsem se zaregistrovat na tuto stránku.Tedy po zjištění,že tu je i české forum.Né že bych neuměl vůbec anglicky,ale přeci jenom čeština je holt moje mateřština.

Tak tedy. Moje pěstitelské úspěchy nejsou valné,3-4 roky out,1 sklizeň in.
Většinou to dopadlo buť vybílením mého políčka nebo sklizní odrůdy určené k outdoorovému pěstování v mé skříňce-nedoporučuji.

Moje skříňka: 150w Gib flower,předřadník
Stínidlo-home kus plechu
Větrání Sunnon 140m3/hod.
Výška 160,šířka 70,délka 105cm
Konstrukce z latí,dohromady spojeno lištami do tvaru el. ,
celé toto monstrum je pokryto černo-bíl. folií z G shopu.
Další vybavení:
Ńáký ty hnojiva-wuxal,floria,Adv. Hydro.,Plagron Cropmax,Ph-.
Rostliny:10 kusů Four Way-nirvána,dodal známý.
4 kusy břečťanu-touhle rostlinou si chci nechat porůst dům.
Způsob pěstování:Chtěl bych rozjet jednoduchý,levný,(v mém případě primitivní) systém.A to kombinaci ebb&flow a dripu.

Moje problémy:Jak už to tak bývá tak je to nedostatek zkušeností,finanční situace a moc času-tak dlouho vylepšuji až to celé ňákou hloupou chybou zkazím.Přílišná zapálenost občas škodí.





















Takhle by to mělo přibližně vypadat ve finále.
 
Last edited:
C

Cibin

Tak teda good luck, krajane :eek:))

btw, co to máš za větrák, toho sunona myslim? Je na 220V nebo 12V a jakej dělá kravál?? Koupenej přes GES eshop?
Dík!
 

newhousegreen

-.-
Veteran
Taky zdravim.
Větrák je koupenej z gesu,kravál dělá celkem slušnej píšou něco kolem 55 db.
Proud do něj jde rovnou,né tedy přes adaptér takže myslim,že to bude na těch 220V.
Má pěknou masivní kovovou konstrukci a není kluznej.Víc o něm už asi nevim.
 
C

Cibin

newhousegreen said:
Taky zdravim.
Větrák je koupenej z gesu,kravál dělá celkem slušnej píšou něco kolem 55 db.
Proud do něj jde rovnou,né tedy přes adaptér takže myslim,že to bude na těch 220V.
Má pěknou masivní kovovou konstrukci a není kluznej.Víc o něm už asi nevim.


jj, dík! Z toho kraválu sem měl právě strach.. používal sem podobnýho sunona, ale plastovýho, ten měl údajně něco kolem 40-45dB, ale mně to připadalo jak turbína v elektrárně... spát se u toho nedá :eek:))

 

newhousegreen

-.-
Veteran
Nevíte někdo jak efektivně snížit výkon čerpadla?
Z 4500l/hod. potřebuju snížit na něco kolem těch 1500l/hod.
Už jsem to řešil pomocí omezovače průtoku,ale nechci,aby se mi
to celý nějak vypojilo z čerpadla-přecijenom tlak to tvoří celkem velkej :chin:
Trochu sem to chtěl objasnit na mim nákresu,vytlačit vodu nahoru a tím snížit i výkon čerpad. Předem díky za odpovědi.
 

newhousegreen

-.-
Veteran
Zas se to o kousek pohlo ke zdárnému začátku.
Koupil jsem si super věcičku.Myslim,že pokud má někdo z vás problém
z vlhkostí,je to i pro vás částečné řešení.
Na těchto snímcích jsem to chtěl zachytit.











Z fotek by mělo vyplynout ,to že trysku můžete libovolně povolovat nebo utahovat.Tím pádem můžete perfektně řídit intenzitu rozprašování,stříkání.
Stačí jen párkrát napumpovat jako s pumpičkou na kolo a můžete vesele stříkat třeba 10 minut-minimum námahy.
 
Last edited:

NevimKdo

Member
Napadá mě zkusit připojit čerpadlo na triakový regulátor, tan co se používá na regulaci ventilace. Jinak při dostatečným dotažení objímky a třeba ještě zalepení lepidlem na akvária bych se toho omezovače průtoku nebál (pro 100% jistotu ho umístit ještě do nádrže.

Ty levný sunony za 75kč jsou na 12V DC http://www.gme.cz/index.php?action=vypis&pohled=3696668&typhledani=katalog&SC=5926347&lk=&sk=
Maj i na 230V AC, ale o kilo dráž.
Dřív jsem je používal jako přídavný cirkulační větráky, ale hluk to dělalo strašnej. Na stojanový větráky to nemá...

Ještě k tomu rozprašovači, nešlo by na něj připojit vzduchovací motorek?
 
Last edited:

newhousegreen

-.-
Veteran
S tim vzduchovadlem asi těžko.V tý nádobě,kam naléváš vodu vznikne celkem velkej tlak.
To by zřejmě přetlačilo výtlak vzduchovadla a vůbec žádnej vzduch(bublinky) by se dovnitř zřejmě nedostaly.A ještě by si musel dovnitř provrtat díkru,aby si tam tu hadičku vůbec dostal.Jinak díky za radu,asi budu volit ten omezovač,možná tam dám dva,ale to už si asi trochu moc vymejšlim.
 

newhousegreen

-.-
Veteran
Tak sem se nakonec rozhodl odpěstovat tuhle várku v zemi.
Vím že výsledný produkt bude zřejmě horší,ale zvážil jsem i několik dalších aspektů.
Na prvím místě je uřčitě to,že si chci vypěstovat kouření na léto
Box totiž v červenci vypnu a pojedu si outdoorec,v říjnu ho zase startnu.Nemůžu si dovolit to nějak zkazit.
Dálším důvody jsou:Mám všechny potřebný hnojiva do země.
Musel bych přikoupit hnojky do hydroponie,čerpadlo protože
to moje je rozbitý ještě cocos,rockwool nebo keramzid.
:confused:
Zkušenosti s hydrem tedy načerpám až koncem léta(snad) :badday:
 
C

Cibin

newhousegreen said:
Tak sem se nakonec rozhodl odpěstovat tuhle várku v zemi.
Vím že výsledný produkt bude zřejmě horší,ale zvážil jsem i několik dalších aspektů.
:badday:

.. neviděl bych to tak tragicky. V hlíně sice budou trošku menší výnosy (obecně), pokvete ti to o pár dnů dýl, ale hromada starejch zkušenejch fotrů tady vocať z IC na hlínu nedá dopustit kvůli chuti resp. "patině", kterou v hydru nedocílíš... Navíc je to mnoooohem jednoduší na údržbu.. velikostí květináčů se dá částečně "regulovat" výška kytek, což se 150kou lampou možná oceníš.. (pokud pojedeš jen řízky, tak to je jedno, ty sou stejně maličký..)
Jen bacha na přehnojení, pokud nevíš jak "silná" je hlína ve který pěstuješ, tak s hnojenim rači počkej dokud si o to kytky sami neřeknou, některý půdní směsi v shopech sou dost dost pře(d)hnojený.

zdar
C.
 

newhousegreen

-.-
Veteran
Tak sem to teda píchnul do země,přenastavil stínidlo a budu čekat,jak se to bude vyvíjet.
Ještě sem si tam dal ten California Orange,jelikož počasí venku se rapidně zhoršilo.
Je s tim sice hodně práce,musim každý den ráno vyndat kytku ze skříně a dát do temna,a večer zase vyndat z temna a dát do skříně,ale i přesto by se to mělo vyplatit.
Fotky budou zde:
 

newhousegreen

-.-
Veteran
400w Metalhalogen

400w Metalhalogen

Konečně je už 4koli doma.Nijak rapidně sem skříň nepředělával,tak jsem zvědav jak se tomu bude dařit.Porval jsem se sice se stínidlem,ale tak už to v mé skříňce chodí.Neni to nic moc,pralesní podmínky pro rostlinstvo ani zdaleka nesplňuje,no ukáže nám to teprve čas.
Zatim na kytky svítí metalhalogen,za dva-tři týdny vyměním za nějakou hps.
Řízky jsou mírně nakvetlý(byly 10 dní za oknem).Foto jen krátce :canabis:
 

newhousegreen

-.-
Veteran
Nuže.Takhle by to tedy mělo vypadat i nadále.Řízečky byly přesazeny do objemnějších plastových květníků s obyčejnou směsí půdy.Rád si míchám půdu sám a i proto jsem znovu zvolil podobné složení: 75% Substát pro pokoj.rostliny
10% Perlit
10% Písek
5% Rašelina
0,1% Vápno
Hodnoty jsou orientační a skoro nikdy je
přesně nedodržím.
Pár lidí už vedlo diskuzi proč přidávat do zeminy písek.Já mám na to svou čistě teoretickou odpověď.Zrna perlitu se obalí pískem a tím se ještě zlepší jeho vlastnosti.Má schopnost více vzlínat(tahat vodu vzhůru) vodu.Lépe provzdušní.
Samozřejmě se všechen písek nenabalí na zrna perlitu,ale i pak v půdě není k zahození.Taktéž půdu provzdušní,nezadržuje vodu prostě kořenům se v takovém prostředí daří :jump:
Vegetace

Pokus o stínidlo

Elektrika
 

newhousegreen

-.-
Veteran
No naskytl se příjemný problém,chtěl bych se vás tedy zeptat.
MÁM VYTÁHNOUT LAMPU VÝŠ?Asi by se to výtáhlo.Tahle odrůda se po přepnutí vytáhne ještě asi o 1/3 nu.NEBO TO MÁM NECHAT JAK TO JE A ROZTÁHNOUT JE DO ŠÍŘKY? Jinak stínidlo je od rostlin asi 70cm
Kdo má co napsat pište prosím,každá rada dobrá!
 
Last edited:

NevimKdo

Member
Lampu nezvedej, počkej až se začnou rozjíždět (když projedou kořeny květináčem) a pak jí dej níž. Do šířky bych to každopádně roztahoval.

S tim vytahováním do výšky musíš počítat když budeš řešít jestli už přepnout na květ nebo ne. Osobně vždy roztahuju do šířky a přepínám těsně před pokrytím plochy(kolik se vytáhne záleží na genetice, ale i podmínkách). Když to trochu přeroste(150w moc neprosvítí), tak stačí ořezat hnidy - začátky palic v dolních patrech tak 2-3týdny po přepnutí. Zrovnatak potom ořezat tenký větvičky který jsou níž než je průměrná vejška vršků - jenom stíněj.

btw čim kratší rozestupy mezi patrama tim kompaktnější šišky
 
Last edited:
C

Cibin

Jestli mluvíš o 150W lampě, tak těch 70 cm je hrozně moc daleko od kytek. Stopajda snese podle mně tak 35-40cm když je chceš táhnout nahoru a max. 20 cm (bez cooltuby) na normální kvetení. Ale vůbec bych je takhle "uměle" nevytahoval, radči jim dopřej o tejden delší veg time... Btw jestli je ta fotka nahoře aktuální, tak bych řek že ty řízky ještě nemaj vybudovaný kořeny po celym květináči, až přestanou dávat většinu energie do růstu kořenů (dokud nezaplněj celej květináč) tak poletěj nahoru jak namydlený :eek:)
 

newhousegreen

-.-
Veteran
To Cibin:Cus,no 150w je odstaveno.Roste to ted pod 400w Mh hpi-t.Na květ bude samo. HPS.No necham je jak jsou mh je pěkně napatruje a pak se ještě uvidí.
 

Latest posts

Latest posts

Top