What's new

DIY LED pimping by Skinning

Uzsidoboz

Well-known member
Üdvözletem a Jónépnek!
Hoztam nektek egy kis sufnituning LED fényforrást mivel úgy döntöttem idén megynitom a saját kis Tegridy farmom azt mikor sokadjára elolvastam az exkalapot böngézgettem a weben vettem egy fos cfl kombot csomagba 125w/200w azt elkedtem nevelgetni azt habár a virágzásig eljutottam de a lányka megmaradt egy középföldebeli hobbitnak ugydöntöttem hogy meglesem a led fényforrást keret az sz?kös jelenleg így gondoltam saját magam legyártom.
Hölgyeim és Uraim!

Disziszdö 200wattos Hapcingolt Sompájzli2020

Pówer:
E 27 es foglalat,20 watt,2452 Lumen ami jelen esetbe 10 x szóval 200 w 24520 Lumen direktbe hálózati 220 voltra rákötve
Hozzávalók:
--3 eres 1.5 mm tömör(Réz) vezeték(8 m)
--Csatos Wago (a képen 3as van) de lecseréltem 5 ös re(8 db) (kevés a 3mas ebben a koncepcióban)
--M?anyag E27 es foglalat (10db)
--30 x 30 as OSB lap
-- U-d profil 3 m
--10 es menetes szár 1 db
--10 es anyacsavar 10 db
Na aztán még szügség lessz erre arra de ez már részletkérdés persze nem árt ha van minimum egy Likfúród mert anélkül nehéz lesz 7 cm-es likat fabrikálni.
Ha idáig eljutottál és megvannak a legalább itt felsorolt eszközök kicsit segítek hogyan rakd össze :
Els? fejezet: Kezdeti SZösszenések
Vágsz dekopír f?résszel 1 db 30 x 30 as téglalapot az osb lapból majd kiosztod az ég?ket rajta én úgy csináltam leszedtem a m?anyag burkolatot az izzóról és elosztottam rajta szemre és filctollal körberajzoltam kivágtam a likfúróval aztán lekentem fehér akrilfestékkel az egyik lapját .
Második fejezet: Drótok tengere
Most jön az a rész amihez lövésem sem volt így megkérdeztem olyat aki látott már Párhuzamos kötést, a kábelt 10 egyenl? egyenként 30 cm es darabokra levágtam majd megnyúztam, nekünk csak a kék és a barna vezetékre lesz szükségünk.Az E27es foglaltba belehelyezzük a kék és barna vezetéket Figyelem!! ha belenézünk a menetes részbe (ahova a körtét csavarjuk) látni fogunk 1 alsó réz lapot na ? a fázis és ami a másik oldalon ami van ? pedig a nulla! barna a fázis kék pedig a nulla ne keverjük össze soha ,ha beledugdossuk a vezetékeket mindbe utána jöhet a Wagókba dugdosás párhuzamos kötéssel ami annyit tesz el indulok 0val és összekötök minden sort majd elindulok az 1es el és összekötök minden egyest (rajzoltam egy ecer? ábrát is ha elakadna valaki)
Harmadik fejezet: hogyan ne égessük le a házat
Miután minden faszán a helyén építsünk neki egy keretet fémprofilból a dolog úgy fest vágunk 3 db 55 cm hosszú fémprofilt majd visszamérünk mindegyik oldalból 13 cm-t és megvágjuk majd meghajtjuk a 10-es menetes szárból vágunk 10db 5centis darabot majd a villanykörte foglalat tetejébe betekerjük , miután megvan elhelyezzük az izzókat a foglalatba felpakoljuk az osb lapra és a fémprofilt mellé helyezve felrajzoljuk a lukak helyét a profilon ha ez megvan kifúrjuk a lukakat ráhelyezzük a menetes szárra ha fasza minden a profilok alját T-alakba megvágjuk így mikor húzzuk meg az anyákat alulrol a körte pereme megfogja felülröl pedig húzza az anya és kész is a rögzítés meg úgy kábé az egész m?velet is
Összegezve tesztelés megy 3ó után se tudom levinni a h?mérségle tet 34fok alá a sátorba de dolgozom rajta csak már kúvára kivagyok meg be aztán ma már lehet nem lesz bel?le semmi de az fix hogy 10db ilyen izzócska azért már nyomja a h?mérségletet de mindent leszámítva az egészet összedobtam ugy 26ezerb?l ha meg jó is akkor megérte kösz hogy elolvastál ha van észrevétel esetleg elirtam ezt azt okositsatok ki Peace
picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
 
Top