What's new

CHRONIC - 400MH/600HPS - 100X100

Status
Not open for further replies.

MeszarosLorinc

Active member
Tiszteletem az uraknak!

No hát csinálok már én is egy naplót ténykedésemr?l. Van itt kérem 5db chronic amik tegnap-tegnapel?tt bújtak ki. kb 17L-es cserepekben batmix-perlit 80-20 arányban. Állított csapvízzel (PH:6,3 EC: 0,54) locsoltam be a közeget, táp még semmi. C°: 22-25 RH: 77-84. Lámpa az 400w mh és a sátor alapterülete 1nm.
Hát most elég szétszórt vagyok, nem tudom mit írhatnék még. Egyenl?re ennyi majd még jövök :tiphat:
Jaaa és a fényt 20/4 be kapjàk. Ez lemaradt.

 
Last edited:

MeszarosLorinc

Active member
7 naposak

Ma megkapták az els? locsolásukat ezúttal tápot is adtam nekik. Csapvíz, 0,5ml/L wuxal super, ph-t salétromsavval állítok, így a víz úgy néz ki, hogy: ph:6,3 ec:1,26. Van egy defektes is de úgy t?nik kinövi. Még kitart a nyár ennek függvényében a szoba is melegszik, a sátorban már 25-27C° közt alakul a h?mérséklet, RH:77-81. Majdnem mindnek fodrosodik picit a levele, egy karmosodik is lefelé. De nem tudok most ezzel mit kezdeni, remélem megszokják mihamarabb.

 

MeszarosLorinc

Active member
14 naposak

No hááát retek meleg van, kéne már ez a pénteki leh?lés. 25,7C°-28,2C° közt van a h?mérséklet már a sátorban, bár az igazsághoz az is hozzátartozik volt múlt hét pénteken egy nyílászáró csere, úgyhogy jobban bent marad a h?. Rh: 77-82. Kaptak tegnap locsit most 1ml/L wuxal super volt a dózis. PH:6,3 EC:1,54 Egy darabig ezen nem tervezek emelni. A defektes is megjavút, minden fasza.

 

MeszarosLorinc

Active member
magnéziumot keveslik

Mikor belocsoltam a közeget csak citromsav volt itthon. Azóta volt 2 locsolás, salétromsavval állított, utolsó tegnap, . Gondolom nem ért még optimális tartományba a közeg ph. Kövi locsolásnál mérek draint. Aztán akkor talán kiderül mi van.
 

MeszarosLorinc

Active member
21 naposak

Elkezdtem lekötözgetni azokat az oldalhajtásokat amiket már le lehet, volt egy lájti legyez? ritkítás is. Négyet már toppoltam, utolsót majd holnap. Ca-Mg probléma még haloványan meg van. Én Bio Nova Ca 15-öt és Mg 10-et használok, el?bbi 8%N 15%CaO, míg utóbbi 6%N 10%MgO. Locsoló vizük: 4L csapvíz, 4ml wuxal+0,8ml Ca+0,6ml Mg+salétromsav=ph:6,3 ec:1,86 Mértem draint is 6,5 és 6,7 közt volt mindnek a ph-ja, következ? alkalommal 6-os vízzel locsolok. H?mérséklet araszol lejjebb 24,5-27,1C° RH:74-79%

 

MeszarosLorinc

Active member
28 naposak

Növögetnek-növögetnek. Poszt megírása után még vár rám egy kis kötözés, levelezés meg locsolás, aztán 2-3 nap múlva becsavarom a hps-t. Kajájuk ugyanaz a recept mint amit ez el?z? bejelentkezésemkor írtam, csak a ph van 6,2 re állítva. Draint nem mértem el?z? locsinál se meg most se fogok, akkor se volt hozzá er?m meg most se lesz :biglaugh: mindenesetre nincs már ca-mg hiány, de a vízbe benne hagytam, jól jön az a kis plusz N. C°: 23,1-26,4 RH: 76-81

 

f2obsession

Active member
Amellett, hogy a növények kicsattannak az egészségt?l, nagyon tetszik, hogy ilyen rendezett, és tiszta a sátor. Elismerésem.

Egy hülye kérdésem viszont lenne: Miért a Chronic-ra esett a választás?
 

MeszarosLorinc

Active member
Amellett, hogy a növények kicsattannak az egészségt?l, nagyon tetszik, hogy ilyen rendezett, és tiszta a sátor. Elismerésem.

Egy hülye kérdésem viszont lenne: Miért a Chronic-ra esett a választás?

Köszi. Sose volt még és már egy ideje ki akartam próbálni. El?z? körben wr-em volt az is serious-tól és nagyon egybe volt a cucc, hatásra, esztétikailag, hozamra is. Há mondom akkó most legyen ez.
 

f2obsession

Active member
A WR és az AK47 miatt a serious seeds az etalon nálam, ellenben a Chronic ezekhez képest felejthet? volt számomra. Mondjuk csak egy egyedr?l származó klónjaim voltak bel?le (lehet, egy gyengébb fenó volt), meg az is biztos, hogy nálam nem volt olyan jó dolguk, mint nálad lesz. Remélem neked jobban beválik majd...
 

MeszarosLorinc

Active member
Els? napjuk 12/12-ben

Kicsit elkiabáltam tegnap ezt a várok 2-3 nap dolgot :biglaugh: Miután lekötöztem ?ket szembesültem azzal, hogy egymás szájába lógnak, úgyhogy megtörtént a kapcsolás 28 nap veg után.

 

MeszarosLorinc

Active member
7 napja 12/12-ben

Kivettem a párásítót, mert már párologtatnak eleget 75-82% az RH. Nem akartam még, de be kellett üzemelni a légkeverést, mert m?szak végére 31C° körül van a tetejénél, amúgy 22-26 közt van a h?mérséklet. Ha hétvégén se megy 30 alá akkor még annyit tudok csinálni, hogy feljebb kapcsolom a kiszívást. Eredetileg 400-assal világítottam én itt, az a 600w hps már 120x120 hoz lett vásárolva, de az már csak a kövi körbe lesz, ha a lámpa meg már megvan akkor ezzel tolom le.

 

MeszarosLorinc

Active member
14 napja 12/12-ben

Még egy se virágzik de már nem kell sok, szerintem holnap, holnapután már legalább 1 fog. Sötét id?szak vége felé lement 20C° alá úgyhogy beüzemeltem a páramentesít?t ez dob 2 fokot a szobán. H?sugárzóval szoktam ilyenkor a sátorban melegíteni de állt az oldalán a pára szóval nem raktam be. 63-71% köz mozog az rh, még nem járatom rendesen a gépet, majd lejjebb viszem ha már a többség virágzik.

 

MeszarosLorinc

Active member
21 napja 12/12-ben

Most már mind virágzik, úgyhogy a kajájuk is új. Vitaflóra leandert kapnak, Ca-Mg marad (ezt emelem is majd, mert háromnál enyhe tünetek vannak), ph-t foszforsavval állítok. Részletesebben: 4L csapvíz (minden 4. napon így per pill 20% körüli a túlfolyás) ebbe megy bele 6ml leander+0,8ml Ca+0,6ml Mg+foszforsav= ph:6,3 ec:1,42 H?sugárzót is beraktam 21C° körüli minimumot szeretnék tartani, jelenleg 20,7-22,4C° közt alakul, a tetejénél ~27-28C°. Rh: 58-65%

 

MeszarosLorinc

Active member
tiszta skunk virág, milyen illatu?

Na hát most rossz embert kérdezel, én sose tudtam különbséget tenni a szagok, meg ízek között kendernél. Nem is értem más, hogy érzi.

pontosabban azt érzem én is milyen a füst (kaparós, lágy) de kb ennyi. A növény meg kender szagú :D
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
elég nagy különbségek vannak :D


mondjuk elövirágnál meg vegben kevésbé, de néhány olyan, amit egyszer érezzél csak, többet nem felejted el..
 
Status
Not open for further replies.
Top