What's new

CAMP EUROPA

Széklet Nagyúr

Active member
vidámtábor.jpg



wAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==


Gondoltam jelenlegi prodzsekt megérdemli, hogy naplót kapjon, meg aztán úgydöntöttem, hogy külön naplók helyett ezután ide rittyentek helyzetjelentést az EUROPA TÁBOR tevékenységéről.


:pimp3:
 
Last edited:

Széklet Nagyúr

Active member
Kicsit felpimpeltem a szetapot, meg a növény is kapott egy utolsó felnyírást, hogy minden bugaszájt intenzív fényhez jusson.

Click image for larger version  Name:	IMG_1310.JPG Views:	0 Size:	76.6 KB ID:	17925322


Click image for larger version  Name:	IMG_1311.JPG Views:	0 Size:	65.0 KB ID:	17925323


8cm-s ventillátor tartókeret, egyszerre szerkesztettem rá két csatlakozást 90°-os függőleges meg enyhény 30°-ban felfelé fújó pozícióhoz.

Click image for larger version  Name:	IMG_1319.JPG Views:	0 Size:	83.0 KB ID:	17925327


Click image for larger version  Name:	IMG_1321.JPG Views:	0 Size:	92.0 KB ID:	17925328


Bepattintva, mega kábeleket is átrendeztem valami vállalható pozícióba.

Click image for larger version  Name:	IMG_1319.JPG Views:	0 Size:	83.0 KB ID:	17925327


A földön meg még mindig ott figyel az előző menet retke kókusztörmelék formályában meg ilyen szikkadt dzsindzsák a zsáritásból, de most lusta voltam takaíratni.

Click image for larger version  Name:	IMG_1319.JPG Views:	0 Size:	83.0 KB ID:	17925327


Oldalirányba tetszőlegesen pozicionálhatóak, mivel a kapaszkodók nincsenek külön lerögzítva, jobbra balra csúsztatható a szerkezet.

Click image for larger version  Name:	IMG_1319.JPG Views:	0 Size:	83.0 KB ID:	17925327


JAPPÁN kush, meg a NOSTROMO ahogy éppen üríti rá a vizelet tartájokat.
 

Attachments

  • IMG_1311.JPG
    IMG_1311.JPG
    65 KB · Views: 95
  • IMG_1321.JPG
    IMG_1321.JPG
    92 KB · Views: 94
Last edited:

hobbi ur

Well-known member
Imádom a faszit! Ne hagyd abba! Meg Tüdö Embertől vásárolj má vmi dimmelhető földönkivüli ledet (200 -> 600w) nem túl mérges áron oszt 1x1méteren varázsolj má valamit! Má rég megérett rá a helyzet!
 

Széklet Nagyúr

Active member
Üdvüzlöm a magáról a bölcs BÖLCS VEZÉRRŐL elneveztt első gyáregységünk területén

Click image for larger version  Name:	fájin.jpg Views:	0 Size:	89.0 KB ID:	17926203


Á, köszönöm de nem. A jelenlegi szetap tökéletesen megfelel az ígényeimnek, másrészt meg így is marad még bőven jótékonykodi ( ugye életének egy bizonyos szakaszában mindenki volt élősködő valaki másnak a füvéből aztán az ilyesmit illik nem elfelejteni ), ha már ebből nagyobba csinálnám akkor már egy ültetvényen tolnám egy baszott nagy üvegházzal a közepén, de az még odébb van, , hogy ezt az ember legálisan meg tudja tenni ( meg keret sincs ilyesmire ). Nincs rá se igényem meg se helyem illetve akkora megbízható emberekből álló imseretségi köröm, hogy az elfogyjon. A lényeg, hogy nekem a kis sátram tekéletesen megfelel. Biztos jó nagyban bűvészkedni de szerintem nem éri meg, az az igazság, hogy nem egy olyana életet kockáztat vele az ember mint ami észak kóreában van vagy mondjuk afrikában ahol még van rabszolgatartás, így szeretnék low profilera törekedni. HA nagyon beütne a gazdasági csoda, akkor egyébként is visszahozzák majd a lendertemesztést, hogy túléljönk ( kábé a kender az lesz a jövő gazdaságának mint ami a krumpli volt a népnek amikor nem volt mit enni a világháború után, -oroszok megoldották ezt is kannibalizmussal - a kender a jövő krumplija ilyen szempoöntból, meg ez még kampányszövegnek is elmegy ) aztán akkor TALÁN megengedik a plebeknek, hogy gandzsázzanak egy kicsit ).

Köszönjük, hogy végigolvasta a BÖLCS VEZÉR gondoilatait digitális formában. Most pedig legyen szíves a hátára venni ezt a zsák vizes sót és majd az ajtó után legyen szíves elcipelni a tábor, akarom mondani ÜZEM másik végébe, helga majd segít a kutyákkal, hogy tratsa a tempót

Meg ma este kipróbáltam a két hete érlelődő GANDZSÁM egy középosztájbeli bugáját. Kibaszottul megcsinált, semmi lehúzás , semmi fejenbaszós sztón, kibaszottul pörget még fizikailag is és végig citrom íz van a pofámban. a Füstje kábé olyan sima volt mintha pókhálót húznának le a tüdőmbe aminek citromos, meg dohos fa íze van.
Maga a beállás olyan sima mint egy ferihegyi landolás ( külföldön meg földhöz basszák a gépet mert nem elég hosszú a pálya ), ami valószínüleg erőssen betudható az érlelésnek mega proper kéthetes szárításnak. A legelső mikrózott popkorn az még elég rángatózva csinált meg, először harminc százalék aztán hirtelen becreepelt egy 120%-éknak tűnő beállással az elég rideg volt. )
Maga az agyi hatás nagyon durva, az embernek tele az agya energiával ( ami egyébként a szervezet energiatartalékának a negyevel rendelkezik és valószínüleg ettől lesz hirtelen nagy az ember étvágya begandzsázva mert beindul az agyműködés aztán meghúzza a kazánt ) olyan szinten ráncba húzza az ember szemeit mintha abba is citromot csepegtettek volna, nagyon durva.
Maga a fless nem váltoizott semmit, még most is olyan mitnha egy erős fény világítana egyenesen az agyamba ( lehet éppen infromációt töltenek a fejembe az idegenek, kb olyan fű ami könnyen megihleti az embert ilyen tinfoil-hat szintű összeesküvések megszerkesztéséhez ).
Jóféle nappali tevékenységes fű, meg kreatív munkához, szerintem ha most elkezdenék széket faragni egy rönkből, lehet a végén valami komplex struktúra lenne belőle.
Nagyon nem gondolkodtatja az embert semmin tehát elmélkedés vagy emlékekere flesselés nincs inkább intuitív módba kapcsolja az embert idegileg, ha valami kérdése vetül fel az agyában már kapja rá az infót a növénymátrixból ( mondjuk ezt most találtam ki, gombánál számoltak be sokan nagy dózisok után, hogy a GOMBA kapcsloatba lépett velük mint egy több milliárd naprendszert behállózó entitás, szóval itt is lehet valami hasonló buli, meg ugye az amazonszbeli indiánoknak is a növények mondták el, hogy hogyan keverjék ki az ajahuaszkát ).
Elég zsír, nagyon nem rohangáltam eddig mivel folyamatosan gépelek, de nem érződik úgy mintha bármiben is korlátozná a mozgásomat.
Így most az érlelés után aztmondom a legjobb fű amit eddig termesztettem, golden tiger kibaszott erős volt, de ez nem bombáz le agyalágyultra mint amaz ( mondjuk az fullos szatíva ez meg hibrid ), meg jó visítós is.

DISZTÓPIA HÉZ kiérdemelte az 5/5-ös GULÁG SZKÓRT.

ÉLJEN A VEZÉR!



Click image for larger version  Name:	IMG_1324.JPG Views:	0 Size:	43.2 KB ID:	17926204


Elég tetszetősre összeszikkadt azt kell mondjam, kár, hogy nem volt türelmem megkeresni az elsőnek fényképezett bugát mert akkor látszódna a különbség az érlelés előtti állapotokhoz képest.

Click image for larger version  Name:	IMG_1326.JPG Views:	0 Size:	35.5 KB ID:	17926205


Ezzel az elegánsra sikerült RPG rakétával hajtottam végre a tesztet, tisztán brokkolival dohány nélkül, dohánnyal nagyon fejenbasz a fű.
Elég egyenletesen égett meg gyújtani se kellett sokat.

EDIT: Most kapcsolok, miután lecsekkoltam a dátumot, hogy még csak egy hét telt el az előérlelésből a teszt levezetésekor az általam hitt két hét helyett. Ejjj, na mindegy a bovedákat elméletileg már egy hét után is be lehet pattintani probléma nélkül ( mondjuk ezek már újratöltöttek, aztán valahol ízt írták akkor már nem annyira precízek mintha a gyári csomagolásból használja az ember ) max még egy hétig nyitogatom őket. Mondjuk ha már egy hét előérlelés után ennyit javult a minőség akkor valószinüleg elég pöpec lesz a végére.
 
Last edited:

Széklet Nagyúr

Active member
Időközben összeszerkesztettem a korábban említett szünetmentes táp verda akksi kombót ,így most az eredeti 9Ah 12V olómsavas AGM akkumulűtor helyett most 45 Amperórás 12V os kifejezetten UPS-ekhez illetve állandó készenléti állapotra tarvezett szintúgy AGM technológiát hazsnáló hosszúélettartamú ( optimális körülmények között kb 10 év ) akkumilátort ( ráadásul még a márkát is sikerült eltaláni mivel az eredeti meg ez is LEOCH ) a mostani felállásban kábé akár 2 napig is probléma nélkül zúzhat a légcsere áram nélkül.
Meg a sátrat is felpiszkáltam egy kicsit, mivel - ahogy az az egyik képen látható is - egy kicsit megroggyantak a korábban beapplikált ventillátor armatúra keresztartó bordái ( elég zsengére csináltam mert nem gondoltam, hogy PLA+ annyira rugalmas, hogy a ventillátor súja által kifejttt forgatónyomatéktól kicsavarodik ) aztán szerkesztettem a helyükre combosabbakat.
A kutyulékban meg kicseréltem a calmaget sima kelatizált kálciumoxidra meg keserűsóra, hogy a virágzáshoz ideális PK sújos legyen a lötyi. Amit korábban elfelejtettem megemlíteni, hogy vegetatív szakaszban egésszen elővirágzás végéig ( másdik hét 12/12ben ) kapott GHE-s fulvic acidot meg végig flusholok FlashCleen-el ( régen floracleen ) minden második héten. Simal etetés helyett tolok neki 2ml/L flashcleen-es ph állított vizet, ami feloldja a közegből az esetleges sólerakódást, aminek a maradéka a következő locsoláskor kimosódik a runoffal.

Click image for larger version  Name:	IMG_1329.JPG Views:	0 Size:	70.3 KB ID:	17932880


Korábban említett CSERNOBIL 2, az eredeti csúszósarus kábelvezetéket megtoldottam egy 25négyzetmiliméteres réz hegesztőkábellal, meg kikötöztem a két összekötés közé egy korábbi 3d nyomtatásból visszamardt méretmintát, hogy nehogy ennek az erőműnek is robbanással érjen véget a karrierje. Leszigeteltem az összekrimpelt drótvégződéseket vagy 30 réteg szigetelőszalaggal, de ennek ellenére azért odabigyesztettem azt a karikát, hogy még így se érjenek össze. Savszivárgásra alácsaptam egy használaton kívüli cserépalátétet, esetleges hidrogén szivárgásra meg napi szinten szellőztetek ( mondjuk AGM-eknél elég minimális a hidrogén kibocsájtás ).

Click image for larger version  Name:	IMG_1335.JPG Views:	0 Size:	108.4 KB ID:	17932882


Kissé megroggyantak a ventillátor keret tartók.

Click image for larger version  Name:	IMG_1338.JPG Views:	0 Size:	98.9 KB ID:	17932883


Click image for larger version  Name:	IMG_1341.JPG Views:	0 Size:	120.7 KB ID:	17932886



Click image for larger version  Name:	IMG_1341.JPG Views:	0 Size:	120.7 KB ID:	17932886


Click image for larger version  Name:	IMG_1342.JPG Views:	0 Size:	112.5 KB ID:	17932887

Polipcsápra tűzött bojhos JAPPPÁN sunák. Multkor burjánzásnak indult a kókusz peremén ilyen gumbaszerű fehér izé, aztán először arra tippeltem valami penészfajta lehet, de amikor megszagoltam a teáskanállal levakart kókuszréteget fullos ERDŐFÖLD illata volt, úghogy már nem vagyok benne biztos, azis lehet, hogy betaálta valami jótékony gombaféle. Mindenesetre lekapartam.
 

Attachments

  • IMG_1333.JPG
    IMG_1333.JPG
    99.6 KB · Views: 94
  • IMG_1340.JPG
    IMG_1340.JPG
    68 KB · Views: 95
Last edited:

Széklet Nagyúr

Active member
JAPPPÁN KUSH a virágzás nyolcadik hetében kellőképpen felbogyósodva. Szerintem még egy 3-4 hét oszt jó lesz.
Elméletileg ez egy 8 hetes indika domináns valami lenne, de lévén a kezdetektől fogva elég szolidba adja elő ( bolyhosodni is kb a negyedik hét felétől kezdett ) így valószínüleg finiselni is valamikor a 10-12 hét végére fog.
Köszönhetően ( valószínüleg ) a pöpecre belőtt páratartalomnak, ( mondjuk a hőmérséklet egy kicsit magas virágzáshoz 26-28 celziusz fok, de láthatólag nem panaszkodik a zeller ) meg az extra keserősónak ezeddig sehol nem mutatkoznak a növényen a virágzás ezen szakaszában tapasztalható hiánytünetek.



Click image for larger version  Name:	IMG_1355.JPG Views:	0 Size:	114.3 KB ID:	17946112


Click image for larger version  Name:	IMG_1359.JPG Views:	0 Size:	108.3 KB ID:	17946113


Click image for larger version  Name:	IMG_1360.JPG Views:	0 Size:	99.8 KB ID:	17946114


 

Széklet Nagyúr

Active member
Lévén az elkövetkező hetek valamelyikén itt olyan emberek jönnek vendégségbe akiket nem szívesen avatnék be a zugfüves tevékenységembe meg a növény trichómái is tejfehérek voltak mindenhol ( 30*szoros nagyító tanulsága szerint ) úgyhogy a mai napont levágtam a nagyjából 10 hete virágzó JAPPÁN KUSH növényemet.
A végére kapott 3l/liter toménységben FlashKleent, így a flush lerövidült egy hétről kb két napra. Vaalhol azt olvastam lévén floranova félig meddig organikus így nem ígényela fégén flusht amiben lehet valami mivel az előző növényt ( DISZTÓPIA HÉZ ) flusholás nélkül vágtam le aztán olyan íze volt mintha organikból származott volna.
Illatra leginkább ahhoz a régi lapos fém dobozos kenőcsre tudnám hasonlítani ami kábé annak idején ott volt minden fürdőszobában, némi csípős ( rendesen irritálja az ember orrlikát ) gyanta bukéval.
Hatásra még nem tudok nyilatkozni, de gondolom ilyen leültetős fű lesz némi energetizáló beütéssel a 100% tejfehér trihcómák miatt ( ugye ha hagyom hogy legalább a felel átmennyen brostyánba akkor elméletileg ilyen bealvós lesz a cumó ).

:skiiing:



Click image for larger version  Name:	IMG_1368.JPG Views:	0 Size:	100.7 KB ID:	17955509


Click image for larger version  Name:	IMG_1376.JPG Views:	0 Size:	110.3 KB ID:	17955510


Itt az egyik alsó buga legycsúcsában beindult valami kiszáradós döglődés jellegű buli ami általában lenészesedéskor szokott előfordulni de amikor mepiszkáltam penésznek nyomát se láttam, annak elelnére, hogy olyan könnyen szétmállott a virágzat ott mintha penész zabálná, mindenesetre levágtam a faszba ( kb 1-2 G lehetett szárazon ) Az is lehet hogy a sok fénytől lett elege az életből.

Click image for larger version  Name:	IMG_1372.JPG Views:	0 Size:	102.5 KB ID:	17955511


Click image for larger version  Name:	IMG_1373.JPG Views:	0 Size:	89.1 KB ID:	17955512


Click image for larger version  Name:	IMG_1374.JPG Views:	0 Size:	76.5 KB ID:	17955513


Click image for larger version  Name:	IMG_1375.JPG Views:	0 Size:	98.6 KB ID:	17955514


Bogyókollekció

Click image for larger version  Name:	IMG_1377.JPG Views:	0 Size:	122.9 KB ID:	17955515


Megpróbáltam egy a korábbi CRITCAL XXL-hes hasonló előtte-utána jellegű kompozíciót összeügyeskedni, de az ( elég tróger ) trimmelés után a kanopé őnálló életre kelt nekem meg nem volt kedvem vissza drótozni meg kötözni az eredeti pozíciójukba, másréyszt meg szerintem így is elég jól szemlélteti a buga/levél arányát a végeredménynek.

Click image for larger version  Name:	IMG_1379.JPG Views:	0 Size:	140.4 KB ID:	17955516


Frissen vágott sonkák füstöléshez előkészítve.

Click image for larger version  Name:	IMG_1380.JPG Views:	0 Size:	112.1 KB ID:	17955517


Nagyon nem ereőltette meg magát a gyökérzet, mondjuk ami aztilleti a kosár se proper airőot volt hanem saját gyártámú kényszer megoldás, inkább a legalját futott be.

Click image for larger version  Name:	IMG_1381.JPG Views:	0 Size:	114.7 KB ID:	17955518


CSERNOBIL 2-t meg float charger funkcióval rendelkező töltőre illetve 300W(max600w ) teljesítmény határos inverterre cseréltem.
Nemrég volt itt egy fél napos áramszünet aztán mint kiderült a szünetmentes táp működik faszán, viszont akármekkora akkumulátor van rajta illetve, tök mindegy mennyit bírna még menni 40 perc után automatikusan lekapcsol, így nyegyven percenként újra kellett indítani. Ki kéne belőle szedni valami bigyót amit nekem kurvára nem volt kedvem megkeresni így visszaminősítettem az eredeti 9 amper órás akkumulátorával a modem mellé a kerthez meg beüzemelzem illetve leteszteltem ( 12 órát simán ment a légcsere ) a képen látható aparátot.
Majd ha kiszáradt a cumó mondok szárazsújt meg smoke reportot ( meg a V-TAC körtékről is bővebben kifejtem a véleményem, de az alapján amit eddig mutatott a növény szerintem elég fraknók ).
 

Széklet Nagyúr

Active member
Ma reggelre kiszáradt a motta aztán a pucolás után 110,2 grammot mutaott a mérleg szárazsújra, ami egy 78 wattos fény esetében 1.41 G/W-t jelent. Ami szerintem igencsak elfogadható egy nagyjából 15ezer forint max költségű fénytől ( a 3D noymtatott keretet nem számítom a költséghez mivel a nyomtatót nem e célra szerváltam illetve használom más projektekhez meg egy armatúrát kábé faroslemezből is lehet tokányolni ami ugyanennyire megfelel a célnak ).

Megmondom őszintén én maximálisan megvagyok elégedve a körték teljesítményével, a sújból ítélve megfelel a kibocsájtott fénymennyiség a reklámozott 160lumen/wattnak, meg a jóféle samsung diódáknak köszönhetően a fényspektrum is közelebb van a napfény színéhez. Hatékonyságban ott van a 70-120 ezerér vesztegetett fények szintjén.
Ennek ellenére ha most kéne ilyen körtéket vennem akkor inkább vagy a 9.5wattosból vagy a 15 wattosból csinálnék fényt ( 4000K-s ) a fénypenetráció miatt ami jelen 6.5 wattos teljesítmény esetében elég zsenge volt, ha nem ilyen törpe csoffadék a növény termete valószínüleg jól fel kellett volna nyírni a tuját, hogy ne popkornosodás legyen FAT bugák hejett.
Ezt a 6.5-ös lámpa a zsenge penetráció - ami azért annyira nem volt szar - miatt inkább mikro prodzsektekhez, space buckethez vagy PC growba használnám ( ráadásul ott az alacsony teljesítmény miatt szerintem a hőmérséklettel se lenne gond ).

Szárítás alatt ilyen lekváros piskótára sütött tojáshab illata volt, ami aztán a beőrlés után átment jó érett sóskafőzelék szerű savanykás ízbe illetve bukéba.

Hatásra full testi az agyat egyáltalán nem pörgeti hanem kábé kikapcsolja és töltőre teszi. Jóféle filmnézős cucc, viszont nappali tevékenységhez én ezt nem szívnám, mert irdatlan body stonet produkál, csak ez nem lehúz a fotelba hanem nergetizál, csak éppen nem pörget hanem ilyen nagyfrekvenziájú vibrációval lebénítja az izmait illetve hunyorba rántja a pofáját bárkinek rendesen.

Vizuálisán mintha a szemgolyóim hátsó oldalán látnám a gondolataimat csak éppen mintha az agyam az én közreműködésem nélkül végezné a gondolkodást és én csak egy külső szemlélője vagyok a műsornak egy nagy retkes kormos iparvárossal a háttérben.



Click image for larger version  Name:	IMG_1386.JPG Views:	0 Size:	106.9 KB ID:	17960420


A ZSÁK. Gondoltam ha a 3d nyomtatón rendezem el a kompzíciót, hogy némi TERMINATOR beütése legyen a képnek ( amikor a végén szétlapítják a présben, mert kábé eza fű is azt csinálja az ember agyával ).

Click image for larger version  Name:	IMG_1387.JPG Views:	0 Size:	66.4 KB ID:	17960421

FAT

Click image for larger version  Name:	IMG_1388.JPG Views:	0 Size:	49.0 KB ID:	17960422


Click image for larger version  Name:	IMG_1389.JPG Views:	0 Size:	53.4 KB ID:	17960424


Click image for larger version  Name:	IMG_1388.JPG Views:	0 Size:	49.0 KB ID:	17960422


Mint az a képen is látható kibaszott gyantás lett a cumó, mondjuk ez nem védte meg attól, hogy ne ebben a gettóra sikerült cigarettában végezze hehhhe.
 
Last edited:

Széklet Nagyúr

Active member
Most, hogy idehaza elvonultak a látogatók, a SZÉKLET MŰVEK ismét beüzemel 120%-os termelési kapacitással a 120%-ékos terv teljesítésének érdekében.

Mag: DINEAFEM KRITIKÁL 2.0, nagyjából sejtésem van arról mit várhatok a zöldtől ha meglessz mivel eddig nagyrészt a kritikál vonalról operáltam ( kritikál bélbó illetve brüsszel, kritikál xxl és legutoljára kritikál kush ) másrészt meg ezek után azért illik a kritikál LEGACY gyökerénél is tiszteletem tennem ( mondjuk ez a 2.0-ás verziója ami azthiszem kicsit satívásabb ). Gondolom valami fizikálisan energetizálva tevékeny irányba zsibbasztó indika.

Közeg: 60/40 arányban kevert palgron téglás kiszerelésű kókusz meg nagyszemű perlit. Elején kb 0.7-es tejfölös kosár, utána ötliteres food gréd uborkásveder, majd 14 literes érpot amiben valószínüleg csak egyszer fogok etetni végig.

Táp: FloranovaBloom, CalMag, Fulvic Acid, MinerálMedzsik illetve ph-zásra GHE PH- savazni, lúgozni meg KáliSzilikát. PH-hoz csepteszter ( GHE ), ec mérésre meg eredetileg Adva ec mérőből korszerűsített hipertér kommunikátor.

Fény: Elején Székltehidro 9000 vegre majd virágzáshoz meg az eddig is alkalmazott Marshydro tsw 2000 150 Watt-ra dimmelve.

Sátor: Hőtükrökkel bélelt Széklet Jardin 60*60*170 cm

Luft: Noktua kifúvó befúvó, meg bent két 8cm-s noctua légkeverő.

:skiiing:




Click image for larger version  Name:	Kritikál2.0.png Views:	0 Size:	763.7 KB ID:	17991980


5 naposan a lelkem. Mivel az eddig használt tükörreflexes gépet az eredeti tulajdonosa elkobozta ezért ezután kénytelen vagyok a silányabb ( mondjuk egy digitális ketyerétől elfogadható minőséget produkáló ) digitális géppel operálnom, mondjuk szerintem egy 30 ezer forintos marokfényképezőgéptől egész pöpec a kép. Jótükörreflekszes amivel király makrókat lehtne csinálni kb 300 ezernél kezdődik objektívvel ami meg felejtős mivel ilyesmire most nincs keret.

Így ez az egy kép elég komoly vákumot hagy Kontentben amit jobb híján egy mémmel próbálok kitölteni , jó étvágyat.

 
Last edited:

Széklet Nagyúr

Active member
A korábban említett kontenthiányt igazából pótolandó JUSTICE helyett, némi beszámolót tartanék az ÜZEM területén fennálló helyezt aktuális állásáról.
Lévén a kis szar kezdi eregetni a harmadik valódi levélpárját, így valószínüleg már alul körbefutották a gyökerek az amúgy is elég lájtosan megpakolt kosarat, úgyhogy felkészítettem a rabokat, akarom mondani a DOULGOZÓÓÓÚÚ kat, hogy egy tál jéghideg karalábé levesért cserébe 24 órás túlórát vállalva, - vidáman - legyártsák a későbbi következő stádiumra szánt kosár, illetve annak az alátétéül szogáló armatúrájának prototipusát, amit aztán elsőre el is fogadott a BIZOTTSÁG gyártási darabnak. ÉJJEN A VEZÉR



Click image for larger version  Name:	DSC00201.JPG Views:	0 Size:	74.5 KB ID:	17992821


A fnt említett alátét még frissiben egy eléggé elcigánykodott sorjázás után

Click image for larger version  Name:	DSC00202.JPG Views:	0 Size:	64.6 KB ID:	17992822

Itt meg éppen ahogy az áldott jó TÁBOR PARANCSNOK ÚR leemeli a példányt a tálcáról.

Click image for larger version  Name:	DSC00201.JPG Views:	0 Size:	74.5 KB ID:	17992821


A veder. Valószínüleg nem lessz telepakolva, iagzából az alul szétszórt likak majd olyan érpotosan szét próningolják a gyökérzetet ( vagy kábé ugyanúgy rót ball lessz a vége csak azokat a likakat kb kikerüli a gyökérzet ). Majd kiderül.
 
Last edited:

Széklet Nagyúr

Active member
Végül úgydöntöttem, hogy a fél óráig likasztgatott veder helyett ( az majd megy a csilipaprikának ha jön a jóidő ) maradok az ediig használt kínai airpot koppintásnál, lévén ha ér prúningolni akarom a gyökereket az szásszor hatékonyabb ebben mint bármi amit én egy vederből kiügyeskednék. Annyit válttoztattam a felálláson, hogy a rácsos alátétet nem az aljára pattintottam be hanem valahova a közepére, így kb 3 literre redukálva az űrtartalmát. Kb 2 hetet fog figyelni ebben a kosárban aztán a vegszakasz utolsó hetére meg megy a végleges ehlyére a 14-literes airpotba.
Jelenleg kétszer van etetve naponta 1.0-1.2 közé belőtt 3 deci löttyel 6-6.5 közé beállított PH-val.
1ml/liter CalMag meg aztán a miheztartás végettt néha adok neki kb egy fél teáskanál/5liter keserűsót, kb szintén egy fél teáskanál/5 lityó FloraNova bloom - így a végén kb 1.1 körül lessz az EC - majd a végén 2ml/liter Fulvic, meg hetente egyszer kap minerál medzsiket.

Click image for larger version  Name:	DSC00217.JPG Views:	1 Size:	83.9 KB ID:	17999374
 
Last edited:

Széklet Nagyúr

Active member
Lámpaoltás előtti kókatag szimmetria.

Click image for larger version  Name:	DSC00222.JPG Views:	0 Size:	87.9 KB ID:	18001483


Négy nap allat elég látványosat fejlődött az átültetés/toppolás sokk ellenére.



Ezen meg majdnem megfulladtam.
 
Last edited:

Széklet Nagyúr

Active member
A harmadik topolást követően átültettem a növényt egy 14 literes érpotba. Valószínüleg mégegyet topolok majd aztán megyek tovább 16 főszárral mint bilbaó esetében csak ezúttal a lombtalanításra is több energiát fordítok meg a húskampók helyett - mivel kiofgytam a hegesztőpákákból - ezúttal drótból tokányolok majd scrog hálót a szétigazgatáshoz.

Click image for larger version  Name:	DSC00233.JPG Views:	0 Size:	91.2 KB ID:	18017293


Itt még az eredeti potjában amit fél nap alatt szárazra szopkod így jelezve, hogy nagyobb lebensraumra van szüksége énmeg inkább átültetem mielőtt lerohanja oroszországot aztán úgyjár mint napóleon.

Click image for larger version  Name:	DSC00234.JPG Views:	0 Size:	139.0 KB ID:	18017294

A korábban említett ÉR PRÚNING.

Click image for larger version  Name:	DSC00235.JPG Views:	0 Size:	93.4 KB ID:	18017295


Itt már az átültetést követően a 14 literes érpotban. Ekkora gyökérzónával valószinüleg a gramm per watt is tetzsetősebb lessz az eddig megvalósított 1.3-1.5 ökönél, meg a virágzás végéig elég lessz napi egyszer is locsolni, de majd ez úgyis attól függ , hogy milyen gyorsan szíjja ki a nedvet a közegből.
 

Széklet Nagyúr

Active member
Ma megkapta az utolsó topolását a növény, elég gyorsan magához tért az átültetésből meg mintha az alápakolt 14 literes közegnek köszönhetően ( az eddigi 6-al ellentétben - amit korábban 9-nek néztem mert úgy emlékeztem annyit rendeltem ) mintha némileg combbosabba adná elő. Ezután még bepakolom neki a hálót meg megvárom, hogy hellyel közzel belenőjjön aztán kapcsolok virágzásba.





Click image for larger version  Name:	DSC00243.JPG Views:	1 Size:	108.1 KB ID:	18020353


Itt még 8 főszárral a szuka amint 78 wattnyi endzsinéring vonder jól körbe bukkakézza fotonokkal.

Click image for larger version  Name:	DSC00245.JPG Views:	1 Size:	99.4 KB ID:	18020354


Gondoltam topolás előptt megszagoltatok vele egy doboz gössert, hogy megjöjjön az étvágya.

Click image for larger version  Name:	DSC00247.JPG Views:	1 Size:	97.7 KB ID:	18020355


16 főszárra nyírbálva, a belső lapátlevél formályában garázdálkodó lélekszívó piócákat meg majd rendezgethetem mert hót zicher, hogy folyton a vezércsúcsok felett fognak cigánykodni. Csak hozzon SOKAT MEG JÓT vagy fektetek rá egy kábelt.
 
Last edited:

Széklet Nagyúr

Active member
A mai napot átpattintottam a növényt 12/12-be meg a SZÉKLETHYDRO 9000-et kicseréltem a korábban alkalmazott 150-watt-ra dimmelt TSW 2000-re.
Meg mivel a sátor át lett telepítve egy kevésbé fűtött helyiségbe, beiktattam a sátorba az korábban is használt terrárium fűtő lámpát , hogy a hőmérsékletet valahol az ilyenkor ideális 18-20 celziusz környékén tartsa a zellernek.

Közvetlenül a legutolsó topolás után mutatott némi lájtos kálcium hiányt a ződ - egyértelműen a pofájába tolt ser miatt, mondjuk lehet a 16 főszárra tréningelésnek is lehet köze a megnövekedett igényekhez - úgyhogy a napi etetések gyakoriságát növeltem kettőre, az löttyhöz kevert CalMag-et 1ml/literről 1.5ml/literre illetve az EC-t 1.2 ről 1.6 körülire.

Nem sokkal a topolást követő szárba szökkenés után odavertem neki egy lájtos supercroppingot, hogy némileg szétigazgassam az alakuló kanopét aminbek folyamán sikerült megint agyonbasznom egy főszárat, érdekes módon ogyanott ahol KRITKÁL BRÜSSZEL esetében is eltörtem egyet, csak ezúttal nem vágtam le hanem sínbe raktam meg tekertem rá mikropórus szalagot. Némi döglött kókadozás után nagyjából 4-5 nappal az incidenst követően aztán helyre is jött leszámítva azt, hogy közben elég erőteljesen lemaradt a többi vezércsúcstól. A virágzsá második hetére beütemezett kopasztásig még kap haladékot, aztán ha addig nem fejlődig belőle semmi ígéretes likvidálom a gecibe.



:skiiing:​​
​​
Click image for larger version  Name:	DSC00248.JPG Views:	0 Size:	70.6 KB ID:	18036871


Click image for larger version  Name:	DSC00250.JPG Views:	0 Size:	97.2 KB ID:	18036872


Click image for larger version  Name:	DSC00256.JPG Views:	0 Size:	94.1 KB ID:	18036873


Hobbi úr olajradiátor/ventillátor kombóját koppintva szerkesztettem rá egy ilyen apparátot. A hőtükrökkel meg a lámpából kibocsálytott hővel együtt, hellyel közzel működik - tegnap este -10 volt kint miközben a sátorban meg stabilan 20 fok körül tarotta a hőmérsékletet.

Click image for larger version  Name:	DSC00257.JPG Views:	0 Size:	95.5 KB ID:	18036874


DSC00258.JPG


DSC00268.JPG


A fent említett letört szár a felépülést követően, sajnos a lombozat belsejében uralkodó elégtelen fényviszonyok miatt nem igazán találta a fókuszt a gép - lévén occsó digitális - de azért valamennyire látszik így is, hogy hogyé combosodott vissza a szár ott ahol eredetileg az incidenst követően kábé némi bőrszöveten kívül nem nagyon tartotta semmi.


 
Last edited:

Széklet Nagyúr

Active member
A kapcsolást követő második hét végén megcibáltam a növényt, megszabatíva nagyjából az összes nagyobb legyező levéltől illetve a szárak alsó kétharmadán és a vezérszárak külső oldalán tenyésző mellékszáraktól, így teremtve helyet a későbbi bivaj méretű fat csecseknek. A legutóbb eltört majd visszagyógyított vezérszárból sajnos nem lett semmi, így a szomszédságában nyomorultkodó másik szárral egyetemben - amiből valami oknál fogva szintúgy nem fejlődott szar se - leirtottam a picsába. Perpllanat nagyjából 1.9 EC-vel kapja a flamót 2ml/literre emelt CalMag hozzáadásával - keserűsó nélkül - , aztán amint láthatóan abbahaygja a nyújtozkodást a zeller visszacsükkentem az EC-t 1.6-17 körülire, CalMag-et viszont - leszámítva az utolsó egy kát hetet - adok neki végig, hogy az extra nitrogénnel valahogy ellensújozzam a kókuszból eredő kálimtöbletet, nehogy nekem itt kizárja a kálciumot a menüből.



:skiiing:

Click image for larger version  Name:	DSC00270.JPG Views:	0 Size:	65.3 KB ID:	18050885


Még a kopasztás előtt,

Click image for larger version  Name:	DSC00279.JPG Views:	0 Size:	91.9 KB ID:	18050886


Click image for larger version  Name:	DSC00280.JPG Views:	0 Size:	75.1 KB ID:	18050887


Egyenlőre még nem igazgattam be neki a bambuszrudakból meg málnakötöző drótból tokányolt hálót mivel csak úgy magától is elég szabályosan nőtte be a rendelkezésre álló helyet, mondjuk mindenképpen beiktatom később, hogy könyebb legyen majd egyenesbe tartani a szárakat , ha neaggyisten kalimpálni támad kedvük a SÚLY alatt ( mondjuk az eslő képen látszik belőle valamennyi, amikor csak úgy próbaszerűen bepatintottam a növény fölé, hogy letszteljem stimmelnek e a méretek ).

Click image for larger version  Name:	DSC00281.JPG Views:	0 Size:	107.3 KB ID:	18050888
 
Last edited:

Greengoman

New member
Üdvözlet Nagyúr! Azt a fancy lámpa keretet hogy csináltad? Hol tudok ilyet csináltatni, ha nincs 3D nyomtatóm? Miből nyomtattad? Köszi
 

Széklet Nagyúr

Active member
Blenderrel magát a modellt, a gcode-ot a nyomtatáshoz meg PursaSlicerrel ( 0.30 DRAFT ) az anyag meg PLA+. De megmondom őszintén teljesen felesleges ilyesmiben gondolkodni, kivéve ha csak úgy figyel neked felesleges anyag hozzá meg van nyomtató, lévén az esztétikáját leszámítva funkcionálisan semmivel sem ér többet mint egy faroslemezből tokányolt gettó armatúra.
Másrészt meg pár ezresből veszel néhány ILYET aztán ugyanott vagy.
 

Széklet Nagyúr

Active member
A virágzás harmadik hetének végeztével látványosan megszőrösödött a növény,, meg még valamikor a hét közepén kapott még egy agresszívabb kopasztást - lényegében az összes legyezőlevelet lecibáltam - meg ma megpróbáltam beiktatni a korábban összetákolt "hálót", majd negyed óra kínlódás után inkább szétszedtem a rákba.



DSC00298.JPG

A hálóból kiselejtezett drótot inkább kötözésre hasznosítottam.

DSC00300.JPG

SZŐRÖK

DSC00303.JPG
 

Széklet Nagyúr

Active member
Fél úton a virágzás ötödik hetében betámadtam a növényt egy lámpaoltás utáni csecsfotózással.
Időközben CalMag-et 1ml/lieterre csökketnettem az EC meg valahol 1.9-2 körül figyel, ahoigy sikerül.
A lombozatot nagyon nem baszirgálom mér sehol csak a bugákat takaró legyezőket csipegetem le.
ALAKUL.

Click image for larger version  Name:	DSC00304.JPG Views:	0 Size:	96.5 KB ID:	18067706


Egyenlőre még csak szőröket tologat meg gyantásodik - meg szagosodik - PERFEKTO
 
Top