What's new

Bemutatkozások

afromen

Member
Sziasztok. Új tag vagyok, RQS autóval szeretném kezdeni 2 hét múlva. Hidro rendszer, indoor, CFL izzóval. A kiválasztottak: Gorilla, Cookies, White Widow, Jack :) Szeretném majd a tagok segítségét kérni, lassan elkezdem a naplót :)
 

aetius08

Member
Sziasztok, új tag vagyok. A növény nagy rajongója. Fejben és lélekben már kertész is.. Köszönet az évek alatt felhalmozott tudásért!
 

Sipylos

New member
Biztonságos?

Biztonságos?

Sziasztok!


Nemrég vettem egy házat padlással, többek között hogy füvet is nevelgethessek ott.

Nemrég olvastam a neten hogy egy magyarországon élő holland férfi közönséges gyomkendermagot rendelt magának 6000 darabot hogy a betegségére olajat nyerjen ki belőle. A rendőrség bűnözőként vette elő és bűnszervezet előkészítésével vádolta meg, meg ilyen faszságokkal. Ezek szerint a rendőrség valamilyen szinten követi ezeket a csomagmozgásokat?:comfort:
Van ennek a félelemnek valami alapja?
 

what_can_there

Well-known member
A statuálás a lényeg, mert aszerint kapod a buntetést.



A holland bácsi kapcsán visszafele sult el a TASZ/Drogriporter fegyvere, addig hergelték a hatoságokat a "drogkereskedok" ellen, hogy elértuk azt a szintet, amikor drogkereskedo lesz bárkibol, akit vegzálni akarnak. Eddig elég volt, ha narkos kis buzi az ember, máris lehetett basztatni, meg borivel fenyegetni, de a narkoskisbuziknak szerencsére most már széfszpész van, nem meno fuvescigi miatt eljárni, szoval ha hatoságilag akarnak huzamosabb ideig drog miatt szivatni valakit, akkor emelni kell a tétet, igy lesz majd bárkibol drogkereskedo, bemondásra.



A TASZ-nak is van legalább igy munkája, lehet kármenteni, meg jofiuként tetszelegni, de az igazság az, hogy a drogkereskedos hergelésuk elég kontraproduktiv, mert a pintérkutyák bárkibol csinalnak majd drogbárót 1 perc alatt, ha ugy állnak a számok. Persze ezt ok (Drogriporter) nem értik, vagy értik pontosan, de játsszák a hulyét.


Amugy tudja valaki mi a faszom az a gyomkender vetomag? Ipari kender, vetési kender, vagy cbd kender, ezeket ismerem. De gyomkender vetomag baszki, hááát nooomááális???
 
Last edited:

what_can_there

Well-known member
Hogy ne csak károgjak leirom a megoldast is: nem kellene megosztani a drogos társadalmat (sem).



Az csupán egy illuzio, hogy a drogos társadalom osszetétele 5% szupergazdag drogbáro és 95% ártatlan hátrányos helyzetu kis fuvesbárány. Vannak kb. 30%-ban, akik egyik csoportba sem tartoznak, mert rendszeresen szereznek drogot a haverjaiknak, (ebbol fedezik a saját fogyasztásukat is), tehát folyamatosan kereskednek a kábszerrel, de mégsem jutnak anyagilag egyrol a kettore, tehat nem rohangálnak irritáloan drága autokkal. Ezekrol az arcokrol nem beszél soha a Drogriporter, hogy ezekkel mi legyen, mert ok nem férnek bele a leegyszerusitett fekete-fehér vilagképukbe, ahol kizarolag a szupergonosz drogbárok éloskodnek, a diszfunkcionális családbol származo, elesett narkos kisgyerekeken.
 

Solon

Well-known member
Sziasztok!


Nemrég vettem egy házat padlással, többek között hogy füvet is nevelgethessek ott.

Nemrég olvastam a neten hogy egy magyarországon élő holland férfi közönséges gyomkendermagot rendelt magának 6000 darabot hogy a betegségére olajat nyerjen ki belőle. A rendőrség bűnözőként vette elő és bűnszervezet előkészítésével vádolta meg, meg ilyen faszságokkal. Ezek szerint a rendőrség valamilyen szinten követi ezeket a csomagmozgásokat?:comfort:
Van ennek a félelemnek valami alapja?

Nem tudom mit olvastál, de ide bököm a tasz leiratát az ügyről. Sokat nem fogsz megtudni belőle, csak annyit, hogy itthon csak azokat az ipari kenderfajtákat lehet termeszteni, amik hatósági pecséttel vannak ellátva, tehát nem a thc szint számít elsődlegesen. Sok helyen van túlszabályozás nálunk, miért ez lenne kivétel…
https://ataszjelenti.blog.hu/2020/0...ast_aki_legalis_kenderolajjal_akart_gyogyulni


Gondolom arra vagy kíváncsi mennyire vegzálja a hatóság a csomagokat. Ugyan unión belül vámmentesség van, azért szokták nézni a csomagokat, postát is és futárcégeket is. 6000 mag egy nagyobb dobozban érkezhetett, azokat jobban figyelik, mert kevesebb van belőlük, mint postai levélből. Mindig van rizikó, ha rendelsz, de azzal tudod csökkenteni, hogy kisebb méretű csomagot rendelsz, ilyen a levélméret, amit a postás is házhoz kézbesít. Abból sok van, statisztikailag kisebb a lebukás veszélye. Érdemes kerülni az év végi rendelést, mivel éves kvóta van, ha nem érik el az éves várt adatokat év vége felé várhatóan belehúznak a hatóságok, nagyobb ellenőrzésre lehet számítani. Ha nagyon kerülnéd a rizikót, menj érte személyesen.


Az sem elhanyagolható aspektus, hogy egy hollandiai polgár mit hitt, mikor itt vett ingatlant? Itt azért kerül húszad annyiba egy ingatlan, mint Hollandiában, mert fejlett, progresszív az ország? Érdekes elképzelései lehettek…



Hogy ne csak károgjak leirom a megoldast is: nem kellene megosztani a drogos társadalmat (sem).



Az csupán egy illuzio, hogy a drogos társadalom osszetétele 5% szupergazdag drogbáro és 95% ártatlan hátrányos helyzetu kis fuvesbárány. Vannak kb. 30%-ban, akik egyik csoportba sem tartoznak, mert rendszeresen szereznek drogot a haverjaiknak, (ebbol fedezik a saját fogyasztásukat is), tehát folyamatosan kereskednek a kábszerrel, de mégsem jutnak anyagilag egyrol a kettore, tehat nem rohangálnak irritáloan drága autokkal. Ezekrol az arcokrol nem beszél soha a Drogriporter, hogy ezekkel mi legyen, mert ok nem férnek bele a leegyszerusitett fekete-fehér vilagképukbe, ahol kizarolag a szupergonosz drogbárok éloskodnek, a diszfunkcionális családbol származo, elesett narkos kisgyerekeken.


Nagyon egyet tudok veled érteni. Én a megoldást abban látom, hogy legalizálunk. Agyrém ez az egész drogháború, bár a regnáló kormány győzött, 2020-ra drogmentes lett az ország, nem lehet kapni semmit se. :D Nagyon nagy tőkeinjektálás kell majd az egészségügybe, ezt lehetne részben fedezni a fűre kivetett többlet adókból. A gazdaság jelentős része le fog állni, szükség lenne olyan ágazatokra, amik jól futnak recesszióban is. Ha valami a pálinka és fűfogyasztás biztos, hogy nem csökken jelentősen ebben az időszakban. Arról nem is beszélve, hogy a hatóságokat, törvénykezést és sok-sok ágazatot lehetne tehermentesíteni, az ilyen bagatell ügyek elhagyásával. A piac fehéredne, a bűnözés is csökkenne, márpedig recessziós időszakokban soha nem árt olyan döntéseket hozni, ami visszafogja a bűnözést. Ha máskor nem is szembetűnő ennek hatása, hát most pont az lenne.
 

Sipylos

New member
Elnézést hogy ilyen hanyagul fogalmaztam. CBD olajat szeretett volna kinyerni belőle mert írtó drága a boltban.


Természetesen akik benne vannak azoknak teljesen egyértelmű hogy ebben az országban mindenki szív. Nyílván megérezzük hogy kivel mit lehet megosztani. Az én munkatársaim nem tudnak semmit mert nem tartom egyiket se annyira felvilágosultnak hogy megosszam ezt a titkot valamelyikőjükkel. Összesen ketten tudják a munkahelyemen és ez marad is így mert ők se beszélnek róla illetékteleneknek.



A drogbáró arányokat azt nem ismerem de mindenki gondolhatja hogy pl. amikor Vizovickit lecsukták a következő héten természetesen ugyanannyi mennyiségű drog fogyott a szórakozóhelyeken. És hogy ebben benne voltak magasrangú rendőrségi tagok is nyílván a gyerekeik is ugyanúgy vették a cuccot. Ennyit arról hogy mennyire veszélyes a kábszer.



Ja! Olyankor nem annyira.


Vagy ha megnézzük a legutóbbi Borkai ügyet. Gyakorlatilag premier plánba kokóztak és a hatóságok nem csináltak semmit. Annyira szánalmas.


Én például sajnálom azokat a fiatal srácokat akik speedet főztek otthon legális alapanyagokból és bár kicsit sokat csináltak egyszerre letöltendőt kaptak érte. Ebből a jófejű gyerekből mi lesz ha kijön? Meg lesz bélyegezve egy életre.
 
Sziasztok!

Néhány hete döntöttem úgy, hogy termeszteni akarok, mivel a környék teljesen kiszáradt, én pedig élvezni akarom ennek az istenadta növénynek az el?nyeit. Ekkor találtam rá erre a fórumra. Hosszú folyamat el?zi meg az els? csíráztatást, mivel el?bb találnom kell egy olyan albérletet, ahol nyugodtan kertészkedhetek... természetesen nem Magyarországon :)

Ki aktív még ezen a fórumon 2020 második felében? Whipedmeattel már összefutottunk egy másik topicban, neki innen is üdv. :D
 

Dr nixon

Active member
Hy denton ! Magam is aktiv vagyok ! Indoorban pattintok! Talalsz naplot is vagyunk paran aktivak! Ha barmi indoor kerdesed van nyugodtan keress tapasztalataim szivesen megosztom veled!
 

DTales

Member
Üdv mindenkinek. Úgy egy b? hónapja döntöttem el, és azóta is a tudást szívom magamba. Jó végre egy magyar helyet találni ilyen témában. :)
 

Mr.NoName

New member
Régi jó magyar fórumokat visszasírja az ember, már nem termesztek de ha lenne valami se lenne hozzá kedvem feltöltögetni a dolgokat, anno csináltam számtalan naplót még a kenderforum.org -on. Azért jó látni hogy nem halt meg teljesen az itthoni termesztgetés, elég sok embert fogtak meg azóta...



Apropó bohus vagy néhány oldtimer arc olvassa még ezeket?
 

Cannavaro

Member
Jó estét! Lelkes kezd?-amat?r vagyok, leginkább azért, mert a COVID betett minden kapcsolatomnak... és így most böjtölök, de kitaláltam, hogy miért ne próbálkozhatnék egy sátorral a lakás sarkában? Mivel van akváriumom, így tele vagyok PH tesztcsíkokkal, illetve az el?bb találtam egy régi kínai EC(ppm) mér?t is :D még az eleme sem merült le :) annyira nem használtam... [0,35 mS/cm a vezet?képessége a csapvíznek, jeee!)
Ez jellemz? is rám, hogy megveszek minden hülyeséget, majdcsak jó lesz valamire és tényleg...
Azon kaptam magam, hogy rendeltem egy MarsHydro lámpát+sátrat, egy halom földet, t?zeget meg perlitet, némi auto JackHerer magot (mert ez volt az egyik Quimby számban "Uri Geller, Jack Hererrel szivatja magát" ;) és mert jókat írtak a high-járól) és már lassan 4 napos / 4 cm-es az egyik növény.. a másik meg tán megállt a fejl?désben, de az is lehet, hogy nem.
Elolvastam egy rakat exkalapalatt-Pillang cikket, meg több száz oldalnyi magyar-angol fórumot... de ett?l még kb. fogalmam sincs, hogy majd a Volldünger Linz tápot hogy fogom bekeverni és hogy el?tte kell PH-t mérni vagy utána?? És kell-e Wuxalt vennem még mellé? (amúgy a Praktikerben volt, de 2020.10. havi lejárattal, rajta egy matricával, hogy meghosszabbították 2021-ig :-o ?? na persze... nem vettem meg) és mi lesz, amikor az egészbe beletolok 1ml foszforsavat, ha magasnak t?nik a PH (azaz zöld még a tesztcsík :-o ami 7-8-as PH-t jelöl... és azt sem tudom, hogy "megromolhat-e" a kínai PH tesztcsík?? :D - szóval lelkes amat?r vagyok, mint már említettem.
Egyébként tök zavaró, hogy pl. egyesek leszólják a citromsavat, mások évek óta használják... az egyik oldalon 7000 LUX a seedling fényigénye, a másikon max. 4000...... és még sorolhatnám... de nagyon örülök, hogy van egy ilyen fórum, és majd igyekszem a jó jótanácsokat megfogadni, nem a rosszakat ;) aztán majd lesz valahogy.
Azt várom, hogy mikor kötözgethetem LST-vel a szárakat. Sajnos LSD-t már egy évtizede nem láttam :( pedig az is érdekelne, de nem vagyok kémia prof.
Láttam itt lentebb, hogy írta valaki: "Régiszépid?k"... na igen, ott is jártam sokat, ha ez az Internetto/Index fórumra volt utalás.

Igen, sokat tudok írni, de visszafogom magam és el?re is köszönöm a segítségeteket!
 

bat939

Active member
Milyen méret? a sátor? Én segíteni nem tudok, mert hasonlóan amat?r lehetek, de várom az esetleges naplót róla ugyan is én is benti termeszen töröm a fejem:good:
 
Top