What's new

בעיות חום

DB420

Member
המצב הוא כזה, אני מגדל בתוך ארון בחדר בדירה שלי.
הארון משהו כמו מטר רוחב, מטר אורך, 1.8 גובה.
בפנים יש מנורה אחת של 400.

במשך רוב היום הארון עם דלת אחת פתוחה ומאוורר רצפה מכוון פנימה ועוד מאוורר קטן בפנים, יש זרימת אוויר טובה והטמפ' בצמרת של הצמחים בסביבות ה28 מעלות.

הבעיה מתחילה כשאני צריך לסגור את הארון כשיש אנשים בבית\בחדר שלי, בתוך הארון נמצאים שני וונטות 300 קמ"ש, אחת הגג של הארון לוקחת אוויר אל הארון שנמצא מעל הארון של הצמחים (זה ארון ממש גדול וגבוהה) ועוד אחת שמחוברת לצנור שרשור שנמצאת ליד המנורה.
כשאני סוגר את הארון הטמפ' מהר מאוד מטפסות ואם הוא סגור לכמה שעות טובות הם גם מגיעות ל35-37 מעלות.

הצמחים התחילו ישר ב12\12 והם בני שבועיים בערך, בהתחלה היו סימנים של חום קיצוני בקצוות של העלים הקטנים אבל עכשיו הם נראים יותר בריאים ושלמים.
אני ינסה להעלות תמונות של כל הארון בקרוב..

השאלה שלי היא איך אני יכול להתמודד עם הבעיה של גידול תחת חום גבוהה. אין לי אפשרות לשדרג יותר מדי את המערכת, ואני יעריך עצות שלא בסגנון של "אל תגדל בחום שכזה וזהו" :)

לגבי השקיה? איזו שיטה עדיפה כשהם נמצאים בחום גבוהה?

תודה מראש!

כסף אחי, אי אפשר לברוח מזה, צריך לשים כסף.
קולטוב דבר ראשון.
יש לך ונטות או מפוחים? שתי ונטות 300 נשמע לי כמו רעש מטורף, איך זה עובד עם החשאיות?

הונטה שבאה מהמנורה, לאן האוויר הולך?
אם יש לך אפשרות להוציא את האוויר מהוונטות החוצה, זה הכי טוב

אם אי אפשר, אין מה לעשות, תשתדל לסגור אותו כמה שפחות, והצמחים יתמודדו עם הנזק. אפשרות נוספת היא כשצריך לסגור אז לכבות את המנורה ולהדליק מנורות פלורוסנט במקום שלא יחשבו שחושך. זה עלול לגרום להם נזק ולהביא לפרחים עם זרעים, אבל יכול להיות שזה עדיף. 35-37 זה הרבה יותר מדי.

השקיה לא ממש משנה לעניין הזה.

DB420

Member
הוונטות ממש לא רציניות, הם עושות טיפה רעש אבל בגדול לא שומעים כלום כשהארון סגור.
אין אפשרות להוציא אוויר לשום מקום חוץ מלארון למעלה, המנורה הגיע בקומבינה ככה שאי אפשר ממש לחבר אליה קולטיוב, אני יעלה תמונה ואתה כבר תבין.

כל האוויר גם מהגג וגם מהוונטה שליד שמנורה נשאבים לארון שלמעלה.

כסף לא בהכרח הבעיה אלה הלוגיסטיקה שמסביב..

דיבי עדיף שתעלה תמונות אם אתה צריך עזרה ספציפית למשהו מיוחד ככה לא סתם נחפור לך אלא נראה בדיוק את המצב ונוכל לייעץ לך יותר טוב אחי
כרגע זה הכל תשובות אוטומטיות שלא בטוח שיעזרו אז ככל שתעלה תמונות של הארון פתוח סגור ואת הנורה עם המשנק שנדע עם מה אנחנו מתמודדים

DB420

Member
תמונות, מקווה שמספיק ברור..

Attachments

• 1.jpg
    1.jpg
    33.7 KB · Views: 43
  • 2.jpg
    2.jpg
    45.8 KB · Views: 38
  • 3.jpg
    3.jpg
    31.4 KB · Views: 38
  • 4.jpg
    4.jpg
    58.7 KB · Views: 39

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אם אני מבין נכון אז אתה צריך לעשות חור בגג של הארון מעל כדי שאויר מהונטה יוכל לצאת.
אתה גם צריך להכניס אויר ממקום פחות חם, עדיף מאחורה או מהצד ולא מהגג שאליו יוצא החום.
פשוט תחורר אזורים שלא רואים כמו הגג או החלק האחורי.

DB420

Member
הארון צמוד לקיר ככה שאי אפשר לעשות חורים לאוויר בגב.
המקום היחידי שאפשר לעשות בו חור שיכנס אוויר זה בתקרה של הארון אבל לשם גם הולך כל האוויר החם מהוונטות..

Dr happy

Member
הארון צמוד לקיר ככה שאי אפשר לעשות חורים לאוויר בגב.
המקום היחידי שאפשר לעשות בו חור שיכנס אוויר זה בתקרה של הארון אבל לשם גם הולך כל האוויר החם מהוונטות..

נשמע שאתה מבין את הבעיה-
הארון לא צמוד לקיר- יש פאנלים למטה- משאיר כמעט ס"מ- תזיז את הארון את כמעט ויש לך ס"מ מהקיר
הבנתי שיש לך וונטה שמוציאה אוויר למעלה- לאן האוויר הולך למעלה לזה למעלה ? לחדר עצמו או לארון נוסף ?שיושב למעלה?

ברגע שתחורר את גב הארון למטה תהיה כניסת אוויר פאסיבית- אם אתה רוצה אפשר להכניס את הוונטה שיש לך לתוך הארון עצמו ורק הקצה שלה מחובר לגב הארון- מצד שני אני הייתי שם את הוונטה שמכניסה אוויר לארון ליד זאת שמוציאה אוויר- הכוונה להעביר אותה למעלה שתוציא אוויר- ולהגדיל את החור בגב הארון- כך יש זרימת אוויר מלמטה למעלה - האוויר שנכנס לארון הוא תמיד טרי

אז למרות הכל זה לא כזה מסובך... נכון ?

יורס
האפפי

יש לך תמונות של סימני חום יתר ?

יש לך תמונות של סימני חום יתר ?

הצמחים התחילו ישר ב12\12 והם בני שבועיים בערך, בהתחלה היו סימנים של חום קיצוני בקצוות של העלים הקטנים אבל עכשיו הם נראים יותר בריאים ושלמים.
אני ינסה להעלות תמונות של כל הארון בקרוב..

תודה מראש!

איך נראים סימנים של חום יתר על העלים ? אודה לך אם תעלה תמונות

כדי לאזן חום בתוך ארון, צריך כמות אוויר רצינית שתעבור שם (עד שמגיע החורף) אבל גם אז ההבדלים בין האור לחושך יהיו משמעותיים- קראתי שגם זה לא הכי טוב

אני עם נורה של 250 ומפוח של 320 וההבדלים בין החוץ לפנים הם משהו כמו חמש מעלות. כמובן שאפשר לשפר, אבל בתוך ארון אין הרבה מקום וכל פינה פנוייה היא פוטנציאל וכל מאוורר מגביל את הפוטנציאל הזה

ושאלת השאלות היא איפה מתפשרים
הרי אנחנו מעוניינים שהארון יראה כמו ארון תמים קלים, וכל קידוח נוסף להזרמת אוויר יהפוך אותו לגלוי לכל, הוספת מפוחים יוסיפו רעש וכ'ו

חשבתי לנסות ולבנות סוג של פלטה מחוררת מעל הקולטיוב כאשר הקולטיוב יינק את האוויר מעל הפלטה והחורים כלפי מעלה יהיו בסמוך לקולטיוב כך שישאבו את האוויר החם הקרוב לקולטיוב, אבל עד שזה יקרה :)

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
תזיז את הארון, תעשה חורים מאחורה, תחזיר עם מרווח קטן.
מהחור בגג תוציא אויר חם.
תעשה חור 40 ס"מ מהרצפה בצד המנוגד לזה בתקרה ותכניס אויר עם שרשור מעוקם עד 10 ס"מ מעל רצפת הארון כאשר השרשור בזוית וצבוע בשחור מבפנים.

ככה אויר קר יכנס ממאחורי הארון, השרשור יאכל את האור מבחוץ, האויר יעבור את המרחק הכי גדול שהוא יכול ויצא כמה שיותר למעלה - שם חלק נכבד מהחום ישאר.

כל זה דורש מפוח אחד בלבד, הכניסה יכולה להיות פסיבית.

לתאורת 400 היתי הולך על מפוח של בערך 300 מק"ש בהנחה שאין קולטיוב ומוסיף מאורר קטן שמעיף את האויר מהמנורה כלפי מעלה.
זה אמור להספיק לך מתחילת אוקטובר עד סוף מאי ברוב חלקי הארץ.

את המפוח תתלה בעזרת חבלים וווים ולא ישירות לארון, ככה הויברציות לא יגרמו לרעשים מיותרים.

canamasala
בקיץ לא ממש משנה כמה איורור תשים אם יש 35 מעלות בפנים יהיה לך קשה לרדת מה32 בפנים בלי מזגן.
עם כל האיורור שהיה לי, והיה לי הרבה יותר ממה שהגיוני לשים לגודל שהשתמשתי בו, לא הצלחתי לרדת ביותר מ3 מעלות מהטמפ' בחוץ.

הבדלים בין אור לחושך חיוניים. בחושך צריכה להיות ירידה של כמה מעלות בטמפ'.
אם הייתי יכול הייתי מוריד את הטמפ' אצלי מ25 שהמנורות דלוקות ל18 שהן מכובות. אבל המזגן שלי לא מאפשר תכנות כזה, לצערי.

Dr happy

Member
תזיז את הארון, תעשה חורים מאחורה, תחזיר עם מרווח קטן.
מהחור בגג תוציא אויר חם.
תעשה חור 40 ס"מ מהרצפה בצד המנוגד לזה בתקרה ותכניס אויר עם שרשור מעוקם עד 10 ס"מ מעל רצפת הארון כאשר השרשור בזוית וצבוע בשחור מבפנים.

ככה אויר קר יכנס ממאחורי הארון, השרשור יאכל את האור מבחוץ, האויר יעבור את המרחק הכי גדול שהוא יכול ויצא כמה שיותר למעלה - שם חלק נכבד מהחום ישאר.

כל זה דורש מפוח אחד בלבד, הכניסה יכולה להיות פסיבית.

לתאורת 400 היתי הולך על מפוח של בערך 300 מק"ש בהנחה שאין קולטיוב ומוסיף מאורר קטן שמעיף את האויר מהמנורה כלפי מעלה.
זה אמור להספיק לך מתחילת אוקטובר עד סוף מאי ברוב חלקי הארץ.

את המפוח תתלה בעזרת חבלים וווים ולא ישירות לארון, ככה הויברציות לא יגרמו לרעשים מיותרים.

canamasala
בקיץ לא ממש משנה כמה איורור תשים אם יש 35 מעלות בפנים יהיה לך קשה לרדת מה32 בפנים בלי מזגן.
עם כל האיורור שהיה לי, והיה לי הרבה יותר ממה שהגיוני לשים לגודל שהשתמשתי בו, לא הצלחתי לרדת ביותר מ3 מעלות מהטמפ' בחוץ.

הבדלים בין אור לחושך חיוניים. בחושך צריכה להיות ירידה של כמה מעלות בטמפ'.
אם הייתי יכול הייתי מוריד את הטמפ' אצלי מ25 שהמנורות דלוקות ל18 שהן מכובות. אבל המזגן שלי לא מאפשר תכנות כזה, לצערי.

להזיז את הארון ולעשות חורים את זה אמרתי בתגובה מעל
לגבי מנורת 400- כלל אצבע אומר מק"ש אחד לכל וואט
לא הייתי הולך בחיים על מפוח 300 לנורת 400- אלא אם אני גר בסיביר

יורס
האפפי

DB420

Member
כל הרעיון של לעשות חור בגב של הארון לא ממש אופציה.
הארון תופס קיר שלם בחדר והוא צמוד לקיר. אין דרך להזיז אותו כי הוא מקובע לריצפה ולקיר.
הארון של הגידול נמצא למטה ומעליו יש גם ארון (המשך של הארון קיר הגדול) שאליו נכנס כרגע האוויר החם.
הרצפה של הארון לא ממש נמצאת על הרצפה ומתחתיה יש מגירה בגובה 20 ס"מ.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
יש לך דרך לעשות חור בצד אחר של הארון בלי שיראו את החור?
אתה צריך חור כניסה וחור יציאה. עדיף שהכניסה תהיה נמוכה והיציאה תהיה גבוהה.
אתה צריך שהחור של הכניסה יהיה לפחות בגודל של זה של היציאה.

DB420

Member
מצד אחד של הארון זה הקיר שלו, ככה שאם אני עושה בו חור כל מי שנכנס לחדר יכול לראות את החור ככה שזה לא אופציה.
בצד השני נמצא כבר הארון של הבגדים שהוא גם לא ממש אופציה.
פה נמצאת הבעיה שלי, אין לי אפשרות לעשות חור לכניסת אוויר פאסיבית.

בנתיים את רוב שעות האור הארון נמצא במצב של דלת פתוחה והטמפ' נמוכה.
אני חושב באמת לשדרג את הוונטות לאיזה מפוח טיפה יותר רציני..

isranabis

Active member
Veteran
תעשה לחץ בחדר על ידי כך שהאוויר שנכנס יהיה יותר מהאוויר שיוצא,או שהפתח של היציאה יהיה פאסיבי[רק חור בלי ונטה]זה יכול להוריד לך 3 מעלות,

isranabis

Active member
Veteran
שם את המאוורר על הריצפה ותעבוד עם מנורה חשופה בשיטה וורטיקלית ככה תמנע את החום שנגרם מהריפלקטור

DB420

Member
אין ממש מקום לזה בארון. וגם המנורה הגיע אלי בקומבינה והיא סוג של פרוז'קטור ככה שהיא מחוברת קומפלט עם ..המשנק והריפלקטור
ואני מאמין שיותר חשוב להוציא את האוויר החם, הרי ואקום כנראה שלא יהיה בארון, אוויר נכנס מחריצים קטנים פה ושם.

אתה חייב מנורה חדשה. עצם זה שהמשנק נמצא בפנים בעצמו מעלה לך את הטמפ. מנורה נורמלית וקולטוב בתנאים האלה, אי אפשר בלי.

אתה יכול לעשות חור בצד של הארון איפה שרואים ולשים תמונה עם בד אוורירי
אם תעשה שרשור ותצבע את השרשור בשחור לא יראו אור יוצא משם וכל מה שיהיה שם זה תנועת אויר,הרבה יותר מעודן
לגבי רעש אני בדכ שם מוסיקה עד שהרעש נבלע
לא ממש בעיה לקנות קנווס בחנות יצירה או סתם להביא מסגרת מעץ ולחפש בד מספיק אוורירי אבל מספיק צפוף
אם תשים מפוח בלי להוציא משם את האויר זה לא יתן לך כלום
אם יש לך חמש עשר סנטים של גובה בחלק העליון של הארון אז תנסה לעשות חור עד למעלה דרך התא השני
אבל איפה שהוא תצטרך לחורר משהו כדי לשחרר משהו,זה נראה לי היגיון בסיסי
בהצלחה בכל מקרה,מזכיר לי את הפעם הראשונה שלי זה גם היה נראה משהו כזה,דווקא יצא מאוד נחמד אז בהצלחה