What's new

Auto WhiteWidow & ColoradoCookies

bat939

Active member
Mikor láttam a válaszod, már kapott belőle egy keveset sajnos. Úgy tudom, ezeknek a bioleveknek annyi előnye van, hogy nem lehet túladagolni és amúgy is higítva volt. Rendben, veszek desztillált vizet.
Szerencsére ez a palánta egy pakkos magból lett, így mire a ww, cc és a banana kezd megindulni lesz egy kis tapasztalatom.
Köszi mindent
 

MeszarosLorinc

Active member
No de emberek!!! hát ez fődbe van, az meg pufferel. Nekem is fúrt kutam van. Ec:0,76 Ph:8,4 egy Growmax Water 240L/h szűrő van a csapon és szabadföldbe de még a cserepeseknek(batmix-perlit) tökéletesen megfelel. Persze ettől még nem volna rossz tudni milyen vízzel is locsolsz. De szerintem ha veszel te is egy ilyen szűrőt, meg ph indikátor csepp lófaszt akkor vígan el leszel. ion/deszt víz cipelése fáradtság és drága. Metróba láttam legolcsóbban ott 245 vagy 225 volt az 5L-es.
 

f2obsession

Active member
Nekem is fúrt kutam van. Ec:0,76 Ph:8,4 egy Growmax Water 240L/h szűrő van a csapon és szabadföldbe de még a cserepeseknek(batmix-perlit) tökéletesen megfelel.

Azért ha jól sejtem, ez a 0,76 mS, meg 8,4-es PH még a szűrés előtti állapot. Kb így képzeltem el a kútvíz értékeit. 760uS mellé szerintem már rohadt kevés táp "fér be" (ráadásul a sok fölös só és mész felhalmozódik a közegben, aztán már táp nélkül is túl magas lesz az EC, a PH meg pláne). Javasoltam volna én is, hogy inkább a csapvízhez vegyen egy RO szűrőt, vagy egy desztillálót, de egyrészt az általában nem megy olyan hamar, mint venni 5 liter desztvizet (ami ennyire az elején hetekre elég lenne), másrészt meg az abszolút kezdők jobbára hallani sem akarnak több tízezres befektetésekről, amíg saját bőrükön nem tapasztalják, hogy mekkora szívás EC és PH mérő nélkül, csapvízzel, kútvízzel dolgozni.
 

f2obsession

Active member
Mikor láttam a válaszod, már kapott belőle egy keveset sajnos. Úgy tudom, ezeknek a bioleveknek annyi előnye van, hogy nem lehet túladagolni és amúgy is higítva volt. Rendben, veszek desztillált vizet.
Szerencsére ez a palánta egy pakkos magból lett, így mire a ww, cc és a banana kezd megindulni lesz egy kis tapasztalatom.
Köszi mindent

Bölcs dolog volt "előre küldeni" egy pakkos magot. A Wuxal nem biolé, többszörös túladagolással méteres növényt is gyorsan halálra lehet vele égetni, nemhogy egy magoncot.
 

bat939

Active member
A csalánlére gondoltam. Lehet ez is helyre hozta volna ha, időben reagálok. Esetleg higítatlanul.
Na mindegy. 1-2 napon belül kiderül mit csináltam.
Beszerzek pár liter desztillált vizet, de egyenlőre nem szeretnék több pénzt áldozni erre. Majd idővel szeretnék mindent. A benti termesztést is ki akarom próbálni.
Kicsit elkenődtem emiatt a hiba miatt, de ma reggelre kibújt a banana és a második colorado ami jobb kedvre derített..:biggrin:
Előbbiről egy kép:
picture.php


Nem tudom a harmadik szíklevél mit jelent. Nem találtam róla semmi infót
 

f2obsession

Active member
View Image

Olyan mintha semmi hatással nem lett volna rá sem a wuxal, sem a csalánlé.

Legalább baja sem lett egyelőre.

Adj neki időt. A gyökéren át felvett táp nem hat azonnal. Nálam jellemzően kb 48 óra után kezd el kicsit is látszani, és 3-4 nap után válik látványossá a tápozás hatása. Jellemzően milyen hőmérsékletben van? Melegebb környezetben (28-30 fok) gyorsabban fejlődnek, főleg ha tudsz az adott hőmérsékletnek megfelelő páratartalmat biztosítani.
 

bat939

Active member
Szobahőmérsékleten vannak, propagátorban. Ha jó az idő és szépen süt a nap, akkor kiteszem őket az erkélyre, naplemente után pedig behozom. Ha viszont nem, akkor az ablakban.
 

bat939

Active member
Köszönöm kérdésed, minden rendben, jól vannak:biggrin:
A pakkos tegnap kapott még egy adagot a wuxalból. 1 liter deszt vízbe 0.5 ml, ahogy írtad. Egész szépen fejlődik. A mellékelt képen 2 napos fejlődése látható. A második vetésből (colorado,widow) a colorado kezdte el ugyan azokat a tüneteket mutatni. Ma reggel észre vettem, hogy sárgás árnyalata van az egyik szíklevélnek. Kapott mind a kettő a wuxalból, de estére az a kis levélke be is sárgult.
Megtanultam nem baszogatni őket, így vizet is csak akkor kapnak mikor már konyulnak a levelek.

picture.php

picture.php
 

f2obsession

Active member
Köszönöm kérdésed, minden rendben, jól vannak:biggrin:
A pakkos tegnap kapott még egy adagot a wuxalból. 1 liter deszt vízbe 0.5 ml, ahogy írtad. Egész szépen fejlődik. A mellékelt képen 2 napos fejlődése látható. A második vetésből (colorado,widow) a colorado kezdte el ugyan azokat a tüneteket mutatni. Ma reggel észre vettem, hogy sárgás árnyalata van az egyik szíklevélnek. Kapott mind a kettő a wuxalból, de estére az a kis levélke be is sárgult.
Megtanultam nem baszogatni őket, így vizet is csak akkor kapnak mikor már konyulnak a levelek.

View Image
View Image

A levelek meglógását azért szerintem nem jó megvárni már, mert tapasztalatom szerint (átlátszó "cserepekben" figyelve) olyankor már a gyökérvégek egy része elhal, mely elhalt részek később (újranedvesítéskor) gyökérrothadás kiindulópontjai lehetnek. Közvetlen a meglógás előtti pár órában már "pehelykönnyű" a cserép megemelve, olyankor már érdemes adni. Szerintem jól tetted, hogy levetted a propagátor fedelét, az túl nagy páratartalmat csinál, ami csak 30 fok táján optimális (illetve gyökereztetés alatt álló hajtásoknak minden körülmények között kell). Még annyit javasolnék, hogy ott az ablakban érdemes lehet egy fényvisszaverő keretet építeni mondjuk alufóliával kitapétázott papírdobozokból, azzal majdnem duplájára emelhető a fényerő, amit ablakban kapnak, meg azt is jobb eloszlással (kevésbbé féloldalasan) kapják úgy.
 

bat939

Active member
Rendben, figyelni fogok, hogy elég vizet kapjanak anélkül, hogy túlöntözném.
Ez a doboz jó ötlet, holnap orvosolom.
Egyébként csak akkor veszem le a tetőt ha bent vannak. Ma egész jó idő volt, szóval kitettem őket a napra, de fedéllel együtt.
 

f2obsession

Active member
Kb 3000 Forintért kapsz egy digihőmérőt, ami mér páratartalmat is. Érdemes lehet beruházni rá, és ezt a táblázatot figyelembe véve alakítani a páratartalmat. Bár ha hamarosan úgyis kiköltöznek szabadba, annyira nem fontos...

bbm-04-17-2017-resized.jpg
 

bat939

Active member
Amint már este is kellemes lesz a hőmérséklet, mehetnek ki. Bár az autoknak kell még egy kis idő, hogy erősödjenek.
Gondolkoztam azon, hogy vennék pollenhálót és körbe vennék vele egy kis területet, a tetejét viszont szabadon hagynám. Lenne értelme?
 

bat939

Active member
Köszi!
Lenne pár kérdésem.
Virágzásra tudtok ajánlani valami tápszert amit könnyű beszerezni?
Az autokat mikor lehet kiültetni? Az esték még elég hűvösek, 10 fok alatti. Valahol azt olvastam, hogy ezeket célszerű minél hamarabb.
 

bat939

Active member
Illetve tréningezni célszerű-e őket? Mindegyiken 1 fim/topra gondoltam kesőbb legfeljebb már csak az ágak kötözésével operálnék.
 
Top