What's new

Auto Jack Herer - Mars Hydro TS1000 - 20l talaj

Solon

Well-known member
A vízhez adok, 0,1 %-ot. A spriccnihez is kellene?
Mi az , hogy 0.1%-ot? Most grammot, vagy millilitert? Mert tök más a s?r?ségük. Meg mi az a Ca?



Szerintem kezd el el?lr?l és írd le miböl , mikor, mennyit keversz, hogyan és milyen id?közönként öntöd rá.
 

Solon

Well-known member
Nem úgy Ca, hanem azt írta ad Ca-t. Na most olyan nincs. Van CaN, van CaCl, meg mittomén mi még, de így Ca az nincs külön.
 

Cannavaro

Member
Szuper vagy, köszönöm! :) akkor nagyobb dózist kap, akár 0,3%-ot is, valamint a levéltrágya is esélyes, ott persze nagyobb arányban.

Tényleg.. vajon a levéltrágyázás 3-as EC-vel káros lehet? Zserbó 1,2- t mondott.. de a kalcium meg fogja dobni az értéket. Átgondolom.
 

Solon

Well-known member
Hogymivan? Na jó feladom. Én ezt nem bírom. Megyek kapálni, fasznak szóltam én ehhez hozzá.
 

Cannavaro

Member
FitoHorm CaO (17%) oldat van készleten. Azt írja az útmutató, hogy levéltrágyaként 1%-ban adjam, locsolásnál 0,1-0,5 %-ban - nálam ez 10 ml/l, ill. 1-5 ml/l..... A Mg-nál (keser?só, kristályos) 1%-ot ír ugyanerre, ami 10g/l lenne, de az kb. 5-10EC lenne vagy ilyesmi, szóval eselytelen...

Közben megnéztem és max. 1 EC-t javasolnak levéltrágyára/permetezésre, szóval vissza kell vennem... tudom Zserbó, megmondtad, nem is kételkedtem, csak kísérletez? típus vagyok és ez látszik is a növényeken :( persze ez az els? kör... és az ilyen.. következ?re durván sok tapasztalatom lesz már, hála Nektek :)
Lehet túltoltam az Mg-t EC-ben és attól is égett szét, nem csa a Ca hiánytól? de holnaptól "jó" leszek :)

Solon, a fentieket teszem a locsolóvízbe is, el?ször 0,4% Volldüngert, ahogy írtam, aztán 0,1%-nyi CaO oldatot, aztán Mg2SO4 7H2O-t,max. 1,5 EC-ig. Mindezt 6,2-6,5-ös PH foszforsavval állított, állott csapvízbe.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
me basztá figyewlni kémiaórán, amugy hatodikos tananyag.. egyébként én is megbuknék ha számolni kéne. viszont nekem vsan annyi elönyom hogy csak rá kee nézzek :DDD
 

Cannavaro

Member
Én ezt a % oltást nemèrtem...
Minekahányszázalèkát adod???!??!!

A locsolóvíz %-ában kell érteni.. azaz 1l víz 0,1%-a az 1ml,mert 1000ml=1l:) és 1l víz az kb. 1 kg, ami 1000 g, tehát annak az 1%-a 10 g... a 0,1%-a meg 1g.

Ha lebukik egy terjeszt? 7 kiló f?vel, az 7000g f? :)
 

Solon

Well-known member
A locsolóvíz %-ában kell érteni.. azaz 1l víz 0,1%-a az 1ml,mert 1000ml=1l:) és 1l víz az kb. 1 kg, ami 1000 g, tehát annak az 1%-a 10 g... a 0,1%-a meg 1g.

Ha lebukik egy terjeszt? 7 kiló f?vel, az 7000g f? :)


[YOUTUBEIF]C6BrnQ6LE4g[/YOUTUBEIF]


Teljesen össze vagy zavarodva ez ügyben. Eleve, ha van egy oldatod, ami nem 100%-os töménység?, hanem hígabb, azt nem számolhatod így. Mert ha egy 17%-os oldatból, ahol a % tömegszázalékot jelöl, hozzá adsz 1ml-t 1 literhez, az nem 0.1%-os lesz, mert a hozzáadott oldatod is híg volt. Érted?

Következ?, a víz s?r?sége és az oldott tápanyagok s?r?sége teljesen eltér?, 1 liter víz 1000g, de 1 liter komplex táp az több mint 1200g, mert a s?r?sége nagyobb. Ezt is érted?

Melyik fitohorm Ca-t használod? Van bel?le kett?, egyik CaCl2-t tartalmaz, másik CaN-t. Két teljesen külön kezelend? tápanyagforrás. Szóval jó lenne ezt tudni.

Még egyszer, írd le pontosan mit mivel keversz össze, hagyd el ezt a százalékos hülyeséget, mert nem érted, írd le, hogy X literbe hány millit és hány grammot raksz és mib?l. Majd írd már le, hogy ez milyen adagban és milyen rendszerességgel adtad az utóbbi id?ben, részletesen. A permetre szarok.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
A locsolóvíz %-ában kell érteni.. azaz 1l víz 0,1%-a az 1ml,mert 1000ml=1l:) és 1l víz az kb. 1 kg, ami 1000 g, tehát annak az 1%-a 10 g... a 0,1%-a meg 1g.

Ha lebukik egy terjeszt? 7 kiló f?vel, az 7000g f? :)


há ott meg a hatoanyagot számíccsák ki belöle :D100 g 20% os az 5 g thc asszem vagy ilyesmi :DDDD
 

Cannavaro

Member
Solon, de igen értem, viszont az adagolás leírásában csak ilyen %-ok vannak, amelyek - gondolom - a locsolóvízhez arányosításra vonatkoznak.... 40g Volldunger Linzet oldottam 1 l vízben,abból 10 ml-t adok 1l vízhez, az 0,4% ez a táp. Kb. 2,5 liter vízhez megy 25 ml. ezen kívül a CaO-s (FitoHorm Ca40) kalcium.. 12% a Ca tartalma.. ebb?l 1literhez kb. 1-2 ml jár. Aztán ehhez jön még kb. 0,5 kávéskanálnyi Mg2SO4 7H2O,mert ekkor értem el a kb. 1,5-ös EC-t - a 2,5 liter ph 6,5-ös csapvíznél.
 

Pillang

Well-known member
Marshidro, tele van az összes topic a hasonlóan hasznos hozzászólásaiddal, nem baj, ha nem érted
 

Solon

Well-known member
Solon, de igen értem, viszont az adagolás leírásában csak ilyen %-ok vannak, amelyek - gondolom - a locsolóvízhez arányosításra vonatkoznak.... 40g Volldunger Linzet oldottam 1 l vízben,abból 10 ml-t adok 1l vízhez, az 0,4% ez a táp. Kb. 2,5 liter vízhez megy 25 ml. ezen kívül a CaO-s (FitoHorm Ca40) kalcium.. 12% a Ca tartalma.. ebb?l 1literhez kb. 1-2 ml jár. Aztán ehhez jön még kb. 0,5 kávéskanálnyi Mg2SO4 7H2O,mert ekkor értem el a kb. 1,5-ös EC-t - a 2,5 liter ph 6,5-ös csapvíznél.


Ezt a receptet le kéne írnod egy lapra, utána laminálni, majd megkeresni a kukát és elhelyezni benne darálás után.


Még mindig nem derült ki ez melyik fitohorn Ca, mert olyan amilyet írsz nincs. Leírhatnád a csapvízed EC értékét is.


Segítek:

1., fitohorm Ca 40 nitrogénnel 12% N 21% CaO
2., fitohorm Ca 40 nitrogénmentes 17% CaO (37% Cl - ezt nem írják rá, mer nem mutat valami jól)


Jó a volldünger, csapvízzel, virágzás alatt valami PK-val kiegészítve, nem kell hozzá Ca és keser?só se.
 

Uzsidoboz

Well-known member
me basztá figyewlni kémiaórán, amugy hatodikos tananyag.. egyébként én is megbuknék ha számolni kéne. viszont nekem vsan annyi elönyom hogy csak rá kee nézzek :DDD

Na itt a gond hogy 5.be mèg nem taniccsák :D

Most meg már elszívtam a maradèk agysejtjeim nagy rèszèt...(igen tudom a f? nem pusztissa de más igen:D )
 

Solon

Well-known member
Na itt a gond hogy 5.be mèg nem taniccsák :D

Most meg már elszívtam a maradèk agysejtjeim nagy rèszèt...(igen tudom a f? nem pusztissa de más igen:D )
3 els? és 2 második az nem 5. osztály. :D Tomszarpoén, leszarom...
 

Latest posts

Latest posts

Top