What's new

AMNESIA GUERILLA OUTDOOR

bathory

Member
θα μου δωσει φιλος ενα φαρμακο που ψεκαζει με αυτο αμπελια δεντρα μπαξεδες κτλ.fastak λεγεται ,το ξερει κανεις?
 

orfeas

Active member
Veteran
Οι αφίδες (κάτι σαν ψείρες) μαζεύονται σε σμήνη κάτω από το φύλλο και το κατσαριάζουν!
Αυτά που δείχνεις δε φαίνονται καθαρά, αλλά νομίζω ότι τα αναγνωρίζω, κάτι σαν μικρά σκαθαράκια γκριζομπέζ...τριγυρνάνε στα φυτά μου εδώ και πολύ καιρό χωρίς να μου δημιουργούν πρόβλημα...εύκολα τα πιάνεις ανάμεσα στα δάχτυλα με μια γρήγορη κίνηση...

Το Φαστακ το ξέρω, αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει, αφού είναι για ευδεμίδες ,ψύλλα και καρπόκαψα που προσβάλλουν οπωροφόρα κι εγώ στα δένδρα αυτά δεν ραντίζω, αλλά ούτε και τρώω το σκουλήκι :laughing:
Πάρε καμιά δεκάρα λούπα μπας και δεις το θηρίο που σου κάνει νούμερα, αν και δε νομίζω να επεκταθεί η ασήμαντη ζημιά που δείχνεις...

:tiphat:Ορφεύς
 

Crowmax

Well-known member
Veteran
ωραίος bathory πολύ ωραία τα φυτά!

μας έχετε τσακίσει την ψυχολογία όλοι οι outdoor-άδες με τα grow σας :p άντε να μπει φθινόπωρο να κάνουμε και εμεις οι indoor-αδες τίποτε :p
 

bathory

Member
picture.php
 

orfeas

Active member
Veteran
Αρκετά προχωρημένη ανθοφορία για σατίβα μεγάλε!

Τα παιδία παίζει όμως κι εκεί είναι η πλάκα...
Ωστόσο, αν φουσκώσουν όπως φαντάζομαι, θα έχεις μεγάλο πρόβλημα το προχείμι με τις βροχές...κανόνισε...ξέρεις φαντάζομαι ότι οι κλάρες γίνονται ασήκωτες...
Και πού' σαι, κανόνισε να στα φάει η πατόζα! :laughing:

Άντε μπρούυυμ!

:tiphat:Ορφεύς
 

bathory

Member
απο τις 5-10 ιουνη αρχισε να ανθιζει,βλεπω τελη σεπτεμβρη να το παρω.και ενας ελληνας ειναι σε παρομοια κατασταση απο πισω του.το αμνεσια το καταβασα γιατι εγινε θηριο,3.70,!!!δεν ξερω πως εγινε τα αλλα 2 ειναι στα 2μ αλλα αυτο....τεσπα τα τραβηξα ολα με σχοινακια για να αεριζονται καλυτερα.αλλα θα πεσουν και αλλα μολις αρχισουν και φουσκονουν!
 

orfeas

Active member
Veteran
απο τις 5-10 ιουνη αρχισε να ανθιζει,βλεπω τελη σεπτεμβρη να το παρω.και ενας ελληνας ειναι σε παρομοια κατασταση απο πισω του.το αμνεσια το καταβασα γιατι εγινε θηριο,3.70,!!!δεν ξερω πως εγινε τα αλλα 2 ειναι στα 2μ αλλα αυτο....τεσπα τα τραβηξα ολα με σχοινακια για να αεριζονται καλυτερα.αλλα θα πεσουν και αλλα μολις αρχισουν και φουσκονουν!

Τον Ιούνη δεν ανθοφορεί καμιά κανονική ράτσα παρά μόνο οι ημιαυτόματες...πέρυσι είχα μια Τζαμαλντελίκα που άρχισε να ανθοφορεί γύρω στις 20 Ιούνη και πήγε μέχρι τέλος Οκτώβρη...
Όπως και να 'χει δικό σου το δέντρο δικό σου κι ο μπαλτάς ... :)

:tiphat:Ορφεύς
 

bathory

Member
και εμενα μου εκανε εντυπωση που μπηκε τοσο νωρις σε ανθοφορια,εχω αλλα 3 που ειναι σε ανθοφορια αλλα οχι τοσο εντονη!!για τελη σεπτεμβρη το βλεπω να τελειωνει αλλα βασικα αυτο θα με πει ποτε θα ειναι ετοιμο!
 

bathory

Member
οπα οπα γραψε λαθος!!!!ιουλη αρχισε να ανθοφορει οχι ιουνη!!πλακωσανε οι ζεστες αρχισαν και τα "καψιματα"!!!!!!
 

bathory

Member
τραβελια,αρσενικα,απ'ολα εχει φετος ο μπαχτσες!!αντε να δουμε.........
 

bathory

Member
picture.php
αυτος ειναι ελληνας εφυγε καπου 3.5μ και θα "φαει" το σχοινακι του!
 

Latest posts

Latest posts

Top