What's new

White Widow - RQS - DWC

psynobi

New member
συνήθως μετά το στέγνωμα, ανάλογα με το πόσο δεμένοι ή αεράτοι είναι οι παπάδες, μένει περίπου στο 20% του βάρους. αφαίρεσε από εκεί τα κλαδιά και ένα 5-10% από το στεγνό βάρος που θα έχουν όταν τα βάλεις στα βάζα.
 

bazz

Member
Τα παπαδια μπήκαν στα βαζακια ...με 55% υγρασια ζυγίστηκαν και εβγαλε +- 280γρ μαζί με αυτα που εχουν καπνιστεί πιο νωρις!!
 

theia

Member
bazz bravo file ekanes poli kali doulia !! bazouli m kale exw kanei idi mia paragelia gia 10 white apo RQ kai epsazba na dw ets kanenan alon gia na parw merikes ediposeis apo to fito !! nomizw pws ekana swsti epilogi !!! to thema m einai pws elega na balw 6 gia arxi sto grow room me 400 hps spectrum kai 125 cfl (gia tis prwtes 2 ebdomades )!! esu omws edw ipostirizeis pws einai kalitera ligotera fita para na gemisei o topos ? pisteveis oti ginonte kalitera an dn paizoun pola mesa sto room ?
 

bazz

Member
Ααααααχχχχ βρε θεια...γιατι δεν ρωτας πρωτα??!!!!!

Το ww ειναι ευκολο φυτο, αλλα βρομάει!!!!
αν βαλεις 6 φυτα, εχεις σοβαρο πρόβλημα απο θεμα μυρωδιας...

Επίσης ειναι πολυ δυνατο χορτο, και οταν λεω δυνατο, εννοω δυνατο!
Το δυνατο δεν σημαίνει οτι ειναι και ευχάριστο να το καπνίζεις απ το πρωι μεχρι το βραδυ και συνεχεία.
Το ακούσματα του ειναι μούδιασμα στο σωμα, αίσθημα οτι εισαι κοκαλωμένος , και εγκεφαλικο-ενεργιτικο χαι, δεν εχει καθολου κούραση.

Εγω δεν υποστηρίζω πολλα φυτα γιατι είμαστε σε ενα κρατος που ειναι παρανομη η καλλιέργεια, άλλο να μιλας με τον νομο για 6 φυτα και άλλο για 1*** φυτο, οποτε οτι εχεις νόμιμο μπορεις να παίξεις.... δηλαδή να ρίξεις τα χρηματα σου σε εξοπλισμο και λιπάσματα και οχι σε πολα σπορια...σαφώς ομως τα χρηματα ειναι παρα πολυ περισσότερα για εξοπλισμό και λιπασματα, παρα για σπορια. Απλα ηταν ενα σκεπτικο!

Ενα ww σε υδροπονικό σύστημα με φουλ λιπασματα και μπουστερ (τα οπια ειναι νόμιμα) και CO2 δισκια, με 1 μηνα ανάπτυξη σε 400hps dual και ανθοφορία σε 600hps, θα βγαλεις πανο απο 250 γραμμαρια φουντα ξεραμενη.

Δίστιχος μπουκάραν στο σπιτι μου και μου εκλεψαν την φωτογραφική και το λαπ τοπ , θα ανεβαζα περισσότερες φωτογραφίες απ το φυτο να έβλεπες ποσο τουμπανο ηταν οταν το εκοψα θα πάθαινες ζημιά!!!!!!!
***Ενα φυτο μεσα σε ενα τεντ 1χ1χ2 εχει ολο τον αερα για παρτι του και ολλο το φως για παρτι του.Οποτε εχεις καλύτερες απόδοσης.
 

theia

Member
ayto xriazomouna ena para poli dinato xorto pleon exw periorisei tin posotita pou katanalwnw pinw panta meta tin doulia kai prin ton ipno !! kai xriazomoun kati bari poli gia na mporesw na koimithw !! to oti einai skliro einai poli + gia mena !! exalou mazi m ta deka ww erxonte kai alla deka special queen ta opia einai pio malaka (exeis gnwmi gia ta special queen ? itan poli ftina kai pira deka kai apo ayta wste na piasw ta dwra kai ta + 5 sporakia me 80 euro) twra apo thema mirodias menw egw k ta pitbull m kai anthrwpos dn pataei spiti mou skepsou dn exw balei filtro gt maresei na mirizei olo to spiti ahahahah !!! twra to room mou einai 1 metro mikos 70 cm platos kai 2 metra ipsos !! xwraei akribos 6 glastres ton 14 litron !! les na min to zorisw kai na balw 4 ? sporakia exoume na fan kai oi kotes !!
 

theia

Member
to kalokairi na fantastw hps mesa stin doulapa ayth dn paizei kan e ? to domatio pou exw tin doulapa einai apomonomeno mesa stonspiti ta mpatzouria poli kala klista fws dn mpenei mesa opote mallon gia kalokairi tha xrisimopiisw olo to dwmatio !!! :/ pantos akoma kai twra mesa stn doulapa exw thermokrasies 30 31 :/ kai m cooltube paizw kai anemistira kai exaerismo mesa apo to cooltube wste na pagwnei kai pali exw thermokrasies ipsiles gt exw apo tin doulapa sto domatio h thermokrasia einai 15 batmous poli krio dld :/ tha exw problima to summer mn sou pw me to pu zestanei ligaki o kairos !!!
 

bazz

Member
Το white widow ειναι sativa dominant plant...αυτο σημαίνει οτι δεν ειναι και τοσο για υπνο.
Εχω και εγω σοβαρω θεμα με άυπνες και δεν το καπνιζω για τον υπνο. μεχρι να καταλαβω τι παιζει, έπαιρνα και εγω ακυρα σπορια. και μετα απο 3-4 μηνες δεν ημουν ευχαριστημένος με αυτο που ειχα βγαλει.
(Οποτε θελει πολυ ψαξιμο να βρεις αυτο που θελεις, μια απλη ερωτήσει στο ιντερνετ θα σου βγαλει πολλες ποικιλίες για τον υπνο.)

Οποτε αν εχεις προβλημα με αυπνιες, θα αφησεις το WW να καραμελοση για τα καλα...δηλαδη 9-10 εβδομαδες ανθοφορια. Και παλι ομως δεν θα σε στελνει για υπνο, οπως αλλες ποικιλίες.
Δεν ειναι βαρη χορτο, ειναι ΔΥΝΑΤΟ!

Οχι δεν γνωριζω το special queen.

Κοιταξε να δεις.... η μυρωδιά ειναι κατι που δεν μπορεις να περιορίσεις ευκολα... και θελει μεγαλη προσοχη!
Οταν λεω οτι μυρίζει εννοω οτι η μυρωδιά βγενει εκτος σπιτιου εαν τα αφησεις χωρις φιλτρο....θα μυρίζουν τα ρουχα σου......μύριζε ολο το δωμάτιο απο 2 παπαδακια που ειχα μεσα σε σακουλακι στην τζαντα μου που ηταν κατο απ το γραφειο...ακομα και κομμένο μύριζε πολυ......ΩΡΑΙΑ ΜΥΡΩΔΙΑ ΟΜΩΣ!!!!

Χωρις τεντ και cooltube ειναι απαγορευτικό το καλοκαιρι.
 

theia

Member
exeis na mou protineis kati kalo pou na se stelnei gia ipno ? apo RQS gt me paysafe psonizw !!!
 

bazz

Member
Για μετα την δουλεια παρε Haze Berry, θα σε καλμάρει και θα σε χαλαρώσει. Για υπνο blue mystic.
Μπορείς να ενημερωθείς σε αυτες τις σελιδες

seed finder
wikilieaf
Leafly
 

theia

Member
pali kala pou mazi m ta ak exw kai ena bluematic :) bebea ayta einai ola auto !! stin epomeni tha akoulou8isw pio pista tis simboules sou bazouli !! kai thnx giato privete pou m estiles katatopistika akoma perisotero !!!
 

ironagxos

Member
exeis na mou protineis kati kalo pou na se stelnei gia ipno ? apo RQS gt me paysafe psonizw !!!
den ksero gnomh m.......gia ypno....h vasi northen lights m kalypte 1000% mporo npo......kai symptomata aypnias 3 vathmou brate!!!!
 

Mavros7

Member
1 erwtisi parakalw tin postarw edw gt exw akrivws idio strain, eimai stin 3h evdomada tou veg kai to futo exei tin idia anaptyksi me to diko sou me tin diafora oti to kaliergw se xwma kai mexri twra exw CFL 170w...

Kat'arxhn tha to gyrisw apo mera se mera se HPS 250 h 400. Tha ithela na rwtisw pote akrivws ekanes to topping kai an me 5 evdomades veg tha exw katholou apodosi se sodia (afou den ta exw se udroponia) kata tin gnwmi sou kathws piezome gia kapoious logous apoapopsi xronou...

euxaristw ek twn proterwn...
 

NLfanatic

Member
Παιδιά μιας και εγώ νέος grower, έχω μερικές απορίες..
Προτείνετε μου κάποια strains που να σε "ανεβάζουν" ψυχικά..
Γουστάρω τις ποικιλίες που σε βάζουν σε βαθυά σκέψη και φιλοσοφείς..

Απο την μία λέω να παραγγείλω Northern Lights auto feminized απο RQS αλλά θέλω και ένα δεύτερο strain να βάλω μόλις μου τελειώσει το NL.. Κατα προτίμηση auto.
 

Papastroumf

Member
Παιδιά μιας και εγώ νέος grower, έχω μερικές απορίες..
Προτείνετε μου κάποια strains που να σε "ανεβάζουν" ψυχικά..
Γουστάρω τις ποικιλίες που σε βάζουν σε βαθυά σκέψη και φιλοσοφείς..

Απο την μία λέω να παραγγείλω Northern Lights auto feminized απο RQS αλλά θέλω και ένα δεύτερο strain να βάλω μόλις μου τελειώσει το NL.. Κατα προτίμηση auto.

Για χαμηλό επίπεδο μυρωδιάς βρήκα το Βlue Μystic της Nirvana,αλλά όπως και να το κάνουμε φίλε κανναβη είναι και μυρίζει.Οι τερπίνες είναι αυτες που προκαλούν την μυρωδιά,χωρίς αυτές δεν έχεις ούτε στούρα ούτε γεύση.
 

NLfanatic

Member
Για χαμηλό επίπεδο μυρωδιάς βρήκα το Βlue Μystic της Nirvana,αλλά όπως και να το κάνουμε φίλε κανναβη είναι και μυρίζει.Οι τερπίνες είναι αυτες που προκαλούν την μυρωδιά,χωρίς αυτές δεν έχεις ούτε στούρα ούτε γεύση.
Δεν έχω τόσο πρόβλημα στην μυρωδιά κατα την ανάπτυξη, απλά δεν θέλω να ανοίγω το κουτί και να φεύγει η μυρωδιά σε όλο τον όροφο (βλέπε Diesel Kush και λοιπές ράτσες).

Κατα τα άλλα ελπίζω το NL auto να μην με απογοητεύσει!
 
Top