What's new

White widow auto πρώτο grow

Paliatzis91

Member
Λοιπόν ο σπόρος έσκασε από το χώμα χθες και σήμερα το πρωί του έβαλα 100 ml νερό είχα να το ποτίσω πριν 4 ημέρες πάλι με την ίδια ποσότητα όταν το είχα τοποθετήσει στο χώμα όταν είχε βγάλει την πρώτη ριζουλα (έκανα την τεχνική με τις γάζες ανάμεσα σε δύο πιάτα)

Ο χώρος είναι 52*52*1.08 σκέφτομαι να του κάνω σκρογκ καθώς έχω μικρό ύψος.
125 w με ανακλαστήρα τον οποίο θα τον βάλω σε λειτουργία την τέταρτη καθώς δεν το έχω πάρει ακόμα μόνο την λάμπα έχω. Είναι σωστό που θα το βάλω 2 μέρες πιο αργά??? Ορίστε και φωτογραφίες από τον χώρο είναι από κουτί μόνος το έφτιαξα και είναι σε αποθήκη ή γλάστρα είναι 11 λίτρα.
 

Paliatzis91

Member
Οι φωτογραφίες

Οι φωτογραφίες

20141201_144502.jpg

20141201_144439.jpg
 

bazz

Member
katarxas pios sou esprokse to fish????
kanenas den to xrisimopih gia thn kanabh.....

koitakse ligo ta xaraktiristika tou xomatos pou exeis kai tha dis poso ipsilo EC exei... EC-2,4 an den kanw lathos.....

elpizw loipon na mhn to kapsis to futo sou apo toso noris.....

tha mporouses na to ksekinages me LIGHT MIX ton proto kero mexri na pari ta pano tou....

an ta pah mia xara to WW .... tote se pliroforo oti troh para polu lipasma se oli thn diarkia tis zohs tou....alla oxi apo toso noris!!!!
 

Paliatzis91

Member
katarxas pios sou esprokse to fish????
kanenas den to xrisimopih gia thn kanabh.....

koitakse ligo ta xaraktiristika tou xomatos pou exeis kai tha dis poso ipsilo EC exei... EC-2,4 an den kanw lathos.....

elpizw loipon na mhn to kapsis to futo sou apo toso noris.....



tha mporouses na to ksekinages me LIGHT MIX ton proto kero mexri na pari ta pano tou....

an ta pah mia xara to WW .... tote se pliroforo oti troh para polu lipasma se oli thn diarkia tis zohs tou....alla oxi apo toso noris!!!!

Για μια εβδομάδα θα το χρησιμοποιήσω μόνο
 

Paliatzis91

Member
2014-12-09-15-59-45.jpg
Είναι στην 3 μέρα έχει βγάλει μια μαυρίλα στο φιλαράκι λέτε να είναι καψιμο; την λάμπα την έχω 18 εκ πάνω είναι cfl 125w
Και κάτι άλλο ο σπόρος δεν έχει πέσει ακόμα είναι κολλημένος προτείνεται να πάρω ένα τσιμπιδάκι και να το βγάλω ή να το αφήσω να πέσει μόνο του??
Συγνώμη αδέρφια αλλά είναι το πρώτο γκροου.
 

bazz

Member
tha pesi mono tou antrako mou mhn trelenesai.....h maurila tipota ipolimata ap to spori tha einai....den fenetai tipota apla mantebw!!!
 
Καλή επιτυχία σου εύχομαι εγω και να βγει δυνατό και ωραίο!!ΔΕΝ ξέρω για cfl αλλα στις hps τα 18 εκατοστά είναι απαγορευτικά.
 

Paliatzis91

Member
Ευχαριστώ παιδιά όλα καλά θα πάνε. Είναι η κατάλληλη εποχή για εσωτερική με εξαερισμό και με φως φτάνει 2 τους 24 πολύ καλά.
Κατι άλλο όταν έσκασε από το χώμα για δύο μέρες δεν του έβαλα φως και όταν του έβαλα το άφησα μιάμιση μέρα ολόκληρη με φως. Γιατί κάπου διάβασα να το αφήνουμε 3 μέρες μέρες με φως για να συνηθίσει θερμοκρασίες λέτε για αυτό να έγινε αυτό το μαβρακι;
 

Paliatzis91

Member
2014-12-10-16-57-29.jpg

Και κάτι άλλο ρε μάγκες βάζω λάμπα και εξαερισμό και μου πετάει 22-24
Κλείνω φως και αφήνω εξαερισμό και μου βάζει 19
Τι να κάνω προς το παρών έκλεισα εξαερισμό και τον καλυψα και με βάζει 24 η θερμοκρασία καλή είναι αλλά είναι σωστό να μην έχει εξαερισμό ;
Υπόψιν δεν έχω βάλει ανεμιστήρα μέσα λέτε να βάλω ένα να το ζεν χτυπάει το φυτό
Απαντήστε με μάγκες να πω την αλληθεια έχω αγχωθει πρώτο γκροου είναι και το προγραμματιζα καιρό παρόλο τα λάθη που έγιναν
 

ganja3

Member
22/24 και 19 το βράδυ . είσαι μια χαρά , βάλε τον εξαερισμό με χρονοδιακόπτη να δουλεύει 10 λεπτά την ώρα να ανανεώνεται ο αέρας , και βάλε και ανεμιστήρα να δυναμώσει ο κορμός .
 

Paliatzis91

Member
22/24 και 19 το βράδυ . είσαι μια χαρά , βάλε τον εξαερισμό με χρονοδιακόπτη να δουλεύει 10 λεπτά την ώρα να ανανεώνεται ο αέρας , και βάλε και ανεμιστήρα να δυναμώσει ο κορμός .

Κάτσε γιατί πας να μου αλλάξεις όλα τα δεδομένα ακόμα και όταν έχω φως να το κάνω αυτό με τον εξαερισμό??
 
Κάτσε γιατί πας να μου αλλάξεις όλα τα δεδομένα ακόμα και όταν έχω φως να το κάνω αυτό με τον εξαερισμό??

Ναι..Βάλτον να δουλεύει και οταν εχεις κλειστή την λάμπα για 10 λεπτά κάθε 1-2 ώρες ώστε να ανανεώνετε το οξυγόνο μέσα στο room σου...επίσεις συμφωνώ με τον προλαλήσαντα για τον ανεμιστήρα.Και 2 να έβαζες ακόμα καλύτερα νομίζω
 

orfeas

Active member
Veteran
Ναι..Βάλτον να δουλεύει και οταν εχεις κλειστή την λάμπα για 10 λεπτά κάθε 1-2 ώρες ώστε να ανανεώνετε το οξυγόνο μέσα στο room σου...επίσεις συμφωνώ με τον προλαλήσαντα για τον ανεμιστήρα.Και 2 να έβαζες ακόμα καλύτερα νομίζω

Από πότε τα φυτά χρειάζονται τόσο οξυγόνο ρε μόρτη; Μήπως το μπερδεύεις με το διοξείδιο;
 
Last edited:

Paliatzis91

Member
Δεν ξέρω για εσάς μάγκες αλλά με το που είδα αυτά τα τριχιδια κ@υλωσα :p
20141212_211005.jpg
 

Latest posts

Latest posts

Top