What's new

Super Lemon Haze -Moby Dick (GHS)

GRkid

Active member
καλοποιοτα Papastroumf.
πες μου την γνωμη σου γι αυτο...



SLH...7μ bloom-souper cropping
 

Papastroumf

Member

scourouhi

Member
Καλόπιωτα τα λουλούδια σου Papastroumf !
Πως σου φάνηκε η εμπειρία της εσωτερικής καλλιέργειας ; Έχεις σχέδια για εξωτερική φέτος ;
 

Papastroumf

Member
68η ημέρα ανθοφορίας

68η ημέρα ανθοφορίας

@scourouhi Ευχαριστώ πολύ.Αρκετά ενδιαφέρον μπορώ να πω.Αν και μου άρεσε περισσότερο η εξωτερική για τον λόγο ότι το φυτό βρίσκεται στο περιβάλλον του...Τώρα για outdoor φέτος δεν ξέρω,γενικά λίγο δύσκολο γιατί έχω μετακομίσει και δεν ξέρω καλά τα κατατόπια.Θα το ψάξω για του χρόνου να γουστάρουμε...

@Ευχαριστώ πολύ Crow!

Λοιπόν καλησπέρα παιδιά.Όπως λέει και ο τίτλος οι κούκλες μου βρίσκονται στην 68η ημέρα.Το 1 το λεμόνι(1η φωτογραφία) με τους χοντρούς παπάδες είναι σχεδόν έτοιμο.Άλλο ένα πότισμα και τσεκουράκι.Τα άλλα 2 έχουνε λίγο ακόμα καιρό να φουσκώσουν λίγο ακόμα.Το MD είναι σε καλό δρόμο για την αποξήρανση.Ξέχασα τίποτα? Χτυπάει δυνατά αυτή η ''πούτσα'' :laughing: :biggrin:


20160328_144351.jpg 20160328_144358.jpg 20160328_144405(0).jpg 20160328_144503.jpg
 

Papastroumf

Member
:smokeit:xtipaei dinata ee ?? ahahahaha wraios papaaa pouf pouffff ;):tiphat:

Που να ξεραθεί τελείως και να μπει για curing.Μία άντε 2 μέρες ακόμα και μετά στο βάζο.Η γεύση είναι απίστευτη.Μου βγάζει λίγο κάτι σε πικάντικο (spicy).
 

Papastroumf

Member
71η ημέρα ανθοφορίας

71η ημέρα ανθοφορίας

Καλημέρα παιδιά.Διπλή κηδεία είχαμε χθες 2 άτυχων γυναικών που έπεσαν θύματα αχόρταγων ανθρώπων...Κόπηκαν όπως καταλαβαίνεται τα 2 λεμόνια.2 διαφορετικοί φαινότυποι.Ο ένας έχει πολλά μικρά παπαδάκια και ο άλλος λίγα και μεγάλα.Οι μυρωδιές είναι ονειρεμένες και η μπαλίτσα που βλέπετε στην φωτογραφία απλά σκότωνε χθες.Πολύ ωραία γεύση η choco και φυσικά βγήκε από τα χέρια του στρούμφ. Μπήκανε για αποξήρανση οι λεμονάτες γκόμενες.Άντε να ξεραθούν να τις γευτούμε και εμείς που διψάμε για ωραία πράγματα.Στην 4η φωτογραφία βλέπετε το πίσω αριστερά φυτό της 4άδας το οποίο είχε 2 πολύ μεγάλους παπάδες.Από τους μεγαλύτερους σε πάχος που έχω συναντήσει.Τώρα έμεινε μόνο το άλλο MD το μπροστά αριστερά δηλαδή.Αυτά από μένα βίβες.

20160331_215123.jpg 20160331_220352.jpg 20160331_223349.jpg 20160331_224621.jpg 20160401_010928.jpg

Υ.Γ Το MD1 βγήκε 20 γραμμάρια και μπήκε στο βάζο.
 

Papastroumf

Member
oreos papastroumf..... kales mastoyres soy euxome!!!!!

Ευχαριστώ πολύ bazzακο.Αλλά όλα αυτά τα καταφέρνω χάρις στην δικιά σας στήριξη και βοήθεια που μου προσφέρετε.Peace :tiphat:
 

Crowmax

Well-known member
Veteran
Oraioos Papastroumf :) Ante kai sta epomena
Poli oraio xortaraki to SLH...eimai sigouros tha to euxaristi8eis... kai ego me auto exo kollhsei kairo kai fovame na kano alles dokimes!
 

Papastroumf

Member
Oraioos Papastroumf :) Ante kai sta epomena
Poli oraio xortaraki to SLH...eimai sigouros tha to euxaristi8eis... kai ego me auto exo kollhsei kairo kai fovame na kano alles dokimes!

Ευχαριστώ πολύ Crow.Όντως πιστεύω οτι και εγώ θα κολλήσω μαυτό.
 

scourouhi

Member
Καλημέρα σε όλους τους καλλιεργητές !
Θα εκμεταλευτώ το νήμα του Μπαρμπα Στρούμφ για να σας δείξω εν συντομία μερικά φυτάκια που παλεύω .
Τα πρώτα είναι Leb 27 και Monk της HFH .Υπάρχει και ένα Malawi x PCK fem .Όλα θηλυκά . Τα σπόρια μπήκαν σε χώμα στις 15 Φεβρουαρίου και τα έβγαλα έξω στις 6 Μαρτίου .
Είναι μια εντελώς πειραματική καλλιέργεια ,με αυτή παίρνω μέρος στον διαγωνισμό ενός Ελληνικού φόρουμ .Από 15 -02 έως 15-06 .
Τα φυτά είναι όλα σε άνθηση και ελπίζω να συνεχίσουν να ανθίζουν ,χωρίς να κάνουν reveg για τους επόμενους 2 μήνες .
Όταν ξεμπερδέψω από αυτά ,θα βάλω στο ίδιο σημείο 2 Σατόρι που είναι ήδη 2 εβδομάδων .



Εδώ είναι η Ζαμαντέλικά μου fem .Το σπόρι της φυτεύτηκε 13 -02 .Έχει μεγαλώσει στον ήλιο της βεράντας .
Δίπλα της είναι ένα ErdPurt και ένα Malawi x Panama . Αυτά φυτεύτηκαν αρχές Δεκέμβρη και θα τα πιώ το Πάσχα .



Εχτές πήγα την κόρη στον ήλιο .Δίπλα της έχω ένα Σατόρι .



Έχω ανήξει grow journal στο gr420 . Υou are welcomed to visit .
Έχω και εδώ για τα HFH .
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=324792
 

theia

Member
Καλημέρα σε όλους τους καλλιεργητές !
Θα εκμεταλευτώ το νήμα του Μπαρμπα Στρούμφ για να σας δείξω εν συντομία μερικά φυτάκια που παλεύω .
Τα πρώτα είναι Leb 27 και Monk της HFH .Υπάρχει και ένα Malawi x PCK fem .Όλα θηλυκά . Τα σπόρια μπήκαν σε χώμα στις 15 Φεβρουαρίου και τα έβγαλα έξω στις 6 Μαρτίου .
Είναι μια εντελώς πειραματική καλλιέργεια ,με αυτή παίρνω μέρος στον διαγωνισμό ενός Ελληνικού φόρουμ .Από 15 -02 έως 15-06 .
Τα φυτά είναι όλα σε άνθηση και ελπίζω να συνεχίσουν να ανθίζουν ,χωρίς να κάνουν reveg για τους επόμενους 2 μήνες .
Όταν ξεμπερδέψω από αυτά ,θα βάλω στο ίδιο σημείο 2 Σατόρι που είναι ήδη 2 εβδομάδων .

[URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=62212&pictureid=1582653&thumb=1]View Image[/url]

Εδώ είναι η Ζαμαντέλικά μου fem .Το σπόρι της φυτεύτηκε 13 -02 .Έχει μεγαλώσει στον ήλιο της βεράντας .
Δίπλα της είναι ένα ErdPurt και ένα Malawi x Panama . Αυτά φυτεύτηκαν αρχές Δεκέμβρη και θα τα πιώ το Πάσχα .

[URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=62212&pictureid=1582654&thumb=1]View Image[/url]

Εχτές πήγα την κόρη στον ήλιο .Δίπλα της έχω ένα Σατόρι .

[URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=62212&pictureid=1582655&thumb=1]View Image[/url]

Έχω ανήξει grow journal στο gr420 . Υou are welcomed to visit .
Έχω και εδώ για τα HFH .
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=324792



min mas mperdebeis re file !! tou papastroumf bleppoume tin kaliergia...oso gia to 420 dn kanei file mou,, gnwmi mou...mias kai anaferthike !!
 

Papastroumf

Member
Τελευταίο τσεκουρι

Τελευταίο τσεκουρι

Καλημέρα παιδιά.Θεία ευχαριστώ πολύ.Τρελά αρώματα που σε φέρνουν σε κάτι φιλοσοφικές σκέψεις του τύπου πως μπορεί αυτό το πράγμα και μυρίζει λεμόνι ρε γαμώτο...
Σήμερα το βράδυ κόβεται και το τελευταίο φυτό που έμεινε 73 μέρες στην άνθηση(MD#2).Διαφορετικός φαινότυπος 10+ εβδομάδων.Ο άλλος τελείωνε στις 9 εβδομάδες όπως αναφέρει και το site της greenhouse.
Όσο για τον scourouhi no problem... Αυτό μας ενώνει άλλωστε,το κοινό ενδιαφέρον και η ελεύθερη βούληση και άποψη!
Φωτογραφίες το βράδυ από την κούκλα! Μέχρι τότε βίβες.

Υ.Γ Έχω τρελαθεί μαυτό το MD.Ωραία γεύση.Καλό ανέβασμα. Όχι το υπερβολικό αλλά αυτό που σε κάνει να έχεις όρεξη και συζήτηση.Θα ανεβάσω το βράδυ και smoke report... :tiphat:
 

Papastroumf

Member
Καλησπέρα στην κοινότητα.Σιγά σιγά φτάνει στο τέλος αυτό το νήμα παλικάρια.Κόπηκε σήμερα όπως θα δείτε και η τελευταία κοπέλα μου(MD2).Λίγη σε ποσότητα.2 μεγάλες κολόνες με πολύ έντονη μυρωδιά και σφιχτούς παπάδες.Τώρα μου έμειναν τα smoke report και το ζύγι.
20160404_151916.jpg 20160404_153732.jpg

Υγείες :biggrin::biggrin:
 
Top