What's new

Haideți la săpat ! Outdoor 2023

DcSantos

Active member
Nu e asa smecher, tu stii cum taie frunzele alea? Si dupa te mai alergi si cu proprietarii porumbului. (Asa am auzit!)
Am vrut sa zic pe langa lanul de porumb. Taie, taie draciile ,mai periculos dupa seceris sa nu cazi in tepele lasate. Unghiul ala la 45 e parca perfect pt tepuse. Piramidon are cea mai mare experienta cu capcane in teren !:))):joint:
 

babygrower1

Well-known member
@Mitsuharu mimosa x orange punch from barney, yes I have a lot of cats :))

@DcSantos sunt destui oamenii care lucra pământurile de pe langa spot și majoritatea pun păpușoii aproape în fiecare an nu cred ca are rost și probabil toamna când se ingalbeneste atrage atenția chiar dacă trebuie sa urci 100 de metri în sus prin toți boscheții
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nici macar, probabil doar afiliere. E ciuma de reclama la VPN-uri pe net, si toti zic ca recomanda ce folosesc ei. Cand de fapt is aceleasi, cele cu programe de afiliere!
 

babygrower1

Well-known member
faceți curat la domiciliu ca vine sezonu de guerilla
 

Attachments

  • 690255BA-45AA-41A5-8B04-3A5E96551B01.jpeg
    690255BA-45AA-41A5-8B04-3A5E96551B01.jpeg
    4.4 MB · Views: 77

babygrower1

Well-known member
a mai încercat cineva sa și mai camufleze plantele cu plasa d-asta?

pe o margine am spațiu lipsa adică fără boschetarie doar câte un copac mă gândeam din ce mai tai sa duc acolo și sa pun și o plasa
(nu că s ar vedea plantele ca s mai la groapa dar la ce urme de urs am lăsat p acolo creca nu pot evita curioșii =)) )

1678136103284.png
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu nu m-as baga, ca te trezesti ca atrage mai rau atentia. Ideal e sa schimbi cat mai putin. Si plante mici care sa nu se ridice peste vegetatia din jur, ca dupa atrag atentia de la distanta. De asemenea, mai multe spot-uri is mai safe decat unul singur, ca nu pierzi tot.
 

babygrower1

Well-known member
numa daca isi baga careva capu p acolo le vede bate i ar dumnezo
ca arunc seminte de boabe de lup nici eu sa nu mai pot intra 🤣🤣
 

Attachments

  • 8232EAD0-7144-4FE6-BFAB-4CACC7FEFB6A.jpeg
    8232EAD0-7144-4FE6-BFAB-4CACC7FEFB6A.jpeg
    1.7 MB · Views: 72

babygrower1

Well-known member
da, a alunecat pamantu acum multi ani aici si inafara de tractoare nu prea mai misca nimic deaia l am ales
 

DcSantos

Active member
a mai încercat cineva sa și mai camufleze plantele cu plasa d-asta?

pe o margine am spațiu lipsa adică fără boschetarie doar câte un copac mă gândeam din ce mai tai sa duc acolo și sa pun și o plasa
(nu că s ar vedea plantele ca s mai la groapa dar la ce urme de urs am lăsat p acolo creca nu pot evita curioșii =)) )

View attachment 18816777
te mai trezesti bombardat de rusi,poate cred ca ai tunuri pe acolo ! :)))))
 

DcSantos

Active member
plasa aia de camuflaj e mai mult pt camuflaj impotriva avioanelor de recunoastere. de aproape e destul de evidenta prin liniile drepte de la coarde de sustinere ,pt a imita peisajul natural prin camuflaj liniile drepte ar trebui eliminate..
 
Top