What's new

Terasz próba 1

antonherberd

New member
Sziasztok! Teraszon nevelgetek 2 dr grinspoont és 2 euphoria-t, kb 2 hónaposak. Sima virágföldben vannak, egy kis perlittel keverve, nem használok speciális tápot, csak csapvízzel öntözöm. Pár napja ilyen sárga foltok kezdtek megjelenni az euphoriák levelein. Ez valami rendellenesség vagy nem aggódjak miatta?
 

Attachments

  • photo2056209.jpg
    photo2056209.jpg
    74.6 KB · Views: 91

Uzsidoboz

Well-known member
Csak kálcium hiány.
aggódni nem kell csak kezelni bár nem igazán értem ha csapvízzel locsolsz.
 

antonherberd

New member
Köszi a segítséget, a kalciumot pótoltam és megoldódott a probléma.
Közben elmentem 2 hétre nyaralni (locsolás meg volt oldva addig), és mire visszaértem, azt látom hogy az egyik növény levelei besárgultak, valamelyik el is száradt, illetve a virágkezdemények is száradtak. Mi lehet a gond?
PXL_20210828_103818729.jpg
 

antonherberd

New member
Köszönöm a tanácsot, szakszerűen levágtam a faszba a száradtakat. Továbbá láttam egy virágon ilyen fehér por szerűséget (lenti kép), ami szerintem a powdery mildew (lisztharmat) nevű gomba lehet még korai stádiumban. Levágtam azt is, meg izoláltam a növényt a többitől. Remélem életre kap a növény ezáltal, mert nagyon lassan fejlődött az utóbbi időben, meg a földje is nedves napok óta pedig nem is locsoltam, mintha nem tudná felvenni a tápanyagot...
IMG_20210901_153102_HDR.jpg
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
az az, 5% hypo oldat
vagy tej víz fele fele esetleg
lényeg hogy lugositsd a ph t fel és akkor nem tud szaporodni meg életben maradni
 

antonherberd

New member
Az egyik növényem (Euphoria) levelei elkezdtek sárga/lila színeket felvenni. Nem tudom, hogy ez valami tápanyaghiány vagy esetleg megérett a növény a szüretelésre? (A trichomák nagyító alatt transzparensnek tűnnek.)
IMG_20211022_165246_HDR.jpg
 

Attachments

  • IMG_20211022_165246_HDR.jpg
    IMG_20211022_165246_HDR.jpg
    71.4 KB · Views: 95
  • IMG_20211022_165246_HDR.jpg
    IMG_20211022_165246_HDR.jpg
    71.4 KB · Views: 82

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
itt van a zősz, az feltünt, hogy minden más is lilul meg sárgul, ahogy egyre hidegebb van ? egyrészt igy védekeznek a hideg ellen anto(n)cianidok :D meg kizabálja magából a tartalékokat, mer nem hülyék a növények
 

Latest posts

Latest posts

Top