What's new

O parere va rog

HighUp

Member
Salutare , poate unii ati trecut prin asta sau poate ma puteti ajuta cu un sfat , fumez cam de doi ani , la început mai rarut dar de 1 an jumate , fumez zilnic , cand am mai mult fumez si ziua dar mai mult seara , problema este urm?toarea acum jumatate de an am fost la munca in strainatate , in loc sa iau pauza macar o saptamana inainte sa plec , am plecat fumat mort, totul bine si frumos cand am ajuns , in 2 sapt am venit urgent acasa, aveam crize de nervi foarte nasoale , gandirea parca sa schimbat radical , gandeam numai negativ ,mentionez ca si de cand am inceput sa fumez zilnic gandirea si anumite ganduri s-au schimbat radical , se fac peste 6 luni de cand am venit , in fiecare seara fumez , ziua chiar si daca nu m? duc la munca ma pot controla sa nu fumez,dar cand vine noaptea înnebunesc daca nu ies afara in curte la un pai , fumez si cu companie dar parca a început sa îmi plac? sa fumez singur , cu gândurile mele. La doctor mi-a spus ca as suferi de depresie si anxietate dar uneori am si stari de isterie in care nu îmi dau seama ce fac si daca fac ceva rau , in doua ore daca bag un cui parca ma apasa si realizez ca nu trebuia sa fac scandal , cand fumez gandurile sunt foarte pozitive , ma gandesc la viitor , planuri etc. Si cand nu fumez ma simt bine si fizic si mental dar in unele zile ma trezesc total trist si nervos , seara bag un pai si a doua zii sunt iar bine...Si peste toate astea daca fumez zilnic to?ii bani se duc la dealer ...orice sfat, parere este bine venita :)
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu mai fuma asa des. Cauta intai sursa problemei cu nervii. Vezi daca o pauza mai lunga te ajuta sa scapi de aceea problema sau o agraveaza. Si cel mai important nu mai da bani la dealari. De banii pt niste zeci de gr de iarba dati la dealar iti cresti un kil.
 

ElGatto

Member
Încearc? alcool in loc de fumul de seara...sau începi sa mergi la sala sa faci sport...da indicat e sa începi cu alcoolul în prima s?pt si apoi cu sportul
 

ElGatto

Member
Si depinde si ce zodie esti...la unele sodiu se manifesta mai agresiv la altele mai u?urel,eu fiind taur având doar prieteni tauri...inca nu am reusit sa fac un rezumat la toate zodiile...
 

ElGatto

Member
P?i dac? nu se poate ab?ine...Si apoi sport...nu am zis so ia pe alcool ca si pe iarba...doar sa treaca peste perioada...de iarba...Si nu e exclus un psiholog...Da aia e mai scump si alcoolul mai ieftin...
 

HighUp

Member
Mul?umesc pentru sfaturi , problema e alta cu alcoolul de la un timp daca iarba asta din Romania nu prea m? mai sparge , am inceput sa o cam combin cu xanax ?i alcool , o combina?ie cam riscanta, nu prea vreau sa m? mai ating de alcool sau alte benzodiazepime deoarece m? cunosc ?i sunt foarte vicios, sapt asta sper c? voi incepe growul ?i sunt hot?rât cat timp cresc automatele sa fumez mai rar , poate mai scap ?i de toleran?? pana îmi voi gusta din recolta mea , macar atunci voi ?tii c? nu e stropit? cum sunt majoritatea de le fumez...
 

ElGatto

Member
P?i alcoolul la un birt bun,unde se glumeste(mai vine un mos cu o duma de razi juma de ora) se mai vorbe?te de probleme...adica mai te descarci...într-un final te destinzi...
 

HighUp

Member
P?i alcoolul la un birt bun,unde se glumeste(mai vine un mos cu o duma de razi juma de ora) se mai vorbe?te de probleme...adica mai te descarci...într-un final te destinzi...

Adev?rat , totul tine de moderatie, spuneai de zodie mai devreme , sunt rac , nu prea cred eu in chestii de-astea dar m? uime?te c? unele lucruri sunt chiar a?a, familist , sensibil , sora-mea e berbec ?i culmea chiar e incapatanata...chiar m? gândeam într-o sear? când eram spart , eu fumez iarba deoarece îmi place linistea mental? ?i body high-ul pe care îl ofera , majoritatea racilor pe care ii cunosc sunt cam tot a?a cu linistea...
 

ElGatto

Member
P?i mai documenteazate,mai analizeaz? in jurul tau si trage niste concluzii...o sa vezi ca asa e cum se zice despre zodi...numai iti trebe un pic de voin?a sa le accepti...si ?tii cum e ce e prea mult strica...noaptea cum adormi pe o parte sau pe spate?te trezesti uneori avand co?maruri?
 

HighUp

Member
De luni bune adorm fumat , adorm de multe ori pe burta , sau într-o parte sau alta , rar pe spate, co?maruri rar am dar când am sunt unele foarte psihologice , ex , m? cert cu tovar??i buni ...dar cel mai nasol e când m? culc fumat ?i dup? o or? m? trezesc ?i numai pot sa adorm c? nu mai sunt sub efect...
 

HighUp

Member
Da te trezesti speriat si iti bate inima?Ca si cum wtf...ce sa intamplat?
Nu prea , mai rar , ?i doar din cauza co?marurilor , cand ma trezesc de la iarba pur ?i simplu m-am înv??at sa adorm cu capul ametit ?i uneori ma trezesc si spart ?i adorm la loc doar c? uneori m? trezesc ?i efectul a disp?rut ma chinui pu?in s? adorm...asta vad cum îmi simt ochii , daca nu ii simt lasati a trecut efectul ...
 

vasile

Well-known member
Veteran
Incearca sa te disciplinezi sau ai sanse mari sa o iei pe aratura mai ales dupa ce o sa te vezi cu recolta de pe grow, cateva sute de g care asteapta sa fie consumati si cel mai probabil o sa bagi non stop daca nu inveti sa te controlezi.

Ia o pauza, mediteaza, nu e nimic rau in a te trezi trist si nervos, nimeni nu e fericit non stop. Reflecteaza la problemele interioare si gaseste solutii chiar daca asta inseamna sa treci prin foc.

Altfel are gust iarba cand esti linistit si implinit cu propia persoana, merita sa sacrifici multe pentru senzatia asta.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Totul vine de la tine!
Daca ai psihicul puternic nu ajungi in extreme!
Într-adev?r ce e mult strica, a?a ca trebuie sa fii stapan pe tine , sa poti controla tripul altfel te controleaza el pe tine!
Gaseste doza care nici nu te omoara dar nici cea care te nemul?ume?te !
Micro dozaj !
Eu visuri urate si cosmaruri de la iarba am avut cand abia incepusem sa fumez dar cu timpul au disparut ! Asta se intampla acum vreo 12-14 ani in urma!
Si într-adev?r conteaza mult starea ta de spirit , daca esti nervos sau irascibil , depresiv , încearc? s? faci în a?a fel încât s? schimbi directia trupului in spre bine , relax , ?i lucruri pozitive , tripul va fi mai u?or de controlat!
Totul depinde de tine!
Succes!
Trupuri u?oare!
 

HighUp

Member
V? mul?umesc pentru raspunsuri , voi incerca sa mai iau pauza cate o seara din a fuma, poate îmi mai trece ?i din toleranta...
 

HighUp

Member
In o seara nu iti trece nimic, de la 2 saptamani in sus..

Stiu , dar ca început sa mai las o seara , doua trei dar fii bine , dupa daca pot o saptamana si peste , chiar o sa incerc dar incepand de lunea asta care vine , acum daca vine weekend-ul cam greut sa nu fumez cand stiu ca a doua zii nu trebuie sa ma scol la prima ora si ma pot bucura de efect mai mult...
 

dolo

Member
Cu o astfel de problema similara m-am comfruntat si eu acum mult timp , mi-am dat seama ca mariile predominant indic@ iti creaza o mare problema cand intervine sevrajul . 2 Saptamani de chin transpirat , udat cearsafuri noaptea ! Intre timp am dat de sativ@ ... si un hibrid 50^50 e bun .. nu creeaza asa depdenta de mare ca ind ... si cand vrei sa o lasi mai moale nu mai e chiar asa grav ! Ideal ar fi astia care va stiti cu probleme de genul si n-aveti destula stapanire de sine , sa fumati predominant sativ@ . Eu daca mai toata viata am luat de la baieti nu prea am stiut ce`i o sativ@ si cand am dat de ele .. nu m-as mai intoarce la o indicoasa , e altceva !
 

Latest posts

Latest posts

Top