What's new

Marian123 CFL GROW

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Ce faci Mariane ? Ai fumat-o pe toata inainte sa apuci sa ii faci poze ? Sau ai vandut-o neuscata, sa traga mai greu la cantar ?
 

Splif

Member
dar tu de unde stii atatea?:laughing:

Am observat ca asa face mereu,intreaba pana termina cu ele apoi abandoneaza tot,acum e cu treaba sa le vanda :artist:
 
defapt e un weedmobil foarte performant da e undercover man :peek: cine ar suspecta ca o 1310 transporta cantitatile imense fiind 99% din productia totala de iarba a lumii crescuta de un bucurestean dealarean pe nume marian :fsu::yoinks::artist:io sunt praffff :D P.S: pastrati secretul sau veti fi ucisi in 10 ani cu o lingura de lemn nu de metal ca in video deci o sa va lase aschii :| :listen2:
 
nu` va mai luatzi ma de el
are si el 30 de grame scoase din indooru asta
il vinde intr`o zi pe tot :))) cand s-al prinda !! peste 4 luni de acuma alt film alta distractie
 

marian123

Member
Ziua Recoltei - Dupa mult timp de asteptare uite ca a venit si ziua recoltei , plantele au fost uscate iar mai jos avem rezultatele finale pentru fiecare in parte :jump:

Sa incepem cu ...

Lavender - Cea mai speciala planta dupa parerea mea cu un miros foarte special (asemanator cu unele ceaiuri) , frunze de indica si stemuri rosii . Am lasat-o cam 11 saptamani in flower (din cauza lipsei de lumina) iar in final am scos de pe ea cam 13 grame .

picture.php


Aici este doar o parte din cele 13 grame ...

picture.php


Super Lemon Haze - Ambele specii s-ar descurcat foarte bine . Au un miros dulceag (fruty) nu neaparat de lamaie cum zic producatorii . Mugurii sunt plini de cristale . Au tendita de a se inalta foarte mult in flower . Le-am lasat 13 saptamani in flower iar de pe una am scot 15 grame iar de pe cealalta 14 grame .

picture.php


picture.php


picture.php


Tangerine Dream - Ultimul dar nu cel din urma ... S-a dezvoltat cel mai greu dintre toate dar l-a sfarsit a avut 2 cola mari care a reusit sa aduce yield-ul la normal . L-am lasat tot ca Super Lemon Haze-ul adica 13 saptamani de flower pentru ca "ramasese in urma" cu dezvoltarea si a inflorit mai tarziu decat restul . Am scos de pe el 8 grame .

picture.php



In total de pe tot grow-ul am reusit sa scot 50 grame uscat .
Ca raport gpw(grams per watt) : 50 grame / 200 watt = 0.25 gpw

P.S Am vazut ca v-a fost dor de mine din ultimele posturi :laughing:
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
a fost coada?

Ce coada mai Explo, ca le-a dat pe toate pe sub mana. Numai cei cu relatii au prins cate ceva :dance013:


Lasand gluma la o parte, eu zic ca daca te ocupai de ele mai bine de la inceput scoteai mult mai mult. 0.25g/w e cam putintel, dar oricand e loc de mai bine.

Se vede ca lumina nu era destul de patrunzatoare , intrucat mugurii sunt foarte aerati si pufosi.

Data viitoare poate nu mai inghesui atat de multe in spatiul ala si faci treaba un pic mai organizat.


Iti zisesem de la inceput ca sunt foarte curios cum iti iese Tangerine Dream-ul. Crezi ca poti sa ne dai un feedback cat de cat ?

Sa le fumezi cu placere, in liniste .
 
Top