What's new

INDOOR - PYTANIA

DR.JOINT

Member
Pierwsza to jakiś niedobor...Mg, N? Ciężko... co dostawały? albo Ph, drugą coś gryzie ;] Podlej woda z dolomitem i za 2 dni małą dawką nawozów. Później normalne dawki.
 

Dronabinol

Member
Witaj

@easyGreen jesteś nowym użytkownikiem więc po krótce nakreślę sprawę, po primo zdjęcia dodajemy do galerii, (tak jest bezpieczniej) narazie jest ona mała, ale z biegiem czasu, przybywających postów bedzie sie zwiększać, o proszę tutaj masz Tabelkę

kolejna sprawa że do pytań na temat co jest, co sie stało, co im dolega mamy już wątek, proszę bardzo: https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=64765

lub

https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=11688

nawet zbytnio nie trza szukać bo wszystkie linki sa praktycznie na pierwszej stronie polskiej sekcji forum:D

tam na pewno znajdziesz szybciej odpowiedź a może znajdziesz sam rozwiązanie, czym wieksza radocha:D

Pozdrawiam.
 

Kikeritz

Member
Hej:)
Moje dziewczynki powoli zwiększają ilość kwiatów. Mam z związku z tym pytanie: około miesiąca lub 3 tygodnie temu pojawiły się preflowery, teraz są już w dużej mierze rozwinięte (ale nie napuchnięte) szczyty. Jednak kwiatki nie pachną konopiami, nie mają jeszcze trichomów -- czy to normalne? Wytworzą im się jeszcze? Nasionka są z OP, z tego co wiem, to rośliny wyrastają z nich normalne. Jedna z nich jest mutantem -- jest miniaturowa, kwiaty ma na wpół żeńskie, na wpół męskie (tj. nie jedne obok drugich, pojedyńczy ma dwa słupki lub jeden, ale ma i okwiat jak kwiat męski, nie wiem czy widzieliście dojrzałe męskie rośliny, ale pylnik jest otoczony "listkami", to właśnie okwiat) i pachnie nieco sŧęchle. Gdy przypadkiem nieco zadrasnąłem łodygę drugiej, miejsce zranienia zaczęło pachnieć nieco konopią, zmieszaną oczywiście ze zwykłym roślinnym zapachem. Obie rośliny wyglądają na posiadające głównie geny sativy. Światła mają dość -- nie są ani nie były wyciągnięte. Podlewam je od półtora tygodnia Plantonem K, wcześniej Pokonem 5N:5P:7K (z mikroelementami).
Pozdrawiam Was:tiphat:
 

luzione

Member
Z tymi pechami OP to nigdy nic nie wiadomo
Daj im czas, na razie z tego co piszesz wszystko wydaje się spox

Jedna z nich jest mutantem -- jest miniaturowa, kwiaty ma na wpół żeńskie, na wpół męskie (tj. nie jedne obok drugich, pojedyńczy ma dwa słupki lub jeden, ale ma i okwiat jak kwiat męski, nie wiem czy widzieliście dojrzałe męskie rośliny, ale pylnik jest otoczony "listkami", to właśnie okwiat) i pachnie nieco sŧęchle.

Tą wywal to pewnie herma
 

Kikeritz

Member
Hej :)
Tylko jeden pęd miała z pylnikami, reszta zdaje się mimo wyglądu pyłku nie wytwarza. Słupki, z kilkoma wyjątkami, mają białe i żywe, czyli nie zostały zapylone, a gdyby okazała się hermą, już w tym stadium by zapewne pyliła. Miałem raz rośliinę męską dla pyłku i wiem, że krótko (kilka dni) mija od pojawienia się męskich szczytów do pylenia. Dzięki za odpowiedź :)
Pozdrawiam Was:tiphat:
 

cheapwine

Well-known member
Veteran
szukam 2-3 osob na testing nasionek ;) to znaczy mojego mixa... taki tam esbe mix z op sativa mix... wrzucic do boxa i patrzec czy sie nie hermia jak szybko rosna etc. jak ktos chetny to PM. wysylka w niedlugo, priorytet to miejsce w boxie i chec sprawdzenia bo pechy wygladaja co najmniej fajnie (albo ciemnie albo jasne w takie fajne ciemnie cetki) takze mowie, jak ktos chce sie pobawic to PM.
 

Drzewo

Member
picture.php


picture.php


Swiezo skonczony pc box. Wszystko super, wentylatorow nie slychac w ogole, swiatlo nie przecieka nigdzie.. ale temp. z jedna zarowka (65 w philips) wynosi 40*C po godzinie.. Zarowka niby jest ciepla ale moge ją trzymac w palcach bez problemu co ogolnie sprawialo problem. Dodam, ze Powietrze wciagane jest przez pulapki swietlne. Robione na zasadzie na przemian przyklejanych klockow z drewna. W czym jest problem? To, ze zarowka za mocna czy nie skuteczna cyrkulacja powietrza? 1 wentyl jest dmuchajacy (ten pod zarowka) i dwa wyciagajace ( mają jedną pulapke swietlna i powietrze uciekac musi dolem). Mialem dzisiaj startowac ale widze, ze musze sie wstrzymac. szyba nie wchodzi w gre.. Sory jak pisze nie zrozumiale ale jestem na bombie mocnej :D :) Mam nadzieje, ze tutejsi spece od PC pomoga mi znalezc problem :)
 

Drzewo

Member
ziben ale nie zrobi to na górze piekarnika takiego, że sie cos stopi ? bo tylko to mnie w sumie chamuje przed zalozeniem szyby.
 

lob19

Member
Veteran
Z mojego doświadczenia wynika, że lepiej jest dmuchać na żarówkę, niż próbować odciągać ciepłe powietrze obok niej. Według mnie bez szyby ani rusz. pozdrawiam
 

slowflow

Member
Witam. pytanko jest , czy zda egzamin takie połączenie: filtr węglowy z wentylatorem osiowo-kanałowym? wentylator dmucha 150m3\h, a to wszystko pod cooltube z lampą 250w. Jak wam się to widzi dobrzy ludzie? pozdrówka
 
Witam. pytanko jest , czy zda egzamin takie połączenie: filtr węglowy z wentylatorem osiowo-kanałowym? wentylator dmucha 150m3\h, a to wszystko pod cooltube z lampą 250w. Jak wam się to widzi dobrzy ludzie? pozdrówka


Chyba troche za mala wydajnosc wentylatora, z tego co pamietam ( bo z autopsji nie jest mi to znane ), to wydajnosc wentylatora musi przewyzszac wydajnosc filtra.

Chyba zeby kupic mniejszy filtr, ale nie wiem czy sa mniejsze niz 150m3/h, do tego zbyt maly filtr to tez nie dobrze.

Wniosek: Kupic wiekszy wentyl, a filtr dedykowany pod rozmiar twojego pudla.
 

korzon3

Member
Chyba troche za mala wydajnosc wentylatora, z tego co pamietam ( bo z autopsji nie jest mi to znane ), to wydajnosc wentylatora musi przewyzszac wydajnosc filtra.

Chyba zeby kupic mniejszy filtr, ale nie wiem czy sa mniejsze niz 150m3/h, do tego zbyt maly filtr to tez nie dobrze.

Wniosek: Kupic wiekszy wentyl, a filtr dedykowany pod rozmiar twojego pudla.
kolega nie napisał jakiego ma boxa ale generalnie wentylaor kanałowo osiowy każdy powinien dać radę.

"z tego co pamietam ( bo z autopsji nie jest mi to znane ), to wydajnosc wentylatora musi przewyzszac wydajnosc filtra."
Nie do konca rozumiem co masz na mysli, bo filtr nie ma takiego parametru jak wydajność a jedynie przepustowość.
Przepustowość filtra powinna być większa niż wydajność wentylatora, żeby go za bardzo nie zmulało.
Im większy filtr tym lżej wentylatorowi.
 

Latest posts

Latest posts

Top