What's new

480w led auto

Solon

Well-known member
10A-t ír 24V-on, rámérnék. Van multimétered, nem? Nincs? Mér nincs, buzi vagy? -mingyá gyün a PC igazgató, oszt kibannol, a cancelculture jegyében-

Vegyél még 8db SI-B8V11156HUS panelt, így lesz összesen 28db. Vegyél 2db Meanwell ELG 240 C700A-t. Táponként mehet soros kötésben 14db. Panelenként 23.1V, 700mA, diódánként 116mA. Barátságos hajtás, jó teljesítmény/fény arány (2796lm). Ez a terület felett összeadva 78288 lumen, amit semmi értelme így összeadni és 452W szekunder oldali teljesítmény. Nem bánod meg, hasonló van nálam is üzemben, ha részegen nem hugyozok bele a cserepekbe és nem köt belém a sátor, azért a 1.5-2 g/W összes szokott jönni a jobb termő fajtáknál. Automatákkal meg, pff sokkal több, hála a 24 órás előnynek. Ja én ezt persze csak láttam másoknál, én nem automatázom, én FÉRFHI vagyok!!!

6 ezeré kapcsolóüzemű táp, hmm codegen?
 

Uzsidoboz

Well-known member
A panelt visszaraktam, na most beszélgettünk komával aztán szóba is hoztam 80% on pötyög leirás szerinti értékekkel be van lőve 390mA és nem is tud többet kapni vagymi .

A 28db ledet hogy rendezem el 125cm hossz széleségen költséghatékonyan? 6m darabból fászán kijön 5 18m + L profil .
 

Solon

Well-known member
2*7db 120cm nél kisebb U profil. Szedd ketté, csináltam egybe 120*120-as lámpát, kezelhetetlen. Ja, 3 szál U profilból megvagy. 120-as sátorba nálam 112cm széles mozog jól, ez nálad nyilván lehet nagyobb kicsit. Lényeg minél nagyobb felületre oszd el a paneleket, úgy hogy azért még kényelmesen tudd a lámpát mozgatni fel-le.
 

Uzsidoboz

Well-known member
Szerintem 50x112 lessz akkor de még megálmodom a box az fix ezzel a mérettel a legolcsóbb .
kösz
 

Solon

Well-known member
Várjá, mer szerintem szarul emlékszem és nem is 112cm. 556mm a panel, el se férne 112 centiméteren, ha még felül oldalt az L profil is, mingyá lemegyek lemérni.

*Aha, 116cmX55cm
 

Solon

Well-known member
meanwell.hu-nál érdeklődj. Ha nincs, tme, ha ott sincs ali. Vagy itthon lehet van még készleten valakinél.
 

Uzsidoboz

Well-known member
Az amnesia nagyon korcs :D
20211215_080810.jpg
20211215_080903.jpg
 

f2obsession

Active member
meanwell.hu-nál érdeklődj. Ha nincs, tme, ha ott sincs ali. Vagy itthon lehet van még készleten valakinél.

Bocsmá megen az offért, de nem akarok fölöslegesen regisztrálni. A tme.eu/hu oldalról lehet utánvéttel rendelni (kp-ban fizetni)?
 

Solon

Well-known member


Bocsmá megen az offért, de nem akarok fölöslegesen regisztrálni. A tme.eu/hu oldalról lehet utánvéttel rendelni (kp-ban fizetni)?

Az oldalon nem szoktál szétnézni?
https://www.tme.eu/hu/how-to-buy/7409/fizetesi-modok-40/

Amúgy meg ideje lenne integrálódnod a 21. századba és bekapcsolódni a digitalizációba. Lassan a pujáknak a környezetemben NFT cucokat kell karácsonyra venni, mer a lego nem elég trendy/fancy. Ez a jelenség meg csak gyorsuló tendeciát fog követni a következő 10 évben. Mér van a magyaroknak valami extrém kötődése az utánvéthez?
 

f2obsession

Active member
Az oldalon nem szoktál szétnézni?
https://www.tme.eu/hu/how-to-buy/7409/fizetesi-modok-40/

Amúgy meg ideje lenne integrálódnod a 21. századba és bekapcsolódni a digitalizációba. Lassan a pujáknak a környezetemben NFT cucokat kell karácsonyra venni, mer a lego nem elég trendy/fancy. Ez a jelenség meg csak gyorsuló tendeciát fog követni a következő 10 évben. Mér van a magyaroknak valami extrém kötődése az utánvéthez
?

Kösziii, akkor jövőre már nekem is lesz 185lm/W-os Tron lámpám. Amúgy a digitális ujjlenyomat, amit igyekszem elkerülni. Talán majd a crypto...
 

Uzsidoboz

Well-known member
Ha már kripto nagy buli van most ott aki résen van meg persze van mit beletolni (10k neki se álj :D)
az összeszedhet egy kis aprót .
:whee:
 

Uzsidoboz

Well-known member
Upp!
Eléggé elhanyagoltam a kertet mostmár kezdenek magukhoz térni .
Van itt minden kérem már ami a hiánytüneteket illette Ca Mg Nitrogén hiány a ph az elmászott olyannyira hogy piros volt a drén viz ph ja
Levélpermetnek megy a wuxal +Ca+Mg ,
A locsoló vizem ro+csapvíz wuxal 1-1.1ec 6ph
20211224_153731.jpg
bal : BB középső: amnesia jobb: AK

Kellemes Ünnepeket kivánok minden kertésznek:wave:
 

Uzsidoboz

Well-known member
Nem az mandarin ág volt letörött azt gondoltam legyökereztetem de nem jött össze.
Ráadásként borul a bili csúszik a költözés azt kb van 3 hetem max míg szállítható méreten marad,
Átt is kéne ültetnem őket 40x40re 3db milyen pot fér be hogy azért hozam is legyen belöle azt fingom sincsen hova teszem őket .
Fasz kivan aki mondana valami okosat ne tartsa magába, esetleg ilyen kocka cserepet hol kapok? Keresek keresek de passz mekkora lenne jó.
20211226_153336.jpg
20211226_153345.jpg
20211226_153354.jpg
20211226_153412.jpg


De amúgymeg teli a faxom a ph val is, 5körüli ph val locsolok azt kijön 7-8 ezt most mi hogyan csepptesztert használok .
Hanagságom ellenére a táphiányok kezdenek megszünni de valami nem fasza de lehet csak én vagyok haluskiba :D
 
Last edited:

f2obsession

Active member
Egyelőre ezt találtam négyzet alapú cserép gyanánt:
https://babylon-grow.eu/pot/plastic-cube-flower-pot-p-3962.html

5ös PH-val locsolni szerintem kicsit extrém( lehet, ez az oka a magnéziumhiánynak), én akkor már inkább flush-ölném őket mondjuk 5,6-tal. Esetleg keverd fel mondjuk 0,4mS EC-re a RO vized PH állított csapvízzel, úgy kisebb mértékben fog mászkálni a PH. Meg ha már van Fertid, meg mindened hozzá, szerintem használd azt vegben is, a Wuxalt meg inkább csak lombra (az alapvetően arra való).

Bekevert tápot amúgy hagyod állni pár órát, mielőtt felhasználod? Nekem a bekeverés utáni 1-2 órában még hajlamos változni a PH kannában is (általában felfelé).

Illetve ha van még ugyanabból a pufferelt kókuszból, amiben a növények vannak, tömnék egy kicsi potba egy marékkal belőle, és átlocsolnék rajta egy kevés RO vizet nagyon lassan, azt' rámérnék, tuti tényleg 6os -e a PH-ja...
 
Top