What's new

Creștem împreună !

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Am vazut ca toate se scumpesc fara pauza dar procentele inflatiei nu fluctueaza mult :thinking:
Mai bine stoc de nutrienti decat de ulei, conserve, hartie igienica ca sunt oameni care au supravietuit mai mult cu paie si apa 🏇
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Daca te chibzuiesti putin, te poti multumi si cu 200W pe sezon. Cel mult 200kW pe sezon asta ar veni cam 800kW pe an ca medie pentru ca vara consuma mai mult si iarna mai putin.
Eu am consumat pana acum 330kV lumina si 46kW ventilatie, irigatie etc.

Hartia o poti face singur din resturile de canepa :D
 
Last edited:

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Dupa fumat vine pofta de mancat.
In vremuri grele o sa fie a doua moneda de schimb dupa aur. Sunt oameni care isi vand bunuri pentru tabac :muahaha: sau dau ultimii bani pe tigari. La iarba este diferit! Toti o sa vina cu haleala 🌭
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
In vremuri grele daca te afla cineva ca ai asa ceva, nu te vad bine! Mai bine sa mergi pe burta si sa iti vezi de treaba ta.
Dar la ce preturi sunt la supermarket, chiar si un nepriceput isi poate produce mancarea mai ieftin gradinarind doar in weekend. Unele is asa scumpe ca le poti produce si sub led mai ieftin, and that's fucked up! Iar pe masura ce statul ramane fara bani, o sa fie si mai crunt. Calitatea vietii scade, preturile cresc. Mai trebuie doar un imbold si se ajunge la acele vremuri incerte de care vorbesti.
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Cand ajunge sarea va fac poze la concentratia scrisa pe ambalaj ca sa nu fac prostii.

@piramidon, @vasile, multumesc pentru informatii.

@exploziv, cantaresc atent si nu ar trebui sa gresesc. Azi sau maine ar trebui sa primesc :D
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu e scris nimic important pe ambalaj, vezi din ecmetru.. e oricum destul de concentrat da partea buna e ca excesul de mg e de peste 10 ori valoarea necesara, deci greu de atins.
 
Top