What's new

Andjih - WhiteWidow Auto - Marshydro FC4800

foazegyensuly

Well-known member

foazegyensuly

Ami belefolyik a kis edénykébe azt gondoltam azért, hogy kiöntöm, nem hagyom ott párologni plusszba, ez csak ilyen ellenőrzés céljára gondoltam. 35-40dB a csőventiknek a hangja, kurva idegesítő, talán ha fordulatot tudnék szabályozni, akkor halkabb lenne.

Blekketekk

3db keringtető venti van a sátorba, és van még 2db amit még nem üzemeltem be. Amit mondasz PC venti, azt ha jól értem, a sátor alján lévő nyílásra bedobnám befúvónak, és ami a sátor tetején van nyílás, oda meg bevernék egy kifújót, az elég lehet? Nem nagy légköbméteres az ilyen PC venti. Gondolom..

Ebbe az edénykébe csepeg bele a fölös cucc:
ja csak a pára miatt kijön mellette is a gyökér mellesleg a dobozba meg belefog rohadni. de várjá mert akkor van fa is az elég para ott közvetlen a pottal érintkezik ott fog elkezdeni penészesedni először ha úgy van szal te tudod kockázatos mindenesetre.
 

Blekketekk

Active member
Én nem bánom mit meg hogy keringetsz, csak zsíros nagy gubicsokat láthassunk csillogni. A hydro dolgot teljesen megértem, az szerintem is már a fekete öves szint. 😃 megy veled párhuzamosan egy WW napló Rúkinál, Skinning-nél is ment anno, meg tudod nézni náluk hogy viselkedtek az özvegyek, mind más beállítás de jó naplók! ✌️
 

Uzsidoboz

Well-known member
Galambos Lajos neked is kollégád? :D Mácsak azé kérdem hogy nem vakútok meg ti is ne fullon veresse így 1hónap alatt 345.6kw csak a lámpád ami 15k kicsit kerekítve
#
Lámpa:
- Mars Hydro FC-E 4800 480W LED
Az ültetéstől számítva, 16 órába megy a lámpa, full nyélen, 420w-ot vesz fel. Kb 60-70cm távolságra van a növényektől.
 

f2obsession

Active member
A semminél lényegesen több lehet 2 PC venti is. Csak én pont inkább a nagyobb méretűeket (12-14cm) javasolnám belőle, azokkal lehet érdemi levegőt mozgatni kevesebb zajjal. Van amelyik gyárilag kis fordulatú (pl Arctic Silent széria) azok 12V-ról is csendesek, de lehet a nagy fordulatút is 6-7,5-9V-on hajtani.
Bár egyébként a 230V-os elszívó ventillátorok zaján is sokat lehet csökkenteni egy tokányolt hangtompítóval. Pl egy picivel nagyobb átmérű PVC csövet belülről "kitapétázol" hangelnyelő szivaccsal, és úgy illeszted rá az elszívóra, hogy ne adja át a rezgést a csőnek (pl ilyen öntapadós abalakszigetelő csíkból ragasztasz bele (vagy a ventillátor csövére kívülre) két gyűrűt, és egymásba "cuppantod" ).
Ha a hangtompítóban van legalább egy derékszögű kanyar, az még sokat fokoz a hatásán.


Én is elég rossz alvó vagyok, de hasonló hangtompítós megoldással jól alszom a 39dB-es Kanlux melett is....
 
Last edited:

Andjih

Member
Szépnapot!
Elérkeztünk a 24. naphoz. Egész nap úgy látom 50% pára van, 26C°, kezd emelkedni a pára, kezd izgalmas lenni...

Kaptak tápot is,4dl vízhez\növény:
EC : 1.6-1.8, ez sok nagyon? Alap csapvízem 0.65EC

1ml BioBizz - Root-Juice
1ml BioBizz - Bio-Heaven
1ml BioBizz - Acti-Vera
1ml Plagron Grow

A hátrányos helyzetű pedig 1ml BioBizz - Root-Juice-t kapott. 0.7EC

Képek alapján ki,mit csinálna velük, mármint már mehet kötözés, pár nagyobb levél eltávolítása, stb-re gondolok.
 

Attachments

  • WW#01.jpg
    WW#01.jpg
    2.7 MB · Views: 55
  • WW#02.jpg
    WW#02.jpg
    507.3 KB · Views: 59
  • WW#03.jpg
    WW#03.jpg
    3 MB · Views: 38
  • WW#04.jpg
    WW#04.jpg
    1.4 MB · Views: 44

Andjih

Member

Skinning

Nekem kicsit más a matek, csatolok egy képet a napi teljes fogyasztásról. Kb 7 - 7.2kwh\nap, 223.2kW\hónap, és ha 70F-tal számoljuk az 15.624Ft. De nem ennyibe fog kerülni, azért ott van az áram kedvezmény is amit a kedves országunk ad....

f2obsession

Most középre fektetve betettem egy ventit, ami reményem szerint felfele fogja fújni a levegőt aztán talán csökken a pára. Virágzás korszakban mi a maximális megengedett páratartalom? 47-50%között ingadozik most. Esetleg Stop Pára AERO 360° páramentesítő készülék, az működhet? Ez egy kis műanyag szar amibe van egy korong\tabletta. Nem elektromos cucc.
 

Attachments

  • napifogyasztás.jpg
    napifogyasztás.jpg
    398.6 KB · Views: 59

f2obsession

Active member

Skinning

Nekem kicsit más a matek, csatolok egy képet a napi teljes fogyasztásról. Kb 7 - 7.2kwh\nap, 223.2kW\hónap, és ha 70F-tal számoljuk az 15.624Ft. De nem ennyibe fog kerülni, azért ott van az áram kedvezmény is amit a kedves országunk ad....

f2obsession

Most középre fektetve betettem egy ventit, ami reményem szerint felfele fogja fújni a levegőt aztán talán csökken a pára. Virágzás korszakban mi a maximális megengedett páratartalom? 47-50%között ingadozik most. Esetleg Stop Pára AERO 360° páramentesítő készülék, az működhet? Ez egy kis műanyag szar amibe van egy korong\tabletta. Nem elektromos cucc.
Most még kár a pára ellen küzdeni, a 26 fokhoz egy jó 80-85% lenne az optimális vegben (jobban tudnak párologtatni, több vizet, vele együtt több tápot tudnak felvenni a közegből, az egész anyagcsere gyorsabb, ennek megfelelően a fejlődés is).
50% az már teljesen jó lenne virágzáshoz, csak ahogy már írtam, mikor az egész alapterületet kitöltő sűrű lombtömeg lesz, akkor sokkal többet fognak párologtatni, ami nem csak a sátorban, de még a szobában is jelentősen emelni fogja a páratartalmat (hacsak nem párátlanítasz napközben, amikor nem számít a zaj). Ami huzat most elég az 50% fenntartásához, az akkor már jó eséllyel arra sem lesz elég, hogy 70% alatt maradj (a sátorban)
 

Andjih

Member
Sziasztok.

Elértünk a 25. naphoz. Ma nem kapnak vízet, meg tápot sem. Viszont a WW03 és a WW04-nél egy levélnél valami folt van. Ez mi lehet? Csatolok képet.
 

Attachments

  • WW#01.jpg
    WW#01.jpg
    2.7 MB · Views: 56
  • WW#02.jpg
    WW#02.jpg
    2.5 MB · Views: 49
  • WW#03.jpg
    WW#03.jpg
    3 MB · Views: 51
  • WW#03-Beteglevél.jpg
    WW#03-Beteglevél.jpg
    2.2 MB · Views: 51
  • WW#04.jpg
    WW#04.jpg
    2.5 MB · Views: 48
  • WW#04-Beteglevél.jpg
    WW#04-Beteglevél.jpg
    2.4 MB · Views: 57

Blekketekk

Active member
Csövi, nem csöppenhetett rá valamilyen erősebb koncentrátumú kegyszervegyezer? Világosban szoktad permetezni őket, vagy sötétben? Azt figyeld hogy terjed-e. Direkt nem döntöd meg kötözöd őket?😃, ne várj tovább. Bár gondolom a WW bozontosabb fajta, de én lekötözném őket, aztán lehet a háló nagy részét be is futná neked mire komolyan elkezd virágozni, így a levegő is jobban tudna majd cirkulálni. 🙂✌️
 

Andjih

Member
Szépnapot!
Elérkeztünk a 26. naphoz, WW03 és WW04 -en 1-2db levél valami problémát produkál, vagy rácsöppent valami anyag, vagy Kálcium, vagy Foszforhiány lehetséges? Egyébként meg, levágtam ezt a 4db levelet, úgy is legallúl volt, remélem nem okoztam gondot.
5dl vizet kaptok fejenként.
 

Attachments

  • WW#04-Levélbetegség001.jpg
    WW#04-Levélbetegség001.jpg
    2.7 MB · Views: 62
  • WW#04.jpg
    WW#04.jpg
    2.5 MB · Views: 40
  • WW#03-Levélbetegség003.jpg
    WW#03-Levélbetegség003.jpg
    5.6 MB · Views: 40
  • WW#03-Levélbetegség002.jpg
    WW#03-Levélbetegség002.jpg
    2.4 MB · Views: 43
  • WW#03-Levélbetegség001.jpg
    WW#03-Levélbetegség001.jpg
    2.3 MB · Views: 51
  • WW#03.jpg
    WW#03.jpg
    2.4 MB · Views: 43
  • WW#02.jpg
    WW#02.jpg
    2.7 MB · Views: 54
  • WW#01.jpg
    WW#01.jpg
    2.6 MB · Views: 42
  • WW#04-Levélbetegség002.jpg
    WW#04-Levélbetegség002.jpg
    1.2 MB · Views: 50

Andjih

Member

Blekketekk

Lehetséges, hogy igazad van, és öntözés közben rácseppenhetett némi élvezeti anyag. Változó időbent szoktam locsolni és tápozni, valamikor délelőtt, valamikor meg késő délután. Ma meg is csináltam a lekötözést, nem tudom, hogy jó lesz e így, majd szóltok :)
 

Blekketekk

Active member
Jó lesz ez, én más logika mentén kötözök, de így mindenképp szellősebb lesz, fény is jobban bejut a bozót közé. Azt mindenesetre figyeld hogy terjed-é az a szarság a leveleken, nekem az okozott hasonlót amit beszéltünk is (táp csepp…ami nyilván nem terjed 😃)
 

Andjih

Member
Mai napra kis update még. Valahol láttam videóba, hogy lekötözik a levelet, és így nem kell eltávolítani és nem is fog annyira takarni. Vélemény erről, vagy butaság lehet amit csináltam?
 

Attachments

  • WW#04-Levéllekötés.jpg
    WW#04-Levéllekötés.jpg
    2.1 MB · Views: 66
  • WW#04-Levéllekötés003.jpg
    WW#04-Levéllekötés003.jpg
    2.4 MB · Views: 56
  • WW#04-Levéllektöés002.jpg
    WW#04-Levéllektöés002.jpg
    2.1 MB · Views: 58

Blekketekk

Active member
Szerintem nem kell neked levelet kötözni. Össze tekergetve (pony tail teknika (iwantnorebuds napló!!!) a leveleket megint más dolog. Szépek ezek ne gondold túl! Figyelj nagyjából meg próbálom leírni mi az én logikám. Ugye a virágaid auxinokat termelnek, alapból úgy oszlanak el hogy a legmagasabb csúcsba szerveződnek. Na most ha nagyjából egyforma gubicsokat akar az ember és jól kezelhető növényt, akkor jön képbe a kötözés. Szóval igyekszem mindig úgy kötözni hogy a lombkorona nagyjából mindenhol egymagasságú legyen, hogy a növekedési hormongenyó egyenletes elosztása legyen a cél. Ezt nyilván a növény intézi, Te csak be segítesz. Szóval a szíklevelek alatt egy dupla zsinórral rögzítem a főszárat (hogy ne forduljon ki tövestől), szemből pedig óvatosan elfektetem a növényt, lehet kell hozzá kicsit masszírozni a szárat… miután eldöntöttem, azonnal adja magát hogyan tovább. Lényeg hogy akkor csinálod jól, ha kötözés után a virág teteje egy vonalban van mindenhol… nagyjából a kinti COP-os naplómban talán látszik a képeken a lényeg. Én ezt hamar elszoktam kezdeni. 4. levélpár után toppolok, utána pár nappal már kezdem is az lst-t kb a harmadik héten. Mégegyszer mondom mindenki más okból kötöz, én pl a korlátolt magasság miatt. Azzal számolni kell hogy ha úgy kötözöl ahogy én, akkor széltében elég terebélyes virágot kapsz a végére.✌️
 

Andjih

Member
Szép 27. napot.
Kicsit módosítottam az LST-n, talán jobb mint az előző.
Kaptak egy kis grow tápot plagron-tól, 6dl víz/palánta.
 

Attachments

  • WW#01.jpg
    WW#01.jpg
    2.6 MB · Views: 44
  • WW#02.jpg
    WW#02.jpg
    3.2 MB · Views: 58
  • WW#03.jpg
    WW#03.jpg
    2.4 MB · Views: 67
  • WW#04.jpg
    WW#04.jpg
    2.8 MB · Views: 49

Andjih

Member

Blekketekk

Köszi a gondolatokat, érhető volt, meg is néztem a post-odat. Kicsit módosítottam a tegnapi felálláson, viszont pár nagyobb levelet lekötözök, kipróbálom mi lesz így. Nem lett az LST a legjobb sztem, de próbálokozom... :D
 

Andjih

Member
Szépestét!
Elérkeztünk a 28. naphoz, ma nem kapnak tápot és vizet. Sikerült az itthoni vizet ami ( 800-900ppm) lecserélnem, RO vízre, ami jelenleg 20ppm körül mozog.
Lenne itt két probléma a WW#03 és a WW#04-el. Véleményetek szerint, ez mi?
WW#03-nál a levélcsúcsok "fakúlnak" ságás színűek, ez normális?
 

Attachments

  • WW#01.jpg
    WW#01.jpg
    2.4 MB · Views: 54
  • WW#02.jpg
    WW#02.jpg
    3.1 MB · Views: 50
  • WW#03.jpg
    WW#03.jpg
    3 MB · Views: 48
  • WW#03-Levélszélek.jpg
    WW#03-Levélszélek.jpg
    1.6 MB · Views: 54
  • WW#03-Levélszélek002.jpg
    WW#03-Levélszélek002.jpg
    1.7 MB · Views: 48
  • WW#04.jpg
    WW#04.jpg
    2.8 MB · Views: 46
  • WW#04-Levélbetegség.jpg
    WW#04-Levélbetegség.jpg
    3.7 MB · Views: 56
  • WW#04-Levélbetegség002.jpg
    WW#04-Levélbetegség002.jpg
    3.8 MB · Views: 52

Blekketekk

Active member
Mint ahogy @foazegyensuly nak is feltűnt a Plagron grow adagolás után sötétebbek lettek a levelek. Ezzel ő szerintem arra célzott hogy van ott nitrogén bőven. Ebben a szakaszban még bőven van is rá szüksége a virágoknak. Egyébként ez a legizgalmasabb rész szerintem, mindenesetre ne told túl a nitrogént. Ha jól értem Plagron a grow táp, és Biobizz bloom virágzásra. Remélem már rég nem a gyári táblázat szerint tápozol, mert a Biobizz táblázatban nem szerepel Plagron grow… 😃 Két külön termékcsalád, rendben van hogy organikus cuccok de ezekkel is ki tudod égetni őket. Én nagyon enyhe tápégésre tippelek, ha oda figyelsz ezt simán kinövi. Figyeld nagyon a virágokat, egyrészt tényleg király dolog ahogy ilyenkor átváltoznak, plusz látod majd az lst eredményét is, de a túlgondoskodást hanyagold (ez nem vicc simán ki lehet nyírni az állandó baszogatással). Szépek ezek nagyon, már alig van hátra kb 50-55 nap! 😃✌️
 
Top