What's new

[250w][0.36m2][4x Diesel] DR60 Glinka's Growlog

glinka

Member
Cześć chłopaki. Wracam po dłuższej przerwie od forum. :)

Zapraszam na moją kolejną przygodę z in.

setup.
60x60x140 dark room

sun.
weg - ŻARÓWKA MH 250W GIB Growth Spectre
flo - ŻARÓWKA HPS 250W OSRAM NAV-T S.4Y

wind.
wentylator z klipsem (mieszający)

ventilation.
- FILTR WĘGLOWY PROFFESIONAL fi125Xh400mm 360-460m3/h
- Wentylator PK125 EBM 220m3/h - 360m3/h
wentylator ma 2 stopnie nadmuchu

fertilizer.
Canna PK 13/14
Canna Terra Flores
CANNA Boost Accelerator
Canna Cannazym

seeds.
1x White Label White Diesel
3x RQS Sour Diesel

bowl.
11l

soil.
Plargon Lightmix

training.
lst

picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
 

glinka

Member
6dzień flo
Roślinki okazują lekkie objawy przenawożenia. Po zrobieniu zdjęć podlane czystą wodą z wyregulowanym PH, oraz mocno podstrzyżone. Ucięte mniejsze odrosty i sporo dużych liści.
picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
 

glinka

Member
nie pamiętam już który to dzień flo z obliczeń wychodzi mi, że około 40 dni, ale wyglądają
na więcej. Jak zwykle w boxie robi się mały burdel, większe szczyty zasłaniają mniejsze.
Jako tako je po rozkładałem na boki, ale jest spory ścisk. Następne podlanie będzie już
samą woda bez nawozów, bo górne liście straszne poskręcane i te żółte końcówki.
temperatura w dzień to około 25^C, w nocy około 20^C. Wilgotność na poziomie 45-60%.

picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
 

glinka

Member
no i dobiega końcówka flo. nie jestem do końca zadowolony z tego grow. topki nie są takie nabite jak zwykle. niektóre są wręcz karłowate. mam nadzieje, że moc wynagrodzi te tygodnie oczekiwań.

picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
 

glinka

Member
roślinki ścięte w około 55-60 dniu flo.
ścinałem po jednej dziennie, bo nie wyrabiałem czasowo z trimowaniem. Jestem sam i nienawidzę tego robić. Mniej więcej zajmuję mi to około 2 godziny na roślinę (łącznie ze sprzątaniem i wyrzucaniem ziemi, bo muszę zostawić czyste pomieszczenia). Ja nie wiem jak ludzie robią to komercyjnie np z 40 roślinami.:tiphat: Ja i tak moje mam jeszcze do małej poprawki przed curringiem, bo po godzinie takiego cięcia już przestajesz być tak dokładny jak na początku ale wracajmy do konkretów. Grow trochę zaniedbany, miewałem lepsze. Susz już czuje, że będzie średniej jakości, dużo listowia, kwiaty małe, ale zbite, konsystencją najbardziej podobają mi się te od White Label. Te z RQS są bardziej luźne. Trochę przesadziłem na początku z nawozami przez co większość flo leciałem na samej wodzie oraz za rzadko zaglądałem do roślin dzięki czemu czasami pomimo niskiej temperatury szczyty prawie stykały się lampą i włączyły "mechanizmy obronne" przez co moim zdaniem trochę straciły na mocy. Z mniejszych topów i liści chyba w końcu zrobię ciastka. Tyle lat w tym siedzę, a jeszcze nie robiłem nigdy konopnych ciastek, ba, nie robiłem nigdy żadnych ciastek, więc to będzie mój debiut. heh. Na razie wszystko suszy się w boxie. Za kilka dni idzie do słojów i po wstępnym wysuszeniu podam ile wyszło wagowo, a kwiatki czeka około 2 miesięczny curring. Fajnie, że kolejny raz wszystko dobrze się skończyło i panowie oby z fartem do końca. Pozdro.

picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
 

Carrington

Active member
Siema.

Bardzo ³adnie Ci to wszystko wysz³o.
Zastanawiam siê nad jednym, jak udaje Ci siê utrzymaæ wilgotno¶æ na tym poziomie?
Ja mam nieco wiêkszy DR90, wentyl dwubiegowy PK125 220-360m3/h, filtr wêglowy 125mm 250-325m3/h i wentyl mieszaj±cy z klipsem, wiêc prawie to samo co u Ciebie, a u mnie wilgotno¶æ w dzieñ ok. 20% nieraz nawet mniej.
By³em przekonany, ¿e to wina wentyla i filtra, bo przy w³±czonym a¿ zasysa mi boxa do wewn±trz.
Zmieni³em wentyl na 160m3/h, przesta³o zasysaæ boxa, ale wilgotno¶æ nawet nie drgnê³a, jak wy³±czê wentylator na noc to mam ok. 40%.
Sam ju¿ nie wiem OCB.
Do tego jeszcze w boxie nawil¿acz Beurer LB12 i nic.
 
Last edited:

glinka

Member
Ja nawet nie wiem. Powiem ci, że to chyba sprawka regionu w którym mieszkam. U mnie po prostu jest wszędzie jest duża wilgotność nie tylko w boxie. Przez długi czas w ciągu dnia okno w pomieszczeniu w którym stoi box jest otwarte, a i tak na ścianach pomieszczenia zbiera się woda. Poza tym ja uprawiam w glebie i po każdym podlaniu wilgotność jeszcze znacznie podskakuje. Mi potrzeba osuszacza powietrza, a nie nawilżacza. heh
 

glinka

Member
No to i ja zabrałem się za wyrabianie masełka.
Masło zostało zrobione z jednego garnka małych listków z trymu i łodyg. Nie wiem ile to ważyło przed obróbką. Listki z łodygami zmieliłem w blenderze i zalałem wodą. Całość zostawiłem na 6 godzin i odcedziłem wodę przez agrowłókninę. Czynność tą powtórzyłem 5 razy, aż wylewana woda z garnka była całkowicie czysta.

picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
 

glinka

Member
Później rozpuściłem 2 kostki 83% masła w garnuszku i zagotowałem. Ściągnąłem z góry piankę i całość powoli przelałem do garnka z zieleniną i dolewałem co jakiś czas wody żeby wszystko bulgotało. Tak wszystko gotowałem około 3 godzin.

picture.php
picture.php
picture.php


Przelewając wszystko na talerzyk odcedziłem syfy przez agrowłókninę. Naczynie wstawiłem na kilka godzin do lodówki i po odlaniu resztek wody uzyskałem około 280g pięknego canna masałka. Masełko ma ładny zielony kolor i wbrew pozorom w ogóle nie pozostał zapach czy smak chlorofilu, ani żadnych innych syfów. Już podczas robienia próbowałem resztek które osadziły się na ściankach garnka, jak i później zrobiłem ciastka i masełko jest jak najbardziej smaczne.

picture.php
 

glinka

Member
125g cannamasła
190g mąki
50g cukru pudru
50g pokrojonej drobno czekolady

całość na 170^C środkowy poziom piekarnika na około 20min (zależy od grubości ciastek)

picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
picture.php
 
Top