What's new

Kdyz me kytky chradnou

Jajda z okjesu

Well-known member
Veteran
Zdarec, zakladam tohle tema, abych ulevil vlaknu zeptejte se na cokoliv a treba tak i zprehlednil nemoci, ktere nas postihuji.
Prosim vas, piste sem vase problemy se skudci, plisnemi a jinyma chorobama vasich domacich mazlicku z rise flory. Doufam, ze se toto tema uchytne a dalsim z nas pomuze pri hledani vhodneho reseni. Nebylo by od veci sem postupne psat, ikdyz mate aktualne rostliny v plnem zdravy a kondici, to co vas uz potkalo a co se vam osvecilo k vymlaceni at uz jakehokoliv neduhu. Verim, ze v tomhle vlaknu bude spousta prospesnych rad od Metracka za pouziti pouze prirodnich latek a rovnez od rakosnicka za moznosti pouziti latek s prichuti chemie. Pak uz je to na kazdem, pro co se rozhodne a s trochou nadsazky, zda li bude lecit dobrou virou ci sarinem. Zkuste to psat tedy postupne a pro lepsi prehlednost davejte nadpis at uz plisnoveho onemocneni nebo skudce a rovnou muzem zacit treba sviluskama. Takze metr, mas babu.:biggrin::woohoo:
 

A. Jones

Active member
Cierne bodky po listoch. slabozelene husenice a (asi) dospele zlte jedince ktore sa schovavaju zospodu listov. Thrips ak sa nemylim? Mam neem oil,spinosad,vertimec a spruzit. Co by ste odporucali?
 

Jajda z okjesu

Well-known member
Veteran
Cierne bodky po listoch. slabozelene husenice a (asi) dospele zlte jedince ktore sa schovavaju zospodu listov. Thrips ak sa nemylim? Mam neem oil,spinosad,vertimec a spruzit. Co by ste odporucali?
[URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=75898&pictureid=1840547&thumb=1]View Image[/url]

Caues ,prosim nahod i nejakou fotku, tech chrobaku. Jinak vertimecem bych to taky striknul, je to jistota, ale jestli chces fundovanou odpoved odbornika, kterej ti k tomu rekne vic,napis pm rakosnickovi, urcite ti da i vic moznosti jak to resit. Kvetes nebo jeste rostes??
 

A. Jones

Active member
Ahoj,strekol som to spinosadom a vypada ze zabralo. Nasiel som len mrtve,po svetle odfotim. Kvet 10. den.
 

A. Jones

Active member
A som tu zase ja.
500W LED COB
Lisovany ugro kokos, napusteny 1 EC canna coco A+B a rhizotonic.
Zalivka prvy tyzden 15ml A+B 20ml cannazym
Voda 50:50 osmoza a vodovod, konecne ec vody 0,4
Ph je stabilne 5,8-6, vzdy kontrolujem ak ph kvapkami ci nahodou.
Na fotkach to moc nevidno ale rastliny vypadali hladne.
picture.php


Pridal som na 23 A+B a 20 cannazym
Dosiel po tyzdni a :
picture.php
picture.php

Preplachol som to a tieklo 3,6 EC.
Preplachujem to teraz na rovnaku hodnotu aku tam budem liat.

Toto iste mi to spravilo aj predtym, akurat v druhy tyzden kvetu.
Jedna strana bola na metrope, druha canna coco.
Niektore rastliny to postihlo viac, niektore menej. Pripisal som to zlej kondicii sadenic, do toho som nasiel padli, tak som to vyhodil a zacal znovu s fresh klonmi.
Budem vdacny za kazdu radu, uz ani neviem co by som skusil.
 

Dezzy2

New member
A som tu zase ja.
500W LED COB
Lisovany ugro kokos, napusteny 1 EC canna coco A+B a rhizotonic.
Zalivka prvy tyzden 15ml A+B 20ml cannazym
Voda 50:50 osmoza a vodovod, konecne ec vody 0,4
Ph je stabilne 5,8-6, vzdy kontrolujem ak ph kvapkami ci nahodou.
Na fotkach to moc nevidno ale rastliny vypadali hladne.
View Image

Pridal som na 23 A+B a 20 cannazym
Dosiel po tyzdni a :
View Image View Image
Preplachol som to a tieklo 3,6 EC.
Preplachujem to teraz na rovnaku hodnotu aku tam budem liat.

Toto iste mi to spravilo aj predtym, akurat v druhy tyzden kvetu.
Jedna strana bola na metrope, druha canna coco.
Niektore rastliny to postihlo viac, niektore menej. Pripisal som to zlej kondicii sadenic, do toho som nasiel padli, tak som to vyhodil a zacal znovu s fresh klonmi.
Budem vdacny za kazdu radu, uz ani neviem co by som skusil.

Ja vím čím to může bít, asi tím pivem :biggrin:

Hej ombre a co takhle zkusit ten lisovanej kokos pořádně vyprat.. Osmozovana voda pěkný, koukám že ses i docela opatrnej z hnojivama EC 1 a stejně se to pálí vid :dance013:

Ja kupuju lisované od AHček myslím že je i levnejsi, musíš ten kokos prolejt vodou. Já to dělám tak že náplním kvetinace kokosem, dám si jich pár do vany a pustím na ne sprchou, stačí asi jen dvacet sekund na květináč možná min, záleží asi na kokosu a na tlaku v ty sprše, je fuk že ta voda má vysoký PH důležitý je ze výteče ten sajrajt (myslím že to jsou mineráli) kdyztak mě někdo opravte.

Jo a to EC 1 je taky zbytečně malo akorát si podle mě koledujes o to že to bude nedokrmeny. Já to valím od začátku do konce s EC 1.6 a pohoda, akorát se Teda snažím při vpychnuti kytek jim to hned nelejt na kořeny ale vyc do stran abychje nepopalil.

Máš meraky? Koukal jsem že jedeš Cannu, mě stačí akorát EC metr protože když si namichas roztok s těma hodnotám co jsem psal vise tak PH je automaticky kol 5.9 čím slabší roztok tím je PH víš, Teda nevím jakou vodu máte v Berlíně ale na severu Čech je good. :tiphat:
 

A. Jones

Active member
Ahoj,
Lisovany kokos som nikdy nepreplachoval, a zatial stym nebol problem, dokonca aj z tejto istej varky isli niektore sadenice do matkarne a tie su v poriadku.

S EC 1 som len rehydratoval ten lisovany kokos. Po zasadeni som zalieval uz s EC okolo 1,2, pri EC vstupnej vody 0,4.
Po prvom tyzdni som to dvihol na 1,7, a tyzden nato to vyzeralo takto.

Rovnakou zalivkou som zalial aj rastliny v matkarni, male aj velke, a tie to davaju v pohode. V matkarni 70w COB led.

Meraky mam aj EC aj PH, EC hodnoty sedia stym co uvadza canna na ich webe pri tych istych koncentraciach. PH vzdy kontrolujem aj kvapkami.

Vodu mame moravsku, tvrdu, EC 0,8, preto som ju riedil pol na pol s RO.

Moj tip je nieco s vapnikom a horcikom, bud malo, alebo zly pomer.

Teraz som to preplachol, namiesal roztok len s 0,8 vodou z kohutiku a pridal trochu horciku canna mono.
Dam tomu 4 dni, a ak sa to nespravi tak uz popravde ani neviem co mam skusat:d
 

spachal

Well-known member
Veteran
Zdar Mr. Jones! :]

Cekal jsem, zda se ozve nekdo povolanejsi, neb ja v oblasti indoor musim jen soupat nohama. ALE: nejak napadne mi to pripomina situaci, kterou jsem mel pred cca peti lety, nekde v mem vlakne to je cele popsane ..

Stejny problem, kokos. Hnojil jsem organikou (Biobizz) a zacalo to jit cele do kopru, vzhledove velmi, velmi podobne. Nakonec jsem zjistil, ze kokos byl uz z vyroby tak brutalne zasoleny, ze to holky nemely sanci prezit (mel jsem merak jen do EC9.9 a ukazoval Error :/ ..).

Vzhledem k tomu, ze vse ostatni se jevi byti idealnim (ganja je plevel, mela by prezit skoro vsechno ..), jediny mozny duvod pro tohle musi byt nekde v korenech. Bud hniji, nebo jsou necim ohlodavane, nebo proste nemuzou z nejakeho duvodu prijimat ziviny a to je take muj tip.
Pokud je proste teplota a vlhkost OK, svetlo OK, pH OK, zadne viditelne napadeni hmyzem a presto se nedari, je problem dole.

Co doporucuji jako prvni je zmerit EC na vytoku. Radne prolit a merit. Pokud bude vytok vyssi jak dejme tomu EC3 (coz uz je dle meho hodne), je to proste substratem a jeho zasolenim.
Pokud tomu tak je, je otazkou, co s tim. Pokud to bude zasolene opravdu fest, nejsem si uplne jisty, zda i dukladny pruplach a enzymy pomohou. Plus se navic vyplavi hodne z toho, co si koreny v symbioze vytvorily. Ja to tehdy risknul a proste jsem 'velmi natvrdo' zbavil koreny substratu a presadil je do zcela noveho prostredi, v mem pripade uz radeji hliny. Prekvapive rychle se slecny i z takoveho zasahu vzpamatovaly .. prisel bys jen o cca dva tydny casu.

Anebo holt proplachovat a proplachovat .. Anebo to cele odpiskat, vykydat box a rozjet nove rizky, nejlepe ve hline. Zvaz, co bude lepsi. V kazdem pripade jsem zvedavy, co z kvetniku pri pruplachu vytece, dej vedet.

A zvaz take, zda jet znova v kokosu, nebo zkusit hlinu, pokud uz je tohle druhy pokus a porad spatne. Kokos sice reaguje mnohem rychleji na zmeny, ale je to stale v podstate inertni medium, v podstate takove hydro. Hlina je zdroj curbesu, mnohem nachylnejsi na brebery, ale zase mnohem vice 'odpusti' a je to, marna slava, proste prirozenejsi prostredi. Pokud pouzijes i nejakou trichodermu, mykorhizu, uvidis sam, jaka je radost v tomhle pestovat :]

V kazdem pripade drzim palce! :tiphat:
 

A. Jones

Active member
Ahoj Spachal.

Preplach som robil hned ked som to uvidel, tieklo 3,6, stiahol som to na 1,5 a zahnojil nanovo s viac ca mg a pridal run off.

Ako som pisal hore, v matkarni to male sadenice davaju v rovnakom kokose v pohode.
Zasolene to bude podla vsetkeho tym ze som im pridal EC, divne ale je ze 2 rastliny su v poriadku, paradoxne tie najmensie.

S kokosom zacali byt problemy az ked som presiel na LED, pri HPS fungovalo vsetko v poriadku.
Radsej by som isiel hlinu a bio, ale som pri rastlinach len raz tyzdenne, a keby to aj nadripujem cistou vodou, tak neviem ci by stacilo prihnojovat len raz za tyzden.
Pri velkych kvetinacoch tipujem ze asi hej, to je ale v byte dost neprakticke.

Dakujem vam za rady.
 

Dezzy2

New member
Ahoj,
Lisovany kokos som nikdy nepreplachoval, a zatial stym nebol problem, dokonca aj z tejto istej varky isli niektore sadenice do matkarne a tie su v poriadku.

S EC 1 som len rehydratoval ten lisovany kokos. Po zasadeni som zalieval uz s EC okolo 1,2, pri EC vstupnej vody 0,4.
Po prvom tyzdni som to dvihol na 1,7, a tyzden nato to vyzeralo takto.

Rovnakou zalivkou som zalial aj rastliny v matkarni, male aj velke, a tie to davaju v pohode. V matkarni 70w COB led.

Meraky mam aj EC aj PH, EC hodnoty sedia stym co uvadza canna na ich webe pri tych istych koncentraciach. PH vzdy kontrolujem aj kvapkami.

Vodu mame moravsku, tvrdu, EC 0,8, preto som ju riedil pol na pol s RO.

Moj tip je nieco s vapnikom a horcikom, bud malo, alebo zly pomer.

Teraz som to preplachol, namiesal roztok len s 0,8 vodou z kohutiku a pridal trochu horciku canna mono.
Dam tomu 4 dni, a ak sa to nespravi tak uz popravde ani neviem co mam skusat:d

Tak teď ten problém nastal, v matkarna se chová kytky jinak není potřeba je tolik hnojit jak na 12/12 a malá kytka má i menší kořeny takže si z toho toxickyho kokosu ani nic nevezme

Je to tím že to neproplachujes! Nekupuj žádný aditiva navíc akorát prides o peníze v Canna coco AB je naprosto vše co potřebuju, akorát na ty ledky ten Cal mag myslím. Mě se to takhle kurvilo 2 kola nez jsem na to přišel čím to bylo.


Říkáš že jedeš celou dobu lisovanej a že ho neproplachujes, je to kravina ho neproplachnout! nic nehledej, nekupuj, prostě to tak udělej příště. :moon:

Ja už tenhle problém vyřešil! Úplně jednoduše bez nakyho kupování picovin co by mohli pomoc, prolivam lisovaný kokos...
 

A. Jones

Active member
Aj vo velkom stane idu 18/6, pokial sa to neda dokopy tak to neplanujem prepinat.

K tomu preplachu, preplachujes to, ked na zaciatku ide ztoho vysoke EC? Alebo EC ani nemerias a preplachujes to rovno?
Par litrov toho kokosu co som pouzil mi este zostalo, tak skusim ho preliat a uvidim co zneho pojde.
Myslite ze je sanca, ze vtom kokose je nieco "zle" co sa ale neukaze na EC ktore ztoho pri preplachu vytecie?

Co do aditiv, pouzivam len A+B a enzymy. Horcik som dokupil len preto ze niektore genetiky ho mali deficit v matkarni.

Kazdopadne par rastlin skusim preplachnut uplne ako ty hovoris a uvidime co to spravi.
 

Dezzy2

New member
Ece ani nemerim proste to musi prič proudem vody, kdyz si kupujes normalne sypanej v pytlich tak ho taky nechavaj nejdriv ve vode a pak prez valce vymackavaj vodu a i stim de ten sajrajt pric...oni to tam nechavaj i nekolik dni namoceny myslim.
 

A. Jones

Active member
Kokos som testoval, EC tieklo ako voda ktorou som to rehydratoval.

Po namiesani roztoku len s vodou s kohutika, 0,8 EC, sa to napravilo, takze bol to podla vsetkeho calmag. Horsie je, ze teraz zacala tiect z kohutiku voda 0,2 EC:D
Web kde uvadzaju aktualne hodnoty vody, pise ze Ca Mg hodnoty su dokonca trochu vacsie ako predtym pri 0,8 vode.

Predtym bolo 69 ppm Ca a 11 ppm Mg, teraz pisu 71 ppm Ca a 12 ppm Mg. Ppm by sedelo, vcom nemam jasno je, co robi zvysnych cca 0,6 EC pri tej 0,8 vode.
Kazdopadne teraz som pridal atami calmag 200ppm navyse, keby nahodou Ca Mg hodnoty co uvadzali na nete neboli pravdive.

Uvidi sa o tyzden.

Aktualne foto :

picture.php
 

spachal

Well-known member
Veteran
Zdar, sam obsah mineralu opravdu nezmeris, musis spolehat na to, co vodarna napise :). Ale skok z EC0.8 na EC0.2 je dost, to vodarna zacala brat vodu z jimeho zdroje?
Pridavat CalMag pod LEDkama take neni spatny napad, je i docela mozne, ze ten problem byl prave tenhle deficit.

V kazdem pripade to vypada lepe, i kdyz bylo by lepsi to nafotit pod normalnim svetlem, tyhle 'diskotekove efekty' to docela zkresluji. A mozna bych trochu pritlacil na fosforu (treba pokud snizujes pH tak i v rustu kys. fosforecnou, ale s ohledem na hnojky - nevim zda se to bude snaset), pripadaji mi ty rapiky docela fialove (ale muze to opet zkreslovat svetlo).
 

A. Jones

Active member
Ahoj, no prave, akurat neviem ci sa nato da spoliehat, ale beztak nic ine ani nezostava.

Na webe pisu "vodovodní síť je zásobována jak vodou povrchovou, tak vodou podzemní. Z toho důvodu se v závislosti na zdroji vody liší také chemické látky a směsi použité k úpravě vody na vodu pitnou."
Voda sa pravidelne meni niekedy koncom leta, vacsinou ta 0,2 EC trva len par dni.

Kyselinu davam len fosforecnu, aj ked pri tych mnozstvach neviem ci to vobec nieco zavazi.
Kazdopadne pridal som z 2ml/l A+B na 2,3ml/l A+B.

Za par dni ked tam dojdem tak to nafotim bez svetla, akurat to fotim len telefonom takze te fotky budu aj tak nic moc.

2 veci co su mi neni uplne jasne :

1. Je mozne ze Calcium co vtej vode je, by bolo pre kytku tazsie spotrebovatelne?
Alebo Calcium je Calcium a je to vsetko rovnake?

2. Ak by to co uvadzali vodarny na ich webe bolo pravdive, a sice ze pri EC 0,2 aj 0,8 je viac menej rovnake mnozstvo Ca aj Mg, treba brat ohlad na tych zvysnych 0,6 EC? Napriklad ci by mohlo 1 EC hnojiv fungovat normalne s vodou 0,2, ale robit neplechu s vodou 0,8? Aj ked Ca Mg je rovnako vela, a tych zvysnych 0,6 je len nejaky bordel, resp. nieco (mne) nezname co na webe ani neuvadzaju?
 

spachal

Well-known member
Veteran
Zdar, sam musis videt, zda nejaka zmena, kterou jsi udelal, pomaha nebo ne. Pokud pomaha, tak parada, pokud ne, je treba hledat dalsi cestu :)

Mineraly v zalivce se muzou 'zpracovavat' ruzne, asi bude zalezet na tom, na co jsou navazane. Vapnik je vapnik, ale bude zalezet na tom, jak se jako vapenaty kationt bude ve vode uvolnovat, opet zalezi na tom, jak a na co je vazany.
Ale obecne, pokud ma voda EC0.2 (mas merak?), je to relativne prijemne mekka voda a moc mineralu pro nas pouzitelnych v ni neni, presto je na zalivku velmi dobra. Porad je to ale lepsi jak vysoka hodnota, vetsina hnojek je delana tak, aby doplnila temer vse potrebne a pokud je EC vody uz vysoke, vede to spise k zasolovani substratu. Takze ano, voda s EC0.8 uz muze (ale nemusi!) zpusobovat problemy.

Pokud je EC vody uz vysoke, je lepsi ji michat treba s RO, hodne lidi to tak musi delat. Ona voda muze byt 'tvrda' ruzne, bude zalezet na tom, co je v ni. Vodivost vody je dana jednoduse tim, co je v ni rozpustene (nejvice vodive jsou prvky z prvnich dvou skupin, alkalicke kovy, staci si zmerit treba vodu pred a po pridani trochy soli, sodik 'vodi dobre' :) ..) a to Ti malokdo zmeri, bohuzel. Muzes zkusit poprosit treba mistni hygienu, zda nemaji analyzu vody z řádu.
 

A. Jones

Active member
Ahoj,
No zmena pomohla, ale zmenil som 3 veci, takze neviem presne ktora tak ci tak:d
Merak mam. Na webe dodavatela vody je je report, ktory (predpokladam) ze pravidelne aktualizuju, resp aktualizovali teraz ked sa zmenila voda, lebo som si vsimol ze sa hodnoty zmenili tiez.

Ked som pisal mail do Canna, tak mi bolo povedane ze ich hnojky su robene pre vodu s 0,4.
Preto som aj miesal 50:50 s RO. Ale neviem, je to divne, precital som vela topicov o Canna coco a kazdy pise trochu nieco ine, niekomu funguje len s cisto RO vodou, iny pridava do 0,4 vody este dalsi Calmag.
Je pravda ale ze ked som isiel hps s AHckami tak aj bez RO to fungovalo v poriadku, zacalo to haprovat az ked som presiel na ledky.
Pride mi ze to svetlo fakt robi rozdiel, U matiek ktore pod 125 cfl isli krasne, sa pri zmene za 60w Cob zacali objavovat problemy.
 

Dslzf

Active member
Ahoj ja drive taky resil vodu mam ec 0.61 a znam lidi co mají vic a upe v poho. Jak tu presne psal spachal chce to vedet co ji tvori to EC. u me ue haaaaafec Ca ale temer zadny Mg. On je taky dulezity pomer Ca : Mg a ten by mel but 3:1 nebo 2:1 zda se ze toto cca funguje nejlip. Ja treba kdyz dodal Mg nad tyto pomery do tydne mam Ca deficit.
 

A. Jones

Active member
Ahoj,
Je to jak pises. Aj moja voda ma viacej vapniku, preto pridavam mono Mg na pomer 3:1, ale stale mam trochu fialove stonky. Naposledy som radikalne pridal calmag v mamkarni a nove vyrastky su pekne zelene. Treba sa stym este trochu pohrat, nechcem to zase ani prepalit.
Mam pocit ale ze uz je to na dobrej ceste, resp vsetko tomu zatial nasvedcuje.
Buduci tyzden sa mi vsak zas zmeni voda, tak to musim vyladit odznova.
 
Top