What's new

fail

trecpeverde

Member
Va mulțumesc pentru informații ma ajuta foarte mult! Iubesc aceasta comunitate am citit ceva de la un tip de aici ceva de genu Nija grower doamne cu cât interes am citit cred ca miam găsit locul în aceasta comunitate 🙂
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca ai de gand sa pui lumina sus din prima, cauta chestii pe care sa inalti planta. Sau incearca sa faci lumina sa se poata ridica si cobora.. e mai bine, si mai safe.
 

trecpeverde

Member
Daca ai de gand sa pui lumina sus din prima, cauta chestii pe care sa inalti planta. Sau incearca sa faci lumina sa se poata ridica si cobora.. e mai bine, si mai safe.
eu ma gandeam sa pun ghiveciul sus pe ceva sa fie mai aproape si pe parcurs tot sa cobor mai jos
 

babygrower1

Well-known member
da nu mai bn mergi tu la dedeman si iei pământ agro natura pt răsaduri, perlit și nutrienți tot agro natura decât sa dai o grămadă de bani pe mizeriile alea :)) și e și mai safe pt libertatea ta
 

vasile

Well-known member
Veteran
View attachment 18811737
pentru urmatoarea etapa ma gandeam sa cumpar aceste produse
ce alte recomandari aveti mam orientat bine sau am gresit

Daca site-ul e din Romania ai mare grija ca sunt multe mana in mana cu politia, cel mai bine da comanda din afara, sau daca vrei neaparat din ro da comanda la un prieten acasa, nu pe datele tale.

Also ce sa faci cu ghiveci de 15 l? e foarte mare pt ce ai tu nevoie.
 

babygrower1

Well-known member
Nu am Dedeman dar gasesc la alte magazine
Deci eu trebuie sa cumpar pamant pentru rasaduri
perlit si nutrienti dupa ce ma orientez pentru achizitionare acestor produse ? trebuie neaparat sa fie de la agro sau pot sa iau si de la alt producator
nu trebuie sa fie neaparat agro, dacă are N mai mare decât restu e bun pentru veg, dacă are K mai mare ca restu e bun pentru Flower, poți sa cumperi ce pământ vrei atât timp cât e foarte aerat

de ex în outdoru de anu asta o sa bag doar turba și perlit ca e ieftinache si o sa am o gramada de plante
 
Top