What's new

ЗА СВЕТЛИНАТА

r3v3ng3

Member
Извинявам се,но температурата в бокса от рефлектора ли зависи ;) Тва в кръга на шегата разбира се,някъде в друг форум има статия която сега немога да изровя,но за 1.2 м2 пишеше че е идеално за 400В ХПС.
 
има и малки adjust-a-wing и са по добри от всички свои аналози. Зависи колко ти е обема на бокса, а не площта. Може да е 1Х1, но да е висок 2.6м.
Ако е с нисък таван, тогава cool tube върши работа
 

r3v3ng3

Member
В БГ Гроу шоповете са 180лв/195 ,за 400/600w HPS.Големия за 1к вата е към 300 без малко.Ако някой знае от каде може да се вземе ,по-тънко да подскаже ;)

focktor веднага ти подсказвам,намери си ламарина "шагрен" върши идеална работа,Fireblade има публикувани указания как се прави перфектен Adjust-a-wing в друг форум,но без негово разрешение немога да постна скиците тук,надявам се д а е благосклонен и да ги качи и тук :)
 
нестава с обикновена ламарина "шагрен" както казваш, повярвай ми, правил съм много опити да ги копирам, но не е същото. На който не му се дават пари, разбира се че трябва сам да си направи, но иначе си струва всяка стотинка инвестицията.
 

capsicum

Member
Извинявам се,но температурата в бокса от рефлектора ли зависи ;) Тва в кръга на шегата разбира се,някъде в друг форум има статия която сега немога да изровя,но за 1.2 м2 пишеше че е идеално за 400В ХПС.

За някой сортове пише , че за 1м2 трябва да се използва 600в . А 1,2м2- го водят за абсолютен максимум- но няма как да е толкова равномерно и ефективно дори и с adjust a wings. Проникването на 400в не е чак толкова голямо (мисля беше 55 см) и ще има не добре осветени части в дълбочина. Аз за 0.35 м2 използвам 250в и ми се вижда малко...


При температура 18-19 градуса - на 30 см от лампата е 40 градуса- не виждам как това е подходящо - единствено онези системи с охлаждане( cooltube и т.н.). Вярно ако ти е висок бокса 260 см и има добра вентилация може и да се сложи adjust a wings, но лампата все пак трябва да бъде вдигната повече, за да не е прекалено висока температурата при върховете.
 

capsicum

Member
Тук само да вметна , че все пак зави си и от марката и модела на лампата, така че тези размери могат и да варират в известни граници...
 

capsicum

Member
нестава с обикновена ламарина "шагрен" както казваш, повярвай ми, правил съм много опити да ги копирам, но не е същото. На който не му се дават пари, разбира се че трябва сам да си направи, но иначе си струва всяка стотинка инвестицията.

Напълно подкрепям това. Виждал съм прилично изглеждащ рефлектор(самоделка)- който видимо не отразяваще равномерно светлината... Според мен покритието е от най- голяма важност(разбира се и симетрията)!
 

capsicum

Member
:tiphat: И аз това искам ( а не глупавия ми коолтубе). Добре си се насочил, колега!
 
450$..... не е зле. Баласта си струва, но 200$ за тоя рефлектор....мисля че wing-a е по доброто решение.

Аз съм се насочил към водното охлаждане(fresca sol water cooled), мисля че е най добрия вариант в комбинация със система за СО2. Ще взема за другото лято да пробвам
:artist:
 

Opium

Member
явно някои хора само си избират,защото от тия американски сайтове ме съмнява да си е купил някой от Бг
 

Opium

Member
едва ли
съмнявам се да изпращат до Бг,да не говорим колко ще ти излезе доставката
Радианта кърти мивки иначе :p
 

r3v3ng3

Member
В е-бау ли се съмняваш?отвори си сайта на еконот и виж ква услуга предлагат хората... ако искаш и кола ще ти доставят от UK http://www.econt.com/pokupka_kurier_uk/... за тоя рефлектор едва ли ще е повече от 25 кинта доставката
 

r3v3ng3

Member
нестава с обикновена ламарина "шагрен" както казваш, повярвай ми, правил съм много опити да ги копирам, но не е същото. На който не му се дават пари, разбира се че трябва сам да си направи, но иначе си струва всяка стотинка инвестицията.

Добре,а от какъв вълшебен материал ги правят по принцип тея рефлектори????:bigeye:
 
E

EverLast

400w-перфектна площ 0.9м2 оптимална 1м2
600w-перфектна площ 1,2м2 оптимална 1.4м2
Всички breeder-и(истински breeder-и а не килераджии:D ) използват 600в/м2.
Ето още няколко добри предложения:
BlockBuster, Magnum XXL......
 

r3v3ng3

Member
Мерси!А идея от какво е отразяващата част на тея вълшебства???Мастъре може ли да направиш някоя снимка отблизо на аджъста(на самия материал)
 
Top